Jump to content

Avatar


Synd

Recommended Posts

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kenjate ko foke, film je savršen.

Izvolite i izmislite nesto sto vec ne postoji u nekoj igri, knjizi ili stripu. Sve se svodi na procesiranje istog i slicnog, a neko to radi sa stilom, a neko failuje na hardu.

Mozda napraviti film gde je glavni lik vodena bojica koja priča, a neprijatelj zla flaša...pusti to ko je šta uzeo i odakle, čovek je zaokružio sve u fenomenalnu celinu.

Čak su i borbe izgledale totalno realno (u pogledu odnosa snaga), a to je deo za koji sam ocekivao rambo fazone i 10000 puta viđen kliše.

Oduševio sam se kad je, pred kraj, Jake skočio sa zapaljenog broda i, jelte, svi smo verovatno očekivali da će njegov flying mount da ga pokupi, međutim JOK, padao je po lišću, lijanama itd, kao što je naučio za vreme treninga...

To je jedan mali detalj, od stotine koje sam primetio, što daje posebnu notu već savršenom filmu.

Dovoljno je reći i da je pola sale plakalo za vreme i na kraju filma. Lik koji liči na Ašoka Murtija se zarozao ko devojčica, ko bi rekao... [;)]

9/10 od mene.

Ja sam eto recimo znao da ce iskoristiti ono padanje po liscu. Mozda je razlika sto neko koristi mozak dok gleda, a neko voli puding u glavi.

povezivanje pipkom sa drugim stvorenjima?

Povezivanje ima u 5 razilicih fantazi tematika, a sam pipak je zesca inovacija mada verovatno i to postoji negde al me mrzi da guglam.

Mislim ne razumite me pogresno kao sto rekoh u prvom postu kul je film i ne smeta mi sto su pokrali svu postojecu fantastiku od dine do warcrafta ali mi do jaja ide na k sto je glavna prica u stvari retusirani vestern o kaubojima i indijancima ... vredja malo ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

treba da idem u petak na 3d, cini mi se kao klasican holivudsko americki 'noble like an eagle' filmic za poslusne tinejdzere ciji roditelji stede za koledz, ali u nedostatku bolje ponude ..

btw jel jos neko skontao da je district 9 povucen iz koloseja posle tipa nedelju dana?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

to samo bivsi wow zavisnici mogu da vide :D

znas onog ogromnog crvenog zmaja kog je "uzjahao" glavni baja marinac? to mu dodje epic flying mount iz arene xD

one ostale pticurine -> traktori sa 60% speed boosta

oni nosorozi sa cudnim hammerlike nosom mu dodju kodoi

cela ona vanzemaljska rasa je mesavina night elfova i draenei-a

izloguj se

Link to comment
Share on other sites

A sto se tice dozivljaja , ja sam seo u salu spreman da vidim sve i svasta , ali vec me je prva scena oduvala izgledom .

e sad zamisli mene koji indiferentno dolazim u bioskop nesvestan hajpa, ulozenih para i sa jednim jedinim trejlerom iza sebe koji je bio nedovrsen tipa falile teksture i tome slicno.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

jebote, o cemu se ovde prica, ono, sad izadje film de lik ubije nekog sekirom i onda ide 'sranje, vec vidjeno, dostojevski', onda dodje sledeci i kaze 'eh da je dostojevski, cezar o galskim ratovima' i tako u pizdu materinu:)

hocu reci da je apsolutno nebitno da li je uzeto, kao i odakle, mislim, ne da mi nisu pali na pamet chronicles of pern ili pokahontas, nego ni u kosmosu...gledo film i bilo mi do jaja.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

treba da idem u petak na 3d, cini mi se kao klasican holivudsko americki 'noble like an eagle' filmic za poslusne tinejdzere ciji roditelji stede za koledz, ali u nedostatku bolje ponude ..

btw jel jos neko skontao da je district 9 povucen iz koloseja posle tipa nedelju dana?

mali debeli Hobit je tata u zanru, stoga i tata Kamerunu.

