Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Ja kao da sam gledao nekog drugog Šerloka. Kul mi je, ok zabava i sve, ali da sam pod ovolikim utiskom kao svi vi, i kao "odličan, vrh, skoro ništa bolje nisam gledao", stvarno nisam :)

Deus Ex

qft twice

Link to comment
Share on other sites

Ja kao da sam gledao nekog drugog Šerloka. Kul mi je, ok zabava i sve, ali da sam pod ovolikim utiskom kao svi vi, i kao "odličan, vrh, skoro ništa bolje nisam gledao", stvarno nisam :)

Sir Arthur Ignatius Conan Doyle se prevrce u grobu na ovu americku akcionu-tragi-komediju od Sherlock Holmes-a

dok sam gledao, jedva sam sacekao da se djubre zavrsi da obrisem sa diska

totalan promasaj ..

Edited by Muerte
Link to comment
Share on other sites

сад ћу већ морати да реагујем у одбрани Ричијевог Шерлока...

овај филм је далеко од "можда најбољег филма свих времена", али свакако није "тоталан промашај".

ја сам, рецимо, читао сер Дојла, те могу да кажем да је Ричијев Шерлок чак ближи Дојловом Шерлоку од Бретовог Шерлока у неким аспектима.

ричијевска атмосфера империјалног Лондона зачињена данашњим укусом времена је ни мање ни више него ИЗВАНРЕДНА.

Муерте, гледај неке филмове на великом платну. доживљај је сасвим другачији него кад се гледа на 20'.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt0862856/

trick-or-treat-011.jpg

Odlicna zabava, sve preporuke :)

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

сад ћу већ морати да реагујем у одбрани Ричијевог Шерлока...

овај филм је далеко од "можда најбољег филма свих времена", али свакако није "тоталан промашај".

ја сам, рецимо, читао сер Дојла, те могу да кажем да је Ричијев Шерлок чак ближи Дојловом Шерлоку од Бретовог Шерлока у неким аспектима.

ричијевска атмосфера империјалног Лондона зачињена данашњим укусом времена је ни мање ни више него ИЗВАНРЕДНА.

Муерте, гледај неке филмове на великом платну. доживљај је сасвим другачији него кад се гледа на 20'.

debeli, to za prikaz imperijalnog londona je tvoja licna impresija. nije ovaj film sniman da bi mi uzivali u predstavi grada od pre 150 godina, vec da bi prosli kroz jedan slucaj serloka holmsa... ili bi makar tako trebalo da bude.

e ta setnja je prosta mesavina tipicnog ricija (nacin snimanja scena, kadriranje, nacin voznje kroz pricu, itd), njegove vizije dojlovog dela (holms, genije iz visokog drustva koji u slobodno vreme uci ultimate fightom irsko podzemlje londona, lmao), oprobanih blokbaster recepata (puno nepotrebnih i nerealnih eksplozija, manje drame - vise akcije, glavni junak superheroj, itd), i originalnog dojlovog lika (ili se meni tako cini po onome sto znam). jednom recju, abomination koji je napravljen da napravi pare a ne da bude delo umetnosti (intrige i kriminala:).

kao entertainment, film je dobar! kao ekranizacija serloka holmsa, sakuje!

e i da, onaj lord deadwood mi je iritantan zbog lika koji ga glumi. bas su mogli boljeg da nadju jer ovaj deluje pateticno na momente :|

Link to comment
Share on other sites

приказ империјалног Лондона је позадина за једну надркану трилер причу која носи данашњи набој (јурњаве, доскочице, сами кадрови, сам "мирис приче"). ту је и архинациста Блеквуд, ту је Холмсов интелект (кадрирање рада његовог ума). по Дојлу, Холмс је био неуредан, за високо друштво неприлагођен, избивао је данима и недељама по пабовима и опијум деновима, рокао се морфијумом редовно, није имао пријатеље (сем Вотсона), био је одбојан и одрођен од света око себе.

ја не знам шта си ти очекивао. Холмс Џеремија Брета је би-би-сијевска апологетика викторијанског доба, безлична (изузев самог бриљантног Брета) сага о детективу.

овде је он дијаболично интелигентан (као Брет), али није налицкани и зализани мастермајнд, већ је ближи самом Дојловом виђењу - разбарушени геније који се камуфлирао међу обичним народом Лондона 19. века. да, своје борилачке вештине је увежбавао по пабовима (по самом Дојлу је био један од најумешнијих фајтера у Лондону), своје филозофске визије је допуњавао морфијумским и хероинским излетима по буџацима, време између случајева је проводио у истраживањима...

