Jump to content

iPad


~JungleBoY~

Recommended Posts

Ipad koshta 385e u americi jer se trenutno samo tamo i prodaje. Ja kazem da ga trenutno ne bih kupio sigurno jer mi je potrebniji PC nego iPad.

Ali gomili ljudi je bitno to shto je iPad mali, tanak, lagan i traje mu baterija 10 sati to je ono shto je poenta uredjaja, prenosivost i funkcionalnost u svakom trenutku ga izvadish iz torbe pogledash shta ti treba i odma vratish dok netbook opet morash da rasklapash. Mislim po toj logici kako recimo opravdavash kupovinu npr. Nokie N97 ? Opet koshta 500 - 600e? Ljudi opet kupuju tu nokiu N97 i niko ih ne naziva retardiranim, maloumnim, debilnim i ostalo.

bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pre neki dan me je kolega sa faxa pitao za misljenje o ipadu i nisam imao bolji odgovor nego da je za neke to obican piece of sh*t, dok je za druge kao da je iz raja izasao. Licno sam imao nameru da u nekom buducem periodu mozda uzmem laptop koji bih mogao da koristim dok nemam pristup kucnom desktopu ili ako putujem; u isto vreme sam sa jedne strane imao ipad koji kosta prilicno dosta i ima skoro slicne funkcije, ali izgleda kao da je lakse prenosiv i da ne treba neki preteran period vremena za pokretanje, + ima duzi battery life.

U stvarnosti, kad covek skupi odredjenu kolicinu novca koju je hteo da izdvoji za tako nesto, pocinje da sagledava stvari iz razlicitih uglova i da se pita da li je ta stvar ono sto mu je zaista potrebno, pocinje da pravi razliku izmedju neophodnog i luksuza ( pogotovo na ovim prostorima, tbh mi jos nismo na nivou eu a kamoli usa po zaradama, sem izuzetaka ciji dohodak u nekim slucajevima dolazi iz sumnjivih izvora; tuzno ali eto kao sto moj cale kaze "balkan bato"), i takodje pravi razliku izmedju onoga sto ce zaista koristiti svakodnevno/za ono sto mu je neophodno, i onoga sto jeste super i korisno ali jednostavno posle nekog vremena se nece uopste koristiti ili zavrsiti u fioci. U mom slucaju, ja sam veoma lako napravio listu stvari koje su mi neophodne u svakodnevnom zivotu i za koje sam siguran da ce ostati deo moje navike u buducnosti, tako da uzimajuci sve u obzir bi se recimo opredelio mozda za iphone jer su mi funkcije kao sto su recimo mp3,telefon, gps, internet, kamera potrebne (naravno postoje i drugi telefoni sa ovim opcijama, mozda i po manjoj ceni, ali kako sam licno koristio ipod touch i nisam imao primedbi, verovatno bih se opredelio za iphone).

Anyways, sto se jos ipada tice, mislim da on itekako dodaje efektu licne promocije, posto u danasnje vreme veliki broj ljudi ima ogromnu potrebu da skrene paznju na sebe i da drugima do znanja ko je i sta je, za sta je facebook najbolji pokazatelj. Veliki broj ljudi ga koristi (kao i ipad jel, posto je prodat u velikim kolicinama), ali ja ne vidim da se rangira kao neophodnost, posto ga licno i ne koristim. Mnoge kolege se recimo zacudjavaju na ovu cinjenicu, posto u bilo kakvom razgovoru sa njima da sam imao pokusavali su da me pitaju za profil, ali posle saznanja da isti nemam niti nameravam da imam, prestaju da imaju bilo kakvu vrstu kontakta ili razgovora sa mnom, za sta meni nije uopste zao ili da mi doprinosi nekom losem osecaju.

I eto tako, kao obicno sredstvo za licnu promociju, zamena nekima za sve uredjaje, ili jednostavno a must have za neke, ipad ce sigurno imati dosta korisnika i naravno deo ljudi koji nece ni pomisliti da ga uzimaju. Sto je najgore, sa vremenom takve stvari postaju deo zivota, a ljudi zavisni od njih (dok bi po mom misljenju ljudi trebali da kontrolisu svoj zivot i sami odredjuju kako ce takve stvari funkcionisati).

Sry za offtopic.

Najbolje su subare od Kolubare!

Link to comment
Share on other sites

U stvarnosti, kad covek skupi odredjenu kolicinu novca koju je hteo da izdvoji za tako nesto, pocinje da sagledava stvari iz razlicitih uglova i da se pita da li je ta stvar ono sto mu je zaista potrebno, pocinje da pravi razliku izmedju neophodnog i luksuza

this

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim zašto je Džobs ubio flopi ... jesu ga među prvima izbacili, ali u suštini, izbacili su sa ipada i LAN konektor, pa sad sutra kad se nešto lan istripuje i naprave ultraLAN konektor, ovaj će da likuje kako su ga oni ubili.

Link to comment
Share on other sites

u svakom slucaju nije ipod ubio walkman kasetash, nego je ipod samo najprodavaniji primer generacije lichnih,malih i prenosnih muzickih plejera koja je nasledila kasetashe ili barem primerak aktuelne generacije ako diskplejer ne uzmemo kao neko prelazno reshenje koje je bilo aktuelno mnogo manje godina od kasetasha i hd/usb plejera i nikada nije, siguran sam, nije dostiglo brojke prodanih modela

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ok, ok, mogu da pishu oni sta hoce ali verovanje ili neverovanje u takve priche pravi razliku izmedju inteligentne osobe i pileceg mozga...

inache u mnogim it casopisima se vec moze cesto naici na frazu kako ce iPad dovesti do post-PC ere

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

pc world, mac world...po raznoraznim podkastima koje slusham. Ne kazem da se slazem, samo prenosim. Trenutno se uopste ne slazem, barem dok ne budem mogao da na nekom tablet kompjuteru mogao da uradim i nesto konstruktivno, npr da pokrenem Adobe CS paket i da radim brzo koliko radim sada na desktopu. Neki ljudi se ponasaju kao da apsolutno svi na kompjuteru igraju igrice, trckaraju po netu, odgovaraju na emailove i eventualno nekad iskucaju neki tekst ili odrade tabelu u ekselu (odnosno iWorks paketu). Mislim da se nalazimo, barem 3 godine, od trenutka kada ce tablet kompjuteri biti na nivou sadasnjih i5 ili i7 desktop konfiguracija

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

post pc era se zove apokalipsa

peja ajnštajn

"I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...