Kamerunu idi pravi pis-pis drame, za to si se pokazao odlican, onaj zanr ti ne ide dzaba para i efekti kad je prica bulja.

nemogu da razumem ljude koji kazu film godine, film decenije, ako izuzemo Kamerona koji to radi kao deo marketinga. verujem Zeru da je najbolji 3d film, jer on je profi za materiju, a mi smo imali 5 filma u Uscu od otvaranja (4 crtaca i avatar) pa zato neznamo za bolje, ali da je najbolji film uopste nestoji. pa cak i Tarantinov prosek Kopilad su od Avatar bolji. + pored toga sto je po meni prica dosadna, jos vise pljuljem zbog hypea koji se stvorio kao nesto sto je do jaja/mnogo dobro unapred i sto ce promeniti gledanje filma u bioskopu....

Link to comment
Share on other sites

nisam ni rekao da je to iz wow-a, nego da mi je prvo pala na pamet "epic mount" fora

i sta se sad kurac kurcis kad nema koleta, svi znamo da on ima 18x veci gik kurac od tebe. kad macaka nema mohi kolo vodi :)

Ko ga jebe sto nije tu! :D a i ponosio bi se sa mnom :P

jebote, o cemu se ovde prica, ono, sad izadje film de lik ubije nekog sekirom i onda ide 'sranje, vec vidjeno, dostojevski', onda dodje sledeci i kaze 'eh da je dostojevski, cezar o galskim ratovima' i tako u pizdu materinu:)

hocu reci da je apsolutno nebitno da li je uzeto, kao i odakle, mislim, ne da mi nisu pali na pamet chronicles of pern ili pokahontas, nego ni u kosmosu...gledo film i bilo mi do jaja.

Kao sto rekoh ne smeta mi uopste sto je sve to uzeto jerbo ja to volim ali mi smeta abnormalno shuplja prica i mesanje indijanaca sa nekom poluelf kulturom al ajd, a ono sam naveo zbog ljudi koji su imali izjave "omg najbolji film ikada" sto naravno nije jer zna se da je najbolji clerks ili the story of ricky ne mogu da se odlucim!

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Najvece dostizenje Avatara je to kako je on tehnichki odradjen:

Prvo shto sam se zapitao kada sam odgledao film je bilo "Kako su tako dobro odradili reziju kada je film 100% 3D grafika?!?". Da se razumemo, 3D dizajneri i animatori jesu majstori svog posla i umeju vec odlichno da reziraju, kadriraju i animiraju likove (Blur studios anyone), ali josh uvek nisu na nivou najboljih rezisera Holivuda. Naravno, reziseri filmova uchestvuju u procesu pravljenja 3D efekata, ali opet to rade preko ruku 3D dizajnera i na kraju opet nije to to.

Kada ide pricha o Avataru, stalno se govori da tehnologija kojom je napravljen nije postojala do pre nekoliko godina. Ranije sam mislio da je problem bio u stereo kamerama i nemogucnosti napraviti kombinaciju realnog videa i stereo 3D efekata. Medjutim to je samo pochetak i taj zadatak je bio relativno lako reshiv.

Ono gde je Avatar napravio revoluciju u snimanju filmova je to da je Cameron mogao da snima u virtuelnom svetu!! Dakle, kada je on vrteo kameru po setu sa chromakey i glumcima sa markerima, on je u realnom vremenu video na monitoru kako ce to izgledati u CG-ju, svi izrazi lica glumaca su se u realtime-u odrazavali na licima njihovih virtuelnih "avatara"! Bash zbog toga sve izgleda realno i svi detalji su na mestu.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

pa sta znam, mozda su meni bile nesto sjebane naocare :p

mislim, video sam ja i tu kafu sto leti, i onu fenomenalnu scenu kad ih izbacuju iz krio sna, kad lebde u brodu na pocetku, i jos ponesto. ali ti "3d wow" momenti su previse retki u filmu da bih ja na ovo gledao kao na 3d film. a kapiram da su naocare ipak bile ok jer da nisu, ne bih nista video kako treba, a ja sam video sve normalno sa tu i tamo bas 3d osecajem. mada da budem fer, pola filma ima nekakav 3d lejer da tako kazem, u smislu da naglasava dubine i oblike, ali to je to.

