Jump to content

kreacionisti vs darvinisti


LaG

Recommended Posts

Radije cu da verujem u coveka pored sebe i u sebe samog nego da svoj opstanak i zivot stavim u sluzbu "vere". Znaci za 2 i po godine, verovacu sebi i svojim bliznjima i svojim i njihovim sposobnostima nego da padnem na kolena, zgrcem zemlju, bacam je u vazduh i derem se iz svog glasa "Boze, izbavi me iz ovih govana u koja si me ubacio, jer moja je vera jaka a ti si pravedan" a onda da stanem pa da kazem "Izvini Boze, poklekao sam, slab sam bio. Pravedan si ti, stoga je ovo tvoja zamisao i tvoj plan" i onda da idem iscepan i odrpan od grada do grada skupljajuci "vernike" i pripovedajuci kako je sve to bila Tvorceva zamisao i da nas on neizmerno voli i da treba da se prepustimo njegovoj volji.

A kada Drale, budete lezali na zemlji u lokvama krvi jer smo vas Maud i ja istrebili kao sektaski pokret, sto cete i biti jelte, ima da ti pridjem i pitam "Gde je tvoj Bog sad, a Drale?" :)

pobeda, und punkt.

There are people who almost never smile but are almost always happy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 501
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tako je bre, religija je sranje koji ce nam bre to! Zashto je jednostavno potpuno ne istisnemo i potpuno je zamenimo naukom, pa da malo (jedno vreme) worshipujemo nauku, da se radujemo metafizichkom susretu nauke i ekonomije, da glorifikujemo rapidni uspon tehnichko-tehnoloshkog (ne)uma. (jebala nas nauka)

a kad smo vec kod toga, hajde i da se klanjamo trijadi pojmova

kapital-tehnologija-profit

poshto smo ionako njoj celog zivota podredjeni, te nema smisla da joj se odupiremo

bravo. e o ovome pricham svo vreme. ta potreba da chovek (pogotovo ljudi sa ovih prostora) ikonopoklanja. da worshipuje neshto, da vechito izgovor pronadje u tome nechemu, shto tje ga neumitno u jednom trenutku razocharati. ti si jedan od tih ljudi, jedan od ljudi koji mora da izabere stranu da bi postojao. suvishe uplashen da postoji sam, premalo samosvestan da skapira univerumski balans iliti pravilnost iliti kompleksnu jednachinu zhivota, univerzuma i svega ostalog (tribute to hitchhiker [:D])

u stvari, ja cu ipak ostati optimista, jer na svaku akciju uvek ce uslediti reakcija, iz svake sekularizacije ce logichki da proizilazi desekularizacija, na svaki pokushaj ponishtaja kulturoloshkih razlika (a pod ovim mislim na etnichki, nacionalni, verski i kulturni identitet) ce uslediti pojachano osecanje i ponos zbog istog i to je ono shto me raduje i chini optimistom.

ende.

mislish idiotski pristup gore pomenutoj jednachini zhivota, univerzuma i svega ostalog, mutiran od strane inertnih i zlih ljudi koje hotje da drzhe tebe i tebi slichne u pokornosti, daleko od samosvesti. bash si super, robe.

Ma no frks, za dve i po godine dolazi totalna promena, tako da ce se pevati druga pesma :)

Ljudima je, vernicima ili onim drugim, stalo do drugih, iz religioznih il samosvesnih razloga... not!

Otudjili smo se kompletno kao vrsta i bas me zanima da li ce ta promena to pokriti, il ce biti G varijanta :)

to neki novi datum, revidirani :)))

teshko da tje se pevati druga pesma, jer je inertnost prevelika. al poznavajutji balans (ne u potpunosti naravno) mogu slobodno da kazhem da mi se chini da tje neki zaokret pojaviti, sad koliko drastichan ili nagao to josh ne mogu da predvidim. na osnovu svega do sada teshko da taj zaokret iliti reset mozhe da bude onoliko kompletan koliko ja mislim da treba, al zbog toga shto nam je vreme na ovoj planeti odbrojano bez njega, kao chinjenica koja do sada nije bila aktivna u dosadashnjim kalkulacijama, mozhe svashta da bude. vlazhan san je da se konachno razbije ovaj uzhasan lanac oko nogu, gushe, srca i prvenstveno mozga od poslednjih 3000 godina, al bio bih bar zadovoljan sa ovim oko gushe.

