Jump to content

Star Trek


Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uradili su maestralno ono sto su jedino i mogli. Hoce da ponove uspeh prvog serijala sa Kirkom, a to je nemoguce sa samo promenom glumaca. Promenili su citav univerzum sa jednim filmom i jos su najzad ubacili makar malo onoga sto je falilo STu - malo vise akcije.

Ako se iz ovoga ne izrodi kvalitetan novi serijal, onda je film fail. Ovako, posto volim ST, mislim da je extra.

Link to comment
Share on other sites

Ako su već promenili celu istoriju, mogli su opušteno i da smisle potpuno novi univerzum. Ovako samo leech-uju slavu Star Trek imena, a daju sebi slobodu da rade šta hoće.

Žao mi je, ali kada su već odlučili da urade dumbing down Star Trek-a na kojem sam odrastao i koji sam voleo baš zbog toga što mi nije vređao inteligenciju, imam sasvim legitimnu nameru da ih pljujem zbog toga gde god stignem.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

@Dandy

Nije bas tako kako ti pricas. Logika kojom se Kole koristio u tekstu koji je napisao za RUSH! (i pored toga sto je minimum fan STa kao ti) je ta da je zapravo ST resetovan na jedan veoma fin i elegantan nacin, odnosno poceli su iz pocetka a da nisu uvredili stari ST. I zaista ne vidim kako film vredja inteligenciju kada je ocigledno uvod u dalje filmove ili serije? Zaplet je uzasno jednostavan, a centralna tema je upoznavanje likova, gde su glumci odradili odlican posao samim tim sto se nisu identifikovali sa svojim prethodnicima vec izgradili sopstveni imidz. Ne kazem da je ovaj film vrhunsko ostvarenje, ali prvo film je, za razliku od nekoliko ST filmova koji su samo produzene epizode, i prilicno je konzistetan.

Za mene, najveci problem STa je sto se kroz sve svoje serijale u velikom broju epizoda, bavio moralnim pitanjima i time sam sebe reciklirao, baveci se istim ili slicnim temama vise puta. To je lepa ideja, ali iscrpljena odavno i pored toga sto dosta angazuje intelekt vise nije opravdana. ST svet je toliko ogroman da se u njemu moze raditi mnogo stvari koje jos nisu ni nacete.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ako su već promenili celu istoriju, mogli su opušteno i da smisle potpuno novi univerzum. Ovako samo leech-uju slavu Star Trek imena, a daju sebi slobodu da rade šta hoće.

Pa zar nisu? :)

Ko zna koliki ce udar da nanese ono sto je u filmu ispricano na buduce dogadjaje, tako da imamo veliku mogucnost da dobijemo onaj prvi Star Trek i rat sa Klingoncima etc :)

A opet da bude nesto novo. Cini mi se da su se sa Voyagerom i putovanjem u drugi kvadrant istegli koliko su mogli i dosli do praga proseravanja. Meni su sa Nine-om usrali celu ideju serije, tj. sa stacionarnom pozicijom u svemiru i jebenim usatim idiotima iz epizode u epizodu, tako da film pozdravljam ako je pilot epizoda kompletno novog a opet starog serijala.

Link to comment
Share on other sites

Ako su već promenili celu istoriju, mogli su opušteno i da smisle potpuno novi univerzum. Ovako samo leech-uju slavu Star Trek imena, a daju sebi slobodu da rade šta hoće.

Žao mi je, ali kada su već odlučili da urade dumbing down Star Trek-a na kojem sam odrastao i koji sam voleo baš zbog toga što mi nije vređao inteligenciju, imam sasvim legitimnu nameru da ih pljujem zbog toga gde god stignem.

moram da se slozhim sa ovim. ja tumachim ovaj film kao uvredu za sve hc trekije iako nisam jedan od njih.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Mda, inače originalni Star Trek vrca samo od hard core kvaliteta:

big.jpg

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

ok, priznajem da mi je najbolji ST ikada Wrath of Khan, ali kada bi se nesto onako kemp napravilo sada, bilo bi ismejano. ovaj novi ST je sasvim kul. praviti od ST filmske franshize nesto vishe je suludo, jer se nikada nije radilo o nekom "dubokoumnom" serijalu, nego o cistom eskapizmu

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

@Dandy

Nije bas tako kako ti pricas. Logika kojom se Kole koristio u tekstu koji je napisao za RUSH! (i pored toga sto je minimum fan STa kao ti) je ta da je zapravo ST resetovan na jedan veoma fin i elegantan nacin, odnosno poceli su iz pocetka a da nisu uvredili stari ST. I zaista ne vidim kako film vredja inteligenciju kada je ocigledno uvod u dalje filmove ili serije? Zaplet je uzasno jednostavan, a centralna tema je upoznavanje likova, gde su glumci odradili odlican posao samim tim sto se nisu identifikovali sa svojim prethodnicima vec izgradili sopstveni imidz. Ne kazem da je ovaj film vrhunsko ostvarenje, ali prvo film je, za razliku od nekoliko ST filmova koji su samo produzene epizode, i prilicno je konzistetan.

