Jump to content

kreacionisti vs darvinisti


LaG

Recommended Posts

  • Replies 501
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Debeli nemoj me zajebavati da verujesh u kreacionisticku teoriju? Sigurno trolujesh?

Uostalom, odakle ljudskom rodu drskosti da tvrdi da ga je bog (nepokretni pokretac ili shta god) stvorio njega pored svih galaksija i nebrojenih svetova i cuda koje je stvorio? Neposredno, stvaranjem sistema da, ali direktno...drskost ja bi rekao.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

vecina svetskih religija je najgore moguce licemerje

Kazes vecina ? Koja vecina nema ih toliko puno ... koje nisu licemerje ... da li uopste razlikujes crkvu i religiju dve razlicite stvari ... objasni mi kako je to neka religija licemerna ? Mozda kada bi malo razmislio video bi da je ovaj tvoj komentar upravo licemeran sa takvim izjavama.

ne treba ti 100% u nauci

zato shto nauka sama po sebi povlachi mogucnost za greshkom (npr u fizici kadgod merish neshto morash na kraju da dodash +- odredjeni postotak velichine koja se meri), ali ono shto je karakteristichno i charobno za nauku je analogija

nachin na koji su objasnili da se zemlja oko sunca krece pravolinijski u 4d (a to je posmatranje kako se ponasha nasha percepcija 3d-a kroz 2d medij) je zahvaljujuci tome shto su stvari i zakonitosti podlozhne tome da ako su zakonite vamo, zakonite su i tamo tj ako recimo gravitacija funkcionishe na mestu gde ti stojish, sasvim je sigurno da funkcionishe i na nekom pustom mestu u pustinji, iako ti to sada ne mozhesh da dokazhesh (jer tamo nema nikoga)

dakle, ako je evolucija dokazana u 95% primera a u onih 5% nije (ali ne zato shto postoji materijal koji se kolje jedan sa drugim vec zato shto nam fali materijal koji bismo poredili a fali nam zato shto ne mozhemo da nadjemo josh a ne zato shto ga nema, a i da ga nema opet mozhe postojati objashnjenje za to, koje bi glasilo neshto poput "unishteno je igrom sluchaja") onda se mozhe analogijom tj poredjenjem sa svim ostalim primerima koji ukazuju na neshto reci "ej, pa 100% je ovako i za ono. bash bedak shto ne mozhemo da nadjemo sample pa da stvarno proverimo"

dakle, tih %5 greshke zapravo i nije greshka koliko je hvatanje protivnika te "teorije" za vrlo tanku slamku koja predstavlja pokushaj opovrgavanja iste i prenaglashavanja nechega shto i nije toliko bitno za celu prichu

a evo i charobnog videa za kraj:

70% stanovnistva su zatucani botovi a ti nisi zatucan jer ne mozes da prihvatis da religija tj vera i nauka mogu da koegzistiraju zajedno i jesu totalno dve razlicite stvari koje ne mogu da se porede ???...

Koliko ima pametnijih ljudi naucnika istrazivaca intelektualaca od tebe i mene koji su veliki vernici... mnogo.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

I to "veliki vernici" je opet diskutabilno...

Ajnštajn je npr. verovao u Boga koji egzistira kroz harmoniju svih ovozemaljskih stvari, u zakone koji vladaju univerzumom, a ne u Boga koji osuđuje i kažnjava ljude zbog onog što su počinili.

Mora da se udari paralela da se nauka zasniva na čvrstim dokazima, dok religija ne, ali to ne znači da naučnici nemaju prava da veruju u nešto što nije dokazano, kao i obrnuto, da vernici mogu da veruju u nešto što je dokazalo svoje postojanje. Zapravo to je ovo što je postovao Lag u linku, naučnici se i trude da veruju u neke nove ideje i nove metode, dok su vernici u odnosu na njih unapred kanalisani na određen način, ali opet ne znači da ne mogu da prihvate druge ideje.