A kada Drale, budete lezali na zemlji u lokvama krvi jer smo vas Maud i ja istrebili kao sektaski pokret, sto cete i biti jelte, ima da ti pridjem i pitam "Gde je tvoj Bog sad, a Drale?" :)

[roflmao]

ma jock brate, nema potrebe za tim. netjemo da se spushtamo na njihov nivo krstashkih ratova. poslatjemo ih na instituciju za detoksikaciju i oplemenjivanje zhivotom :) tezhe sluchajeve, vetj pomenute "izabranike strana", tjemo poslati u lepu, malu, belu, mekanu sobu i obutji u lepe, male (nekome velike), bele, koshulje. a dakija tjemo u crnu reku just for laughs [roflmao]

pre svega, moj prethodni post uopshte nije bio upucen tebi. inache tachno je da koristim i 'veru' i 'religiju' u similarnom kontekstu, to chinim iz razloga shto smatram da i jedno i drugo predstavlja podobno sredstvo (vera u svakom sluchaju, religija ajde da kazem, moze biti diskutabilno) za ostvarenje korisnih ciljeva po choveka, a te ciljeve sam vec izneo na vishe mesta. inache, po pitanju vere sam dosta fleksibilan (i pobornik sam maksime da je Bog jedan, a putevi do njega su razlichiti), te u tom smislu podrzavam svaki metod koji pojedinac izabere, pod uslovom da ga to iznese na pravi put.

esencija mi je, dakle, ONO shto efektuira kao praktichna posledica (tj. zivotni praksis koji chovek uspostavlja i upraznjava) nakon prihvatanja odredjenog usvojenog kodeksa. ( uzgred taj chovek moze biti i ateista, apsolutno ne marim)

inache, celokupna dosadashnja rasprava se svodila na saznajnu komponentu i samo delimichno, na psiholoshku komponentu vere. zashto se nijednom nismo osvrnuli na individualno-emotivnu komponentu? drushtveno-integrativnu? kulturoloshku komponentu?

iskreno mi je drago shto je to tako

evo mogu ja da se osvrnem.

rodi se dete. ima uslovne reakcije, na lica, na svetlo, na mrak, na .. kada krene da razume, kad odraste, roditelji mu prichaju i chitaju priche. neke od tih pricha su o rudolfu crvenog nosa, o deda mrazu, o babarogi. kada josh malo odraste, dete vidi da je deda mraz ustvari chika pera i da su ga roditelji lagali, ali je sretjan shto idalje dobija poklone pa ga razocharenje zbog lazhi ne pogadja preterano. isto dovoljno poraste da mozhe da dosegne prekidach za svetlo pa iako ne zna josh uvek dal babaroga postoji ili ne, al ima oruzhije protiv nje. kada josh malo poraste i kad krene da chita beletristiku i novine skapira da postoje josh uzhasnije stvari od babaroge, tj stvari koje upadnu na njeno mesto. protiv njih nema oruzhije. ostatak zhivota se svodi na pronalazhenje dovoljni broj prekidacha za sve uzhasne stvari tamo.

e sad kakve to veze ima sa ovim shto si ti rekao ? e mi (kao ljudi) po nekoj mojoj rachunici imamo 6 i po godina. prelezhali smo velike i male boginje i skoro da mozhemo da dosegnemo prekidach. bajke nam uskoro (a nekima vetj neko vreme) netje nishta znachiti, vreme je, da krenemo u shkolu, da pochnemo da chitamo beletristiku i da razvijemo sami svoje prekidache (da pochnemo da razmishljamo, za one sa jeftinijim ulaznicama).