Odakle da krenem sa glupostima u zapletu...

Osnovna premisa, supernova treba da uništi Romulus i ako sam ja dobro shvatio treba da uništi koznaštasvejoš... WTF?! U doba kada se uveliko putuje warp pogonom okolo valjda je moguće predvideti da će neka zvezda u blizini da zvekne i onda da imaš jedno par godina minimum da smisliš šta dalje.

Singularitet koji otvara uredno wormhole za put u prošlost i čije kreiranje navodno samo Vulkanska nauka trenutno ume da izvede. A to što Romulanci jedini koriste veštačke singularitete kao izvore energije u brodovima još odavno i trebalo bi da su najnapredniji u toj nauci nikom ništa?!

Kada je Spok zakasnio da detonira onu nesrećnu crvenu materiju pre uništenja Romulusa koji je qratz uopšte to i aktivirao posle? Time čak i da prihvatimo celu početnu premisu može samo da kolabira minijaturni delić udarnog talasa.

Onaj nesrećni negativac... zaboravih već i kako se zove... Nero, Nemo, vatever... zar je moguće da je toliko retardiran da ne shvati da je time što se vratio u prošlost dobio šansu da spreči uništenje Romulusa?!

Zvezdana flota koja izgleda kao udruženje izviđača, Vulkan koji nema ni jedan svoj brod u orbiti, a znamo da su oni dugo imali napredniju tehnologiju od Zemlje i sigurno imaju sasvim pristojnu flotu.

Scena gde se jebeni svemirski brod pravi na površini Zemlje?! Orbitalno brodogradilište Utopia Planitia se nigde ni ne pominje.

U debilizme kod motivacija samih likova neću ni da ulazim, a i ovo što sam naveo je samo početak.

Jednostavno ima previše budalaština i ne-mo-gu to da progutam, nikako!

Još nešto. Stara Star Trek serija je isto vrlo često bila retardirana, mada ima tu i tamo dobrih epizoda. Pilot epizoda zapravo ima jednu od najboljih priča, s tim da se u njoj ni ne pojavljuje kapetan Kirk, tj. William Shatner.

Star Trek The Next Generation je po mom mišljenju okosnica Star Trek kvaliteta i po pitanju zapleta u epizodama i po pitanju glume.

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

@Dandy

Cekaj, pa ti si naveo technobubble kao najvece zamerke STu. Za mene je nemoguce u tom segmentu bilo sta kritikovati. Mislim, ako cu da ulazim u sitna crveca mogao bih u svakoj epizodi ili filmu da nadjem koliko god hoces rupa u kvazinaucnoj oblasti, narocito kada se ubacuje putovanje kroz vreme (koje postoji i u ovom delu).

Za mene ST nikada nije predstavljao to sto ti pricas, nego ono sta Igz kaze (mada ne bas u istom smislu), dakle stavljanje coveka u situacije i probleme u koje ga je u realnom svetu nemoguce staviti, pri cemu imas utopisticku Zemlju kao pozadinu price.

Ne znam da li me kapiras, ali ono o cemu ja pricam ti si komentarisao sa:

"U debilizme kod motivacija samih likova neću ni da ulazim, a i ovo što sam naveo je samo početak."

sto nije nikakav komentar.

Kapiram ja tebe, ali nisam siguran da je tvoj komentar na mestu, prvo zato sto je ovo poptuno novo (nova ekipa glumaca, drugi ST univerzum u sustini) ostvarenje koje je tesko komentarisati a ne pruziti mu sansu, drugo, realno je osvezenje u odnosu na ST do sada koji je umro, a trece drzati se techomambojumboa iz prethodnih STova je po meni apsurdno, a sa druge strane stvara ogroman otpor iako Gene-u tehnologija nikad nije bila primarna u STu za razliku od mnogih SFova, sto i jeste jacina STa u odnosu na sve ostalo.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

ono shto bih ja rekao jeste da se izgubilo sve pozadinski, shto je po meni bilo odlichno, sa ovim resetom, a da perspektiva na osnovu ove "akcije" je da tje teshko povratiti ako im je to cilj uopshte. ono shto otju da kazhem je da je stari ST bio "simulacija" (dal tjemo to da gledamo kroz izgradjenu povezanost, pozadinske motive ili shta vetj, nije bitno), dok je novi ST "akcija" (arkada ili kako vetj).

