Jump to content

iPad


~JungleBoY~

Recommended Posts

To je upravo ono sto pricam, ja mislim da im prodaja tek pokriva razvoj i mozda marketing, ali su zato celu platformu koncipirali tako da placas sve sto bilo kojom logikom moze nekako da se naplati. Tj, oni prodaju TUDJE stvari preko toga i uzimaju marzu 30% za svaki app, a ko zna koliko ce za knjige, kolko uzimaju za muziku itd

Hardver im je super, ali hocemo open source! Npr, iRiver mp3 playeri su pravljeni tako da ti samo iskopiras svoje mp3 fajlove u njega, a on treba sto bolje da se snadje sa njima.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gogo, prestani da ispadaš smešan, ne postoji screenshot WinMo7 iz neke skorije alfe ili riliza, tako da ovo što si okačio je neko sklepao napamet skrin

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

@Playa Light - pa ne znam nerviram me shto je trend sada da se pljuje apple pa svi to rade bez nekog posebnog razloga ili argumenta. :-/

@Highl1 - Znam naravno da ne postoji, ali zar zaista verujesh da ce to sluziti ichemu? Microsoft i google prave sada ono shto je apple napravio pre 2-3 godine sa iphone-om, isto tako ce biti i sa ipadom, velik je teret biti prvi u nechemu...

bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

@Goga:

napravio pre 2-3 godine sa iPhoneom? Daj Gogo, iPhone još uvek nema oficijelno podržani multitasking, nego se to radi pomoću jailbreaka i raznih 3rd party aplikacija. Multitouch? Mоžeš i dvaput da tapneš/pritisneš ekran. Android i WinMo sa Sense/TouchFlo UI-jem su definitivno mnogo bolja rešenja nego iPhone OS. Doduše jebiga, nemaju gomilu iFart, iSnort i sl aplikacija, jebiga.. Da ne govorimo o tome kako katastrofalno radi push e-mail na iPhoneu i koliko srče bateriju..

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

@Goga:

napravio pre 2-3 godine sa iPhoneom? Daj Gogo, iPhone još uvek nema oficijelno podržani multitasking, nego se to radi pomoću jailbreaka i raznih 3rd party aplikacija. Multitouch? Mоžeš i dvaput da tapneš/pritisneš ekran. Android i WinMo sa Sense/TouchFlo UI-jem su definitivno mnogo bolja rešenja nego iPhone OS. Doduše jebiga, nemaju gomilu iFart, iSnort i sl aplikacija, jebiga.. Da ne govorimo o tome kako katastrofalno radi push e-mail na iPhoneu i koliko srče bateriju..

Gogo tebra dal ti stvarno mislish da je iPhone napravio neshto, on ti je brate rupa na saksiji pojednostavljeni smart phone za shiroke narodne mase kakve su u americi. To ti je jebeni Simple Smartphone kao shto postji Simple English poshto tamo ljudi nisu kupovali Smarthphone-ove jer su im suvishe konfurzni. I to je jedino otkrio iPhone. To radi sad sa iPadom isto - Simple Netbook.

Kapirash da 98 njihove nacije predstavlja chobane poput nashih koji kopaju njivu nego van ikakvih naseobina, samo shto zaradjuju po 10000$ mesechno, al ne mogu da se snadju sa punim smartphone-ovima pa su im potrebna ovako fensi skupa govna kako bi imali sa chime da se pokazhu i zapravo da ih koriste, a ako ti imash jednu dobru rech o iPhoneu sem da je prost ko S40 telefon koji nokia (i svi ostali) pravi od 90tih onda brate neshto gadno nije uredu sa tobom - no hard feelings.

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Apsulutno se slazem sa vama u potpunosti, ali zar je prosechnom korisniku neshto potrebnije? Ljudi greshe ovde u samom startu jer su pogreshno protumachili namenu uredjaj, na dizajnzoni dodje lik i smeta mu shto iPad nema Mac OSX i ne moze da stavi adobe cs4 na njega? Ima li shta u njegovom mozgu? Ovaj uredjaj je namenjen da neko ko nema veze sa kompjuterom chekira email / facebook / rss i par stranica uz to ima i odlichan eBook reader odlichan IPS display, lagan je i baterija mu traje 10 sati a nesumnjam da ce naci gomilu fensi aplikacija koje ce mu se svideti. S ozbirom shta zahteva 90% shire narodne mase ovaj uredjaj je savrshen i apple se trudio da ga uprosti maximalno i skine sve nepotrebne stvari sa njega shto bi ljude samo zbunjivalo. Ja sam kao i svi vi malo napredniji korisnik i ovo mi nije potrebno ali bi mojoj devojci kao i vashoj sigurno koristilo i bilo odlichno. I da 350e je smeshno da se ne lazemo, toliko koshta nokia na kojoj ne mozesh nishta vishe od sms-a i telefoniranja.

bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

iPad nije toliko katastrofalan, ali daleko od toga da je savršen ili čak dobar proizvod.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

I da, meni se od apple jedino svidja Mac OSX i postojanje njega me mozda malo vuche na ostale uredjaje. Android ----> iphone svakako... (chekamo iphone 4.0)

@highl1 - moracesh se sloziti da ima savrshen UI i to ga chinim savrshenim za stvari koje je namenjen. Za sada nema adekvatnog konkurentna, mada videcemo ne sumnjam da google nece spremiti odgovor i to kakav.