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

A kada Drale, budete lezali na zemlji u lokvama krvi jer smo vas Maud i ja istrebili kao sektaski pokret, sto cete i biti jelte, ima da ti pridjem i pitam "Gde je tvoj Bog sad, a Drale?" :)

рећи ћу ти, кркљајући у крви и стакластог погледа, да идем к Њему, у Царство Небеско.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

e maude mrzi me da ti sad objashnjavam kilometarskim post-om [:D] mozda drugi put...

ali za sad cu ti samo reci da nemash ni pribliznu predstavu o mom poimanju Bozanskog (zato shto to dosad namerno nisam ni hteo da izlozim, iako sam spomenuo izvesnog dr Dzozefa Marfija, a za chije radove mislim da nisi upoznat), te da ne znash shta je za mene savrshena Bozja kreacija, a pogotovo da ne znash kakve vanredno pozitivne reperkusije efektuiraju iz mog koncepta vere (za sad cu ti samo reci da su one upravo dijametralno suprotne od svega onoga shto si naveo i da upravo imaju emancipatorsku funkciju i... da su namenjene samoosveshcivanju i glorifikaciji ljudskog uma! zvuchi li ti ovo paradoksalno?! nije troll btw [:D] )

Edited by Pedo_apprentice
Link to comment
Share on other sites

chim pominjesh bozhanski, vera, bozhija kreacija (a i na osnovu prethodnih postova) to je pogreshan pristup. i prestani da se lozhish da samo ti chitash knjige ovde, daj da vidimo shta si nauchio iz tih knjiga svojim rechima.

ne zvuchi mi paradoksalno, zvuchi mi kao da otjesh jeftino (na neki new age fazon) da se izvuchesh, ako te vetj zanima kako zvuchi.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

hahah da se izvuchem, taman posla.

nego, meni zvuchi da za tebe rech vera ima obavezno negativnu konotaciju. poshto je vera za mene kljuchan pojam, odmah cu pokushati da ti objasnim moje poimanje iste. vera je za mene aktivni princip, odnosno stvaralachki medij, ona je delatna. instrumenti putem kojih ona dejstvuje su dva domena ljudskog uma, njegov svesni i podsvesni deo. sve ono shto chovek zamisli kao ideju koju zeli da ostvari pojavice se u njegovoj svesti. ukoliko ta ideja bude nahranjena verom i pouzdanjem da ce sigurno biti ostvarena, ona se sliva u podsvesni deo uma odakle i krece njena realizacija (npr chasovnichar ce prvo zamisliti mehanizam funkcionisanja sata da bi ga tek nakon toga realizovao u stvarnosti, svesni trenutak ce prethoditi podsvesnom a ovaj delatnom; Tesla je tvrdio da svaki njegov izum funkckionishe upravo onako kako ga je zamislio, itd itd primera takvih imash milijardu, zato shto je to univerzalni princip) Sledi iz ovoga da je misao delatna, ali samo ukoliko se ona 'upregne' u spregu svesnog i podsvesnog dela uma i nahrani adekvatnom dozom vere. I da chovek kao jedino bice sa svesnim-racionalnim i podsvesnim-iracionalnim sektorom uma ima delatnu moc takve vrste kao kljucnu distinkciju u odnosu na zivotinje i ostala ziva bica(produkt evolucije?).

