Jump to content

Google gradi veom brzu mrezu :O


GOd

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Reko javnom sektoru ^^

Jbm li ga trazio sam sad grafik al nikako da ga nadjem... neki baja pre jedno god, dve je objavio artikl u kome se navodi kako Cloud kompjuting zapravo lose utice na javni sektor iliti na proizvodjace desktop procesora i grafickih kartica, kad bi recimo Google zbilja razvio siroko i uveo u siroku primenu neku svoju varijantu Cloud kompjutinga (Chrome OS?) dva vodeca proizvodjaca na polju desktop racunara bi bila u jako losoj poziciji.

Zasto? Pre svega zbog kvaliteta i konkurencije, ako se nevaram upravo je IBM predstavio Power 7 CPU za high end serversko trziste koji je Bog i batina bilo kom Intelu ili AMDu, iz toga se dolazi i do zakljucka da ce se igrice uglavnom cepati na konzolama ( vecim delom tj).

Mrzi me vise da pisem a ako nadjem linak za dijagram koji je taj baja ( Nikolas? nesto...) uradio sa nekim profesorom ( ... ) gde se jasno prikazuje situacija skojim bi se soucila gore pomenuta dva giganta tju ga bacim odje :)

infidel

Link to comment
Share on other sites

Cloud Computing je extra stvar... za neke namene.

Ideja da zameni kompetni desktop u meni budi strašne noćne more

A ovo kako Google tiho i polako ali sigurno širi svoj monopol je lol veliki. Pitam se samo koliko godina će proći dok se ne digne kuka i motika kao što se svojevremeno digla na Microsoft

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

Krug se vraca na pocetak, terminali su u modi. Google zaista postaje Umbrella corp! Oh shi...

Tek si sad primetio da goolg ne postaje Umbrella corp, nego Earth Corp?

Cloud Computing je extra stvar... za neke namene.Ideja da zameni kompetni desktop u meni budi strašne noćne moreA ovo kako Google tiho i polako ali sigurno širi svoj monopol je lol veliki. Pitam se samo koliko godina će proći dok se ne digne kuka i motika kao što se svojevremeno digla na Microsoft

Netje zato shto je Google cool. Fora kod Microsofta je shto su vetjina zaposlenih asocijalni struchnjaci koji GLUME da su opushteni kul zezanje i to - ali im izbija i svake jebene reklame kolko ne shvataju shta to znachi biti ili video zapisa gde su MUCHKI trude da prikazhu kako su oni zapravo jedna vesela i zdrava firma.

Dok Google to jeste.

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Tek si sad primetio da goolg ne postaje Umbrella corp, nego Earth Corp?

Netje zato shto je Google cool. Fora kod Microsofta je shto su vetjina zaposlenih asocijalni struchnjaci koji GLUME da su opushteni kul zezanje i to - ali im izbija i svake jebene reklame kolko ne shvataju shta to znachi biti ili video zapisa gde su MUCHKI trude da prikazhu kako su oni zapravo jedna vesela i zdrava firma.

Dok Google to jeste.

Ako je google zdrava firma drago mi je sto sam bolestan.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ako se nevaram upravo je IBM predstavio Power 7 CPU za high end serversko trziste koji je Bog i batina bilo kom Intelu ili AMDu.

Nije bog i batina nego prosto nema istu namenu.

I sad bi ti marketing IBMa rekao da to nije cpu vec "portfolio" ili kako je sad jos bolje "solution" :P

Klaud computing je vrh stvar, ne vidim sto bi u meni budilo nocnu moru da nemam zujalicu/grejalicu. Privatnost? Moracu da placam? Postacemo kompjuterski nepismeni?

Netje zato shto je Google cool. Fora kod Microsofta je shto su vetjina zaposlenih asocijalni struchnjaci koji GLUME da su opushteni kul zezanje i to - ali im izbija i svake jebene reklame kolko ne shvataju shta to znachi biti ili video zapisa gde su MUCHKI trude da prikazhu kako su oni zapravo jedna vesela i zdrava firma.

Dok Google to jeste.

kad vidim onoliko google slika gde se voze na poslu toboanima, igraju bilijar, jedu perverzije, prosto ne mogu a da ne radi crv sumnje sta se krije iza toga :)

A inace lol za asocijalne strucnjake, u googletu sve jebac do jebaca :O

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Cloud Computing je extra stvar... za neke namene.