Sve u svemu, Darvin je objasnio. :D

Edited by Vlad-_-b

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

Debeli nemoj me zajebavati da verujesh u kreacionisticku teoriju? Sigurno trolujesh?

Uostalom, odakle ljudskom rodu drskosti da tvrdi da ga je bog (nepokretni pokretac ili shta god) stvorio njega pored svih galaksija i nebrojenih svetova i cuda koje je stvorio? Neposredno, stvaranjem sistema da, ali direktno...drskost ja bi rekao.

мислим да сви верници верују у креационистичку теорију. Дарвин је био напредан учењак за своје време, али претерао је у покушају да објасни неке ствари.

ех, сад, дрскост... шта да се каже онда још кад се тврди да нас је створио ПО СВОМ ОБЛИЧЈУ?!?!?!

:))))))))))

drugari, mislim da je vreme za jos jedan split...

мјок... зашто? и онако се прича о еволуцији и људском пореклу овде.

Вудумене, иди на Расте.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

мјок... зашто? и онако се прича о еволуцији и људском пореклу овде.

pa i to sto kazes...mada kad sam otvarao topic, nisam bas imao na umu darvinisti vs kreacionisti raspravu...a oduvek sam zeleo jedan takav topic:)

inace, nauka i religija mogu da koegzistiraju...model nastanka svemira koji je danas poznat kao veliki prasak predlozio je jos tridesetih godina zorz lemetr, cuveni belgijski fizicar koji je inace bio katolicki svestenik...mislim cak da crkva zvanicno priznaje veliki prasak sve do nekoliko prvih milisekundi koje nauka nije objasnila...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

:)))

сви велики умови науке су на крају пута видели Бога...

наука и религија могу да коегзистирају, наравно. лажно је креиран тај сукоб, од стране материјалиста 19. века, који су хтели да прогнају религију, због идеолошко-филозофско-политичких претензија.

рецимо, православље признаје сва научна открића, сукобљава се са световном влашћу само око НАМЕНЕ тих достигнућа...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

да ли су "Хобити" мисинг линк? нису?

слатка мала створења...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Fora je sto religija hoce da saradjuje sa naukom samo i iskljucivo samo ako ta nauka tj. ta naucna istrazivanja sta god, podrzavaju postojanje samog Boga.

не мислим да је тако. мислим да религија може да инкорпорира било које научно достигнуће у свој координатни систем.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Da li?

Covek ne moze da stekne nova saznanja i ne moze da promeni misljenje ili glediste na nesto? Znaci biblija mora da se tumaci bas onako kako je pre 2000 godina i to je to, sad je licimerno ako nesto novo skontamo?

Znaci licimerno je tumaciti grmljavinu kao elektricno praznjenje oblaka vec moramo onako kako smo prvobitno tumacili, delo Bozije? A ne, to je nauka, to nije crkva, onda nije licimerno..

Edited by lakjgvsmlkhvlsmekhgmlsergm
Link to comment
Share on other sites

Kao prvo, iz razloga koji sam naveo je nastala protestantska crkva, pa ispada da su svi protestanti retardi jer se slazu sa mojim postom.

Tumachenje biblije menjaju KADA IM ODGOVARA zbog centralizovanog uticaja na pastvu, a ne zbog istine.

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

Kao prvo, iz razloga koji sam naveo je nastala protestantska crkva, pa ispada da su svi protestanti retardi jer se slazu sa mojim postom.

Tumachenje biblije menjaju KADA IM ODGOVARA zbog centralizovanog uticaja na pastvu, a ne zbog istine.

ponovicesh to jednom i u lice? meni te nece biti zao kao Mohiju ;)

Protestantska koja? I ta na koju ti mislis (Martin Luter, pretpostavljam) nije nastala iz tog razloga. Ali nikako.

Drugo pitanje: Ponovicu, ako istes da cujes to opet ;-*. Ako dobijem batine necu promeniti misljenje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...