s druge strane, pokazalo se da nije svaka misao jednako delatna, da se nece svaka otelotvoriti u realnom svetu, te da ako se prema odredjenoj misli ophodimo s nepoverenjem, nedostatkom vere, ona jednostavno nece zaziveti. stepen uspeha ostvarenja delatnog principa uslovljen je intenzitetom vere koji polazemo u ostvarenje tog principa... samo misao koju uslovljavamo adekvatnom kolichinom vere moze postati nasha kreacija u realnosti. vidish kako na taj nachin, mozemo da u situacijama kada drugi iskazuju zebnje, strahove, disfunkcije zbog bojazni od eventualnog neuspeha, mi mozemo, naprotiv, sami sebe da 'osudimo' na neizbezni uspeh, jer bespogovorno verujemo da smo sklopili pakt sa podsvesnom silom koja je univerzalna i sveprisutna. dovoljno je da je samo utisnemo u nashu podsvest i da je nahranimo verom. a ako eventualno fejlujemo (nije iskljucheno), to cemo protumachiti kao nedostatak vere, jer nedostatak iste ne uspeva da adekvatno dejstvuje na um, te cemo se shodno tome potruditi da u sledecem pokushaju dovoljnim intenzitetom vere adekvatno aktiviramo svesnu i podsvesnu spregu nasheg dvojnog uma .

Zashto bespogovorno verujem u delatnu moc uma? Zato shto verujem da je ljudski um Bogom dan, zato shto smatram da ljudska svest i podsvest imaju Bozju konotaciju (kljuchna distinkcija u odnosu na sve ostale spesimene evolucije), te da ljudi kao takvi nose u sebi deo te Bogom date kreacije. na taj nachin, sve shto chovek kreira, posredno predstavlja i Bozju kreaciju. chovek je Njegov poslenik, i sposoban je da upravlja i usmerava principom vere (podsvesne sile, stvaralachkog medija, zaista ne znam sve moguce nazive za ovo ali nisu mi ni bitni) na sopstvenu korist i u svoju slavu i slavu Boga. Vidish koliko je sad moja vera u savrshenu Bozju kreaciju u stvari bliska vashoj veri u sebe (jer smatram da je i u vama ista ta Bogom data kreacija), u druge ljude (jer i u njima je ta Bogom data kreacija) i veru u ono shto oni kreiraju (jer posredno i to predstavlja Bozju kreaciju).

Pervertiran oblik vere, ali chini chuda u praksi [:D]

Link to comment
Share on other sites

uopshte nije to nishta pervertirano. zvuchi mi na kombinaciju onih knjiga shto chitaju domatjice, a zovu se "motj podsvesti", "podsvest: nije dovoljno misliti", "najvetji afrodizijak, mozak" [:D] cross veseli sedi chikica koji trchi po diskostejdzhu i neonski krst u pozadini uz neki jeftini haus.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

рећи ћу ти, кркљајући у крви и стакластог погледа, да идем к Њему, у Царство Небеско.

pogledaj oko sebe debeli... da li su ovo ruke i noge pobednika??? sada tvoj zivot ni visnji ni niznji ne vredi ni zizljiva graska... (gospodin lecic ex ldp-ovac u ulozi bajazita :D)

Link to comment
Share on other sites

hahah da se izvuchem, taman posla.

nego, meni zvuchi da za tebe rech vera ima obavezno negativnu konotaciju. poshto je vera za mene kljuchan pojam, odmah cu pokushati da ti objasnim moje poimanje iste. vera je za mene aktivni princip, odnosno stvaralachki medij, ona je delatna. instrumenti putem kojih ona dejstvuje su dva domena ljudskog uma, njegov svesni i podsvesni deo. sve ono shto chovek zamisli kao ideju koju zeli da ostvari pojavice se u njegovoj svesti. ukoliko ta ideja bude nahranjena verom i pouzdanjem da ce sigurno biti ostvarena, ona se sliva u podsvesni deo uma odakle i krece njena realizacija (npr chasovnichar ce prvo zamisliti mehanizam funkcionisanja sata da bi ga tek nakon toga realizovao u stvarnosti, svesni trenutak ce prethoditi podsvesnom a ovaj delatnom; Tesla je tvrdio da svaki njegov izum funkckionishe upravo onako kako ga je zamislio, itd itd primera takvih imash milijardu, zato shto je to univerzalni princip) Sledi iz ovoga da je misao delatna, ali samo ukoliko se ona 'upregne' u spregu svesnog i podsvesnog dela uma i nahrani adekvatnom dozom vere. I da chovek kao jedino bice sa svesnim-racionalnim i podsvesnim-iracionalnim sektorom uma ima delatnu moc takve vrste kao kljucnu distinkciju u odnosu na zivotinje i ostala ziva bica(produkt evolucije?).

