Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Триангл.

добар филмић, са само једним логичким замагљивањем, које је, додуше, било неопходно за овај вишеслојан трипић кроз време и простор.

aj spojleruj mi koje je to zamagljivanje, posto se ja secam da smo ortak i ja nesto analizirali i da smo sve uglavili tamo gde treba. e sad, mozda nam je nesto promaklo, a mozda sam i ja zaboravio. secam se da smo prvo bili u fazonu da ima trista nelogicnosti, ali onda smo ih drugim gledanjem pobili:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Upravo to, čak i kad misliš da si video rupu u plotu, ista se može negirati nečim drugim u odnosu na nešto peto, tačno se oseća da su ga snimali likovi koji znaju šta rade i koji su izgleda pet godina gledali samo Mementa i onda rešili da naprave maksimalno zategnut film.

EDIT: Nego, na mom vijernom torrent trackeru našao se film Leningrad iz 2007, kolko sam video iz samplea glumi Gebrijel Birn, jel gledo neko i kakvi su utisci?

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

A Serious Man

a-serious-man-poster.jpg

Gledao na festu. Bolje da nisam. Nisam se smejao na ono sto je trebalo da bude smesno...

odlican je film, uvek sam voleo i njihov humor, i nacin na koji su posveceni detaljima :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

odlican je film, uvek sam voleo i njihov humor, i nacin na koji su posveceni detaljima :)

Meni nije legao - kapiram šta su hteli sa filmom, i kako su bazirali priču na Šrodingeru, ali sem nekoliko dobrih scena sam zevao ceo film.

"Embrace the mystery" FTW :)

Link to comment
Share on other sites

imaginarium_of_doctor_parnassus_poster23.jpg

Imaginarium of Dr. Parnassus

Prijatno iznenađenje. Priča o svetom čoveku koji putem putujuće predstave spašava duše ljudi od Đavola.

Ovo je bio poslednji Hit Ledžerov film, koji umalo da ne vidi svetlost dana. U priču su tad uskočili Džoni Dep, Džad Lou i Kolin Farel, koji su odglumili Ledžerovog lika u fantazijskom svetu. I naravno, Tom Vejts koji je stvoren za ulogu Đavola.

Link to comment
Share on other sites

gledao legion neki dobar r5 sta li vec, anyway posle upozorenja ovde da je tesko sranje, zapravo i nije ako nemas ne znam kakva ocekivanja, a ne znam ko bi ih i imao ako je pogledao trejler... samo da je bilo malo vise krljanja izmedju andjela ...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Imaginarium of Dr. Parnassus

uh to mora da se gleda.

nego odgledah Kenjac http://www.imdb.com/title/tt1389083/

Kenjac.jpg

bosansko-hrvatska glumacka ekipa sa Glogovcem u glavnoj ulozi.sve u svemu drama, sa jako teskom pricom.iako na prvi pogled pomislite wtf jos jedan film na ratnu temu, uopste nije tako.vredi pogledati ako volite drame.onako, bas jaku atmosferu ima, jako dobra glumacka ekpia.8.5/10.

ne znam, slab sam na "domace" filmove i Odgrobadogroba mi se mega svideo.ima tu jos par slovenackih i hrvatskih al ne mogu sad da se setim.

Edited by kakoo

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

EDGE OF DARKNESS

Edge_of_Darkness_the_Movie_poster.jpg

Fin krimi-triler u stilu filmova osamdesetih, sa radnjom koja podjednako prati tri grupe likova tokom corporate murder misterije, ali ništa više od toga. Mel Gibson vidno istrošen i ne mnogo ubedljiv (kao glumac, kao režiser je skroz druga priča), ali je zato finale full hardcore kako i treba da bude.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

aj spojleruj mi koje je to zamagljivanje, posto se ja secam da smo ortak i ja nesto analizirali i da smo sve uglavili tamo gde treba. e sad, mozda nam je nesto promaklo, a mozda sam i ja zaboravio. secam se da smo prvo bili u fazonu da ima trista nelogicnosti, ali onda smo ih drugim gledanjem pobili:)

замагљење се налази на самом крају/почетку филма. наиме, како јој је брод само онако познат кад је кренула на њега са јасном намером да спасе сина?

заправо филм је мобијусова трака, логичка илузија, али је маестрално изнијансиран, како гледаоцу прелази не би били шокантни, тј. шупљи.

током филма се она као полако присећа да би се видело на крају да је и кренула са већ постојећом намером.

ради се о "отмици садашњости од стране будућности", феномен који сам тако рогобатно дефинисао кад сам гледао "Терминатора" (мучили смо се да нађемо чип који ће да преживи до следећег наставка како би прича била конзистентна и нашли смо га у зупчаницима који су му смрскали руку - био сам одушевљен толиким цимом да се постигне конзистентност макар небитним успутним детаљем). једини излаз је затварање приче у будућности - када се затвара круг.

енивеј... то је отприлике то.

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

замагљење се налази на самом крају/почетку филма. наиме, како јој је брод само онако познат кад је кренула на њега са јасном намером да спасе сина?

da, to je i nama bio trip, ali je fazon u tome sto joj ona oluja izbrise trip. ona zna sve sta ce da se desi kad krene da ide sa njima na krstarenje, zato je onako smorena i odsutna. npr, kad prime onaj poziv u pomoc radijom, ona zna i vidis joj po faci da se zenta da ne izvale da su poznati glasovi sa druge strane zice. medjutim, posle oluje i sjebavanja, ona nema pojma sta se desava i u stvari od upadanja u oluju, ona uvek uci ponovo i na kraju kad krene na krstarenje opet (da bi spasla sina), ona misli da joj se secanje nece izbrisati (jer se i ne seca da je vec ko zna koliko puta kretala na krstarenje), medjutim, stalno joj oluja brise secanje i ona krece ispocetka. zato joj je brod prakticno nepoznat.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa sta ste zakljucili osim sto ste izneli cinjenice koje su jasne i niko ih nije dovodio u pitanje? :)

anyway odgledah fogetting sarah marshall, omg sjajan je, ismejao sam se posle duzeg vremena :))

de su bre jasne:)

nije jasno kad gledas prvi put gde je triger zaboravljanja i da li je zaboravljanje uopste u pitanju itd, kad gledas drugi put i znas sta ce da se desava, onda obratis paznju na detalje. kad gledas prvi put ima dosta nelogicnosti, koje u stvari to nisu.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

gledao legion neki dobar r5 sta li vec, anyway posle upozorenja ovde da je tesko sranje, zapravo i nije ako nemas ne znam kakva ocekivanja, a ne znam ko bi ih i imao ako je pogledao trejler... samo da je bilo malo vise krljanja izmedju andjela ...

+1.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...