Jump to content

Srpski film


SavKe

Recommended Posts

postoji nešto što se zove sloboda mišljenja i izražavanja, i forumi postoje da bi se ta sloboda upražnjavala.

Ali Ivane jedna tako velika stvar kao sloboda izrazavanja nije nastala da se svaka glupost iza nje krije.Ljudi moraju biti svesni sta pricaju i biti odgovorni za isto,a to se postize kroz neku vrstu ogranicavanja i stava koji treba rafinirati.Zar si mislio da je to tako jednostavno?Necemo se nastavaljati ovde, posalji mi PM ako imas nesto da dodas,idemo u offtopic bezveze.

Edited by HitCrit
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ali ovo je vec potpuno druga prica

u vecini se slazem s tobom ovde, ali tvoj post od malopre ispade da samo mi snimamo ovakve filmove

Dobro, mozda sam malo prenaglio sa prvim postom posto me je prilicno razljutio film na prvi pogled. Ali sad kada malo razmislim, stvarno niti smo prvi niti poslednji da pravimo ovakve filmove. Samo mozda nisam verovao da cemo i mi krenuti tim stopama.

@HitCrit: Zar komentar "ako je neko snimio to podrazumeva izvesnu kolicinu rada i to je za respekt" isto ne spada pod "Anonimusi sa foruma imaju misljenje o svemu". Zar ti onda ne treba isto da "Kao sto sam rekao gtfo!"?

Zastava101Mala.jpg
Link to comment
Share on other sites

jeeee kritikujmo drustvo i domace filmoce koji su inache tresh nad treshevima tako sto cemo snimiti nagori tresh IKADA!!! TO JE TO STO NAM TREBA

sto ne snimi nesto vredno zapravo, sto ne uradi nesto originalno i lepo i smeshno i sjajno bajno i zanimljivo.... ovo vec imash u bioskopima i svuda oko nas, nema potrebe vise da se karikira svi smo svesni da smo u sranjcetu

sto rece vudi debelo je zakasnio

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

jeeee kritikujmo drustvo i domace filmoce koji su inache tresh nad treshevima tako sto cemo snimiti nagori tresh IKADA!!! TO JE TO STO NAM TREBA

sto ne snimi nesto vredno zapravo, sto ne uradi nesto originalno i lepo i smeshno i sjajno bajno i zanimljivo.... ovo vec imash u bioskopima i svuda oko nas, nema potrebe vise da se karikira svi smo svesni da smo u sranjcetu

sto rece vudi debelo je zakasnio

slažem se, ali film ne pravi jedan čovek. da kažemo da ti treba 20 ljudi da bi napravio film, uključujući tu režisera, producenta, scenaristu, kameru, montažu... i naravno glumce - kod nas nema 20 ljudi koji su sposobni da naprave bilo šta osim Domaćeg Filma, a da istovremeno neko hoće da im da pare za to.

može on da napiše scenario bez Teške Socijalne Situacije i Vrcavog Humora, kad će režija i dalje biti iz partizanskog filma i kad će biti ubačena token uloga za bjelu&koju...

i dok god gomila ljudi ide da gleda domaće filmove samo zato što ih mrzi (ili ne umeju) da čitaju titlove, neće se to promeniti.

Link to comment
Share on other sites

može on da napiše scenario bez Teške Socijalne Situacije i Vrcavog Humora, kad će režija i dalje biti iz partizanskog filma i kad će biti ubačena token uloga za bjelu&koju...

ja gotivim nase filmove sa teskim socijalnim situacijama i vrcavim humorom i token uloge za bjelu&koju:( kad malo razmislim, to su nasi najbolji filmovi jebem li ga. eto, maratonci, puni vrcavog humora i teskih situacija, jedino nema bjele i koje. pa recimo mi nismo andjeli, opet vrcavi humor i koja...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

mi nismo andjeli, tacka. to je prvi i poslednji film gde koja zapravo je smeshan i zanimljiv

maratonci eeeej, znash li ti kad je taj film snimljen, tema je nasha kinematografija u poslednjih 20 godina

slažem se, ali film ne pravi jedan čovek. da kažemo da ti treba 20 ljudi da bi napravio film, uključujući tu režisera, producenta, scenaristu, kameru, montažu... i naravno glumce - kod nas nema 20 ljudi koji su sposobni da naprave bilo šta osim Domaćeg Filma, a da istovremeno neko hoće da im da pare za to.

može on da napiše scenario bez Teške Socijalne Situacije i Vrcavog Humora, kad će režija i dalje biti iz partizanskog filma i kad će biti ubačena token uloga za bjelu&koju...

i dok god gomila ljudi ide da gleda domaće filmove samo zato što ih mrzi (ili ne umeju) da čitaju titlove, neće se to promeniti.

