Jump to content

iPad


~JungleBoY~

Recommended Posts

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa dobro, po appleu je magicno i prelepo da se instaliraju third party aplikacije bez itunesa

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

so true

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Koliko su uzasni apple funboys toliko su uzasni i ovai drugi.

Strategija fokusiranja na samo par osnovnih funkcija uredjaja koje bi trebale dobro da rade i naknadno dodavanje ostalih nije samo tipicna za Apple.

Google je to uradio sa Androidom, secate se da upocetku nije radio ni BT i Gtalk na njemu a bogami ni snimanje filmcica, jer jednostavno nisu imali vremena da to odmah ubace.

A ako pogledate i ovaj windows 7 series phone windows 7... i on ce isto izaci osakacen za mnogo napredne funkcije jer zele sto pre da izbace operativan apart.

Link to comment
Share on other sites

statore...google je to RADIO par meseci dok se nije razradio android sistem a apple ogranichava korisnike svojih content consumer uredjaja (ipod, ipad a i iphone donekle) vec godinama. Jel mozesh sa novim iphone os-om i 3gs-om da posaljesh blututom pesmu ili bilo koji drugi fajl na neki drugi telefon?

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ne, ovde pricamo da google ima mnogo manje restriktivnu politiku od apple koji svoje korisnike, rekao ti "ako im se ne svidja mogu da odu", tretira kao osobe nizeg ranga...mislim, moram da jailbrejkujem telefon da bih nekom poslao fajl preko bluetooth-a, da ne nabrajam druge stvari

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

da, ali zar jailbrejkovanjem ne gubish pravo na garanciju? zasto bih ja morao da izgubim garanciju zbog razmene fajlova, koji uopste ne moraju da budu poreklom iz Itunes shopa. Recimo da sam kompozitor, DJ, pevach ili tako nesto slichno koji se nadje u situaciji da nekom na brzaka posalje svoj demo...sta onda?

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

' date='02 February 2010 - 13:14' timestamp='1265109264' post='1517603']

Pa bolji je od postojeceg windows 7 na tabletu to je sigurno.

Ne znam kada poredish Mac OSX i Windows7 na papiru koji shta moze tu nema shta da se pricha, dok od kako sam stavio MacOSX (10.5.6) na mashinu pre par meseci prestala je glava da me boli OS radi isto kao i od prvog dana. Nema bespotrebnog punjena desktopa, svi podaci na hdd-u su mi savrsheno slozeni, nema virusa i antivirusa, aplikacije se instaliraju tako shto ih prevuchesh u app folder, brishu tako shto ih prevuchesh u kantu. Nema nepotrebnih menija i milion podeshavanja koje mogu samo da te zbunjuju sve je fokusirano na sam rad a opet uvek mozesh da otvorish terminal i radish mu shta ti je volja. I masa applikacija je jednostavnija i lepsha nego na winu. Vuze za torrent (savrshen), NetNewsWire za rss (savrshen), Adium (savrshen), iPhoto (savrshen), tu su svi adobe proizovodi i meni vishe ne treba! Par aplikacija koje mi trebaju iz wina teram pod wine-om a za sve ostalo tu je vmware koji je isto odlichan. Jednostavno windowsu treba dosta nege i da mu posvecujesh paznju, ovde jednostavno sednem i koristim rachunar.

Ta "stabilnost" i "radi kao prvog dana" je zahvaljujuci opensource kernelu. Oni su na tudjoj mudrosti napakovali fensi izgled i to prodali malom glupanu aka tebi. A virusa ce biti (ima ih i sad al da ne zalazim u detalje zbunices se) kada macosx/freebsd bude imao 90% zastupljenosti kod plain usera na internetu kao sto danas windows ima.

Srz operativnog sistema su uzeli iz opensoursa, a ti ih zbog toga gotivis ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam microsoft je odustao od svog tablet uredjaja, isto to je zatim uradio i HP sa svojim SLATE aka "boljim od ipada" uredjajem...

Ali taj MacOSX radi posao kao sat, i boli me bash uvo shta je ko od koga uzeo. Uzeo je i google pa shta sad? Apple ispashta zbog tog DARWIN-a na kome su napravili OSX tako shto ga gomila ljudi kao npr ja koristimo na NE APPLE mashinama...

A to shto me nazivash glupanom necu posebno ni da komentarishem, idi izbacaj ga 2 - 3 puta (ima i lepshih nachina za to ali necu da zalazim u detalje zbunices se) smiri frustracije pa onda dodji da se raspravljamo kao ljudi :)

Edited by Goga[TT]
bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

' date='04 May 2010 - 23:45' timestamp='1273009538' post='1558615']

Koliko znam microsoft je odustao od svog tablet uredjaja, isto to je zatim uradio i HP sa svojim SLATE aka "boljim od ipada" uredjajem...

Ali taj MacOSX radi posao kao sat, i boli me bash uvo shta je ko od koga uzeo. Uzeo je i google pa shta sad? Apple ispashta zbog tog DARWIN-a na kome su napravili OSX tako shto ga gomila ljudi kao npr ja koristimo na NE APPLE mashinama...

A to shto me nazivash glupanom necu posebno ni da komentarishem, idi izbacaj ga 2 - 3 puta (ima i lepshih nachina za to ali necu da zalazim u detalje zbunices se) smiri frustracije pa onda dodji da se raspravljamo kao ljudi :)

[roflmao]

Radi i nt4.0 i nt5.0 i nt5.1 i win7 kao sat i to na svom kernelu sa malim izletima u opensors. Radi i sam freebsd kao sat. Za ovo "ispastanje" je ovaj rofl gore jer stvarno nemam reci koliko tebi curi mozak. JEBOTE ISPASTAJU [roflmao] ... da su razvijali svoj kernel tek bi onda ispastali.

I mene tek zabole kurac za sta tebe boli uvo, ali izjava da si na strani applea samo zbog osx-a tj da ih cenis zbog toga samo govori koliko ti daske nemas u mozgu ... to je kao da cenis rumunske inzinjere za kvalitetan dacijin motor ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Chekaj aj da spustimo malo lopte i da zanemarimo od chega je koji sistem naprevljen. Jesi koristio nekad OSX recimo duze od 2 nedelje? E pa vidish ja windowse jesam i to mnogo duze. Iskreno da se ne lazemo windows 7 je stvarno mnogo dobar i uopshte nema poente porediti "shta je bolje" vec se jednostavno meni lichno trenutno vishe svidja OSX, nekako mi je logichniji i rastereceniji ali opet to je moje subjektivno misljenje. I rekao sam chim prvi put naletim na neki veci problem u OSX vraticu se najnormalnije na windows bez ikakvih problema... A shto se tiche tudjih misljenja ja ne znam nikoga ko je pocheo da koristi OSX i da se vratio posle toga na windows, a znam ih dosta koji ga koriste i posle toga veoma su surovi prema microsoftu...

bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...