Edited by Goga[TT]
bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

po čemu je taj UI savršen, mene to zanima?

A nije mi ni jasno to glorifikovanje MacOS X-a, dajte neke valjane argumente

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

iPhone je najbolji telefon koji sam ikada imao. Koristio sam razne smartphone-ove sa zilion mogućnosti, ali sam shvatio da 90% toga ne koristim nikad osim da se hvalim pred drugarima šta moj telefon ume (OMG VIDI IGRAM QUAKE NA TELEFONU!!1). Iskreno od telefona mi ne treba ništa više ni manje nego što imam sa iPhone.

Da ne govorimo o tome kako katastrofalno radi push e-mail na iPhoneu i koliko srče bateriju..

vidiš ovo za push prvi put čujem. Doduše, push nisam koristio u Srbiji jer ne želim ovim našim šakalima da plaćam GPRS/3G više od nekog apsolutnog minimuma, ali dok sam bio po US email push mi je radio extra. Ja telefon ne koristim puno tako da ne znam da li je vek baterije dobar ili ne, ali ono što znam je da su svi ostali smartphones koje sam koristio, pa i HTC gutali isto ili više baterije u normalnom radu.

Što se tiče multitaskinga, osim messengera i music playera nemam potrebu da mi bilo koja druga aplikacija bleji u pozadini i srče RAM i bateriju. Jeste bedak što telefon mora da se jailbreakuje da bi messenger radio u pozadini, al jebiga. Za ostale aplikacije koje su normalno napisane je dovoljan save-state koji rade i omogućavaju da se vratim tamo gde sam stao kada ih ponovo startujem.

Ne vidim zašto je iPhone loš proizvod samo zato što nema SVE. Isto tako ne vidim da će iPad biti loš proizvod, već jednostavno neće biti za svakoga. Konkretno, ja ne volim da čitam knjige sa ekrana, u ranac ću pre da stavim laptop nego ovaj tablet, i male su šanse da ću ikada kupiti iPad. Ali znam da mnogi drugi oko mene hoće.

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

Pa bolji je od postojeceg windows 7 na tabletu to je sigurno.

Ne znam kada poredish Mac OSX i Windows7 na papiru koji shta moze tu nema shta da se pricha, dok od kako sam stavio MacOSX (10.5.6) na mashinu pre par meseci prestala je glava da me boli OS radi isto kao i od prvog dana. Nema bespotrebnog punjena desktopa, svi podaci na hdd-u su mi savrsheno slozeni, nema virusa i antivirusa, aplikacije se instaliraju tako shto ih prevuchesh u app folder, brishu tako shto ih prevuchesh u kantu. Nema nepotrebnih menija i milion podeshavanja koje mogu samo da te zbunjuju sve je fokusirano na sam rad a opet uvek mozesh da otvorish terminal i radish mu shta ti je volja. I masa applikacija je jednostavnija i lepsha nego na winu. Vuze za torrent (savrshen), NetNewsWire za rss (savrshen), Adium (savrshen), iPhoto (savrshen), tu su svi adobe proizovodi i meni vishe ne treba! Par aplikacija koje mi trebaju iz wina teram pod wine-om a za sve ostalo tu je vmware koji je isto odlichan. Jednostavno windowsu treba dosta nege i da mu posvecujesh paznju, ovde jednostavno sednem i koristim rachunar.

bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

Gogo, da se ne lažemo, viruse na Windowsu kupe samo totalni debili. Svako ko ima dva grama mozga nije imao virus u životu. Kao da je instalacija aplikacija u windowsu složena? Meni kući Windows traje od zamene hardvera do sledeće, a to je life cycle od preko dve godine, i ne uspori mi se nit mu ja sad ne znam šta radim. A imam sigurno 15-20 aplikacija koje redovno koristim plus igre. Znači tvoj jedini komentar je bio "imam sve što mi treba, aplikacije su mi jednostavnije i izgledaju lepše". NHF, ali nedovoljno za bilo koju ozbiljnu diskusiju.

