Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Blizzard shall not be liable for any delay or failure to perform resulting from causes outside the reasonable control of Blizzard, including without limitation any failure to perform hereunder due to unforeseen circumstances or cause beyond Blizzard's control such as acts of God, war, terrorism, riots, embargoes, acts of civil or military authorities, fire, floods, accidents, strikes, or shortages of transportation facilities, fuel, energy, labor or materials.

LOL ?! [8D] [8D] [8D]

Link to comment
Share on other sites

da li si upoznat sa pravnim terminom visa sila, odnosno vis maior? evo, nengleskom:

Vis major is a greater or superior force; an irresistible force. It may be a loss that results immediately from a natural cause that could not have been prevented by the exercise of prudence, diligence and care. It is also termed as vis divina or superior force.

It is an irresistible violence; inevitable accident or act of God.

takodje, act of god je sam po sebi pravni termin u angloamerickom pravu:

Act of God is a legal term for events outside of human control, such as sudden floods or other natural disasters, for which no one can be held responsible.

vis maior predstavlja, dakle neizbezni, neodoljivi dogadjaj koji se ne moze spreciti.

slicno visoj sili je i slucaj (causus ili causa, ne secam se tacno, nek se jave pravnici ako ih ima), samo sto je akcenat kod slucaja na tome sto se nije mogao predvideti vise nego na samoj neminovnosti. pa tako recimo, ako ti gajbu razjebe zemljotres, to je vis maior, ali ako ti se kamion skuca u gajbu, to je causus.

medjutim, tripujem da moderno pravo ne pravi pravnu razliku izmedju kauzusa i vis majora i da se tretiraju isto.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

nisi skonto, vis maior je siri skup od act of god, act of god spada u vis maior. pozar i poplava ne moraju biti act of god, mogu biti cist act of nature. znaci, ako bog bukvalno dodje na zemlju i uzme tvoj auto i devouruje ga, ti to imas podvedeno pod neki pravni okvir i nema pravnih nedoumica, recimo, da osiguranje nece da plati jer 'ne isplacuje stetu nastalu bozanskom intervencijom vec samo nastalu delovanjem prirode i vise sile'. a da zvuci smesno, jebiga, sta da mu radis:) ali moras imati na umu da su to ameri i da se kod njih, cak i u pravu ne postavlja pitanje postojanja boga nego se podrazumeva, zaklinjes se nad biblijom, imaju boga u himni itd itd itd.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Odavno nije bilo ono ko je koga video po gradu, tako da ono, mislim da sam video the jacka sa ribom mu sinoć u 65-ici, mnogo su slatki.

mislim da sam video marinicu i miru sinocke u gradu, kod trga....

ali samo mislim!!!!

mozda gresim!!!!

deste drugari, umoran sam, odo da spavam, sit!! namiren!!!

Link to comment
Share on other sites

In other news, alko test je pokazao 0.08 promila, I R winrar!

pa kad si picka...btw, juce prvi put izasao u bgu posle 6 meseci, jebena vojska...i to otisli u smrdljivi plastik, sva sreca pa sam vec bio cirke...zaboravio sam koja je komercijala tamo i koliko ziljavih klinki ima po gradu:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...