Ideja da zameni kompetni desktop u meni budi strašne noćne more

A ovo kako Google tiho i polako ali sigurno širi svoj monopol je lol veliki. Pitam se samo koliko godina će proći dok se ne digne kuka i motika kao što se svojevremeno digla na Microsoft

radio sam intervju sa zenom sto je bila deo razvojnog tima writely-a, danasnjeg Google Docs, i pitao je koliko je realno da u skorije vreme cloud zameni desktop, i evo sta je ona rekla:

There's going to be a place for desktop software for a long time to come. Web applications today don't work offline; desktop software does. Also, desktop software has been around for a long time (15+ years for many applications), whereas the Web applications are still very young. While the relatively simplicity and ease of use of Web applications is a plus to most users, some will find they need the advanced, highly specialized features that desktop solutions offer.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Netje zato shto je Google cool. Fora kod Microsofta je shto su vetjina zaposlenih asocijalni struchnjaci koji GLUME da su opushteni kul zezanje i to - ali im izbija i svake jebene reklame kolko ne shvataju shta to znachi biti ili video zapisa gde su MUCHKI trude da prikazhu kako su oni zapravo jedna vesela i zdrava firma.

Dok Google to jeste.

Ima tu malo istine, ali veruj mi, daleko od toga da su ljudi u Google svi cool i normalni i da nisu asocijativni [:)] Tamo su me kolege na poslu gledale kao da sam neki party animal, a ja sam inače obično jako dosadan i intertan lik :)

Klaud computing je vrh stvar, ne vidim sto bi u meni budilo nocnu moru da nemam zujalicu/grejalicu. Privatnost? Moracu da placam? Postacemo kompjuterski nepismeni?

Između ostalog. Takođe, gubiš kontrolu nad svim oko sebe. Kada su svi tvoji podaci kod nekog drugog, na stranu privatnost, on može da te uslovljava kako god hoće (Želite da sačuvate svoje slike sa letovanja? E pa mi danas nadograđujemo svoj sistem "for better user experience". Platite nam $50 one-time-special-upgrade-fee ili ćemo vam suspendovati account dok to ne uradite). Crackovanje igara i softvera generalno možemo da zaboravimo.

Fault tolerance je drugi problem. Kada radiš na svom računaru, zavisiš samo od njega. Kada radiš remotely, zavisiš od još n stvari koje mogu da krenu naopako.

kad vidim onoliko google slika gde se voze na poslu toboanima, igraju bilijar, jedu perverzije, prosto ne mogu a da ne radi crv sumnje sta se krije iza toga :)

Pa globalna dominacija svetom, to smo valjda apsolvirali :D

A inace lol za asocijalne strucnjake, u googletu sve jebac do jebaca :O

JA SAM SPRCO! [:D]

Link to comment
Share on other sites

@fatso: Dobro te slike ajde, al kad ti pishe u ugovoru da dobijesh ne ogranichene kolichine grickalica, 1h pauzu za ruchak, maserku ako nije zauzeta, prevoz, mega health plan i josh ti kurac ipo govana...meni to lichi na sretju naspram Microsoftovoj isfoliranoj sretji :/

I ne vidim mohi kako to nije zdrava firma? Ako ne globalno, onda za nashe uslove.

@Trooper: Dobro i ja preduhitrih pa rekoh svi :) Al znatno veci procenat od MSa. Shto se tiche nasheg googla...prvo nisam znao da je uopshte pocheo sa radom dalje od one kokoshke, drugo nisam znao da si ti tu - gj :), tretje u Srbiji od ITevaca mozhesh na prste da ne brojish stvarno stvarno party manijake :D Od chega jedan biva moja malenkost koja je svatila kasno da i nije toliki ITevac vetj vishe nego landoprsh od palomuda menadzerskog :( Al usvs nisam mislio na zhurke i to...nego ono, da nisi pajser...ima vishe zamlata u MSu nego u Google-u

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Kružio je ranije sadržaj treda na nekom gugl forumu o tome zašto su ljudi napustili firmu i iz njih može da se vidi da raditi u Guglu nije baš epizoda Kockice; Pogotovo ne u kancelarijama van Mauntin Vjua. Pored toga Gugl i Majkrosoft se praktično takmiče ko će da privuče iste ljude.

