Jump to content

Korejska muzika


Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

o

m

g

-Ukoliko neka devojka sedi negde sama NIKADA joj nemojte prici, sesti pored nje i izvaditi digitron i pitati je jel zna da racuna, ona kaze da zna, i reci "racunaj da cu te jebati" (osoba cija je ovo fora ima 30 godina i NIKADA nije imao devojku koja ima sve zube)

  ▲

▲ ▲

Link to comment
Share on other sites

chekaj, a ti znash korejski ? mislim nekako mi ne ide u glavu da se slusha neka muzika koja je orijentisana ka tekstovima kojima se prenosi neka 'poruka', a ti to ne razumesh, poshto koliko sam video ovo je sve pop/softrock neki.

inache mi sve izgleda kao bleda kopija americhkog popa, barem ovo shto si okachila.

al naravno ukusi su razlichiti =)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ja uvek prvo slusam muziku i glasove, pa onda trazim tekstove. Ja i jesam tip za softrock (samu sebe sam prevazisla kad sam pocela da slusam pop - ali iskljucivo korejski, americkom ne zelim da prilazim), inace slusam uglavnom trip-hop, british pop, alternativu, indie... i prihvatam japanski rok. Ne znam, razumem da ljudi uglavnom ne mogu da razumeju mene, al' meni to prija (bar poslednjih par godina). E cek', kako ovo izgleda:

dbsk5hp9.jpg
Link to comment
Share on other sites

ovo nije loshe, volim punkrock (mada je ovo mekano pa bi pre bilo poprock) i josh je na engleskom :) ali nije nishta shto nije vetj vidjeno. uopshte cela azijska scena reotkriva toplu vodu i to mi je jasno zashto jel su tada bili zatvoreni i zakopchani, a sad je stigla demokratija pa mogu i ove gitarice da se sviraju, al mi nije jasno zashto se ostali primaju na to kad su sve to vetj dozhiveli, videli, chuli i to u mnogo boljim izvedbama, da ne kazhem u originalu :)

pa glasovi kod popa i rocka, barem meni nisu toliko bitni jel ne predstavljaju toliko dominantu liniju zvuka kao npr. kod repa, nego tu ulogu preuzimaju tekstovi, a ako ne razumesh o chemu pevaju meni je to onda ko da slusham sa pola uveta, ako kapirash shta otju da kazhem :D

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Razumem, nekoliko ljudi mi je reklo nesto slicno, al' ja slusam muziku na potpuno drugaciji nacin... primera radi - kad slusam pesmu na jeziku koji razumem - tipa na engleskom - cesto mi se dogodi da uopste ne slusam tekst, pa kad me neko pita o cemu je pesma ja moram ili da je poslusam ponovo ili izvlacim iz malog mozga tekst...

I ja sam se iznenadila sto toliko ljudi iz ostatka Evrope takodje slusa kpop. Sto se mene tice ne znam, po mom misljenju azijska scena - u stvari korejska i to malo visual kei jrock-a sto sam slusala ima nesto specificno sto mi se svidja. I ceo taj 'korejski talas' ekspanzije u kulturi me fascinira - ne samo muzika vec i kinematografija i tu i tamo televizijska produkcija.

dbsk5hp9.jpg
Link to comment
Share on other sites

ovo nije loshe, volim punkrock (mada je ovo mekano pa bi pre bilo poprock) i josh je na engleskom :) ali nije nishta shto nije vetj vidjeno. uopshte cela azijska scena reotkriva toplu vodu i to mi je jasno zashto jel su tada bili zatvoreni i zakopchani, a sad je stigla demokratija pa mogu i ove gitarice da se sviraju, al mi nije jasno zashto se ostali primaju na to kad su sve to vetj dozhiveli, videli, chuli i to u mnogo boljim izvedbama, da ne kazhem u originalu :)

pa glasovi kod popa i rocka, barem meni nisu toliko bitni jel ne predstavljaju toliko dominantu liniju zvuka kao npr. kod repa, nego tu ulogu preuzimaju tekstovi, a ako ne razumesh o chemu pevaju meni je to onda ko da slusham sa pola uveta, ako kapirash shta otju da kazhem :D

ja sam se bash i primila na j-rock zato shto su drugachiji od svega shto sam ranije chula

oO

 

Link to comment
Share on other sites

ja sam se bash i primila na j-rock zato shto su drugachiji od svega shto sam ranije chula

ahahahaha

a shto imash potrebe da ono shto prichamo irl prenosish i na forum i to u maniru kao da ti nisam nishta rekao na to :))

drugachije my ass

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

taman sam nasao razlog da ponovo okacim moj bivsi signature :D :D

roundroundao4.gif

najjaca signa ikad :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...