и волео је (ако Холмс уопште може да воли) само једну, жену са великим Ж, једину чији је интелект могао да га дотакне, Ирену Адлер, светску жену, преваранта и авантуристу.

не знам шта си очекивао...

филм на 20' и филм на великом платну нису, понављам, нису исто.

спреман сам да идем толио далеко да је тврдим да је Дојлов Холмс ПРВИ суперхерој у историји. јачи од бетмена, свакако.

његови фитови у књизи су просто надреални.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

e ta setnja je prosta mesavina tipicnog ricija (nacin snimanja scena, kadriranje, nacin voznje kroz pricu, itd), njegove vizije dojlovog dela (holms, genije iz visokog drustva koji u slobodno vreme uci ultimate fightom irsko podzemlje londona, lmao), oprobanih blokbaster recepata (puno nepotrebnih i nerealnih eksplozija, manje drame - vise akcije, glavni junak superheroj, itd), i originalnog dojlovog lika (ili se meni tako cini po onome sto znam). jednom recju, abomination koji je napravljen da napravi pare a ne da bude delo umetnosti (intrige i kriminala:).

kao entertainment, film je dobar! kao ekranizacija serloka holmsa, sakuje!

Čekaj, šta si ti tačno očekivao od filma koji je režirao jedan Gaj Riči, gde Holmsa glumi jedan RDJ i čiji je producent jedan Džoel Silver, i gde nikad nisu ni tvrdili "e, ovo je definitivni Holms, pravo iz knjige", pri čemu je čak i sam RDJ odgledao Granadinu seriju kako bi bolje skinue Breta, dajući pri tome povrdu ko je "pravi" Holms na filmu/Tv-u? Drugo, ako postoje filmovi gde je Šerlok pijanac i tupadžija koji je samo front cover za Vatsona kao pravog genija ("Without a Clue") ili gde su Holms i Morijarti animirani pacovi, zašto bi jedna ovakva ekranizacija bila problem? Treće, ako ništa drugo, verovatnoća je da će se povećati interesovanje za Holmsa sada kod šire populacije ljudi, a začudio bi se koliko srednjoškolaca nikada nije čulo za njega.

Meni je film skroz kul, i ne bih se složio da je Ričijevski snimljen, čak nikad ne bih ni provalio da je on režiser da nisam znao pre gledanja, jer je film lišen mase njegovih karakterističnih tripova (uporediti samo Sneč ili dvocevke sa ovim, i primetno je da je prilično spustio loptu na zemlju što se tiče režije (ni u loše ni u dobrom smislu, jednostavno je drugačije i nekarakteristično za njega)). Ja sam odrastao na Džeremi Bretovom Holmsu, u glavi u svakom trenutku mogu da čujem naslovnu temu iz serije, pa ne vidim ništa loše u tome da se jedana klasičan lik ili priča interpretira na različite načine (to je čak i preporučljivo, jer bismo imali stalno jedno te isto ili jako slično, što je potencijalno dosadno), odnosno da se malo zategne, učini atraktivnim i prilagodi savremenoj publici koja će to lakše da proguta, ako je to sve snimljeno kako treba, a ovaj Holms je upravo takav. Što se mene tiče, neka snime Hamleta i Otela kao SF vestern, ako je poenta priče prenesena na pravi način, thumbs up.

Edit: Evo, preteče me Debeli, i sve je ubo ko prstom u pekmez.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Муерте, гледај неке филмове на великом платну. доживљај је сасвим другачији него кад се гледа на 20'.

bla ta seljacka atmosfera koja vlada u nasim biskopima/kafanama nije za mene

zadnje sto sam gledao je Excalibur [:p]

a te decije TV od 20" nisam video u svojoj kuci od '63

Link to comment
Share on other sites

не разумем...

тежак сам филмофил и у биоскоп идем од своје 5те године и не могу да нађем ни једну паралелу између кафане и биоскопа (изузев кад ти се заломи да си са децом која су са учитељицом дошла у биоскоп на ангро да гледају неки филм, када лете кокице на све стране и када да нема титла не би знао шта причају у филму).

велико платно је велико платно.

"avanture šerloka holmsa" nije snimio BBC, drale :)

нисам ни рекао да јесте.

"бибисијевски" значи уштогљено, енглески (као, "правиш се Енглез" фазон), безукусно, на ноте...

да даље допуним виђење новог Холмса...