Link to comment
Share on other sites

meni je ideja cloud computing-a uzasavajuca, toliko da od nje imam nocne more, iako na svom kompjuteru nemam nikakve kompromitujuce stvari osim par slika sa kojotom iz bugarske...

ali salu na stranu, cloud computing su mala vrata za government ili corporate control svega sto radimo a sto ukljuchuje neki vid tehnologije

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

@fatso: Dobro te slike ajde, al kad ti pishe u ugovoru da dobijesh ne ogranichene kolichine grickalica, 1h pauzu za ruchak, maserku ako nije zauzeta, prevoz, mega health plan i josh ti kurac ipo govana...meni to lichi na sretju naspram Microsoftovoj isfoliranoj sretji :/

I ne vidim mohi kako to nije zdrava firma? Ako ne globalno, onda za nashe uslove.

@Trooper: Dobro i ja preduhitrih pa rekoh svi :) Al znatno veci procenat od MSa. Shto se tiche nasheg googla...prvo nisam znao da je uopshte pocheo sa radom dalje od one kokoshke, drugo nisam znao da si ti tu - gj :), tretje u Srbiji od ITevaca mozhesh na prste da ne brojish stvarno stvarno party manijake :D Od chega jedan biva moja malenkost koja je svatila kasno da i nije toliki ITevac vetj vishe nego landoprsh od palomuda menadzerskog :( Al usvs nisam mislio na zhurke i to...nego ono, da nisi pajser...ima vishe zamlata u MSu nego u Google-u

Nije zdrava jer oni ne okupljaju tamo neku vanzemaljsku rasu baziranu na cistoj logici (vulkanci anyone?) vec ljude, a cela ta halabuka da naglase kako je raditi tamo med i mleko govori jos vise o tome. Ali avaj ti si glup, a ja jos gluplji sto o tome raspravljam sa tobom.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ispada da ljudi koji rade u MS-u zive u mukama [:D] U MS-u su isto odlichni uslovi za rad i shto si bolji struchnjak, to su uslovi bolji. Google je cool kompanija, ali ne treba se zavaravati - ako im dopuste, oni ce postati josh gori nego MS ili bilo ko drugi ko je sada monopolista.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

@Trooper: Dobro i ja preduhitrih pa rekoh svi :) Al znatno veci procenat od MSa. Shto se tiche nasheg googla...prvo nisam znao da je uopshte pocheo sa radom dalje od one kokoshke, drugo nisam znao da si ti tu - gj :), tretje u Srbiji od ITevaca mozhesh na prste da ne brojish stvarno stvarno party manijake :D Od chega jedan biva moja malenkost koja je svatila kasno da i nije toliki ITevac vetj vishe nego landoprsh od palomuda menadzerskog :( Al usvs nisam mislio na zhurke i to...nego ono, da nisi pajser...ima vishe zamlata u MSu nego u Google-u

ko je rekao da sam radio u srpskom Google? Ovo je bilo u US, samo 4 meseca internship, al dovoljno da se stekne slika o tim ljudima zaposlenim tamo, načinu rada, tehnologijama, i svemu ostalom. Ne verujem da će u Srbiji da otvaraju development centar, bar ne u skorijoj budućnosti. Eventualno neko PR / Marketing / Consulting odeljenje.

Poenta moje priče je da to sve tako izgleda spolja. I da, jeste atmosfera bolja nego u Microsoftu (bio sam i u Redmondu 3 meseca :), ali nisu svi tako "cool" kako to deluje. Čist marketing i propaganda su u pitanju :)

Google je cool kompanija, ali ne treba se zavaravati - ako im dopuste, oni ce postati josh gori nego MS ili bilo ko drugi ko je sada monopolista.

this

Link to comment
Share on other sites

Mada ja kapiram da ce kad tad biti taj colud computing sigurno. Jel su vec poceli da strimuju igrice na tv. Tako da nismo daleko od toga cloud computing-a. I onako ima milion onih sajtova shto simuliraju desktop environment pod sloganom koristite vas kompjuter bilo gde da se ulogujete. A to shto se tiche koja je kompanija vishe cool Microsoft ili Google isti k*rac daju ti cool uslove ako radish ko stoka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...