Jump to content

Risen


G!!!

Recommended Posts

FAQ: Technical questions and problems

My PC reboots or shows a blue screen when I launch the game!

If your PC reboots or displays a "STOP 0x00000000" error, you may have a problem with the Tagès copy protection drivers.

Get the newest drivers (x86, x86_64) and install them. If necessary, follow the manufacturer's instruction for removal, first.

Možda crack nije dobar?

Screw You Guys, I'm Going Home!

Link to comment
Share on other sites

Koji crack, igra se preko mini-image-a *ala je ovo nakaradno, koji je nas ekvivalent? minikopije?*

Plus, njemu radi dok ne promeni rezoluciju tj. bez problema on startuje i igra. Jedino kad poveca zahtevnost njemu se restartuje racunar sto me dovodi do toga dase ponavljam. Ako imas dva modula po 1GB memorije, izvadi jedan probaj ako radi znaci da ti je taj sto si izvadio crko, ako ne radi onda je taj sto je ostao u racunaru crko. Nije graficka, da ti se pregrejava imao bi artifakte. Mozda prvo sto bi trebao da probas je da ocistis od prasine sve, znaci uzmes produvas nezno ventilatore sto na procesoru i grafickoj to i na napajanju.

Edited by Pekarman

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

jel vam se pistanje javlja samo u risenu ?

posto meni se javlja stalno taj pistavi zvuk , cak i kad ulazim u bios, u nekom radu, igri, surfovanju , skroz random , ali mislim da dolazi iz napajanja . a kad se javi pistanje, npr osciluje dok skrolujem misem neku stranu na netu...

a u risenu je taj zvuk nekako drugaciji, pa mislim da mozda graficka pisti (gtx260 leadtek), a za ove ostale slucajeve se nadam da je napajanje koje ionako treba sutra da zamenim , pa da ne bude ispala ,zamenim ga a pistanje je i dalje tu :/

Link to comment
Share on other sites

Ovo se desava sa najnovijim DT lite-om inace.

Zaintrigirali ste me s tom memorijom... imam 2 x 2gb module. Pre nego sto izvadim, voleo bih da mi kazete jel ima neki "pouzdani" memory test za te stvari.

Drugo.. evo sad sam igrao mozda 2 sata i pukla igra, neki "runtime visual error" se desio kad

sam dosao u monastery i hteo da pocnem training kod master Arica

edit:

sad kad sam procitao na ovom linku za risen FAQ sledece:

Why does RISEN crash with exception code 0xc0000005?

This code indicates an invalid memory access. Cause could be many thing, including faulty memory, broken device drivers, NX problems, etc.

Possible attempts:

Download the bootable ISO from MemTest 86+ and boot it. Let the test run at least over night, better 24 hours. If MemTest finds errors, then you memory is definitely broken (or wrong parameters are set in the BIOS). But if MemTest does not find any errors, that does not mean your memory is not broken. Memory errors can be triggered by very specific circumstances (temperature, access pattern, voltage fluctuation, etc.). Many things cannot be simulated by a software like MemTest. So you have to let it run for a long time and hope the problematic factor combination will appear on its own.

Disable the data execution prevention. There are programs which do not properly mark executable data (i.e. JIT compilation).

Instructions for Windows XP

Instructions for Windows Vista

Update all device drivers if not done yet.

mislim da je ovaj exception code 0xc0000005 pisao u toj runtime error bla bla bla poruci.... ko zna, mozda je stvarano memorija u pitanju. Skinucu ovaj MemTest 86+ pa cu testiram.

hvala svima.

