Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Bio juche na predpremijeri:

alice_in_wonderland_ver7.jpg

Gledao sam u 3D stereo formatu, ali to nije pomoglo (chak shtavishe, jako loshe izgleda u 3D i ima bagova u stereo efektima)... Film je po meni neverovatni FAIL :(((

Jedini cool momenti su kada se pojavljuje machor.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Invictus

http://www.imdb.com/title/tt1057500/

Kakva MEGA beda od filma..ja ne verujem, majke mi, i dalje sta sam gledao..ne znam kako klinta istvuda nije sramota bila da snimi i objavi ovakav film. Za pocetak totalna prevara za publiku, koja kad izadje iz bioskopa pomisli `u jebote pa u JAR je ustvari dojaja, pomirenje, crnci i belci su poceli da funkcionisu, bas lepo`..sto je neverovatno daleko od realnosti i istine.crnci tamo i dalje jako mrze belce i ubijaju ih..i lose funkcionisu zajedno..A ista ova ragbi reprezentacija koja je sada prvak sveta aktuelni medju svojom 15oricom iz prve postave imaju JEDNOG crnca. i jos jednog na klupi! znaci NISTA nije napredovalo po tom pitanju od 1995, sto je vreme odigravanja price iz filma..

pa i sama uloga Mendele je potpuno unistena i ponizena..rec je o maltene najvecoj faci 20.veka u svetu politike i medjudrzavnih odnosa, coveku koji je revitalizovao kolko je mogao celu zemlju, a ovde je predstavljen kao covek koji po ceo dan misli na ragbi..jebem mu mater..jedina svetla tacka i to vrlo svetla je morgan frimen, koji ima mozda i najbolju ulogu u zivotu (kolje se sa sosenkom)..met dejmon je kaznjen, i aps nista ni ne moze da pokaze u ovoj ulozi..

i koliko je jebeno pustao utakmice..od 2h filma ima jedno 30-45min ragbija, sto je nedopustivo mnogo..ko da gledam prenos na teveu nekog ragbija..i jos neke scene od kojih se coveku pegla, znaci bolje da ne pricam..ultra patetika i katastrofa..

film zasluzuje ocenu -1/10 al ajde zbog morgana moze da dobije 2/10

Link to comment
Share on other sites

name_rose.jpg

Na zalost nisam ranije pogledao film, sasvim je solidan mada ne delim misljenje sa onima koji kazu da je jako dobro oslikao knjigu jer nije tako i dosta elemenata iz knjige, za koje ja mislim da su vrlo vazni, nije prikazano u filmu. Svakako ako niste citali knjigu bolje prvo uzmite knjigu pa onda film jer je knjiga vrhunska. Svakako moj predlog 8/10.

Link to comment
Share on other sites

Serious Man , odlican film 

Man who stare at goats , odlican film

Invictus , razocaranje.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

pa i sama uloga Mendele je potpuno unistena i ponizena..rec je o maltene najvecoj faci 20.veka u svetu politike i medjudrzavnih odnosa, coveku koji je revitalizovao kolko je mogao celu zemlju, a ovde je predstavljen kao covek koji po ceo dan misli na ragbi..jebem mu mater..jedina svetla tacka i to vrlo svetla je morgan frimen, koji ima mozda i najbolju ulogu u zivotu (kolje se sa sosenkom)..met dejmon je kaznjen, i aps nista ni ne moze da pokaze u ovoj ulozi..

Ja sam stekao potpuno drugačiji utisak. Mendela u filmu je predstavljen kao svetac, i trud koji je uložio u reformu ragbi tima je zbog ujedinjenja zemlje oko jedne zastave i pružanja nacionalnog ponosa celoj naciji, a ne samo crncima ili belcima. Naravno da je bilo nasilja i uvek će ga biti, ali ako pogledaš npr. Zimbabve videćeš da je JAR daleko ispred njih - i to je po meni odlično predstavljeno u filmu.

Link to comment
Share on other sites

name_rose.jpg

Na zalost nisam ranije pogledao film, sasvim je solidan mada ne delim misljenje sa onima koji kazu da je jako dobro oslikao knjigu jer nije tako i dosta elemenata iz knjige, za koje ja mislim da su vrlo vazni, nije prikazano u filmu. Svakako ako niste citali knjigu bolje prvo uzmite knjigu pa onda film jer je knjiga vrhunska. Svakako moj predlog 8/10.

