Jump to content

Ljuto.


Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ljuto je moj teren...

Jedem ljuće od većine ljudi koje znam, ali vasabi sos...

wasabi_corbis1.jpg

To se najčešće jede uz suši, neka vrsta japanskog rena je koliko sam čuo... To ubija koliko je ljuto!

Volim i ovaj naš domaći ren, sa njim mogu da pojedem kilo prasetine... [:D] Otvara apetit nenormalno i nema problema sa sinusima posle, zagarantnovano, izbija ljutina na nos, samo vatra fali! [:D]

Drugarica iz Meksika mi je jednom prilikom donela ovo:

chipotle-in-adobo.jpg

Probam ja oprezno... Kad ono, razočaranje... pa.. pa... koji kurac se kurče ovi Meksikanci, pa ovo ništa nije ljuto... Napravim ja sendvič sa piletinom, i poređam odozgo celom dužinom te papričice iz konzerve... Negde na pola sendviča kada sma došao.... Ijaoooo... sine Mitre... kao da sam u usta stavio žar. Te meksičke imaju tu neku zadršku u delovanju, ali kad krenu da deluju... teško onom na koga deluju.

Konkretno to što sam ja dobio, to je meksički ljuti specijalitet. Jalapeño papričice se dime!, ali se ne puštaju baš skroz da se isuše, nego ostaju prilično mesnate, a onda se potope u neki sos na bazi paradajz pirea i sirćeta (ali krajnji proizvod nije nešto kiseo, što mi se sviđa) i onda se tako zatvore u konzervu i moraju da stoje, najmanje 6 meseci. Za to vreme, svi ti sastojci se nekako prožmu, tako da nisam imao utisak da je onaj sos okolo paradajz, već mi je delovao isto kao paprika, taj ukus, kao pire od paprike, SJAJNA stvar!

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Nisam neki ljubitelj ljutog. Vishe volim kiselo.

Ali, domatji ajvar i kevin pindjur obozhavam. Nije bash da je ultra ljuto, ali je brutalno za jesti.

Isto tako obozhavam ljutenicu, ali da je umereno ljuta. To mi je odlichno kao prilog uz svaki sendvich.

I ren mi je skroz okej u ovo doba zime i slavlja kad ide uz hladnu prasetinu i jagnjetinu, al inache ga ne preferiram neshto.

Link to comment
Share on other sites

Mislis pasta, jer ono sto je drug donosio iz francuske je pakovano kao tempera ili pasta za zube. Probao, ljuto ne volim ali ovo zahteva drugaciju definiciju od "ljuto".

Da da na to sam mislio,bash imam veliku zhelju da probam :)

Ovaj unka najgori. xD

To nije lepo znash...

ONE LOVE, TJM!

www.last.fm/user/uNkindTJM

Link to comment
Share on other sites

Ja više volim da uzmem ljutu papričicu "pored" i onda je onako sitno seckam sa svakim zalogajem, ali to samo kad u ponudi vidim ljutu papričicu, inače se ovako nikad sam ne setim da je uzmem :) Baba je (leskovac) svojevremeno sve šta pravi pravila ljuto, međutim pošto drugi nisu baš mogli da jedu, batalila je :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...