Jump to content

vesti


dovlagsi

Recommended Posts

Prve tri karoserije za najnoviji model automobila kompanije “Fijat” napravljene su u Kragujevcu i poslate u Italiju u specijalnu laboratoriju u Kazinu. U ovom gradu se nalazi jedna od najmodernijih fabrika „Fijata“, koja po svojoj strukturi najviše liči na novu fabriku koja se gradi u centru Šumadije. Kako saznaje “Blic” iz pouzdanih izvora, prve školjke će proći testove preciznosti i kvaliteta izrade kako bi se nova oprema, koja je vredna više od 400 miliona evra, naštelovala za serijsku proizvodnju bi trebalo da odpočne u martu sledeće godine.

Novi model automobila, koji će se proizvoditi u dve varijante, sa pet i sedam sedišta, biće predstavljen na sajmu automobila u Ženevi 6. marta naredne godine, ali će prototip kompletnog vozila iz kragujevačke fabrike izaći na testiranje već polovinom decembra, do kada će ceo proces montaže u obnovljenoj fabrici biti gotov.

I još:

Indijska kompanija "Tata motors" uzela je svoj model "nano" i ukrasila ga zlatom i dragim kamenjem. Na ukrašavanje je potrošeno čak 80 kilograma 22-karatnog zlata i 15 kilograma srebra, a u sve to je ugrađeno više od 10.000 polu-dragog kamenja i dragulja.

177251_102-afp-punit-paranjpe_origh.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jedan kuriozitet koji sam primetio danas - dakle pala kisa, pet popodne, na Brankovom ka gradu haos i nasilje, svi bi da upadnu malo u zutu traku da stignu brze, ali jebiga tu su sad kamere. Onda primetim par likova koji rade nesto sto bih ja gejmerskim recnikom nazvao "bus shadowing". Naime stanu iza velikog gradskog busa i bukvalno voze "na braniku", jedno 1-2m iza busa, do kraja mosta zutom trakom. Kad se malo bolje pogleda ima vrlo logike - bus je mnogo veci i zaklanja ih potpuno, kad ih kamera cak i snimi to je kad je bus vec prosao a nema sanse da im uhvati tablicu pod tim uglom. Naravno veliki hazard je da raspali bus ne zakoci naglo i zabodes se u njega posto ne vidis nista ispred ili mu ne rade stop svetla...

Ali deluje mi da se zaista efikasno izbegava kamera...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Brate Zwerko, jel su tebe držali pod kamenom do sad? :)

To mi je palo napamet čim sam prvi put video kamere, a zasigurno nisam jedini :) Zabadaju se redovno ljudi iza autobusa / kamiona itd i voze žutom trakom, a pošto kamera snima vozila u dolasku ne može da im snimi zadnje tablice i to je to, prođu bez kazne.

Isto tako imaš one koji skinu tablice kad voze žutom trakom, jer ni tada nema nikakve poente da ih kamera ufotka.

Kao što isto tako na primer vozači motorcikala mogu od nbgd ka starom gradu da voze slobodno žutom trakom jer ih snima spreda kamera, dok u suprotnom smeru ne mogu, odnosno da se ispravim, ne mogu vozači skutera i oni kojima se tablica zapravo vidi, ne računam ove sportske gde je zavučena ispod sedišta pa se ni ne vidi kako god okreneš :)

Link to comment
Share on other sites

Da, ja sam pod onim kamenom što stalno sedi s jedne strane mosta :) Moram da priznam da nisam to ranije primetio. Što se skidanja tablica to nije baš najelegantnije rešenje, prvo što treba vreme da se uradi, a drugo što ako te zaustavi pandur za vožnju bez tablica je kazna 15.000-30.000 din ili 30 dana zatvora :) Ako te uhvati iza autobusa najgore što može je da ti naplati 5.000 din za vožnju žutom trakom...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Poshto je Dovla neshto zauzet i ne radi update vesti o novim modelima, evo jednog interesantnog noviteta:

Ford Mondeo 2012:

50d3f48f0fe757f50ec690730f6b3835.jpeg

040673341c278dd47b22cb202b0538d9.jpeg

Very nice :)

Ah da, osnovne novine - najslabiji motor ce biti Ecoboost 1.6 150KS, kasnije ce se pojaviti hibrid, svi motori ce imati start/stop i novi sistem otvaranja i zatvaranja otvora na prednjoj masci u zavisnosti od brzine i temperature motora!

Josh jedna novina (opet Ford):

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Poshto je Dovla neshto zauzet i ne radi update vesti o novim modelima, evo jednog interesantnog noviteta:

njanjanja, ostavio sam vam tamo album iz frankfurta, to su sve noviteti :)

al ajde, evo i od mene nesto:

Skoda Citigo

na bazi volkswagena up!

307613_10150336146983180_8177433179_8143353_1303003806_n.jpg

i Seat ce da izda i svoj mikro-gradski auto uskoro...

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ovaj novi Mondeo izgleda baš besno, mada mislim da će ga malo smoriti u konačnom dizajnu (ako ovo nije to?) da bi bio malo više prilagođen kao porodična limuzina. Ovo za vrata je fenomenalna stvar, samo kad bi uveli zakon da to mora da se ugradi na sve automobile, što reče Laki uvek će da te odvali neko iz Juga...

