Jump to content

Star Trek


Recommended Posts

Khm, kao da niste gledali film:

Naravno da nisu unishtili Romulance - po radnji filma Romulon nestane pri eksploziji supernove, ali to je u buducnosti odakle je matori Spock. Sada kada znaju da ce zvezda biti supernova, spasice Romulance. Problem je u tome shto su izgubili Vulkance :/

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bio sam sinotj u ushtju (mislim da je 4orka) i mogu da kazhem da je ovo sada mozhda najbolji bioskop u gradu. zvuk taman kakav treba (ne preglasan kao u delti i taku), prostor za noge i kosina odlichni (mozhda bolji u delti al minimalno) i slika zadovoljavajutja :]

e sad o filmu.

ja ne znam dal smo gledali isti film, ali koliko sam primetio po vashim reakcija film je i vishe nego uspeo. meni je film totalna katastrofa, pishanje u oko celom ST. da ne prichamo o bzvz vizuelnim efektima, da ne prichamo o nekim roflmao scenama, da ne prichamo o onelinerima koji uopshte ne priliche situaciji i ekspresiji glumaca, evo samo da prichamo o scenariju .. meni je on tolika katastrofa da nemam rechi. znachi ono na nivou mi je onog rofla zvanog starship troopers, stim shto je taj film pretendovao na to, a ovaj ne bi trebao. totalno sam ispizdeo u nekim trenucima filma kako su sjebali ceo shmek istorije ST, legacyija koji nose prethodni filmovi i serije.

jedina svetla tachka u filmu jeste vizuelni izgled glumaca. znachi kako oni izgledaju. to su uspeli da pogode. i gluma spoka, al dzaba njegova gluma kad mu je scenario govno. ne znam, ako su vetj 'resetovali' franshizu, trebali su onda skroz nova reshenja da naprave .. ovako, ovako je ovo katastrofa.

fire everything, fire everything [roflmao]

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

bio sam sinotj u ushtju (mislim da je 4orka) i mogu da kazhem da je ovo sada mozhda najbolji bioskop u gradu. zvuk taman kakav treba (ne preglasan kao u delti i taku), prostor za noge i kosina odlichni (mozhda bolji u delti al minimalno) i slika zadovoljavajutja :]

Ja sam bio juče i imam potpuno suprotne utiske o bioskopu. Možda smo bili u različitim salama i gledali različite kopije filma, ali ona koju sam ja gledao je imala nedopustivo oštećenu filmsku traku sa ogromnim ogrebotinama i mrljama. Zvuk je bio užasno loše izbalansiran tako da kanal sa govorom vrlo često nisam mogao da čujem od muzike i zvučnih efekata. Nisam siguran da ću uskoro ponovo otići u Kolosej.

Što se mojih utisaka o filmu tiče, nisam baš nešto zadovoljan (verovatno je i frustracija bioskopskom salom uticala na moj utisak o filmu). Ja inače nisam fan Star Treka, i najveći deo franšize ne mogu da gledam tako da na novi film gledam kao običan fan SF-a i akcionog filma. Upravo, sa te strane, najveći problem mi je akcija u filmu. Neću da kažem da je nema dovoljno, ali da je vrlo loše raspoređena. Poslednji segment mi je nekako bled i ne ostavlja poseban utisak, a glavnog negativca skoro da uopšte i ne upoznajemo u filmu. Nije samo on u pitanju, već i ostatak likova zato što film ne uspeva da izgradi emotivnu vezu između publike i likova. Ja sam jednostavno bio ravnodušan prema svima likovima u filmu i prosto, od sredine filma, nije me više bilo briga šta će se desiti do kraja.

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

da to sa ogrebotinama i mrljama je bilo i meni, al kapiram da je to do trake .. mada ko tje ga znati, nije ga bilo puno. zato mi je i "slika" deo bioskopa najslabije ocenjen.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

nisam, ako otjesh mozhesh da odesh na starship trooper topic (ili neshto slichno, ne mogu da se setim) pa da vidish moje mishljenje o njemu :) samo ga ne smatram 'ozbiljnom tematikom' kao ST, shto nema nikakve veze sa njegovim kvalitetom :]

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Jel taj bioskop u uscu, posto vidim podeljena misljenja takav (tj kosina) da mi nizi ne moramo i u srednjim godinama da dizemo sediste pa da sedimo na njemu?