s druge strane, pokazalo se da nije svaka misao jednako delatna, da se nece svaka otelotvoriti u realnom svetu, te da ako se prema odredjenoj misli ophodimo s nepoverenjem, nedostatkom vere, ona jednostavno nece zaziveti. stepen uspeha ostvarenja delatnog principa uslovljen je intenzitetom vere koji polazemo u ostvarenje tog principa... samo misao koju uslovljavamo adekvatnom kolichinom vere moze postati nasha kreacija u realnosti. vidish kako na taj nachin, mozemo da u situacijama kada drugi iskazuju zebnje, strahove, disfunkcije zbog bojazni od eventualnog neuspeha, mi mozemo, naprotiv, sami sebe da 'osudimo' na neizbezni uspeh, jer bespogovorno verujemo da smo sklopili pakt sa podsvesnom silom koja je univerzalna i sveprisutna. dovoljno je da je samo utisnemo u nashu podsvest i da je nahranimo verom. a ako eventualno fejlujemo (nije iskljucheno), to cemo protumachiti kao nedostatak vere, jer nedostatak iste ne uspeva da adekvatno dejstvuje na um, te cemo se shodno tome potruditi da u sledecem pokushaju dovoljnim intenzitetom vere adekvatno aktiviramo svesnu i podsvesnu spregu nasheg dvojnog uma .

Zashto bespogovorno verujem u delatnu moc uma? Zato shto verujem da je ljudski um Bogom dan, zato shto smatram da ljudska svest i podsvest imaju Bozju konotaciju (kljuchna distinkcija u odnosu na sve ostale spesimene evolucije), te da ljudi kao takvi nose u sebi deo te Bogom date kreacije. na taj nachin, sve shto chovek kreira, posredno predstavlja i Bozju kreaciju. chovek je Njegov poslenik, i sposoban je da upravlja i usmerava principom vere (podsvesne sile, stvaralachkog medija, zaista ne znam sve moguce nazive za ovo ali nisu mi ni bitni) na sopstvenu korist i u svoju slavu i slavu Boga. Vidish koliko je sad moja vera u savrshenu Bozju kreaciju u stvari bliska vashoj veri u sebe (jer smatram da je i u vama ista ta Bogom data kreacija), u druge ljude (jer i u njima je ta Bogom data kreacija) i veru u ono shto oni kreiraju (jer posredno i to predstavlja Bozju kreaciju).

Pervertiran oblik vere, ali chini chuda u praksi [:D]

I macka veruje da ce doskociti tamo gde je skocila inace ne bi uopste skakala, ali ne uspe uvek. Jel sposobnost coveka da veruje jedina stvar zbog koje ti se ne uklapa u evoluciju? Ako jeste onda se ocigledno nisi druzio puno sa zivotinjama i odakle uopste taj uzasno pompezni stav da smo mi najspecijalnija bica kada imamo jako malo znanja o funkcionisanju nervnih sistema i kod nas i kod zivotinja, a da ne pominjem moguce druge planete i njihove stanovnike. Jel smo pametniji zato sto smo izmislili tocak? Zato sto smo izmislili religije? Zato sto cemo sjebati ovu planetu? Ima jedan super citat ne znam odakle je ali ja sam ga cuo u pesmi Is the world fundamentaly a better place because of science, because of technology ... nasa dela uopste nisu pokazatelj prosvetljene mudrosti te ne znam odakle uopste ideja da je nama data neka "svest" i to nijedne druge do bozije prirode ... pa ako je bozija sto se onda ne ponasamo bolje od zivotinja nego gore? Ako cemo po vasem, ispadosmo mega fejl projekat doticnog svemoguceg i sveprisutnog. Ah da, zaboravio sam, ne razumemo mi njegov plan ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