мрачним ритуалом је Холмс победио Блеквуда и разоткрио га као бедног преваранта. то је катарза приче. до тада није могао да буде сигуран. тиме се додатно, ако се пажљиво и сензитивно прати прича (наравно са неопходним предзнањем), Холмс даље чини нељудским (надљудским) и додатно обавија ауром ненадјебивог господара логике и духа.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

не разумем...

тежак сам филмофил и у биоскоп идем од своје 5те године

Excalibur... http://www.imdb.com/title/tt0082348/

možda sam bio još dva-tri puta sredinom 80tih i 90tih al sam izlazio odmah zbog seljačke-grickačke-dobacivačke-provaljivačke publike

možda se sada 2010 nešto promenilo al' nisam ti ja 'tica da čučim u biskopu 2-3 sata

Link to comment
Share on other sites

па добро. знам шта хоћеш да кажеш, јебига... први филм који сам ја гледао у биоскопу је био "Повратак џедаја", тамо негде '85.

кад се боље сетим, кад сам гледао "Сенку" '90тих у мојој омиљеној "Козари", било је вриштања и навијања и ласерских тачкица по сисама Пенелопи Ен Милер, '90те на "Глувом баруту" је моја школа направила хаос у сали, певали су четничке песме, итд... али, некако сам преко свега тога прелазио, јер, биоскоп за мене носи снажне емоције и волим да идем у биоскоп. и публика је сад значајно другачија, после краха биоскопа од пре неколико година, ови који долазе сад, у новој ери биоскопа, су далеко културнији. сад је другачије.

али нећеш ми побећи Муерте, ПОВУЦИ ШТА СИ РЕКАО О НОВОМ ХОЛМСУ!!!!

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

novi sherlok cisto holivodsko sranjce koje moze da te nasmeje koliko i american pie ako znas sta ocekujes

od samog starta bude jasno da film nece terati gledaoca da ukljucuje mozak ni na jedan momenat (i da bas ta hladnokrvnost britanski humor i ustogljenost je ono sto je super u seriji) , a svi smo zbog toga voleli breta.... kao sto sam i pre otkucao neuporedivo je, ovo je akcioni filmic, solidno uradjen prenatrpan specijalnim efektima ali ipak to je obican hlovudski akcioni filmic

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Spartacus

Spartacus-Blood-and-Sand.jpg

Ova serija je krenula ovih dana da se emituje, ali su prve dve epizode već pre nekoliko nedelja leakovane. Najbolje bi bila opisana kao 300 sa malom dozom Rima. Za sada je OK, mada nije ni blizu autentičnosti i kvalitetu Rima.

EDIT: Kratki opis je ispao malo pozitivniji nego što sam hteo, morao je da padne edit

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

Zombieland - 7/10

prosecan film, odlican Columbus (Jesse Eisenberg). vidim na imdb da prave 2 deo, super.

Hadersfild - 7/10

tezak film, bez poente sem da je u Srbiji sranje, a mi zivimo u Svajcarskoj pa ne znamo to. naravno, Glogovac majstor glume, pa zbog njega moram da gledam i predstvu u jugoslovenskom dramskom.

Link to comment
Share on other sites

izgleda sam se ja prvi usudio da odgledam smokin aces 2 :P no comment za ovaj film, neko lozenje jadno neki izdrk od radnje, ma ... iznervirao sam se :P , doduse ne znam ni sto sam gledao ovo s obzirom da je SA kec nije nista bolji

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Carriers

Hmm... zanimljiv, mada pomalo spor za takvu vrstu filma. Svidja mi se sto je obradjena ta "omg, virus, zaraza, ce poginemo svi!!1"  fora,  a da nije u zombi maniru. Ali, ne znam zasto, nije uspeo film da me nesto posebno animira, nekako mi nit' smrdi, nit' mirise, bez nekog posebnog razloga, valjda nije uspeo da me zakaci kako treba.

btw

scena kad ker jede raspalu lesinu na krevetu, sekunde su falile da bacim peglu 

[xx(] 

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

приказ империјалног Лондона је позадина за једну надркану трилер причу која носи данашњи набој (јурњаве, доскочице, сами кадрови, сам "мирис приче"). ту је и архинациста Блеквуд, ту је Холмсов интелект (кадрирање рада његовог ума). по Дојлу, Холмс је био неуредан, за високо друштво неприлагођен, избивао је данима и недељама по пабовима и опијум деновима, рокао се морфијумом редовно, није имао пријатеље (сем Вотсона), био је одбојан и одрођен од света око себе.

ја не знам шта си ти очекивао. Холмс Џеремија Брета је би-би-сијевска апологетика викторијанског доба, безлична (изузев самог бриљантног Брета) сага о детективу.