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

mene kod risena iritira (ne znam da li je to bag) sto se prilikom ucitavanja iste pozicije veoma cesto pojavljujuju totalno razlicite klase neprijatelja, ili se neprijatelji pojavljuju na poziciji gde ste vi snimili, bash zato sto ih tu nije bilo

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Pa nema to veze sa skromnoscu ili necim slicnim.. citaj, nije da mi laguje igra (:, nego se resetuje komp. :/

ja prvi put cujem za pistanje kalemova, evo vozim 4870 vise od godinu dana

pesmo, jel ti win svez ili mator?

meni ostalo jos 10% :( sutra uplacujem rs

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

gorathe i stinze, ajde pokrecite, da vidim dal da skidam:)

Evo ja sad instalirao i onako pesimisticki posikljucivao sve detalje i sve stavio na low.

Igrao igru pet minuta (na plazi) i ladno radi na Sempronu 2800+ i 7600GT u 800x600 :D

Jeste da je grafika na nivou Gothica 2 (kad se sve spusti na low ili iskljuci), ali to nije ni bitno :)

Sutra cu morati da detaljnije ispitam...stvarno sumnjam da ce ovo raditi kada odem negde u civilizaciju...ali ovde na plazi za sada radi bez seckanja.

Link to comment
Share on other sites

Pa taj početak meni deluje i najzahtevnije, zbog džungletine koja je odmah na početku. Uopšte ne bi trebao da bude problem kada se stigne u grad, naročito zbog toga što i nije previše kompleksan.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

ja prvi put cujem za pistanje kalemova, evo vozim 4870 vise od godinu dana

pesmo, jel ti win svez ili mator?

meni ostalo jos 10% :( sutra uplacujem rs

Pa i ja prvi put cujem, nikad mi se pre nije desavalo.

Sto se tiche wina.. evo malo offtopika ...ovako stoje stvari. Bio je mator prvo, i onda sam instalirao drajvere za graficku, ali nikako nisam morao da rollbackujem na neke stare, posto kako "uninstaliram" driver i rebootujem komp, tako Vista mrtva uzme i instalira drajver automatski. I nekoliko puta sam pokusavao nesto, dok na kraju nisam slucajno kliknuo "Disable" umesto "uninstal" za graficku karticu.. sto je rezultovalo crnim ekranom... i RLN nema leba da se vidi nesto, restart nije pomogao (: Safe mode sam probao ali on zabode na "crcdisk.sys" drajveru sto je cesta pojava izgleda... i na kraju sam uzeo i formatirao c:, grunuo novu instalaciju win-a. Stavio stare drajvere za grafiku...

i pisha.. nije pomoglo, isto mi resetuje na 1680... te sada igram na 1200 i nesto rezoluciji.

sve u svemu, stari win, novi win... isto .

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Cijukanje bi trebalo da bude hardverski, a ne softverski problem. Nece ga resiti instalicija Wina ili bilo cega drugog. Kartica ili peva ili ne peva :)

Ko je zabo primerak koji cuti, ili je dovoljano tih da se to ne cuje, blago njemu.

Ovako nekako to zvuci:

I kod mene Vista stavi svoje drajvere za grafiku nakon uklanjanja nvidijinih, ali posle instalacije novih, sve je ok. Vide se samo novi.

Nema tehickih problema vezanih za igru. Bar za sada.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

pa pistanje je sasvim odvojena stvar to je jasno i ne mora da utice na performanse pa iskustvu drugih.... ali ocigledno da coveku ne valja grafulja, mada probaj i memoriju da testiras (vadi module pa probaj), jer problem sa njom zna da se manifestuje na najrazlicitije nacine... mada opet, resetuje se SAMO u risenu na toj rezi ili u svakoj igri???

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

E ljudi, ja sam se zalio ranije da imam problema sa FPS-om u igri iako mi masina prebacuje recomended konfiguraciju...I procitao sam na zvanicnom sajtu, i nasao resenje....obrisao sam "nove" NVIDIA drajvere (bili su 19x)...i vratio na 180.48...i sad je poletela igra...znaci neverovatno, koliko bolje radi...