da si prochitao moj post sa prethodne strane

Tako je bre, religija je sranje koji ce nam bre to! Zashto je jednostavno potpuno ne istisnemo i potpuno je zamenimo naukom, pa da malo (jedno vreme) worshipujemo nauku, da se radujemo metafizichkom susretu nauke i ekonomije, da glorifikujemo rapidni uspon tehnichko-tehnoloshkog (ne)uma. (jebala nas nauka)

a kad smo vec kod toga, hajde i da se klanjamo trijadi pojmova

kapital-tehnologija-profit

poshto smo ionako njoj celog zivota podredjeni, te nema smisla da joj se odupiremo

sve dok u procesu perpetuiranja takve prakse ne postanemo ovo

84794196_1ffc979d41.jpg

u stvari, ja cu ipak ostati optimista, jer na svaku akciju uvek ce uslediti reakcija, iz svake sekularizacije ce logichki da proizilazi desekularizacija, na svaki pokushaj ponishtaja kulturoloshkih razlika (a pod ovim mislim na etnichki, nacionalni, verski i kulturni identitet) ce uslediti pojachano osecanje i ponos zbog istog i to je ono shto me raduje i chini optimistom.

ende.

video bi da uopshte ne smatram svet boljim mestom zbog nauke i tehnologije. (iako bi i ona trebalo da sluzi napretku choveka, a ne da nas gura u josh jedan totalitet besmisla)

dok umetnost (ona prava :D) npr, kao neshto shto predstavlja posebno u opshtem i opshte u posebnom jeste neshto od chega mi se dize pisha [:D]

Edited by Pedo_apprentice
Link to comment
Share on other sites

pogledaj oko sebe debeli... da li su ovo ruke i noge pobednika??? sada tvoj zivot ni visnji ni niznji ne vredi ni zizljiva graska... (gospodin lecic ex ldp-ovac u ulozi bajazita :D)

ахахахахаха...

добар је Лечић глумац...

hahah da se izvuchem, taman posla.

nego, meni zvuchi da za tebe rech vera ima obavezno negativnu konotaciju. poshto je vera za mene kljuchan pojam, odmah cu pokushati da ti objasnim moje poimanje iste. vera je za mene aktivni princip, odnosno stvaralachki medij, ona je delatna. instrumenti putem kojih ona dejstvuje su dva domena ljudskog uma, njegov svesni i podsvesni deo. sve ono shto chovek zamisli kao ideju koju zeli da ostvari pojavice se u njegovoj svesti. ukoliko ta ideja bude nahranjena verom i pouzdanjem da ce sigurno biti ostvarena, ona se sliva u podsvesni deo uma odakle i krece njena realizacija (npr chasovnichar ce prvo zamisliti mehanizam funkcionisanja sata da bi ga tek nakon toga realizovao u stvarnosti, svesni trenutak ce prethoditi podsvesnom a ovaj delatnom; Tesla je tvrdio da svaki njegov izum funkckionishe upravo onako kako ga je zamislio, itd itd primera takvih imash milijardu, zato shto je to univerzalni princip) Sledi iz ovoga da je misao delatna, ali samo ukoliko se ona 'upregne' u spregu svesnog i podsvesnog dela uma i nahrani adekvatnom dozom vere. I da chovek kao jedino bice sa svesnim-racionalnim i podsvesnim-iracionalnim sektorom uma ima delatnu moc takve vrste kao kljucnu distinkciju u odnosu na zivotinje i ostala ziva bica(produkt evolucije?).