овде је он дијаболично интелигентан (као Брет), али није налицкани и зализани мастермајнд, већ је ближи самом Дојловом виђењу - разбарушени геније који се камуфлирао међу обичним народом Лондона 19. века. да, своје борилачке вештине је увежбавао по пабовима (по самом Дојлу је био један од најумешнијих фајтера у Лондону), своје филозофске визије је допуњавао морфијумским и хероинским излетима по буџацима, време између случајева је проводио у истраживањима...

и волео је (ако Холмс уопште може да воли) само једну, жену са великим Ж, једину чији је интелект могао да га дотакне, Ирену Адлер, светску жену, преваранта и авантуристу.

не знам шта си очекивао...

филм на 20' и филм на великом платну нису, понављам, нису исто.

спреман сам да идем толио далеко да је тврдим да је Дојлов Холмс ПРВИ суперхерој у историји. јачи од бетмена, свакако.

његови фитови у књизи су просто надреални.

nemam ja problem sa predstavom londona. ali ona je tu upravo kao sto si i rekao, da zacini atmosferu a ne da nam ona sama bude predmet gledanja i divljenja. drugim recima, dzaba je mega prikazan london ako prica nije izvozana dovoljno dobro da ga prati, a po meni nije.

za blekvuda sam vec rekao da mi je ogavan (ne kao lik, nego taj glumac koji pokusava da ga glumi), a kadriranje rada holmsovog uma je gaj ricijevski momenat (ako bi definisali sta je to gaj ricijevski momenat onda bih izneo i stav da je to kod mene uglavnom minus).

da je holms isao po pabovima i krcmama je jedna stvar, to chak radi i bretov lik. ali totalno je drugo da tu njegovu stranu predstavis tako da se on pegla u ringu (sa sve kladjenjem), ultimejt fajt fazon. kapiras, ne smeta mi namera nego krajnja predstava. ima x/y nacina da se prikaze kako to holms provodi slobodno vreme po birtijama, ili zasto ga dojl smatra odlicnim borcem, a da to ne bude ovaj izdrk za siroke narodne mase.

to da nije nalickani nobles vise mi ne smeta. nemoj da mi prebacujete kako ja u ovom holmsu trazim breta, jer to nije istina :]

dakle ok je sto je razbaruseni, neuredni genije kome se radna soba raspada i koji ne mari mnogo za navike obicnog sveta oko njega. nisam rekao da je ova predstava holmsa totalno losa, ima i svojih dobrih strana.

nisam neki fan bioskopa (zato sto su nam losi, skupi, i publika ume da bude stoka), ali kapiram sta govoris. medjutim, bioskop mi ne bi pomogao da uvidim kako je cela prica zapravo kul, vec bi me kao naprzio na sve te aspekte filma koji su meni u sustini sekundarni, poput eksplozija, tuce, jurnjave i slicnog.

a i ne bih se slozio sa tobom i stijom. mislim da holmsa treba da prihvatimo kao coveka od krvi i mesa. nadarenog dovoljno da se istice cak i medju najvecim umovima, ali covek sa svim svojim manama. nije da nije jednom i izgubio od morijartija :]

ako ga budem gledao kao super heroja, izgubice mi svu draz. but thats just me...

Čekaj, šta si ti tačno očekivao od filma koji je režirao jedan Gaj Riči, gde Holmsa glumi jedan RDJ i čiji je producent jedan Džoel Silver, i gde nikad nisu ni tvrdili "e, ovo je definitivni Holms, pravo iz knjige", pri čemu je čak i sam RDJ odgledao Granadinu seriju kako bi bolje skinue Breta, dajući pri tome povrdu ko je "pravi" Holms na filmu/Tv-u? Drugo, ako postoje filmovi gde je Šerlok pijanac i tupadžija koji je samo front cover za Vatsona kao pravog genija ("Without a Clue") ili gde su Holms i Morijarti animirani pacovi, zašto bi jedna ovakva ekranizacija bila problem? Treće, ako ništa drugo, verovatnoća je da će se povećati interesovanje za Holmsa sada kod šire populacije ljudi, a začudio bi se koliko srednjoškolaca nikada nije čulo za njega.

