Jump to content

pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Još jedna simulacija najvećeg problema i pružanje njegovog rešenja, u ovom slučaju to je DMT, a možemo reći i bilo koja druga droga koju klasifikuju kao spiritualna.

Droge ne uvode čoveka u ta "viša stanja svesti", već samo daju privid kako to izgleda. Pravo više stanje svesti se postiže samo radom na sebi, koji je opisan kroz tuđe uvide, razmišljanja i rasprave u pregršt knjiga. Tako nastaju trajne promene, a ovi u dokumentarcu su obični posetioci.

Povukao bih paralelu sa Matriksom, koji radi to isto samo preko pilule, gde je buđenje opisano kao bolan proces a ne nešto divno.

"Nisu viša stanja svesti sama po sebi cilj, nego sam rad na sebi donosi promene koje daju onu zrelost koja stoji iza tog "višeg stanja" svesti i omogućava je."

A sta ako se drogiras 24/7? :)

Salu na stranu, kapiram sta hoces da kazes, samo nisam to doziveo kao manipulaciju neku u smislu "nemoj da meditiras u zivotu nego samo rokni par ovih kapljica u oko", vec kao dokumentarac o DMT-u. A nije mi ni nesto retardiran. Kapiram da studiram hemiju pa da mi bude smor, ali posto sam najobicnija vezara sto se tice hemije, kul mi je.

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

FASTER

Faster-Movie.jpg

Koje smaračko sranje od filma, baš ono, pravi "akcioni film" iz videoteke kad nemaš šta drugo da radiš uveče, a ne mrzi te da baciš pare na iznajmljivanje. Opasni baja Rock Džonson jurca smrtno ozbiljan neke pacere koji su mu smestili masni kobaj, i sad je zdravo ljut i ćutljiv i prosipa im mozgove levo i desno bez imalo potrebe da se bar malo verbalno razjasni sa njima (što nekako dođe i kul, kad bolje razmislim, bar ne bi smarali i više nego što je podnošljivo). Priča tupava i viđena već milion puta (uz "obrt" na kraju od kojeg proradi čir koliko je predvidljiv), "akcionih" scena ima ukupno tri i svode se na dva gun duela (jadna), i jednu Need for Speed jurnjavu ulicama koja zapravo i izgleda kao potera koja bi se mogla desiti u stvarnosti (bez CGI kola i Fast and the Furious proseravanja), gomila poznatih i totalno neiskorišćenih glumaca koji jednostavno zatrpavaju ekran jer je priča ultralinearna i ne trpi bilo kakve distrakcije sa strane, sidequest u vidu nekog fegota Lajmi assassina koji je poslat da doaka Roku, a izgleda kao kmezavi retard koji se tim poslom bavi nakon što je uključio easy težinu, plus što stalno smara sa svojom pohotnom ribom i jada joj se kako je Rok uberkiller koji je brži od njega i.....argh, ne mogu više :(((

Ovo bi otprilike bio maksimum (pod uslovom da film zapravo ima prave akcione scene) koji Rok može da postigne u svojoj karijeri opasnog baje koji je, kao i Vin Dizel, odavno propustio svoju šansu da postane novi Švarceneger ili Stalone (ma koliko mi ćelavi Dizel bio draži od ove mutave sirovine).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

justice is swift

vengence is faster

pahahahah :)))

danas sam gledao Law Abiding Citizen.

očekivao sam mnogo, mnogo više od filma. i pre početka i kako se radnja razvijala. mislio sam da će da bude brutalan film, ovako mi je samo meh.

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt1401143/

Rare Exports: A Christmas Tale (2010)

kakav carski film :D

malo drugacija bozicna prica, 'from the land of the original santa'. likova ima malo i svi su plitki, ali su opet carevi :D

Rated R for some nudity and language (da se neko od vas sa decom ne zajebe zbog ovog christmas). film ne bi bio za malu decu i da nema tog njuditija, ali recimo da je za 12-13+. ima zaista sjajnih scena i dobrog (crnog) humora.

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Battle:LA

1/10

zivo sranje - deluje kao promotivni film americke vojske, odnosno Marinaca, koji hoce da bude "realan" kao Black Hawk Down ali koji je posoljen detaljima iz Independenca Day-a, pri cemu ne uspeva da bude ni dobar akcioni film niti dobar sf. Gluma je osrednja, naravno morali su da ubace nekog poznatnog pevacha/repera da glumi marinca (Ne-Yo). CGI je na momente veoma losh. iskreno, Skyline mi nije mnogo loshiji od ovoga.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

I sad je kao Dan Nezavisnosti bolji od ovoga?