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

@Bole

Nateraćeš me da skinem CAM i pogledam ponovo film da bih mogao taksativno da ti navedem sve gluposti u filmu...

Nije problem u resetu, problem je što je zaplet na nivou Transformersa.

Čak i da se film ne zove Star Trek popljuvao bih ga, a ovako imam još jedan razlog više.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Ma daj, da je apsolutno isti zaplet i da je u glavnoj ulozi raspali Pikard i da je 5 puta šugavija produkcija (kao što je bila u zadnjem nastavku), onda bi vam valjao film. Mislim, ste vi gledali Nemesisa i ono sranje pre njega sa onim izbeglicama što me mrzi sad da tražim kako se zove.

Novi Star Trek nije savršen film, daleko od toga, ali za jedan ST ima sasvim pristojnu i standardnu priču koja ne odskače od kvalitativnog proseka koji je prisutan u xy ST epizoda/filmova. To što je neko našao volje, snage i para da malo osveži praktično klinički mrtvu franšizu, i da je pritom odradi na prilično dobar i dopadljiv način i da privuče nove fanove, to je samo za respekt.

Btw: www.spike.com/video/top-10-star-trek/3037527

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Da bre pipboy, oni su to uradili iz dobrote ...

Da podvucemo, svaki fan ce da vam kaze da je razocaran sa razlogom. Svako ko makar zna o cemu se radi ali nije fan ce da kaze da pozdravlja ovaj film a oni koji tek bivaju upoznati sa ST svetom imaju cemu da se nadaju jer ipak je ovo njihovo vreme.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Pa nisu radili iz dobrote, ali je činjenica da su ST vratili tamo gde mu je mesto - u bioskope. Bilo koji ST film da je snimljen u old school varijanti bio bi ekspresni direct-to-video.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

slazem se sa dendijem

mogli su malo bolje da odrade reset, ovde su i neke stvari koje su se desile pre menjanje timelinea promenili, recimo kirk je rodjen u ajovi ne u svemirskom brodu :)

a inace, ovaj lik koji igra mladog kirka nekako nije dovoljno saban, kao sto je satner, da bi bio kirk, imho :)

Link to comment
Share on other sites

Ma daj, da je apsolutno isti zaplet i da je u glavnoj ulozi raspali Pikard i da je 5 puta šugavija produkcija (kao što je bila u zadnjem nastavku), onda bi vam valjao film. Mislim, ste vi gledali Nemesisa i ono sranje pre njega sa onim izbeglicama što me mrzi sad da tražim kako se zove.
Insurrection je sasvim ok film, sa humanitarnom podlogom i smislenim zapletom. Nije vrhunac Star Trek-a, slažem se, ali je mnogo bolji od ove nove papazjanije.

Nemesis ima mnogo problema sa pričom, ali ga donekle vadi prilično dosledna taktika u svemirskom okršaju. Par momenata me je mnogo podsetilo na Starfleet Command igru, sa okretanjem određene strane broda prema neprijatelju zbog toga što su tu štitovi još uvek jaki. Naravno, Podrazumeva se da je Patrick Steward tata. Bez njega Star Trek ne bi bio ono što jeste.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Insurrection je sasvim ok film, sa humanitarnom podlogom i smislenim zapletom. Nije vrhunac Star Trek-a, slažem se, ali je mnogo bolji od ove nove papazjanije.

Nemesis ima mnogo problema sa pričom, ali ga donekle vadi prilično dosledna taktika u svemirskom okršaju. Par momenata me je mnogo podsetilo na Starfleet Command igru, sa okretanjem određene strane broda prema neprijatelju zbog toga što su tu štitovi još uvek jaki. Naravno, Podrazumeva se da je Patrick Steward tata. Bez njega Star Trek ne bi bio ono što jeste.

Geek squad to teh rescue!