pa okej nego ne razumem, ko je kriv sto film parodira tresherski trend nashih "ozbiljnih" filmova tako sto ce biti josh gori tresh... mislim i tarantino je smorio sa svojim omazima starim treshevima koji su snimani pre 20-30-40 godina... ovaj je ili zakasnio kao kritika ili poranio ako mu je ideja bila terantinovski pristup snimanju filma... treba da prodju decenije da bi se oporavili od djubreta koje je snimano na ovim prostorima od 90.ih naovamo

a zamisli da krenu da resavaju pitanje velike gledanosti samo domacih filmova tako sto ce da sinhrozniuju strane? omg zgut, ja ipak glasam da se domaci film ugasi na 10ak godina

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

dobro, ako cemo samo novije, stvarno nijedan me nije nesto odusevio, ali se nadje prosecnih, nije sad da mi je zao sto sam ih gledao. ne znam, nije mi to sve toliko strasno ko sto vi prikazujete. jebiga, volim i nase glumce, gotivno mi je kad daju nekom atipicnu ulogu, recimo, bilo mi je do jaja kad su diklicu dali da igra onog sto pizdi u buretu baruta (valjda?) i tako, moze to sve mnogo bolje, ali sam daleko od toga da nesto pljujem. vise me smaraju nase serije gde reditelji nemaju kontakt sa realnoscu i uvek je tako bilo, sinisa pavic i kompanija. ne znam zasto ali uvek se setim metle bez drske i onih tripova 'hej hoces li da izadjemo napolje' -'hocu, hajdemo onda' i tome slicno, wtf:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

nisam, meni je dragojevic do jaja i sa selima i sa ranama i sa andjelima. doduse, mislim da su rane najgore od ta tri ako gledamo cisto kao film, ali su me dobro vozile, jezio sam se od fleseva, prikazano je vrhunski.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam trejler, ništa mi nisu jasni vaši komentari. Prvo, očekivao sam neku krv na sve strane, neko ludilo apsolutno, kad ono - ništa. Šta više, trejler je skroz kul jer ima sve elemente koje današnji horor, kakav god da je, treba da ima. Jedino ne znam kako će stranci reagovati na pesmu na srpskom, ali ok, to sad nije važno.

Onda, scena sa bebom, očekivao sam da ću videti ne znam šta, a ono beba koja se vidi prilikom porođaja. Ne mogu sad da se setim baš svih filmova sa takvom scenom, ali evo recimo Knocked Up, u njemu postoji ista scena, a film je žanrovski komedija.

Znam da sam čitao i u novinama kako je trejler "sklonjen s interneta" pa se ne setih da pogledam, ali mi i dalje nije baš jasno zbog čega je sklonjen, ako je uopšte sklonjen.

Finalna verzija filma naravno ko zna kakva će biti, može da bude i neko govno, verovatno će tako i biti :)

Link to comment
Share on other sites

Meni se svideo trejler. :]

Samo da ne ispadne na kraju da su se u trejleru nalazile sve najbolje scene. :)))

S obzirom da živimo u postmodernizmu za koji kažu da je jedan od poslednjih "izama" , ne znam zašto toliko kukate o nekoj "umetnosti" i kako je ona plitka kada su manje-više sve priče ispričane i sve je manje originalno-neviđenih radova. Sumnjam da ćemo opet imati period (poslednjih 20 god) kada će izlaziti filmovi kao što je "Forest Gump" , "Matrix" ili "Schindler's List" ili kod nas "Lepa sela, lepo gore" , "Undergraund" , "Mi nismo andjeli" itd.

Da se ne lažemo, ljudima u kinematografiji je cilj da uzmu što veći keš za svoj film. Samo što to neko zna da napravi sa stilom, a neko ne. :)

P.S. Muzika je \o/

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

jebote ko da nismo gledali triput gora sranja od ovoga..skidam klip i citam komentare i razmisljam da li cu odgledati najbrutalnije scene iz pakla koje se mogu smisliti..ovo nije skroz normalno al vala nije ni za zgrazavanje..pogledacu sigurno film iz respekta prema radivojevicu..ludilo u njegovim ocima uvek obecava.

a i muzika je stvarno dojaja

mislim ako vec pljujemo srpski film i budzete, niste svesni koliko je para ulozeno u Zonu Mrtvih - cak je i zeljko mitrovic prilozio kintu - a koliko je rezultat bedan i jadan..ovo ce svakako biti bolje

Link to comment
Share on other sites

Gledala sam snimke na shok koridoru u domu omladine. s obzirom da je radivojevic u pitanju treba ochekivati gadosti medjutim kad sam odgledala trejler mislim da od ovoga i moze da ispadne dobar film, mada u svakom sluchaju ne treba a priori pljuvati

oO

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...