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

barem meni jeste, Independence Day ima interesantnije scene sa CGI-jem ( u svemiru npr,borba avionima) dok se ovde cgi svodi na eksplozije vode, oblake dima u vazduhu i neke smeshne borbe na ulicama. Independence Day ima bolje glumce takodje.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Battle:LA ima mnogo nenormalnih propusta, odnosno "kako Holywood zamishlja vojnu operaciju protiv vanzemaljaca, take 2" + ima toliko klishea i vec vidjenih stvari. Sve u svemu, meni su Skyline i Battle:LA tu negde, samo se vidi da je Battle:LA imao veci budzet. Shto se tiche ID4, meni je on bio vrh u svoje vreme zato shto je imao gomilu efekata koji su tada bili vrhunski, a sada bi me bilo sramota da ga gledam [:D]

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

da, ili "ultra smo napredni, mozemo da predjemo pola svemira da dodjemo do vashe planete ali ne proverimo kakav efekat na nas ima voda - materija koja pokriva 71% povrshine planete " (Signs)....ili "imamo robote na zemlji vec milenijumima a verovatno vas isto toliko vremena i snimamo, a nismo culi da imate opasne mikrobe, jer verovatno mikrobi postoje samo na Zemlji" (rat svetova)

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Ovo za Signs ne stoji, nigde nije naglašeno da vanzemaljci ne znaju kako voda deluje na njih, a na planetu su možda došli prisilno, jer nisu imali drugog izbora/planeta za resource draining.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

da, ili "ultra smo napredni, mozemo da predjemo pola svemira da dodjemo do vashe planete ali ne proverimo kakav efekat na nas ima voda - materija koja pokriva 71% povrshine planete " (Signs)....ili "imamo robote na zemlji vec milenijumima a verovatno vas isto toliko vremena i snimamo, a nismo culi da imate opasne mikrobe, jer verovatno mikrobi postoje samo na Zemlji" (rat svetova)

ili "rezirao me je emerih" sto je dovoljno:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Shto se tiche Battle:LA, evo samo nekoliko primera:

1. Vanzemaljci su doshli na Zemlju da bi uzeli vodu, ali su reshili da napadnu ljude koji zive na kopnu?!? Mogli su hiljadama godina da drainuju vodu iz okeana i niko ne bi nishta primetio...

2. Marinci ulecu u fajt sa alienima i pri tom shetaju u zero visibilitiju po sred ulice gde su laka meta + lik koji sheta po sred dvorishta kada ga vrebaju alieni sa krovova WTF

3. Vanzemaljci imaju tehnologiju da zbudze svoj command center pod zemlju, ali nemaju tehnologiju da se zashtite od krstarecih raketa

4. Krstarece rakete se navode laserom (koji mega bullshit)

5. Lik uzima 50 mm cannon sa dzipa i roka aliene na mostu, ali zato ne moze da odvali one koji voze missle launcher...

itd...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ovo za Signs ne stoji, nigde nije naglašeno da vanzemaljci ne znaju kako voda deluje na njih, a na planetu su možda došli prisilno, jer nisu imali drugog izbora/planeta za resource draining.

pa sad, pricha u filmu ide kako su ti znakovi vec decenijama na zemlji sa razlogom, tako da nije kao su dosli tu prekjuche. A nije i da je zemlja jedino mesto sa vodom, barem u obliku leda...

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Poceo da gledam Spartacus God's of the Arena,3 epizode,malo previse onih Asssasin's Creed efekata al' sve u svemu ok za ubijanje vremena xD

Ako je neko informisan da li ce biti jos serijala?

Koliko znam glumac što igra Spartaka je uspešno operisan i uveliko snimaju drugu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Shto se tiche Battle:LA, evo samo nekoliko primera:

1. Vanzemaljci su doshli na Zemlju da bi uzeli vodu, ali su reshili da napadnu ljude koji zive na kopnu?!? Mogli su hiljadama godina da drainuju vodu iz okeana i niko ne bi nishta primetio...

4. Krstarece rakete se navode laserom (koji mega bullshit)

Zarad političke korektnosti da te ispravim.

Copperhead AT navođeni projektili kojima su gađali komandni centar se ispaljuju iz 155mm haubice i navode se laserom na metu. Naravno, cela scena je bullshit pošto je to artiljerijsko zrno sa krilcima a ne raketa sa sopstvenim pogonom.

Što se tiče plana napada, najlogičnije je da udare populacione centre koji su pritom snabdeveni vodom, jer da se spuste negde u okean dali bi vremena ljudima da se organizuju i udare prvi. Mi zapravo ni ne znamo ko su vanzemaljci - samo vidimo neke vojnike koji su verovatno eksperiment na nivou cylon raidera.

Ovo me je podsetilo na kratku SF priču iz Politikinog Zabavnika koju sam pročitao kao klinac. Protagonista je tip koji se šeta na novogodišnju noć i razmatra filmove poput Rata Svetova i gde su sve pogrešili, i kako bi da se on pita prvi talas invazije bili mikroorganizmi koje bi ispustio u atmosferu. U tom momentu se osvrne oko sebe i vidi da pada ružičast sneg..

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...