Jump to content

Google gradi veom brzu mrezu :O


GOd

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nije zdrava jer oni ne okupljaju tamo neku vanzemaljsku rasu baziranu na cistoj logici (vulkanci anyone?) vec ljude, a cela ta halabuka da naglase kako je raditi tamo med i mleko govori jos vise o tome. Ali avaj ti si glup, a ja jos gluplji sto o tome raspravljam sa tobom.

Slozhitju se sa tobom, kad izjavish takvu glupost da Google pokushava da naglasi kako je med i mleko a ne MS - samo bi ispao josh gluplji da ishta dalje raspravljash na tu temu.

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

a to kao nije tačno? Na sve strane vidimo kako je Gugl kul, kako tamo rade kul ljudi i sl, oni jedini to potenciraju. Kul firma jednostavno ne postoji.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

a to kao nije tačno? Na sve strane vidimo kako je Gugl kul, kako tamo rade kul ljudi i sl, oni jedini to potenciraju. Kul firma jednostavno ne postoji.

Brate nemoj sad da me razocharash i ti da kazhesh da Google radi isto shto i Microsoft??? Ste ti i Mohicanac bratja? Mislim daj Google izgleda prirodno, dok je Microsoft vidno izforsirana funky sretja. Ni iz jednog Googlovog priloga ne isijava da je to sve montirano (bilo da jeste ili ne) dok brate postoji duplo vishe MSovih priloga iz kojih sve do jednog izsivaja ta retardirana funky sretja. Ochajnichki pokushavaju da pokazhu da su neshto shto nisu. Dok Google iako jeste ili nije to ide od ruke da spontano to pokazhe.

I ne prichamo sad esencijalno dal je ijedna firma sama po sebi esencijalno kul - iako na mene nije ostavio komunizam toliki uticaj koliki je vidim na ovom forumu, pa sam krajnje kapitalistichki i korporativno naklonjen. Al ajde iz te neke perpspektive se mozhe retji da nijedna korporacija nije kul jer upravo izrabljuje radnike - iako ne vidim ishta loshe u tome, ovce postoje za shishanje.

Al kao shto rekoh nije rech o tome - nego da Google u rangu firmi krajnje normalan za razliku od MS.

Mimo ne znam kolko si prichao sa ljudima iz MS i Google al sve dojednog bi olupao glavu ovima iz MSa kolko su mi funky sretjni ukljuchujutji i jebanim sekratiricam iako su dobre pipchke.

Ako tjesh tvojom perspektivom, PR Google je u najmanju ruku za svetlosnu godinu bolji od PR Microsofta.

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Skidao bi Ch*ld po*n za chas :D

Al ajde iz te neke perpspektive se mozhe retji da nijedna korporacija nije kul jer upravo izrabljuje radnike - iako ne vidim ishta loshe u tome, ovce postoje za shishanje.

Ne kapiram ne vidish shta je loshe u izrabljivanju radnika? Pa zar i ti nisi jedan od njih?

Link to comment
Share on other sites

Brate nemoj sad da me razocharash i ti da kazhesh da Google radi isto shto i Microsoft??? Ste ti i Mohicanac bratja? Mislim daj Google izgleda prirodno, dok je Microsoft vidno izforsirana funky sretja. Ni iz jednog Googlovog priloga ne isijava da je to sve montirano (bilo da jeste ili ne) dok brate postoji duplo vishe MSovih priloga iz kojih sve do jednog izsivaja ta retardirana funky sretja. Ochajnichki pokushavaju da pokazhu da su neshto shto nisu. Dok Google iako jeste ili nije to ide od ruke da spontano to pokazhe.

I ne prichamo sad esencijalno dal je ijedna firma sama po sebi esencijalno kul - iako na mene nije ostavio komunizam toliki uticaj koliki je vidim na ovom forumu, pa sam krajnje kapitalistichki i korporativno naklonjen. Al ajde iz te neke perpspektive se mozhe retji da nijedna korporacija nije kul jer upravo izrabljuje radnike - iako ne vidim ishta loshe u tome, ovce postoje za shishanje.

Al kao shto rekoh nije rech o tome - nego da Google u rangu firmi krajnje normalan za razliku od MS.

Mimo ne znam kolko si prichao sa ljudima iz MS i Google al sve dojednog bi olupao glavu ovima iz MSa kolko su mi funky sretjni ukljuchujutji i jebanim sekratiricam iako su dobre pipchke.

