Jump to content
dvnityCker

Istorijske pitalice :)

Recommended Posts

krenuli su konjicom na nemce? :D

to u stvari nije bas bilo tako, vise je saveznicka propaganda:)...'39 poljaci su imali samo nekoliko konjickih jedinica, ali nijedna nije aktivno ucestvovala u borbi sa nemcima...tako da su one price o konjici koja jurisha na panzere ma koliko paljevinski zvucale ipak preuvelicavanje:)...a s obzirom na slabo poznavanje nase istorije ne verujem da znam odgovor na barcasovo pitanje:)

Dobro jutro(?) dobri ljudi :)

Elem, pitanje je bilo malo vague ali do sad ste se vec navikli da ja ne umem da postavljam pitanja - sry <3

Tacan odgovor je ime operacije. Naime i invazija na Poljsku i Bitka na Neretvi su bile sifrirane imenom Beli Slucaj ili Case White ili Fall Weiss (dok je npr. sledeca ofanziva protiv partizana bila sifrirana imenom Fall Schwarz (Schwarz - Crna)). :)

to u stvari nije bas bilo tako, vise je saveznicka propaganda:)...'39 poljaci su imali samo nekoliko konjickih jedinica, ali nijedna nije aktivno ucestvovala u borbi sa nemcima...tako da su one price o konjici koja jurisha na panzere ma koliko paljevinski zvucale ipak preuvelicavanje:)

Zapravo Dule, nisi u pravu. Jeste nemačka propaganda, ali je zasnovana na istinitom događaju:

Elementi Pomorske konjičke brigade su izvršili juriš na nemački pešadijski bataljon u veče 1. septembra 1939. Poljaci su potisnuli Nemce u povlačenje, kad su im u pomoć priskočila oklopna vozila naoružana mitraljezima ili automatskim topovima. Povukli su se, izgubivši oko 80 od prvobitnih 250 ljudi.

Ratni reporteri su dan kasnije došli na poprište borbe i pogrešno povezali leševe sa tenkovima koji su pristigli u toku noći.

Aj ja da postavim malo opuštenije pitanje:

Žene u antičkoj minoanskoj kulturi su imale jedan specifičan detalj u oblačenju koji zapada u oko svima. Koji je to detalj?

Edited by cali

Zapravo Dule, nisi u pravu. Jeste nemačka propaganda, ali je zasnovana na istinitom događaju:

Elementi Pomorske konjičke brigade su izvršili juriš na nemački pešadijski bataljon u veče 1. septembra 1939. Poljaci su potisnuli Nemce u povlačenje, kad su im u pomoć priskočila oklopna vozila naoružana mitraljezima ili automatskim topovima. Povukli su se, izgubivši oko 80 od prvobitnih 250 ljudi.

Ratni reporteri su dan kasnije došli na poprište borbe i pogrešno povezali leševe sa tenkovima koji su pristigli u toku noći.

Žene u antičkoj minoanskoj kulturi su imale jedan specifičan detalj u oblačenju koji zapada u oko svima. Koji je to detalj?

da, ali mislim da nikad nije doslo do direktnog sukoba konjice i neke tenkovske jedinice...a postoji cak i crno-beli snimak toga, koji je fejk i koji su englezi koristili kao propagandu...mrzi me da trazim sada, pominjao je to brue negde na onom topiku

a ovo za minojke nemam pojma, cini mi se samo da sve na onim slikama imaju pundju ili tako nesto:)

Sve su nosile tunike koje su otkrivale jednu sisu :)

i sise im vise :D

Tako je - Obnažene dojke su bile ponosni simbol materinstva, ali koliko znam nosile su obe na HUD-u :D

SPj sledeći

da, ali mislim da nikad nije doslo do direktnog sukoba konjice i neke tenkovske jedinice...a postoji cak i crno-beli snimak toga, koji je fejk i koji su englezi koristili kao propagandu...mrzi me da trazim sada, pominjao je to brue negde na onom topiku

Naravno. Konjica se u tom dobu ionako borila peške, osim u izuzetnim slučajevima. A i procentualno su sami konjanici bili 10% konjičkog bataljona - ostatak su bili pešadinci, artiljerija, AT i AA odeljenja, itd.

Naravno. Konjica se u tom dobu ionako borila peške, osim u izuzetnim slučajevima. A i procentualno su sami konjanici bili 10% konjičkog bataljona - ostatak su bili pešadinci, artiljerija, AT i AA odeljenja, itd.

tu svakako spada legendarni poslednji juris konjice, 3rd Dragoons Savoia Cavalleggeri:)

http://www.suite101.com/content/the-most-famous-cavalry-charge-of-wwii-a66102

Колико је било електора Светог Римског Царства? Ако неко именује и чланове неће бити на одмет!

Колико је било електора Светог Римског Царства? Ако неко именује и чланове неће бити на одмет!

U pocetku 7. Nadbiskupi Kelna, Majnca i Trira, saksonski vojvoda, ceski kralj, palatin rajnski i brandenburski markgraf. Na pocetku Tridesetogodisnjeg rata je izopsten Fridrih V koji je bio palatin rajnski, pa je novi elektor postao Maksimilijan bavarski. Posle Vestfalskog mira je broj elektora povecan na 8 jer je Palatinat opet dobio elektorsko mesto.

edit: nek postavi pitanje ko god hoce...

Edited by brank0

ajde bre postavljajte pitanja:)...a sistership emdena je bila krstarica dresden koju su englezi jurili preko pola sveta i na kraju je potopili kod ostrva robinson kruzo u pacifiku...cek je bila raspisana nagrada za onoga koji nadje dresden koji se u to vreme skrivao u cileanskim fjordovima...englezi su bili besni posle pomorskog poraza kod koronela i hteli su posto-poto da ga potope

поход на Троју, ако се то може узети као историјски догађај. ако не, онда Александров поход на Персију.

која је нација најећа поморска сила икад (по броју бродова)?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

cek drale, kali nije potvrdio:)...a i diskutabilno je sta je najveca invazija u to anticko vreme, pitanje je koliko su podaci tacni:)

a ovo tvoje pitanje je bas zanimljivo, na pamet mi padaju srednjevekovna kina, britanska imperija, a mozda cak i americka posle, ili japanska pre ww2:)...mada s obzirom da je samo po broju brodova pre ce biti da je neka anticka, mozda kartagina?

Дуле, ако сам и погрешно одговорио на Калијево питање, мада мислим да нисам, јер треће грчке поморске инвазије не могу да се сетим...

е сад, ти си тачно одговорио, само мораш да се одлучиш који је тачан одговор од свих опција које си навео. мала помоћ: бројали су армаду од око 100.000 бродова, од тога око 80.000 трговачких и 20так хиљада бојних.

:)

Style over subsistence

саветник владара, филозоф-евнух, тврдио је да је поморска експанзија опасна по домовину и наговорио је владара да СПАЛИ комплетну армаду, што је владар и учинио.

:)

овде се мислило не на пловила, него на бродове.

Style over subsistence

поход на Троју, ако се то може узети као историјски догађај. ако не, онда Александров поход на Персију.

Ne računamo Troju, a koliko znam Aleksandar je prešao u Malu Aziju kod Dardanela, pa se teško može nazvati pomorskom invazijom.

Ali ni ja nisam bio dovoljno precizan: Koja je najveća pomorska invazija koju su Atinjani poduzeli?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...