Jump to content

Pomoc oko izbora hostinga


reiser

Recommended Posts

Treba mi hosting, recimo www.reiser.net koji treba da ima sledece mogucnosti:

- File upload/download, FTP, monthly traffic da bude nekih 50+gb

- Mail server pozeljan, mada nije neophodno

- Da moze da podrzi istovremeni download sa vise IP adresa odjednom (recimo da se u jednom trenutku nakaci 5000 kompova na server da skinu jedan fajl)

- Da na njemu mogu da podignem UnrealIRCd, irc.reiser.net recimo

- Stabilnost/uptime 99%

Gde je najpovoljnije da se kupi server koji ispunjava gorenavedene uslove ?

Link to comment
Share on other sites

Tesliks

Tesliks Hosting aktivno učestvuje u izradi email kampanja kao i određenih sekcija sajta klanRUR.rs, najvećeg domaćeg internet portala posvećenog PC i konzolnim igrama. Izrada specifične platforme, potpuno prilagođene potrebama ovog sajta, koji svakodnevno poseti preko 10.000 ljudi!

Nadamo se da ćete uživati u KlanRUR opisima i diskusijama kao što je i naš tim uživao u izradi ovog sajta!

"This is your life and it's ending one minute at a time."

Link to comment
Share on other sites

i stolara za separe!

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Tesliks

gde je to sve housovano? Negde u EU? Jel imate neki colocation ili obezbeđujete svoj link? Preko kog ISPa? Jel garantujete neki SLA?

jel postoji varijanta za neki dedicated / VPS (meni treba nešto u rangu 512MB RAM, 20-30GB storage, ~200-300GB protoka, sa razumno CPU time-a)

i stolara za separe!

[|)]

Link to comment
Share on other sites

Pogleda www.vps.net i zaobidji nase hosting provajdere u sirokom luku osim ako ne zelis da hostujes gaming servere onda je najbolje kod nas. :)

Evo ja mogu da kazem bio sam na Servage.net oni su ocaj prvo sto im je podrska bezobrazna drugo sto je hosting djubre, po meni najbolje resenje je ovaj vps.net jer u sustini za neke relativno male pare imas svoj VPS i sasvim dovoljno protoka plus imas mogucnost da pojacavas svoj paket bukvalno u danu ako je nedovoljno, mada kad zbudzas APC i dobro optimizujes scripte nema problema. :)

Link to comment
Share on other sites

gde je to sve housovano? Negde u EU? Jel imate neki colocation ili obezbeđujete svoj link? Preko kog ISPa? Jel garantujete neki SLA?

jel postoji varijanta za neki dedicated / VPS (meni treba nešto u rangu 512MB RAM, 20-30GB storage, ~200-300GB protoka, sa razumno CPU time-a)

[|)]

da, serveri su u .nl, u poprilichno dobrom datacentru (leaseweb) :) vpsove trenutno ne radimo (iako smo i kolega i ja radili za veliku US VPS firmu), a shto se tiche dedicateda, mozda bi ti ovako nesto odgovaralo:

35eur/mo je inache, al' mogao bi da dobijesh za 30 recimo (unmanaged) :) al' ako hocesh support za server itd. to bi morali da se dogovorimo :)

1x AMD Sempron 3100+

512MB DDR2

1 x 160GB SATA2

4TB transfera

u principu, najbolje bi bilo da odesh na sajt i preko kontakt forme napravish upit, tako cesh dobiti najpreciznije odgovore :)

shto se tiche SLA, network availability standardno 99.9% :)

Link to comment
Share on other sites

da, klasičan support mi ne treba, mada mi definitivno treba neki AJAX console access ili nešto slično. U stvari, SliceHost na kome trenutno imam VPS šljaka odlično i ima apsolutno sve što mi treba ali su generalno skupi pa polako gledam ostale ponude i tražim neku alternativu.

35eur/mo je inache, al' mogao bi da dobijesh za 30 recimo (unmanaged) :) al' ako hocesh support za server itd. to bi morali da se dogovorimo :)

1x AMD Sempron 3100+

512MB DDR2

1 x 160GB SATA2

4TB transfera

Ovo dedicated mašina? U principu meni ne treba toliko CPU snage, al ok je ponuda u svakom slučaju. Moram još da razmislim a i trenutni plan mi ističe tek za 2-3 meseca.

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...