Jump to content

vesti


dovlagsi

Recommended Posts

Toyota GT 86, konacno zvanicne fotke i podaci

dugo se nije pojavio automobil koji sam pozeleo na prvu loptu, evo konacno jednog

2,0 16v B4 200 KS 205 Nm

mnogo toga nije proslo sa onih koncept-vozila sto smo videli u poslednje 3-4 god, ali i finalni rezultat je prilicno dobar imajuci u vidu sta mu je upotrebna vrednost.

381499_10150425414113180_8177433179_8566922_1495891597_n.jpg

377424_10150425413638180_8177433179_8566917_1599901717_n.jpg

VISE SLIKA > https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150425413058180.388701.8177433179&type=1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Nije, iako pripadaju slicnim klasama. GT 86 ce biti znatno bolji a i skuplji, oko 30 soma.

Takodje, bacimo pogled na to sta ce se za koji mesec isporucivati iz Fiatove fabrike u Kragujevcu:

Fiat "L Zero"

ovo je trenutno kodni naziv pod kojim se radi prva serija, radi se o nasledniku Fiatovog modela Idea i Lancine Muse.

Vise detalja ovde: https://www.facebook.com/note.php?note_id=10150418974603608

385907_10150425552618180_8177433179_8567193_1589759881_n.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

super motor u toyobaruu ali nekako bezvezno izgleda :(

meni se svidja, nekako je fino stalozhen.

dovla zna li se cena ovog L Zero?

pa ako ce naslediti ideu i musu, onda treba racunati na oko 14-15 hiljada za osnovnu verziju. E sad, posto ce se raditi kod nas moze to da bude i jeftinije sigurno.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Josh uvek mi je Jaguar X16 lepshi od ove Toyote, a i Subaru BRZ je skoro isti... Motor mi je isto nekako smeshan 200 KS i 205 Nm - pa moj Mondeo ima 200 KS i 300 Nm :tf:

Kapiram da je lakshi auto i to, ali svejedno je malo za sportski auto u 2012.

Shto se fiata tiche, izgleda kao meshavina 500, DS3 i nekog kineskog dzipa [:D]

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Kako je moguće da u ovaj L Zero naguraju 7 sedišta? Meni ovo deluje ranga veličine Citroen C3 Picasso... Kao da su malo uvećali Fiću... A čekaj bre, gledam danas Mirka Alvirovića i on je na svom NAVAK-u nabacio neke novinare koji biraju auto godine u Evropi i jedan od takmaca je i Fiat Idea, koja je doduše kao zamaskirana do 13. decembra kad je zvanična premijera, kako onda ovo menja Ideu? Pritom ova na snimku izgleda iste veličine kao i dosadašnja...

Inače Toyota je meni skroz kul, samo kapiram da joj je snaga pri visokom broju obrtaja posledica boxer motora. Ali objasnite mi nešto - Kia Rio sa 1.2 motorom postiže maksimalnu snagu od 84KS pri 6.000 obrtaja u minuti? Pa koja je logika toliko da nasviraš motor u gradskom automobilu? Aj kao da kontam ove sportske, ali zamišljam moju kevu sa 65 godina kojoj bi realno tako neki auto i bio namenjen koja ono vozi po gradu konstantno na 3-4k obrtaja?!? Edit: Najveći obrtni moment je pri 4.000 obrtaja jebote... Šumaher? :)

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Josh uvek mi je Jaguar X16 lepshi od ove Toyote, a i Subaru BRZ je skoro isti... Motor mi je isto nekako smeshan 200 KS i 205 Nm - pa moj Mondeo ima 200 KS i 300 Nm :tf:

Kapiram da je lakshi auto i to, ali svejedno je malo za sportski auto u 2012.

Raspored tezine, pogon pozadi i najvise bokser motor, koji je prilicno nizak i omogucava sjajnu upravljivost celog automobila, ce biti faktori zasto ce auto biti dobar. Ovakav motor zahteva znatno vise skillova ako oces brzo da ides i da motor u potpunosti iskoristis, al barem usput ne moras mnogo o handlingu da brines. :) bice gt 86 super.

I da, Jaguar ce biti znatno skuplji.... Tojota ce biti jeftinija i od Hjundaija Genesis kupea.

Kako je moguće da u ovaj L Zero naguraju 7 sedišta? Meni ovo deluje ranga veličine Citroen C3 Picasso... Kao da su malo uvećali Fiću... A čekaj bre, gledam danas Mirka Alvirovića i on je na svom NAVAK-u nabacio neke novinare koji biraju auto godine u Evropi i jedan od takmaca je i Fiat Idea, koja je doduše kao zamaskirana do 13. decembra kad je zvanična premijera, kako onda ovo menja Ideu? Pritom ova na snimku izgleda iste veličine kao i dosadašnja...

Inače Toyota je meni skroz kul, samo kapiram da joj je snaga pri visokom broju obrtaja posledica boxer motora. Ali objasnite mi nešto - Kia Rio sa 1.2 motorom postiže maksimalnu snagu od 84KS pri 6.000 obrtaja u minuti? Pa koja je logika toliko da nasviraš motor u gradskom automobilu? Aj kao da kontam ove sportske, ali zamišljam moju kevu sa 65 godina kojoj bi realno tako neki auto i bio namenjen koja ono vozi po gradu konstantno na 3-4k obrtaja?!? Edit: Najveći obrtni moment je pri 4.000 obrtaja jebote... Šumaher? :)

1. Bice problem za 7 sedista, to se i ja pitam kako ce izvesti. A to sa SAT-om i Alvirovicem - pa mora da misli na ovaj novi iz Kragujevca pod tim "nova Idea", realno, ovaj ce da menja ideu (i Lanca Musu). Pred kraj godine ce se zvanicno znati izgled, a na Zenevi je prva zvanicna promocija.

2. Pa sto ti moras da koristis svu snagu koju taj motor ima, posebno ako vozis mali, gradski auto? Njemu je 84 KS prilicno dovoljno, ali ces ti oko 4-5 hiljada opm koristiti njegovih 70-75 KS, i za takav auto ti i ne treba vise najcesce. A imaj tu u vidu i potrosnju. Max obrtni momenat na 4000 obrtaja je sasvim normalan za takav motor/automobil.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...