s druge strane, pokazalo se da nije svaka misao jednako delatna, da se nece svaka otelotvoriti u realnom svetu, te da ako se prema odredjenoj misli ophodimo s nepoverenjem, nedostatkom vere, ona jednostavno nece zaziveti. stepen uspeha ostvarenja delatnog principa uslovljen je intenzitetom vere koji polazemo u ostvarenje tog principa... samo misao koju uslovljavamo adekvatnom kolichinom vere moze postati nasha kreacija u realnosti. vidish kako na taj nachin, mozemo da u situacijama kada drugi iskazuju zebnje, strahove, disfunkcije zbog bojazni od eventualnog neuspeha, mi mozemo, naprotiv, sami sebe da 'osudimo' na neizbezni uspeh, jer bespogovorno verujemo da smo sklopili pakt sa podsvesnom silom koja je univerzalna i sveprisutna. dovoljno je da je samo utisnemo u nashu podsvest i da je nahranimo verom. a ako eventualno fejlujemo (nije iskljucheno), to cemo protumachiti kao nedostatak vere, jer nedostatak iste ne uspeva da adekvatno dejstvuje na um, te cemo se shodno tome potruditi da u sledecem pokushaju dovoljnim intenzitetom vere adekvatno aktiviramo svesnu i podsvesnu spregu nasheg dvojnog uma .

Zashto bespogovorno verujem u delatnu moc uma? Zato shto verujem da je ljudski um Bogom dan, zato shto smatram da ljudska svest i podsvest imaju Bozju konotaciju (kljuchna distinkcija u odnosu na sve ostale spesimene evolucije), te da ljudi kao takvi nose u sebi deo te Bogom date kreacije. na taj nachin, sve shto chovek kreira, posredno predstavlja i Bozju kreaciju. chovek je Njegov poslenik, i sposoban je da upravlja i usmerava principom vere (podsvesne sile, stvaralachkog medija, zaista ne znam sve moguce nazive za ovo ali nisu mi ni bitni) na sopstvenu korist i u svoju slavu i slavu Boga. Vidish koliko je sad moja vera u savrshenu Bozju kreaciju u stvari bliska vashoj veri u sebe (jer smatram da je i u vama ista ta Bogom data kreacija), u druge ljude (jer i u njima je ta Bogom data kreacija) i veru u ono shto oni kreiraju (jer posredno i to predstavlja Bozju kreaciju).

Pervertiran oblik vere, ali chini chuda u praksi [:D]

браво браво браво!!!

човек је у стању умом да креира реалност. помоћу воље и вере је СВЕ могуће.

Ako cemo po vasem, ispadosmo mega fejl projekat doticnog svemoguceg i sveprisutnog. Ah da, zaboravio sam, ne razumemo mi njegov plan ...

свако од нас је појединачно фејловао. скуп појединачних фејлова је резултирао у8 просечно општем фејлу. на овај ток мисли обавезно додати Сатану и његово деловање, које је приметно на Земљи на сваком кораку.

то што не разумемо План, и што не можемо уопште да га докучимо, нас не оправдава, јер нам је јасно било, од стране Божјег сина лично, објашњено шта и како.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

sad tje da baci neko dijalektichko sranje poshto je toliko nachitan i da nam pokazhe da nismo upravu. al sushtina je da postoji kategorija 'prihvatanje' koja nema veze sa verovanjem mada tje nam on tvrditi da je to sledetji korak posle verovanja.

on je bar nachitan :) nhf

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

човек је у стању умом да креира реалност. помоћу воље и вере је СВЕ могуће.

Ne, nije.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Koja?

сва.

Kako koja? Goreci zbun, devicansko zacece, isus u tortilji. Sve stvori um i vera.

ехехехехе... како си вицкаст.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Mmmm ... ne? :)

Nisam ja tebi kriv sto imas potrebu da "sve" prihvatas kao cuda i dokaz njegovog postojanja. I menjam scenario, za 2 i po godine bices u ozloglasenom odredu smrti pod okriljem ostataka radikalizovanih delova SPC, a potpis i po onom po cemu ces biti poznat su usi svojih zrtava koje ces nositi sa sobom jer ti omogucavaju direktan kontakt sa Tvorcem. Mratav sam ozbiljan, ako vidim celavca sa krstacom i usima oko vrata pucam i ne pitam. :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

сва.

Ajmo, top five, ne mora više.

Mrtav sa ozbiljan, samo hoću da ustanovim parametre diskusije (da vidim kako da ti zađem, što bi rekli :))

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...