@troopsi: Ja sam baš hteo telefon kome će da bude enablovan push 24/7 sa 2 Exchange naloga, gde na oba dobijam dnevno 30-50 mailova. iPhone i Android jednostavno odbijaju da rade to kako treba. iPhone je trošio bateriju na 12-15h, a Android jednostavno ne može da syncuje sve foldere i rule-ove koje imam (oko 60ak komada). Naravno, logično je da WinMo to radi najbolje, jer je Microsoftov i Exchange, ali veliki deo biznisa i ovde i napolju se svodi na Exchange, voleli mi to ili ne. Znači, meni WinMo završava posao, drugi ne, i meni lično iPhone ne valja.

Poređenja radi, 3G mi je držao tih 12-15h sa uključenim i setovanim pushom, HD2 sad drži do dva dana sa istim setovanjima (skinem ga ujutru sa punjača i tek sledećeg dana pred spavanje je on na 10-15%). Ni ja nisam rekao da je iPhone loš, ali jednostavno hype oko njega je nenormalan, a da je uneo revoluciju u smartphonove, nije nikako. Dobar proizvod, sa svojom ciljnom publikom, ali ta publika bi takođe prošla ok i sa S40 Nokiom koja ima WiFi. Naravno, ni taj HD2 nema sve, jer mu fali neki ozbiljniji marketplace i Flight Control [:D] Poenta je, savršen telefon ne postoji, svako kupuje ono što mu odgovara..

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Gogo, ne znam shta ti radish sa Windows-om, ali evo kod mene i Vista i Win7 rade kao prvog dana (a rade vec minimum godinu dana). Windows 7 je toliki korak napred da je jednostavno neopravdano placati 100% vishe samo da bi imao komp sa MacOS X - bolje je kupiti josh nekoliko parchica hardvera :)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

revoluciju nije doneo naravno. Zapravo jedina tehnološka stvar koja je prvi put viđean na iPhone je upotrebiljiv i jako funkcionalan multitouch ekran. Čak i danas ostali proizvođači imaju muka da naprave dovoljno responsive i precizan capacitive touch ekran.

BTW, ne postoji li neki IMAP to Exchange (MAPI) gateway koji bi ti olakšao pristup i sync sa šireg spektra platformi?

Inače, 50 mailova dnevno? WTF? :)

Što se tiče rasprave oko instalacije aplikacija na OS-ovima, to stvarno postaje smešno, kada se i na Linuxu/BSD danas sve može instalirati u 2 klika :)

@topic

pošto će iPad verovatno biti veoma dostupna i rasprostranjena platforma, zanima me jako da li će i u kojoj meri da se pojavljuju projekti tipa Linux on iPad i slično (kao što ih je bilo za iPod i iPhone) i u kojoj meri će biti uspešni :)

Link to comment
Share on other sites

@highl1 - upravo tako savrshen telefon ne postoji, ja inache nikada nisam kupio nijedan apple proizvod stavio sam Mac OSX chisto da probam i ostao sam na njemu, prvi put kada budem video da mi ne zavrshava posao odmah vracam windows. Iskreno nisam zahtevan korisnik zato mi verovatno i odgovara trenutno ovo... 100% kada bih naleteo na problem kao highl1 manuo bih se apple-a i ne bih obracao paznju na njega apsolutno. Poslovnim korisnicima kakav si ti apple ne odgovara, dok prosechnim korisnicima radi savrsheno posao i takvih je 90%.

ni taj HD2 nema sve, jer mu fali neki ozbiljniji marketplace i Flight Control

Shto jeste, jeste ne mozemo se lagati iphone je uspeshan samo zbog gomile applikacija i marketplace-a...

Edited by Goga[TT]
bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

revoluciju nije doneo naravno. Zapravo jedina tehnološka stvar koja je prvi put viđean na iPhone je upotrebiljiv i jako funkcionalan multitouch ekran. Čak i danas ostali proizvođači imaju muka da naprave dovoljno responsive i precizan capacitive touch ekran.

BTW, ne postoji li neki IMAP to Exchange (MAPI) gateway koji bi ti olakšao pristup i sync sa šireg spektra platformi?

Inače, 50 mailova dnevno? WTF? :)

Što se tiče rasprave oko instalacije aplikacija na OS-ovima, to stvarno postaje smešno, kada se i na Linuxu/BSD danas sve može instalirati u 2 klika :)

@topic

pošto će iPad verovatno biti veoma dostupna i rasprostranjena platforma, zanima me jako da li će i u kojoj meri da se pojavljuju projekti tipa Linux on iPad i slično (kao što ih je bilo za iPod i iPhone) i u kojoj meri će biti uspešni :)

ako i postoji, ne koriste ga izgleda drugi proizvođači :) A to za mailove, jebiga posao zahteva

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

baš toliko i nisam dokon :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...