Jump to content

Zalihe nafte nestaju!


dovlagsi

Recommended Posts

Sve zalihe nafte u svetu biće iscrpljene 22. oktobra 2047. godine, i to u 20.58 sati, navedeno je na evropskom energetskom Internet portalu www.energy.eu. Prema proračunima koje su obavili stručnjaci portala, na osnovu sada poznatih rezervi i trenutne potrošnje, rezerve pojedinih fosilnih goriva biće potrošene vrlo brzo. Prvo će, procenjuje se, nestati nafte - već kroz manje od četiri decenije.

Sledeći u redu "ugroženih energenata" je prirodni gas, čije bi rezerve trebalo da budu potrošene 12. novembra 2068. godine u 9.25 ujutru, dok će uglja biti do 19. maja 2140. u 20.05, navodi se na portalu.

Taj portal naglašava da su ovako precizne "satnice" date da bi se javnosti što dramatičnije predstavilo stanje na sektoru ne-obnovljivih izvora energije i ukazalo na potrebu što hitnijeg prelaska na obnovljive.

tanjug.rs

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

U mesari! :)

Šalim se, mnogo simpatično to "u mesari".

A ovo sam viđao po onim većim radnjama što imaju svašta, recimo Uradi Sam.

A ovo nestajanje zaliha mora da je "ubrzano" sad posle BP katastrofe, kapiram da je tu oteklo dosta "godina".

Link to comment
Share on other sites

Ma jok, to je sve samo propaganda za dizanje panike i paranoje medju ljudima da bi im lakshe prodali proizvode [:)]. Kao ovaj Svinjski Grip shto je bio, od koga je umrlo manje ljudi nego shto svake godine umre od obicnog gripa.

Ali jeste surova kolicina nafte iscurela u Meksicki zaliv, recimo da je svakog sata isticala godishnja proizvodnja nafte koju ostvari nash NIS [:)].

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

U mesari! :)

Šalim se, mnogo simpatično to "u mesari".

A ovo sam viđao po onim većim radnjama što imaju svašta, recimo Uradi Sam.

jeje Laki [;)]

jedini je problem šo moram nekog da pošaljem po to pa bi nešto kao ulica radnja itd više odgovaralo

al ni fazon nije loš [:D]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...