Izgleda da nesto sa tim poslednjim NVIDIA drajverima nije u redu...pitaj boga sta (ili se samo ne slazu sa RISEN-om)...tako da je ko god ima geforce graficku, neka instalira starije drajvere, ako imate XP, onda je 180.48 pravo resenje...

Prca mi se za custom titulu!

Link to comment
Share on other sites

2 frakcije, bar se tako meni cini ili 3 ako provalim nacin da se ne pridruzim nikom a predjem u chapter2.

@sting

Kako mislis druge klase neprijatelja? Posto F8/F9 sam izlizao igrajuci, potvrdjujem da se oni pomere sa mesta na kojem su bili kad si snimio ali black wolf nece da se pretvori u stingrata.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

/spoiler

Gledajte da ne mažnjavate stvari pred drugima osim u krajnjoj nuždi, jer ako se pobijete sa nekim i prebijete ga, posle neće da priča sa vama (osim sa onim spellom da se razljuti, al to nemate na početku) :S

Zbog toga sad ne mogu da završim onaj kvest sa traženjem ubice u manastiru, mamlaz koji čisti hodnike kod soba neće da priča :S

Link to comment
Share on other sites

Učitao sam stariji sejv (tamo gde srećem onog bandita prvi put u kući), i sad sam izvalio da pored kampa i manastira može da mi pokaže put do grada, pa mi je na putu onaj seljak rekao da mogu da se priključim Orderu, lopovima ili ako nisam zainteresovan za njih, "mogu biti od koristi merchantima". Znači ipak ima izbor između tri grupe još na početku?

Btw u manastiru sam onog mastera što se bije mačem uspeo da prebijem sa mačem i štitom, čisto da vidim dal može. Jebote tukao sam ga 10 minuta, dvaput zamah pa blok...

Link to comment
Share on other sites

Voleo bi da te vidim da probas taj sistem protiv recimo ... ghoula? Ogra? Jel ste provalili da sad zivotinje imaju specijalne napade? Tipa vuk vas obrlati pa vam se stvori iza ledja, ona pticurina se u skoku zaleti i udari vas dva puta brzo, oni mali bodljikavi vas bukvalno napadaju svim podljama pa vam "small shield" ne sluzi, Ogre ima neki AOE udarac u zemlju, Ghoulovi imaju napad ledom.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mastera sto bije machem isto tukao sto godina... sa staffom doduse, i bio sam level 2, sistem je 2x attack, double tap u stranu, i onda mozes da mu vezes kombo s ledja ponekad po 3 komada.. ali je dosta zajebano posto moze da ti i on strejfuje na pola komboa i da te zabode, a treba mu tacno 2 puta da te udari dumres.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Učitao sam stariji sejv (tamo gde srećem onog bandita prvi put u kući), i sad sam izvalio da pored kampa i manastira može da mi pokaže put do grada, pa mi je na putu onaj seljak rekao da mogu da se priključim Orderu, lopovima ili ako nisam zainteresovan za njih, "mogu biti od koristi merchantima". Znači ipak ima izbor između tri grupe još na početku?

Btw u manastiru sam onog mastera što se bije mačem uspeo da prebijem sa mačem i štitom, čisto da vidim dal može. Jebote tukao sam ga 10 minuta, dvaput zamah pa blok...

Nisi morao da ucitavas, mogao si da bacis na njega Jest spell(Tell a joke), tj da kupis scroll pa da bacis na njega, onda se kao iskulira (doduse nisam probao tog lika, ali sa ostalima je tako)

Prca mi se za custom titulu!

Link to comment
Share on other sites

Voodoo_ je tad bio u manastiru a mozda nije imao para ili nije mu bilo otvoreno da kupi od Illuminarija posto on jedini to prodaje. Ja sam El Bandito de Don Faction pa nisam bas siguran koje su mu stvarne opcije bile. A kad se setim da sam Gothic 1 mogao da otpevam kako se prelazi i da sa 100% tacnoscu svakom odgovorim na pitanje u vezi istog.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...