Jump to content

Dokumentarci


Recommended Posts

па то је било пре 30 година. да прераде текст и продукцију нарације, опет би био врх филмић.

ma to moze neko na kompu da sredi. samo da mjutuje tog imbecila i da lepo isprica sta se dogadja. ne sporim da je video materijal super. kad se Gile sprijatelji sa lanetom, pa idu da kradu med, a medvedi pizde \o/

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Курск 1943.?

знам да је то највећа тенковска битка у рату и да је ту потпуно сломљен Источни фронт.

3 Bambija za tebe. Medjutim, vecina ljudi misli da je najveca bitka bila iskrcavanje saveznika u Normandiji 1944, kao i da je bila najvaznija tokom tog rata. Otuda i izraz "Taj datum je Dan-D!" koji se prilicno siroko i slobodno koristi cak i drzavama koje nisu ucestvovale u tom iskrcavanju. Narocito nasi politicari. Pritom da ne pominjem da su na prostorima bivse SFRJ postojale bitke koje su bile vece i intenzivnije nego to iskrcavanje.

Setio sam se jos jednog dokumentarnog filma: Operation - Hollywood.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam , najvaznija bitka rata je bio Staljingrad 1942. , zar ne?Tamo je prvi put zaustavljena nemacka vojska koja je zatim do kraja rata bila u defanzivi.Kursk je bila svojevrsna kontraofanziva kojom su Nemci pokusali da zaustave upravo tu promenu koja je i pocela u Staljingradu.To vazi za Evropu , ali na Pacifiku je to sigurno bio Midvej.Posle je sve islo u jednom smeru.

Link to comment
Share on other sites

Pa zapravo i Lenjingrad i Staljingrad i Kursk imaju udela...

A, da su Nemci pukli rat od Rusa, pukli su...Ameri su ih samo dokrajcili kad su vec bili u agoniji...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Pa zapravo i Lenjingrad i Staljingrad i Kursk imaju udela...

A, da su Nemci pukli rat od Rusa, pukli su...Ameri su ih samo dokrajcili kad su vec bili u agoniji...

Staljigrad je bio izuzetno bitan industrijski grad, i to nije bilo licno prepucavanje izmedju Hitlera i Staljina. Taj grad je preimenovan u Staljingrad jer je vazio za najjaci industrijski grad u SSSr-u i predstavljan je kao ideal socijalisticke revolucije i prosperitet komunizma (navodim "predstavljan" sto u to vreme i jeste bio). Ako pogledate geografsku kartu i uporedite je sa geopolitickom dobicete jasnu sliku i zasto. Staljingradska bitka je bila bitna za neke druge stvari, poput pojave jednog potpuno novog nacina ratovanja u urbanim podrucjima. Za mnoge sovjetske vojnike ta taktika je dosla suvise kasno.

Bitka kod Kurska je trebala da bude odbrambenog karaktera kod Sovjeta, medjutim dobijanjem podataka od sovjetskih spijuna pre svega oberlajtnanta Lajtnera (Nikolaj Kuznjecov) u poslednjem trenutku odluceno je da se izvrsi napad u trenuku kada se Hitlerove trube budu pripremale za napad.

Bilo bi lepo i napomenuti da se oko 70% ukupnih snaga Osovine nalazilo upravo na Istocnom frontu.

Ljudi dizu frku oko sumnjivih 6 miliona ubijenih Jevreja, a broj stradalih Sovjeta je 24 miliona i posle njih 20 miliona Kineza. I Sovjeti i Kinezi pojedinacno imaju veci broj zrtava od svih ostalih ucesnica u ratu zajedno. Ali, tesko da cemo videti dokumentarni film koji se bavi ovom pricom.

dokrajčio ih je onaj baja sa zastavom na rajhstagu :)

da nije ovaj???

reichstag2.jpg

ova je manje poznata

Soviet_flag_on_the_Reichstag_roof_unaltered.jpg

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

previshe si jednu strane chitao. staljingrad je preimenovan zato da bi bio staljinov - grad, a ko ne brani staljinov grad za staljina je smrad. nemci su najvishe pukli zbog preglomazne logistike i shto su im provalili shifre, na stranu shto je hitler odlepio. od tih 24 miliona rusa 18 miliona je pobio staljin. bitka kod kurska je dobijena zato shto su rusi imali vremena, a nemcima se zhurilo i gorelo pod nogama. itd itd ..

uostalom ovo je offtopic, imate ww2 temu :)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

A inace ova prva slika na Rajhstagu je originalna, ali nije pustena u medije vec je retusirana zato sto oficir ima dva sata, jedan na desnoj jedan na levoj ruci, sto je znacilo da je bilo kradje ili modernim recnikom zaplene, pa su mu izbrisali jedan sat.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

немаш појма, Боле, то је због временских зона било тако. локално и Хазјаново време.

:)))))

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Tacno , ja nisam , mislim da niko i nije.Ali tigar je tigar jbg.Kakav moze da bude tigar pa makar i sa Meseca.Macka ko macka.Dobro opet to neko voli da vidi , i neko uziva u tome , ali u sustini ceo serijal je jedan JAKO dobar wallpaper.Manje-vise slika u visokoj rezoluciji sa jako puno boja.

Edited by HitCrit
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledah sad kod druga "Living with Michael Jackson" dokumentarac, mislim da se tako zove. Radi ga neki izraelac iz Engleske, sa cvikerima. Liku je ochigledno bio zadatak da isprovocira Majkla i da pokaze kako je ovaj bolesna zivotinja koja ima samo dve strasti u zivotu, plasticne operacije i jebanje dece. Ono sto me je iznenadilo, je kako je Majkl sa strpljenjem i iskrenoscu odgovarao na sva pitanja i pricao o svom zivotu, i pokazivao privatne delove svog zivota. Totalno me odusevio kao licnost. Sta je sve jadan proziveo, i kako cini deci sa terminalnim bolestima, igra se sa njima. Cak je jednom klincu pomogao da prebrodi rak. A ovaj novinar non stop podbada otrovnim pitanjima i stavlja mu reci u usta. Na kraju se pokupio pokunjene njuske, a Majkl ispo car.

Da napomenem, nikad nisam dublje ulazio u traceve i njegov zivot, cenim ga samo kao muzicara, ovo je moja reakcija sad kad sam prvi put video sve to. Ne mogu reci da mi je prijalo gledanje, jer je zaista tuzna prica, ali svakako dobar dokumentarac.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Svet koji nestaje je hipsterski, prave dede se sećaju Poslednje Oaze :))))

To sam imao i album sa sličicama, a i vodili nas organizovano klince u bioskop.

30-slicica-za-album-ZIVOTINJE-IZ-POSLEDNJE-OAZE_slika_L_908351.jpg

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...