Meni je film skroz kul, i ne bih se složio da je Ričijevski snimljen, čak nikad ne bih ni provalio da je on režiser da nisam znao pre gledanja, jer je film lišen mase njegovih karakterističnih tripova (uporediti samo Sneč ili dvocevke sa ovim, i primetno je da je prilično spustio loptu na zemlju što se tiče režije (ni u loše ni u dobrom smislu, jednostavno je drugačije i nekarakteristično za njega)). Ja sam odrastao na Džeremi Bretovom Holmsu, u glavi u svakom trenutku mogu da čujem naslovnu temu iz serije, pa ne vidim ništa loše u tome da se jedana klasičan lik ili priča interpretira na različite načine (to je čak i preporučljivo, jer bismo imali stalno jedno te isto ili jako slično, što je potencijalno dosadno), odnosno da se malo zategne, učini atraktivnim i prilagodi savremenoj publici koja će to lakše da proguta, ako je to sve snimljeno kako treba, a ovaj Holms je upravo takav. Što se mene tiče, neka snime Hamleta i Otela kao SF vestern, ako je poenta priče prenesena na pravi način, thumbs up.

Edit: Evo, preteče me Debeli, i sve je ubo ko prstom u pekmez.

RDJ meni nije preterano simpatican, ali mislim da je vanserijski glumac (gledajuci mu konkurenciju u Holivudu, siguran sam u to). Izbor glumca mi uopste ne smeta, cak ni kod votsona, jer mislim da oni mogu da iznesu dobrog holmsa i votsona.

Od ricija nisam nista preterano ni ocekivao, pogotovo sto sam za film prvi put i cuo gledajuci trejler (na ivanovom licnom bioskopu, kad smo kod bioskopa:) koji mi je najavio "umri muski serloce holmse" film. Ne podseca ovaj film na snec i dvocevke, ali ima onaj revolverski duh koji prozima film na momente... nacin voznje kroz film. hm, ne znam kako da izrazim to na sta mislim sada, dopunicu mozda kasnije.

Ne smeta meni sto je film snimljen, kao sto mi ne smetaju ni te druge ekranizacije koje si naveo. Smeta mi hajp oko njega jer ne zasluzuje po svom kvalitetu.

Nemam problem ni sa tim da se jedna prica interpretira na vise nacina, naprotiv. Ako se kvalitetno uradi, mogu da nas setaju kroz vreme i mesto koliko im dusa iste. Sta vise, tako bi neka prica mozda dobila i novu dozu win-a jer je iskoriscena u drugom, mozda zanimljivijem okruzenju. Meni kod ovog filma smeta izvedba. A izvedba je takva zato sto je motiv iza bio komercijalna eksploatacija jednog brenda, a ne zelja da se snimi bolja, modernija, i zanimljivija avantura serloka holmsa. Ja to vidim u svakom drugom kadru ovog filma...

Link to comment
Share on other sites

Meni kod ovog filma smeta izvedba. A izvedba je takva zato sto je motiv iza bio komercijalna eksploatacija jednog brenda, a ne zelja da se snimi bolja, modernija, i zanimljivija avantura serloka holmsa. Ja to vidim u svakom drugom kadru ovog filma...

Meni je utisak upravo suporotan. A i Holms je baš brend koji ima exploit-potencijal, pola Amera garant ni sad ne zna ko je on, film je sigurno bio veliki rizik kada se zna statičan karakter predloška, naročito u ovoj Avatar-eri. Najmanji problem je Ričiju bio da snimi još jedan Sneč-Rokenrola bućkuriš i da mazne sigurnu lovu jer će se uvek naći publike za takve filmove.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Pa u pravu ste oboje, i to je to.

Sto se mene tice, super filmic, ni ja nemam nekih zamerki, al' mi ne pada na pamet da ga velicam jer nazalost nije uspeo da me kupi ili uvuce u pricu ni u jednom trenutku. Vizuelno super, dobri perfomansi svih glumaca, Downey mi ipak ne lezi kao Holms (mislim da je zbog akcenta to, carski je odglumio, ili bolje reci standardno, i ne smeta mi njegovo vidjenje uloge, ali sve vreme mi je falio taj neki pjur british dijalekt, da se tako izrazim). 

Rachel <3

Ali film stvarno nije nista preterano posebno. Veliki hype je razumljiv, ali, kao sto je to obicno i slucaj, ne bas opravdan.

Edited by ℑںℵℊℓℯ

:-)

Link to comment
Share on other sites

izgleda sam se ja prvi usudio da odgledam smokin aces 2 :P no comment za ovaj film, neko lozenje jadno neki izdrk od radnje, ma ... iznervirao sam se :P , doduse ne znam ni sto sam gledao ovo s obzirom da je SA kec nije nista bolji

Gledo sam ja odma 2 dana poshto je izashlo, napisao sam koji je problem sa filmom...al ne bih se slozhio da je n/c sranje...

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...