Pitam za drugi film, ST sam odlucio da ne gledam zbog trejlera, jer ST treba da ostane geek fransiza pez puno akcije, a ovo mi nije delovalo tako.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Jel taj bioskop u uscu, posto vidim podeljena misljenja takav (tj kosina) da mi nizi ne moramo i u srednjim godinama da dizemo sediste pa da sedimo na njemu?

Pitam za drugi film, ST sam odlucio da ne gledam zbog trejlera, jer ST treba da ostane geek fransiza pez puno akcije, a ovo mi nije delovalo tako.

Sale su OK. Sedišta su dobra, kosina je dobra (mada nije kao u Delti), platno je zakrivljeno itd. Ja sam, zapravo bio razočaran kvalitetom projekcije.

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

Ko sada pravi nove bioskope sa projektorima trake?!? Svi su vec odavno preshli na digital cinema...

To da su svi odavno prešli na DC ne da ne stoji, nego, bez uvrede, stvarno nema veze sa stvarnim stanjem. Većina digitalnih sala se nalazi na dalekom istoku i u USA i to su uglavnom bioskopi prve klase koji naplaćuju velike cene ulaznica pa su mogli da izdrže prelazak na novu tehnologiju. Izgradnja bioskopa sa klasičnim projektorom je još uvek isplativija solucija, čak i kada se uzme u obzir potencijalna konverzija kada celo tržište krene da usvaja DCI standard budući da će tada oprema biti mnogo jeftinija nego što je sada.

DC nije tehnologija koja je superiorna po pitanju kvaliteta slike već je ekonomski efikasnija po pitanju distribucije, što je čini cost-effective izborom samo ako postoji dobro razrgranat sistem distribucije što u Evropi nije slučaj. DC najviše guraju distributerske kuće pošto mnogo redukuje cene distribucije materijala, ali sa druge strane jako puno košta bioskope. Cene idu do 150,000$ po platnu, a oprema brzo zastareva, kao i sve ostalo u digitalnom svetu. IMO moraće da prođe još jedno 5 godina da se situacija iskristalizuje i tržište stabilizuje pre nego što će većini bioskopskih lanaca postati isplativo da koristi DC. To uostalom pokazuju i podaci pošto prodaja digitalnih sistema stagnira od 2007 godine pošto je, kao što rekoh, većina najekskluzivnijih bioskopskih lanaca prešla na DCI do kraja 2007, dok ostali koji nemaju toliko sredstava čekaju pomeranje tržišta.

Edited by tomkeus

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

Malo offtopic:

Jel može neko ko je upućen (ili je to gledao svojim očima), da plastično objasni šta je tačno IMAX tehnologija. Čitao sam na više mesta, princip mi je manje više jasan, al bih voleo neki praktičan primer. Npr., u Dark Knightu su samo neke scene snimali IMAXom (jer su papreno skupe ta kamere i sam proces snimanja, ako sam dobro razumeo), kako to tačno izgleda na IMAX ekranu? Gledaš, gledaš (onako normalnu sliku), i onda odjedanput bam, sve se uveća pet puta (lupam) ili tako nekako? Da li postoji lažni IMAX, gde je slika samo iskalirana na tako velike površine (čitao sam na par foruma da se ljudi bune kad im uvale ovo po ceni full IMAX ulaznice (koja je valjda oko 5 dolara skuplja)) i kako to sve ide? Da li je cela poenta IMAXA da zauzme kompletno vidno polje ispred gledaoca, i kako to onda funkcioniše u komercijalnim filmovima koji bi bili preskupi da su celi u IMAXu (zbog dužine), za razliku od prirodnjačkih dokumentaraca kraćeg trajanja koji se najčešće projektuju.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Malo offtopic:

