Jump to content

Istorijske pitalice :)


dvnityCker

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

и ја верујем да постоје праведници међу лидерима.

ма постављајте питања, да не застранимо.

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Jel mogu ja jedno, ovako preko reda dok Dule ne smisli ? :D

Nadam se da mogu. Uchim nesto istoriju ovih dana za prijemni, pa me zanima da li mozda znate ...

Koliko je godina imala peta zhena kralja Stefana Milutina Nemanjica kada se udala za njega ?

Link to comment
Share on other sites

u pitanju je cuvena simonida, cerka vizantijskog cara, cija je udaja za srpskog kralja milutina bila deo sporazuma srbije i vizantije...ne mogu tacno da se setim, al mislim da je imala 5 ili 8 godina kada je obavljeno vencanje...

dobro je, jos se secam srednjevekovne istorije, nije mi memorija toliko overloadovana ww2 i ratom na pacifiku :D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

брате и ја сам мислио да се ради о Симониди, али нисам знао да је 5та жена Милутина.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

evo i slike simonide sa freske u gracanici, zaduzbini kralja milutina, koji je inace poznat kao srpski vladar koji je podigao najvise manastira

Simonida1.jpg

a za pitanje, blah, nista zanimljivo mi ne pada na pamet, evo jednog standardnog:)

koja podmornica je potopila ubedljivo najvise brodova u istoriji, kako po njihovom broju, tako i po njihovoj ukupnoj tonazi i ko je bio njen kapetan?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dogovor je bio da Milutin sačeka da napuni dvanaest da počne da konzumira brak. Uspeo je da se strpi do osme kada ju je silovao. Pretrpela je povrede koje su onemogućile da ima decu. Bigamista, pedofil, pa ipak je iskeširao status sveca.

Link to comment
Share on other sites

брате и ја сам мислио да се ради о Симониди, али нисам знао да је 5та жена Милутина.

Pa to peta je bilo cisto da se zna na koju zenu se misli.

Ni jedna njegova druga zhena nije bila istorijski zanimljiva, bar ne po godinama kada se udala.

Link to comment
Share on other sites

ni priblizno, pa cak i kad je kapetan son koneri:)

da se razumemo, radi se o jednoj jedinoj podmornici, a ne o klasi podmornica

Mora biti neka od podmornica U-boat flotile što je služila u čoporima u Atlanktiku, al nemam pojma koja.

Link to comment
Share on other sites

kali je blizu, ali ne dovoljno blizu:)

btw, tajfun je apsolutni rekorder po tonazi kao sto rece deda i kreki, s tim da je full load cak 48k tona...takodje mislim da je rekorder po snazi motora, tj. nuklearnog reaktora...njegova dva reaktora su snage od po skoro 200 megavata, odnosno preko 500,000 konjskih snaga

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...