Jump to content

Nova ruska sonda


Dule_smor

Recommended Posts

Ova nova svemirska letelica ce zameniti Sojuz koji skoro pola veka prevozi kosmonaute u orbitu. Jos nisu otkriveni svi detalji, ali pominju se planovi za njeno koriscenje u pravljenju ruske baze na Mesecu i putovanju do Marsa. Rosaviakosmos i Esa su planirali zajednicki projekat, ali ocigledno da od toga nece biti nista. Videcemo da li ce biti nove trke u svemiru.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/7980824.stm

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

јујујују...

узбуђен сам као шипарица на концерту Битлса!!!

освајамо свемир поново!!!

сјајно. свака трка погура човечанство напред. то је излаз из проблема и контроверзи данашњег човечанства.

Рује немају потребе за било чијом сарадњом. раније су са тиме рачунали због недостатка средстава. сад имају кеш и само ће да спроведу све планове које чекају већ скоро 40 година на реализацију. скоро смо писали о месечевим и марсовским базама. то ће бити реалност за деценију-две.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ova nova svemirska letelica ce zameniti Sojuz koji skoro pola veka prevozi kosmonaute u orbitu. Jos nisu otkriveni svi detalji, ali pominju se planovi za njeno koriscenje u pravljenju ruske baze na Mesecu i putovanju do Marsa. Rosaviakosmos i Esa su planirali zajednicki projekat, ali ocigledno da od toga nece biti nista. Videcemo da li ce biti nove trke u svemiru.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/7980824.stm

To mi je interesantno. Zar amerikanci nisu postavljanjem svoje zastave na mesec prisvojili gakao svoju teritoriju ?

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Sada je krenuo i onaj projekat putovanja na Mars - http://www.kommersant.ru/doc.aspx?DocsID=1147500

Zatvorili su chetiri Rusa, jednog Francuza i jednog Nemca u modul na 105 dana da vide kako psiholoshki deluje let do Marsa na ljude. Ako izadju odatle manje vishe normalni, krece prava misija na Mars koja ce trajati 520 dana [:0]

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

ahaha brate, reci mi da se zajebavas pa da brisem post pre nego sto drale vidi:)

касно...

:)

Турци ставише Месец на заставу па су и даље заостали азијатски чмарољуби.

Србо, по мени, нема смисла уопште планиирати освајање Марса док се не освоји Месец. дакле Месец мора да има потпуно оперативну базу, логистички центар, енергетски блок, лабораторију, бродоградилиште и космодром са свом потребном логистиком, да би се уопште размишљало о Марсу.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Vidi stvarno si napisao osvanje. Ti si ludji nego shto izgledash [:D]. Za to se vec slazemo.

edit - Naravno, kada se osvoji Mesec i napravi stalno ljudsko prisustvo tamo to ce doprineti i odrzanju ljudske vrste. Ako neki gigantski asteroid udari u Zemlju, ostace ti "Mesecari" da prenose slavu ljudske rase po Univerzumu! K'o u onoj igri, zaboravih kako se zove [:)].

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

дакле Месец мора да има потпуно оперативну базу, логистички центар, енергетски блок, лабораторију, бродоградилиште и космодром....

... i neku dobru rostiljarnicu, molim vas da to ne zaboravite !!!

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Sada je krenuo i onaj projekat putovanja na Mars - http://www.kommersant.ru/doc.aspx?DocsID=1147500

Zatvorili su chetiri Rusa, jednog Francuza i jednog Nemca u modul na 105 dana da vide kako psiholoshki deluje let do Marsa na ljude. Ako izadju odatle manje vishe normalni, krece prava misija na Mars koja ce trajati 520 dana [:0]

iz ovog teksta i slichnih vishe se iz ovakvih projekata nauchi o medicini nego o mogutjnosti leta na mars [:D] chisto sumnjam da tje se preduzeti putovanje na mars ako ono ne bude kratje od godinu dana, tako da kapiram da tjemo josh da se nachekamo :]

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

pa ne znam sta ce novo bas da nauce iz tog eksperimenta s obzirom da je vec bilo nekoliko ljudi koji su boravili u kosmosu skoro godinu dana neprekidno...mislim da neki rus drzi rekord jos dok je mir bio u orbiti, tako da su mogli da ispitaju i psiholoske i fizicke uticaje na ljudsko telo...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

To se slazem ... rusi osvoje mesec mogu da instaliraju lansirne rampe za nuklearke tamo :) mnogo je lakse a i isplativije krkati odande atomske ;)

Vidi stvarno si napisao osvanje. Ti si ludji nego shto izgledash [:D] . Za to se vec slazemo.

edit - Naravno, kada se osvoji Mesec i napravi stalno ljudsko prisustvo tamo to ce doprineti i odrzanju ljudske vrste. Ako neki gigantski asteroid udari u Zemlju, ostace ti "Mesecari" da prenose slavu ljudske rase po Univerzumu! K'o u onoj igri, zaboravih kako se zove [:)] .

LoL

pa ne znam sta ce novo bas da nauce iz tog eksperimenta s obzirom da je vec bilo nekoliko ljudi koji su boravili u kosmosu skoro godinu dana neprekidno...mislim da neki rus drzi rekord jos dok je mir bio u orbiti, tako da su mogli da ispitaju i pshilolozke i fizicke uticaje na ljudsko telo...

I pored svih sprava za vezbanje jednostavno ti telo toliko oslabi posle duzeg boravka u svemiru da ti jednostavno moras da ides na rehabilitaciju par godina :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Pa ti mozes da vezbas misice donekle uz te sprave koje oni imaju ali se struktura kostiju promeni ... tj postanu krhke kao kod matoraca telo ne salje dovoljno kalcijuma jer kosti nisu ni pod kakvim opterecenjem u zero gravity ili sta vec jbg takvo je ljudsko telo adaptira se vrlo lako na svakakve uslove ...

bas sam pre par godina na TVu gledao emisiju o tome. Bukvalno nekog astronauta iznose iz kapsule ne sme da stane na noge ili ne moze ne znam:) jbg treba noge da mu se ojacaju i priviknu

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Pa ti mozes da vezbas misice donekle uz te sprave koje oni imaju ali se struktura kostiju promeni ... tj postanu krhke kao kod matoraca telo ne salje dovoljno kalcijuma jer kosti nisu ni pod kakvim opterecenjem u zero gravity ili sta vec jbg takvo je ljudsko telo adaptira se vrlo lako na svakakve uslove ...

bas sam pre par godina na TVu gledao emisiju o tome. Bukvalno nekog astronauta iznose iz kapsule ne sme da stane na noge ili ne moze ne znam:) jbg treba noge da mu se ojacaju i priviknu

ahaha brate u redu je, zajebavao sam se malo:)...to je otprilike tako kao sto ti kazes, samo mi je bilo smesno sto si mene kvoutovao i krenuo da mi objasnjavas...posto ja studiram medicinu ako nisi do sada primetio na forumu:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wow, pa ti si pravi lekar!!!

deda, ne zajebavaj ako oces tesktove!

elem, dosta off topica, ajde dajte predvidjanja kad cemo imati prvu bazu na mesecu i prvog coveka na marsu...mozemo i da se kladimo, pa da za 50 godina vidimo ko je bio najblizi:)

baza na mesecu 2025., covek na marsu 2040., baza na marsu 2050.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ahaha brate u redu je, zajebavao sam se malo:)...to je otprilike tako kao sto ti kazes, samo mi je bilo smesno sto si mene kvoutovao i krenuo da mi objasnjavas...posto ja studiram medicinu ako nisi do sada primetio na forumu:)

Nisam znao. Svaka cast :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...