Jump to content

Novi zakon o bezbednosti saobracaja


Recommended Posts

znam ja kod tc piramida auto skola pravo, caletov prijatelj je instruktor, ja sam bio kod njega, covek je skroz na mestu, posalji pm ako te zanima

daleko mi je piramida, ja sam na zemunskom keju :/

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

znam ja kod tc piramida auto skola pravo, caletov prijatelj je instruktor, ja sam bio kod njega, covek je skroz na mestu, posalji pm ako te zanima

haha ja sam tu isao :) simke mi je bio instruktor :) ali vise ne radi otislo mu srce bas posle mene :D par puta se bas iznervirao ::DD:DD

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Meni se najvishe dopada onaj deo o 15 dana zatvora za voznju bez dozvole. Mrzim kretene koji voze bez dozvole, znam ih barem desetoricu trenutno. Sve pajvan do pajvana...samo se ceka kad ce nekog da ubiju...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

"decko, decko, vozis bez dozvole, moraces 15 dana u zatvor, sta cemo sad?"

"jao ciko nemojte, evo vam hiljadu dinara!"

"oh. ok"

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Pa ja svugde i po BGDu volim da idem peške, zato pitam :)

A što se zakona tiče, fantastično mi je to što i dalje niko ništa ne zna oko toga kakve su sve nove odredbe, tipa, kako će ići ovo sa polaganjem vožnje, šta je sa onima koji su "između" novog i starog zakona itd.

Link to comment
Share on other sites

A što se zakona tiče, fantastično mi je to što i dalje niko ništa ne zna oko toga kakve su sve nove odredbe, tipa, kako će ići ovo sa polaganjem vožnje, šta je sa onima koji su "između" novog i starog zakona itd.

upravo tako..u auto skoli mi kazu prvo da se do 10 marta polaze po starom zakonu kao neka adaptacija..onda dodju pa mi kazu da mogu u decembru kad uvedu novi zakon odma da polazem..pa mi sad kazu do 31 marta po starom..ko je tu lud vise niko ne zna :D ali ja sam odvozao na papiru 40 casova tako da cemo da vidimo sta ce biti sad :)

Link to comment
Share on other sites

I mene to najvise zanima.. posto sam u procesu obuke.

Jutros sam slusao nekog crnogorca iz saobracajne policije kako prica da ce primena zakona o polaganju poceti od sredine januara (citaj sredine godine) Trenutno na odredbama koje prate zakon rade 4 ministarstva, pa iste te od 10.decembra idu na usaglasavanje sa auto skolama...

Kaznene tacke se primenjuju od 1.januara

Jebe lud zbunjenog, a uplaseni gleda ~ zakon o bezbednosti u saobracaju.

EDIT:

Serija: Novi zakon o saobraćaju (1)

Polaganje vožnje do januara po starom

Autor: M. Škrbić, P. Z. Veličković | Foto:V.Lalić | 25.11.2009. - 05:00

Beograd - Odredbe novog Zakona o bezbednosti u saobraćaju koje se odnose na sistem obuke budućih vozača i polaganje vozačkih ispita neće se primenjivati do polovine januara sledeće godine, iako zakon stupa na snagu 10. decembra, potvrdio je za „Blic“ Demir Hadžić iz Ministarstva za infrastrukturu i jedan od autora tog zakona.

Hadžić objašnjava da se pravilnici trenutno rade u četiri ministarstva - ministarstvu prosvete, zdravstva, infrastrukture i unutrašnjih poslova.

- Njihova izrada biće završena do 10. decembra, a odmah zatim sešćemo s predstavnicima struke i auto-škola na usaglašavanje. Obuka vozača je veoma važan segment u dugoročnom povećanju bezbednosti na putevima, zbog čega ništa ne treba raditi preko kolena - navodi Hadžić.

Pomenuti pravilnici odnosiće se i na način poslovanja auto-škola, i to od njihovog izgleda i opreme preko broja vozila, do kadrova.

- Po njihovom donošenju auto-škole će imati godinu dana prelaznog roka da svoj rad sa njima i usaglase. Osim toga, još nije formirana ni agencija za bezbednost saobraćaja koja treba da pripremi mnoga normativna akta i organizuje niz neophodnih aktivnosti kako bi sistem obuke kandidata mogao da funkcioniše. Zato će se primena novog zakona u oblasti obuke vozača odložiti - kaže Petar Rašeta, sekretar Zajednice auto-škola Srbije.

Novi zakon o bezbednosti u saobraćaju predviđa ozbiljniju i težu obuku za vožnju. Teoretski deo nastave biće obavezan, što znači da će kandidat morati da nauči saobraćajne propise i tek kada položi taj deo, ići će na praktični deo obuke. Teorijska nastava rajaće 30, a praktična 40 časova. Osim toga, uvodi se i obavezna obuka i polaganje ispita iz prve pomoći, koji će sprovoditi lekari Crvenog krsta. Ove novine su, uz najavljeno poskupljenje obuke, bile glavni razlog toga što se u auto-školama poslednjih meseci beleži prava navala budućih vozača koji hoće da dođu do dozvole po starom sistemu obučavanja.

- Svi kandidati koji su započeli obuku po starom zakonu od dana stupanja na snagu pravilnika imaće rok od tri meseca da je i završe. Polaznici koji pre primene novog zakona ne polože vozački ispit moraće da idu na dodatnu obuku kako bi savladali razliku u gradivu između starog i novog zakona, i to tri časa teorijskog i tri časa praktičnog dela, i da prođu obuku iz prve pomoći - kaže Rašeta.

Oni koji su po starom zakonu položili teoriju praktični deo će polagati po novom, ali neće morati polagati i prvu pomoć.

Obuka od 800 do 1.000 evra

Minimalnu cenu obuke za vožnju propisaće Vlada, a računica auto-škola pokazuje da će ona koštati 800-1.000 evra, budući da će samo čas praktične vožnje koštati oko 10 evra plus PDV.

- Minimalnu cenu propisaće država i ispod nje se neće ići. Do sada je na tržištu vladala nelojalna konkurencija, pa su mnogi da bi privukli polaznike, spuštali cene, a zauzvrat im pružali lošu uslugu - kaže Rašeta.

Instruktori i predavači imaće licence

S donošenjem odgovarajućih podzakonskih akata, instruktori koji sada rade automatski će dobiti licencu koja će važiti narednih pet godina. U toku tih pet godina oni će morati da pohađaju razne stručne seminare, ali i da najmanje dva puta godišnje prođu kroz proveru znanja koja podrazumeva određen broj ispita. Ko ne bude ispunjavao ove obaveze licenca mu neće biti produžena. Licence će biti obavezne i za predavače i ispitivače.

Izvor: Blic

Edited by DrLudi
Link to comment
Share on other sites

ovde se ne zna ko koga jebe..sta ce na kraju biti bog zna..jebem ti drzavu..ma da mislim da nema sanse ni sredinom januara da pocne da se primenjuje novi zakon..jer previse auto skola ima koje moraju da ispolazu licence i sva ta ostala sranja..ali videcemo ko zna sta je u ovoj drzavi sve moguce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...