Ako tjesh tvojom perspektivom, PR Google je u najmanju ruku za svetlosnu godinu bolji od PR Microsofta.

nema kul firme, sve firme su tu da naprave što veći profit na nečijoj grbači.

MS je isto zlo koliko je i Google i koliko je Apple. Samo svako od njih ima drugačiji pristup. Google je krenuo sa tim "mi smo kul, kod nas je sve free, oni su zli, mi smo dobri", Apple ima princip "mi smo drugačiji od ostalih, fensi smo, urbani i sl", a MS je svima trn u oku sa njihovim pristupom da će da se umešaju gde god mogu, i da probaju da tu uspostave što veći monopol. Bottom line - svi su ista govna

a generalno za Mohija me zabole kara, al je ovde u pravu :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam na to da niko normalan ne može da misli da neka firma radi nešto iz ljubavi (tipa, Google je napravio Gmail da nama bude lakše, a ne iz svojih razloga) i da nema surovi biznis plan koji donosi XX puta veću zaradu u odnosu na to koliko je uloženo po zaposlenom itd.

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam na to da niko normalan ne može da misli da neka firma radi nešto iz ljubavi (tipa, Google je napravio Gmail da nama bude lakše, a ne iz svojih razloga) i da nema surovi biznis plan koji donosi XX puta veću zaradu u odnosu na to koliko je uloženo po zaposlenom itd.

pa dobro, to je jasno :)

eh... zapita se čovek koliki kajmak mesečno kupe recimo vlasnici Googla kada je početna bruto plata jednog code monkey-a $6k, a zaposlenih ima bar 20k :) i kolike bi zapravo trebalo da budu plate da ima pravde za radničku klasu :)

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

Brate nemoj sad da me razocharash i ti da kazhesh da Google radi isto shto i Microsoft??? Ste ti i Mohicanac bratja? Mislim daj Google izgleda prirodno, dok je Microsoft vidno izforsirana funky sretja. Ni iz jednog Googlovog priloga ne isijava da je to sve montirano (bilo da jeste ili ne) dok brate postoji duplo vishe MSovih priloga iz kojih sve do jednog izsivaja ta retardirana funky sretja. Ochajnichki pokushavaju da pokazhu da su neshto shto nisu. Dok Google iako jeste ili nije to ide od ruke da spontano to pokazhe.

I ne prichamo sad esencijalno dal je ijedna firma sama po sebi esencijalno kul - iako na mene nije ostavio komunizam toliki uticaj koliki je vidim na ovom forumu, pa sam krajnje kapitalistichki i korporativno naklonjen. Al ajde iz te neke perpspektive se mozhe retji da nijedna korporacija nije kul jer upravo izrabljuje radnike - iako ne vidim ishta loshe u tome, ovce postoje za shishanje.

Al kao shto rekoh nije rech o tome - nego da Google u rangu firmi krajnje normalan za razliku od MS.

Mimo ne znam kolko si prichao sa ljudima iz MS i Google al sve dojednog bi olupao glavu ovima iz MSa kolko su mi funky sretjni ukljuchujutji i jebanim sekratiricam iako su dobre pipchke.

Ako tjesh tvojom perspektivom, PR Google je u najmanju ruku za svetlosnu godinu bolji od PR Microsofta.

Poenta je u tome sto je to na kraju ipak pr, a ti si dovoljno glup da nasednes na njega.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

pa dobro, firma može biti cool u kontekstu "coolnessa firme". Mislim nisu podjednako cool posao od 8h dnevno i orgije sa 3 ribe i 5 grama koksa, ali u domenu firmi jedna može da bude cool a druga ne.

Google, DreamWorks i Goldman Sachs su cool, Pexim, RTV Pink i Tempo nisu :) Simple as that :)

Mislim da su krenuli da rantuju po netu da nadju zasto ih ne vole. Tj svima nam se snima kompletan mirc, msn, telefon, mail koji saljemo iz firme. Jos uvek ne pregledavaju :)

Da potvrdim, sve sto nije kul to je pexim, ali na kraju krajeva nema kul firme, kao sto vec rekosmo. Kad je firma kul radnicima, znaci da propada za 6 meseci :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

@truper

Ne znam gde sam procitao ali google ima najvecu prosecnu godisnju platu od svih, oko 200k dolara, drugi je MS sa 150k+ ali sa puno vise radnika ....

a je 200k , je oko 15-16k mesecno, a to ej svakako vise od 4-5k :D a moze biti i da je ovo pogresna informacija ...

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...