Jel može neko ko je upućen (ili je to gledao svojim očima), da plastično objasni šta je tačno IMAX tehnologija. Čitao sam na više mesta, princip mi je manje više jasan, al bih voleo neki praktičan primer. Npr., u Dark Knightu su samo neke scene snimali IMAXom (jer su papreno skupe ta kamere i sam proces snimanja, ako sam dobro razumeo), kako to tačno izgleda na IMAX ekranu? Gledaš, gledaš (onako normalnu sliku), i onda odjedanput bam, sve se uveća pet puta (lupam) ili tako nekako? Da li postoji lažni IMAX, gde je slika samo iskalirana na tako velike površine (čitao sam na par foruma da se ljudi bune kad im uvale ovo po ceni full IMAX ulaznice (koja je valjda oko 5 dolara skuplja)) i kako to sve ide? Da li je cela poenta IMAXA da zauzme kompletno vidno polje ispred gledaoca, i kako to onda funkcioniše u komercijalnim filmovima koji bi bili preskupi da su celi u IMAXu (zbog dužine), za razliku od prirodnjačkih dokumentaraca kraćeg trajanja koji se najčešće projektuju.

IMAX ima 2 formata - super 2D i 3D. Super 2D ti je film koji je u 2D formatu (znachi nema 3D efekata) ali je tako masterovan da moze da se pokazuje na velikom IMAX ekranu i obichno ima unapredjen zvuk. 3D format je ono shto je zaista zanimljivo, ceo film se gleda u 3D naocharima i tu opet postoje dva tipa filmova - oni koji su odmah snimani/renderovani u stereo formatu (Beowulf, Monsters vs Aliens, Journey To The Center Of The Earth 3D) i oni koji su naknadno konvertovani u 3D (razni dokumentarci, koncerti i poneki filmovi). Lichno ja sam gledao Beowulfa u IMAXu i 3D efekat je zaista vrhunski, mada je slika tamnija nego u obichnom bioskopu (oko 2 puta tamnija zbog 3D efekata...).

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

ja sam gledao neki prirodnjački film sa ajkulama i sranjima u imax 3d (nije bilo ništa drugo a hteo sam da vidim to čudo). odgrizla mi je ajkula glavu u jednom trenutku, iskreno sam se uplašio. :)

Link to comment
Share on other sites

sta bih ja morao da uradim kad bih hteo da gledam beowulfa u imaxu? :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Upravo odgledah prvih 10. I mogu retji da mi je sasvim jasno shto do sad nisam gledao ni jedan Star Trek...sem 10og...a da sam se setio tek kad sam ga ponovo odgledao.

Poshto je goli kurac.

Star Trek 2009>Star Wars>Star Trek

Koliko imaš godina? 10?

Upravo obrnuto tvojoj skali ide i ozbiljnost radnje u filmovima.

Ne kažem da svi prethodni Star Trek filmovi valjaju (STTNG je i dalje vrhunac ST univerzuma IMHO), ali ovaj poslednji je totalni retardizam.

Gluma je ok, efekti su odlični, scenario, zaplet, razvoj i motivacija likova su apsolutna katastrofa.

Koristiti Star Trek franšizu koja je fan bazu stekla u inteligentnijem delu populacije, gde postoje hiljade knjiga, enciklopedija i raznih drugih alternativnih ekstenzija univerzuma i onda prosto zaboraviti sve što je do sada ustanovljeno kao kanon uz totalni disregard za zdrav razum gledaoca i potrebu da ipak očekuje neki ne totalno retardiran zaplet da bi postigao suspension of disbelief, je vrhunac bezobrazluka.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

enciklopedija?!?!? kanoni?!?!

dude, it's only a movie

Pa nije samo film, u tome i jeste problem. Bilo ko ko koristi Star Trek ime ima neku odgovornost, ne može tek tako da radi šta hoće.

Možeš ti i da prodaješ Yuga pod imenom Mercedes, ali ljudi će brzo da te provale, zar ne?

Star Trek je nikad gore govno od filma :(

Jedini + su efekti, inace je film uzas :( Gluma pateticna.. :(

E sada si i ti preterao...

Efekti su dobri, kao i u svim novim filmovima gde je uložena barem pristojna količina para.

Gluma je ok. Viđao sam i mnogo goru.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...