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

The plotting in this film is beyond poor. How can the Enterprise drop the warp core yet still make it back in time to save Picard? Why does the ship need to fly over the collector to transport Picard back to safety? Why doesn't the holodeck simulate the collection after simulating the collection sequence? And the proliferation of hideous cliches ... the child running back into danger; the ram scoot (which was tired by the 40's); the fight sequence predictably ending in the stretching chair. The villains claim they don't want to co-inhabit the planet because "it would take ten years" to feel the effects, yet the Enterprise crew are significantly affected within hours! And I haven't even mentioned the joystick yet...

Fin komentar na imdb-u.

Mene je ovaj film iznervirao kao i izbeglice u LOTRu (Two Towers). Jebeno nepotrebno.

A ST serije? Znaci u Deep Shit 9 je im trebalo koliko SEZONA da pocne nesto da se desava?

STu je potrebno osvezenje jer je postao SMOR, sa vrtenjem iste ploce. A "komicnim" predasima koje se prosire na po nekoliko epizoda moze da parira samo SW1 i ono usato govno. Ah da, pa i u 9 su usata govna.

SF serije/filmove = efekti efekti, za ST - istrazivanje istrazivanje, nove rase, bezbroj mogucnosti NORMALNIH zapleta i prica, main story BIG FCKN WAR sa przenjem przenjem i jos vise przenja. I boli me tuki za kako prezivljavaju to likovi, da se ne bi isto pretvorilo u Space Ljovisna aka BSG

Ako hocu da gledam neko prezvakavanje uzecu Solaris i to rusku verziju.

ps. a da, i zaboravio sam na "price iz holodeka"...KOLIKO JE ONO SAMO JADNO, jebo ih holodek.

Link to comment
Share on other sites

Holodeck je sjajan sf gimmick koji savršeno pasuje počecima ST sage, ali koji je vremenom postao toliko zastareo bez obzira koliko insistirali na njemu u kasnijim serijalima. Mislim, što bi se jebavao na piratskom brodu u holodecku kad teram jebeni svemircki brod po svemiru, mogućnosti za avanturu su jednostavno malko šire :)))

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Pa to, ali kad zaredjaju tako pola sezone sa "simpaticnim pricicama" iz holodeka, dodje mi da povracam. I onda to kao ST? I to je kao SF, jer su oni u stvari u holodeku...jeeeee...

Svaku, ali svaku iole zanimljivu pricu iz istorije, sa svom svojom pozadinom, mogu na jednostavan nacin da pretoce u sf okruzenje sa x rasama i y planetama/sistemima. Zar je to toliko tesko, nego jok, ajmo malo holodek da odmorimo ljude od svemira...

Link to comment
Share on other sites

Fin komentar na imdb-u.

Mene je ovaj film iznervirao kao i izbeglice u LOTRu (Two Towers). Jebeno nepotrebno.

A ST serije? Znaci u Deep Shit 9 je im trebalo koliko SEZONA da pocne nesto da se desava?

STu je potrebno osvezenje jer je postao SMOR, sa vrtenjem iste ploce. A "komicnim" predasima koje se prosire na po nekoliko epizoda moze da parira samo SW1 i ono usato govno. Ah da, pa i u 9 su usata govna.

SF serije/filmove = efekti efekti, za ST - istrazivanje istrazivanje, nove rase, bezbroj mogucnosti NORMALNIH zapleta i prica, main story BIG FCKN WAR sa przenjem przenjem i jos vise przenja. I boli me tuki za kako prezivljavaju to likovi, da se ne bi isto pretvorilo u Space Ljovisna aka BSG

Ako hocu da gledam neko prezvakavanje uzecu Solaris i to rusku verziju.

ps. a da, i zaboravio sam na "price iz holodeka"...KOLIKO JE ONO SAMO JADNO, jebo ih holodek.

za insurrection se slazem, meni je to najlosiji st

dok za ds9 ne, meni je to najbolji st serijal, nekako je najmracniji, nije sve crno belo... prve 3 sezone jesu slabije, zato sto je isao paralelno sa tng, pa je vecina epizoda nepovezano, onako prica za sebe, ali posle, poslednje 4 sezone su odlicne, tada su svi pisci sa tng presli full time na ds9 i tada pocinje i dominion wars arc

da holodok epizode jesu malo smornije, mada je meni sam koncept holodeka mnogo dobar, mislim ne bitno koja je godina u buducnost i koliko su ljudi napredovali, ali zar ne bi i ti voleo ponekad da odigras bitku za britaniju, odbranu alama ili tako nesto ali da deluje kao da je stvarno? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...