Jump to content

Google gradi veom brzu mrezu :O


GOd

Recommended Posts

Reko je Dred.

"Brate nemoj sad da me razocharash i ti da kazhesh da Google radi isto shto i Microsoft???"

Google je pustio pipke svuda, osim što je to uradio uz simpatični smešak za razliku od Microsofta koji je imao malo drugačiji pristup.

Google je pustio pipke daleko vishe od Microsofta, samo shto zna da se smeshka prirodno za razliku od MSa :)

ah, mislio sam da njega niko ne slusa, my bad!

Ja mislim da si usamljen (sa josh par sitnih dusha) u toj misli :(

Poenta je u tome sto je to na kraju ipak pr, a ti si dovoljno glup da nasednes na njega.

Drago mi je shto smo utvrdili da si manje glup nego shto izgledash na prvi pogled, sada josh da ne pravish neke predpostavke oko toga dal je neko naseo na neshto ili ne i mozhemo retji da si pametan :)

to je to, može lock :)

Sad mozhe, poshto smo valjda otklonili sve nedoumice o chemu je rech ovde i da svet nije prost na principu crnog i belog - nego ima i crno i belo u crnom (a i belom) i da chovek mozhe da diskutuje o tome koje govno manje smrdi a ne samo o tome da li smrdi ili ne smrdi.

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@truper

Ne znam gde sam procitao ali google ima najvecu prosecnu godisnju platu od svih, oko 200k dolara, drugi je MS sa 150k+ ali sa puno vise radnika ....

a je 200k , je oko 15-16k mesecno, a to ej svakako vise od 4-5k :D a moze biti i da je ovo pogresna informacija ...

"prosečna" plata i "entry level" plata nisu iste stvari. Nisam se tamo zadržao dovoljno dugo da znam kolike su plate kad postaneš neka PM/Tech Lead/Unit Lead... faca, ali iz razgovora sa nekim ljudima koji su se zapošljavali na drugim mestima znam da ima softverskih firmi koje daju veće početne plate. Mada opet, pitanje je koliko je to sve relevantno, mislim nije posao sa najvećom platom po defaultu i najbolji posao...

u svakom slučaju

Osećam da ugao tangente na funkciju plata od položaja teži pi pola

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

http://www.wolframalpha.com/input/?i=google+microsoft

Interesantno da google zaradi po glavi radnika duplo vishe od microsofta i ima 5 puta manje radnika, samo shto ovi u google-u mogu da sede prekrshtenih ruku i zaradjuju od adsensea..

Meni ove diskusije po forumima postaju smeshne ovde dolazite do zakljuchka kako je loshe raditi u googleu ? Ako je tako onda je loshe raditi uopshte mislim ko trenutno daje bolje uslove svojim radnicima od njih? Gledajmo samo one najvece kompanije.

"Kad je firma kul radnicima, znaci da propada za 6 meseci :)"

Genijalno. :)

Mene google podseca na mcdonalds, kad udjesh unutra sve je full svi se smeju svima je dojaja a u stvari iza toga stoji velika hiperprodukcija i gleda se na koji nachim moze shto vishe kesha da se napravi. :)

Inache google ponudio apple-u 100 miliona $ godisnje da ne skida google kao default pretrazivach sa iphonea navodno apple treba da pravi svoj vlastiti ili da primeni bing, tu google pokazuje da im nije obraz toliko bitan koliko kesh. Tako im i treba kada su pocheli da se petljaju sa chime su god mogli, bash chekam da vidim shta ce biti kada ih facebook napadne sa emailom. Mislim da ce mnogo vishe ljudi koristiti email na facebooku nego twitter na gmail-u.

Edited by Goga[TT]
bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

pa ne znam za fejsbuk meil...kada vodim korespondenciju sa klijentom pre bih da mi salje mail na gmail nego na xy@facebookmail.com jer prosto ne deluje ozbiljno ako vodish komunikaciju servisom sajta gde ljudi smaraju sebe i druge sa glupim kvizovima,gaje lemure, vampire... uhode druge preko slika...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

' date='14 February 2010 - 03:21' timestamp='1266114079' post='1523098']

Meni ove diskusije po forumima postaju smeshne ovde dolazite do zakljuchka kako je loshe raditi u googleu ? Ako je tako onda je loshe raditi uopshte mislim ko trenutno daje bolje uslove svojim radnicima od njih? Gledajmo samo one najvece kompanije.

"Kad je firma kul radnicima, znaci da propada za 6 meseci :)"

Genijalno. :)

Mene google podseca na mcdonalds, kad udjesh unutra sve je full svi se smeju svima je dojaja a u stvari iza toga stoji velika hiperprodukcija i gleda se na koji nachim moze shto vishe kesha da se napravi. :)

Cekaj, iz prve recenice se da zakljuciti da gotivis google jer nema boljih uslova za rad, ako shvatam

A onda ga poredis sa mkdonaldsom. Nije valjda da ti je i mkdonalds kul? Mislim u meku nikom nije do jaja, i iza onog retardiranog pozdrava se vidi grc. kada ti nad glavom stoji "manager" koji non stop smara i tiranise onog milimetar ispod sebe.

Mislim, da se razumemo, google ako nista drugo ima valjda igrice i bazen :) nije to lose. Ali po MS-u se pljuje jer je to kul, zar ne. Mislim ja ne bih imao nista protiv da radim u MS-u. Znam da je banja.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...