A ova Škoda može da bude do jaja ako bi bila korektna sa cenom.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa pazi, između Fabie i Pola nema neke spec razlike sem u dizajnu (s tim da treba imati u vidu da je aktuelna Fabija na prethodnoj generaciji Pola), isti su motori, isti su čak i delovi, a razlika u ceni je značajna - Fabia kreće od 8.900 eur, a Polo od 10.700 sa identičnim motorom i opremom. Doduše to je ono zvanični cenovnik bez akcija i sl, mislim da je čak cena i malo niža za oba modela. Ali ako Škoda bude recimo 1.000 eur jeftinija od VW Up-a mislim da im je to dobra startna pozicija.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ne mora ovo da bude mnogo jeftinije od Fabije, meni bi recimo bilo odlično kad bi bio jefitiniji od Kie Picanto (koja je isto odličan automobil) a košta oko 8k za osnovnu verziju, odnosno 9k za neku normalnu. Inače videh juče da je Dulić nešto svečano dodelio prvu subvenciju za kola koja imaju ispod 100g CO2/km, za Corsu Ecoflex, jel zna neko kad to kreće definitivno, recimo taj isti Picanto bi onda bio 8k u pristojnoj opremi.

Kad smo već na temu Koreanci - VW koncern, meni je ova scena kada direktor VW-a dolazi da ispipa novi i30 na salonu tako fenomenalna da nemam reči:

http://www.youtube.com/embed/YpPNVSQmR5c

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Novi i30 sabija,inace imam tesku odbojnost prema koreancima i njihovim kolima ali ovog puta mi se bas dopada...jos ce biti 1.6 dizel sa nekih 130 ks koji mi zvuci predobro,zna li se cena ?

Inace ovaj klip im je stvarno dobra reklama,citao sam malo i u novinama da ih je lik nahvalio mnogo.

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

Novi i30 sabija,inace imam tesku odbojnost prema koreancima i njihovim kolima ali ovog puta mi se bas dopada...jos ce biti 1.6 dizel sa nekih 130 ks koji mi zvuci predobro,zna li se cena ?

Inace ovaj klip im je stvarno dobra reklama,citao sam malo i u novinama da ih je lik nahvalio mnogo.

Taj dizel ce kod nas dolaziti samo sa najvisom opremom u ponudi, znaci, negde oko 19-20 hiljada ce kostati. To, naravno, ako taj model uopste bude uvozen, ovi nasi uvoznici Hjundaija su teska govna. Imali su samo najjeftinije varijante i30 u ponudi, bez mogucnosti cak ni da porucis bilo sta drugo.

Sto se Skode Citigo tice, tu se nazalost nece gledati koliko "metala" ima auto, vec ce racunati na to da nekome zaista treba mikro-automobil i samim tim nece predstavljati konkurenciju Fabiji, te ne mora da bude mnogo jeftiniji od nje.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Sto se Skode Citigo tice, tu se nazalost nece gledati koliko "metala" ima auto, vec ce racunati na to da nekome zaista treba mikro-automobil i samim tim nece predstavljati konkurenciju Fabiji, te ne mora da bude mnogo jeftiniji od nje.

Ja isto mislim, tipa biće cena ista ili malo niža, ništa dramatično.

^ to ce biti "Logan fighter", pusti ti sadasnji izgled koncept-vozila... :)

Čekaj bre, zar neće on zameniti Oktaviju? Mislim to je klasa i po veličini i po ceni daleko od Logana? I još jedno glupo pitanje, više ne postoji Fabia sedan? To bi praktično bio pravi konkurent Loganu....

Inače, da se pofalim, sutra ću da dobijem na par sati da provozam i-Miev :)))) Tako da ćete dobiti detaljan izveštaj o mojoj prvoj pravoj vožnji električnim, ekološkim automobilom :)) Jebiga, jedini je bedak što ne mogu da ga dobijem na par dana da proverim kako ide i s punjenjem, ali mislim da su mi rekli da su ga prodali pa ga ovo i oni pozajmljuju...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Taj dizel ce kod nas dolaziti samo sa najvisom opremom u ponudi, znaci, negde oko 19-20 hiljada ce kostati. To, naravno, ako taj model uopste bude uvozen, ovi nasi uvoznici Hjundaija su teska govna. Imali su samo najjeftinije varijante i30 u ponudi, bez mogucnosti cak ni da porucis bilo sta drugo.

Sto se Skode Citigo tice, tu se nazalost nece gledati koliko "metala" ima auto, vec ce racunati na to da nekome zaista treba mikro-automobil i samim tim nece predstavljati konkurenciju Fabiji, te ne mora da bude mnogo jeftiniji od nje.

True, lager im je tragichan, bash sam ovih dana ishao da gledam i30 i cee'da. Mozhe da se poruchi ali je chekanje 3 meseca, ali kad im kazhesh shta zhelish, gledaju te kao da si pao sa Marsa. Tipa, ja sam im rekao da zhelim 1.6 benzinca u full opremi, a lik me je pogledao kao da sam mu opsovao sve shto ima u zhivotu. Slichna je pricha i sa cee'dom, 1.6 benzinac josh i imaju na lageru ali sa nekom shugi bugi opremom.

Ei Aaniigoo 'Ahoot'e

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...