+1

film je za mene bio bas los. nije oslikana ni trecina detalja iz knjige. knjiga ftw!!!

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

@cali

slazem se za zimbabve ali je ovde to otislo u previse drugu krajnost - nerealnu..koja suvise idealizuje i poboljsava odnos koji mendela i pored sveg truda nije uspeo u znacajnoj meri da popravi (iako i ovo sto je uradio je vise nego sto bi mogao bilo ko drugi)..

sto se tice njega kao sveca. da je film napravljen kako treba - tako bi trebalo da bude pretstavljeno, ali se umesto toga stice drugaciji utisak - jer je potencirana ta njegova `obuzetost` ragbijem i tim prvenstvom i kao da covek nije imao 564 druga problema u tom momentu nego je samo sedeo i smisljao kako da osvoji sp u ragbiju..ocu da kazem, mendela je mnogo vise od onoga sto nam je klint ovde nacrtao..

jedini korektan deo sto se tice te njegove uloge je kad ide da ih ubedi u onu salu da ocuvaju ime Sprinboks i boju dresa. sve ostalo je po meni fail.

Link to comment
Share on other sites

tenure.jpg

Tenure

Američke komedije su definitivno otišle u kurac. Ben Stilerova banda se poput zečeva koti i uglavljuje u svaku drugu Holivudsku ulogu - jebote sve jedni isti likovi u svakom filmu.. A izgleda da im je ponestalo scenarija pošto je poslednjih par filmova toliko dosadno da ih od sad po defaultu zaobilazim.

Zaobiđite u širokom luku.

Link to comment
Share on other sites

@cali

slazem se za zimbabve ali je ovde to otislo u previse drugu krajnost - nerealnu..koja suvise idealizuje i poboljsava odnos koji mendela i pored sveg truda nije uspeo u znacajnoj meri da popravi (iako i ovo sto je uradio je vise nego sto bi mogao bilo ko drugi)..

sto se tice njega kao sveca. da je film napravljen kako treba - tako bi trebalo da bude pretstavljeno, ali se umesto toga stice drugaciji utisak - jer je potencirana ta njegova `obuzetost` ragbijem i tim prvenstvom i kao da covek nije imao 564 druga problema u tom momentu nego je samo sedeo i smisljao kako da osvoji sp u ragbiju..ocu da kazem, mendela je mnogo vise od onoga sto nam je klint ovde nacrtao..

jedini korektan deo sto se tice te njegove uloge je kad ide da ih ubedi u onu salu da ocuvaju ime Sprinboks i boju dresa. sve ostalo je po meni fail.

meni je ok film, pogotovo sto nisam puno znao o Mendeli i Juznoj Africi.

znam da je sranje tamo dole, ali mislim da nije bilo njega bilo bi jos gore.

on je savrsen da ga idealizujes na filmu, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

Odgledah Alisu 3D u Takvudu. Nista posebno... Ocekivao sam i vise od Bartona, mozda me je to i ubilo. Mada, realno, mnogo stvari je ubacio nekako na silu, nemastovito mi je sve to izgledalo. Dosta stvari je promenio u odnosu na knjigu i originalni (matori) Diznijev film. Sarenila koliko volis, mozes epi napad dobiti, kvota 1.15. Jos kad se doda par klisea koje sam video onda je utisak nekako bled.

Al ne dozvolite da vas pokolebam, pogledajte sami pa sudite. Neka flame pocne!!! [8D]

Edited by kovica
Link to comment
Share on other sites

Odgledah Alisu 3D u Takvudu. Nista posebno... Ocekivao sam i vise od Bartona, mozda me je to i ubilo. Mada, realno, mnogo stvari je ubacio nekako na silu, nemastovito mi je sve to izgledalo. Dosta stvari je promenio u odnosu na knjigu i originalni (matori) Diznijev film. Sarenila koliko volis, mozes epi napad dobiti, kvota 1.15. Jos kad se doda par klisea koje sam video onda je utisak nekako bled.

Al ne dozvolite da vas pokolebam, pogledajte sami pa sudite. Neka flame pocne!!! [8D]

Da se nisi ti malo zajebao? Koliko sam ja shvatio ovo je Alisin povratak u Zemlju Čuda.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...