da budem iskren, ocekivao sam ozbiljan 3d plezir all the way... pogotovo kad je film vec poceo i kad sam video sta taj "seting" na drugoj planeti pruza. od toga da je ona paprat mogla da nas udara po faci, preko toga da su mogli od scena skakanja i padanja sa velikih visina da pretvore u odlicnu voznjicu svaki put, do toliko scena borbi koje mogu biti poslastica za sebe. mozda zerbah moze da mi objasni o cemu se radi :]

ostavljam mogucnost da bi mi bilo bolje da je vece platno, i da imamo bolji vidokrug tamo. ono, da okrecem glavu da bih video to iskrivljeno 3d platno, i da ne vidim nista po periferiji vida (neke kul naocare a ne ove kineske iz koloseja), pogotovo ne neciju glavu isped sebe (nije frka tolika u koloseju, ali svaka sitnica koja nije 3d platno a koja mi se krece po vidokrugu - smara).

i slazem se sa mohijem oko kradje svega i svacega, iz svega i svacega. toliki je buckuris, da sam se trudio da o tome ne mislim uopste jer bih bio cinican do kraja. tako da mi je film u sustini legao. tolika je limunada da je za voditi klincadiju na projekciju fazon, a opet ne gusi zbog toga. no ja sam tamo i isao samo zbog 3d ugodjaja, koji je dobar, necu da serem, ali sam ja mozda ocekivao jaci, intenzivniji dozivljaj.

Kao sto rekoh ne smeta mi uopste sto je sve to uzeto jerbo ja to volim ali mi smeta abnormalno shuplja prica i mesanje indijanaca sa nekom poluelf kulturom al ajd, a ono sam naveo zbog ljudi koji su imali izjave "omg najbolji film ikada" sto naravno nije jer zna se da je najbolji clerks ili the story of ricky ne mogu da se odlucim!

story of ricky... x]

e i da, ona elf riba je omg.

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

елфојебац!!!

мени је било најјаче кад је елфица на крају дошла до оног непокретног џиајџојца да му намести маску. који врисак од сцене, 2х је већа од њега и држи га у наручју као детенце, а сва заљубљена.

филм је пука забавица, без да претендује на неки посебан квалитет приче или разраде.

међутим, разумем људе који су у ОМГ фазону. нешто их је асоцирало на неке ствари које много воле. холивудски продуценти су мајстори да убаце за сваког по неки ОМГ моменат. нас, маторе дртине, је малко теже распаметити.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

мени је било најјаче кад је елфица на крају дошла до оног непокретног џиајџојца да му намести маску. који врисак од сцене, 2х је већа од њега и држи га у наручју као детенце, а сва заљубљена.

bawww <3

zelim nastavak ovog filma

osecam da bi ga pravili 10 godina...

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

елфојебац!!!

мени је било најјаче кад је елфица на крају дошла до оног непокретног џиајџојца да му намести маску. који врисак од сцене, 2х је већа од њега и држи га у наручју као детенце, а сва заљубљена.

филм је пука забавица, без да претендује на неки посебан квалитет приче или разраде.

међутим, разумем људе који су у ОМГ фазону. нешто их је асоцирало на неке ствари које много воле. холивудски продуценти су мајстори да убаце за сваког по неки ОМГ моменат. нас, маторе дртине, је малко теже распаметити.

nije to slucaj, nego jednostavno, nekome se svidja, nekome ne, kao i sve ostalo ;)

Link to comment
Share on other sites

Odgledah ga.

Super je, stvarno, efekti jesu revolucionarni, sve je stvarno izgledalo zivo. Mislim da je film mogao biti bolji da je bilo manje klisha. Predvidiv je, ali takva je skoro svaka bajka ;)

Ona pilotkinja (tako se pise?) mi je isla na kurac, kao i njeni one liner-i. Ne bih se bunio da izadju nastavci :)

8.5/10

Jbj plavu ribu [:)]

Edited by OU JEA!

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

седи - 1.

"пилоткиња" је нико други до Мишел Родригез, једна од најсекси бичарки икада на филмском платну. њено присуство у сваком оваквом филму је више него добродошло. не ложимо се сви на 2 ипо метра репате елфице и то продуценти врло добро знају.

:))))

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...