Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Volim i ja dvorske smicalice, intrige, spletkarenja i sve to, ali je u ovom konkretnom filmu to dosta površno odrađeno (naročito kada se uzme u obzir istorijski značaj Ane Bolejn)

Elem,

THE DUELLISTS

11brej5.jpg

Priča o poremećenoj opsesiji, arogantnosti i polupanom shvatanju časti francuskog konjičkog oficira koji je proganjao kolegu kroz poslednje godine Napoleonove vladavine i školski primer kinematografskog remek-dela na svim poljima (prvobitno zamišljen kao vestern, ali je zbog nedostatka budžeta završio kao period film (srećom)).

Inače, u pitanju je rediteljski debi Ridlija Skota i iz daleke 1977-e, i neverovatno je koliko sve izgleda daleko ispred svog vremena (fantastična scenografija pre svega, uz Harvi Kajtela koji kao da nije ostario ni dana od snimanja filma).

uf secam se da sam isao u biblioteku grada da ga odgledam, stvarno dobar film, harvi je win..

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam na grupu "dvorskih smicalica". Film koji ti navodish nisam gledao i stvarno ne znam kakav je. Opet kazem, meni je Casanova bio pure fun.

Veruj mi kada budes odgledao shvatices sta je iguana hteo da kaze :D

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Jeste, Beri Lindon je odlican film, to je jedan od onih filmova za koje znas da su odlicni tek posle mesec dana od kada si gledao jer je toliko dosadan i smrtonosno spor kada gledas da hoces da se ubijes. I onda prodje vreme, usput svi ti govore kako je film vrhunski, ti zaboravis dosadu, setis se nekoliko vrhunskih scena i eto ga. A onda se setis kako je glavni glumac krsh, ali ne, ne, tu je Kjubrik, reziser protiv koga se nista ne sme reci. I onda ipak sednes i iskreno razmislis i shvatis da je to jedan od njegovih najlosijih filmova i da realno samo ako hoces da gledas kostime i scenografiju treba da gledas Beri Lindona.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

One fakin werd: INGLOURIOUS BASTERDS

Nisam neki ljubitelj Tarantina, ali ovaj film... nemam reci, ne secam se kad sam poslednji put gledao i flim a u sebi mislim "Samo da se ne zavrsi, samo da se ne zavrsi" !

Radnja filma tako drzi, a Landa....

Jedan od najboljih negativaca eva, gledas kako se poigrava sa zrtvama... otpr kao neki profesori na usmenom ispitu =)

I spoiler:

Dok traje onaj Gebelsov film, vidi se kako se gledaoci vesele i tapsu na nasilje u nemackom propagandom filmu, gde Nijemac sam ubija 300 saveznika, kako ih rastura, agonija u krupnom planu, ljudi umiru u bolu...

Izgleda tragikomicno kako ti ljudi uzivaju u besmislenom nasilju i navijaju.

A to su ISTO radili RL ljudi gledajuci Basterds, (drugi chapter chini mi se) scena kada basterdi maltretiraju onog nemackog kapetana/porucnika, skidaju zarobljenicima skalpove i ubijaju ih palicama.

Kapiram da nije puno ljudi primetilo ovo, ali po meni je ovo jedan MEASTRALAN experiment licemernosti i dobar primer za "people = shit". Za to skidam kapu QT-u.

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Jeste, Beri Lindon je odlican film, to je jedan od onih filmova za koje znas da su odlicni tek posle mesec dana od kada si gledao jer je toliko dosadan i smrtonosno spor kada gledas da hoces da se ubijes. I onda prodje vreme, usput svi ti govore kako je film vrhunski, ti zaboravis dosadu, setis se nekoliko vrhunskih scena i eto ga. A onda se setis kako je glavni glumac krsh, ali ne, ne, tu je Kjubrik, reziser protiv koga se nista ne sme reci. I onda ipak sednes i iskreno razmislis i shvatis da je to jedan od njegovih najlosijih filmova i da realno samo ako hoces da gledas kostime i scenografiju treba da gledas Beri Lindona.

Da je glumac los nije ... da nije vrhunski to je tacno... i da nije na kjubrokovom standardu i to je tacno al i dalje je film remek delo. I naravno da nije najlosiji njegov film recimo killing je losiji i svi ti stariji filmovi pre Paths of Glory , na kraju krajeva ni jedan veliki kjubrikov film ne daje slobodu glumcu i ne pusta ga da dodje do izrazaja. Jbg tako je on pravio filmove.

One fakin werd: INGLOURIOUS BASTERDS

Nisam neki ljubitelj Tarantina, ali ovaj film... nemam reci, ne secam se kad sam poslednji put gledao i flim a u sebi mislim "Samo da se ne zavrsi, samo da se ne zavrsi" !

Radnja filma tako drzi, a Landa....

Jedan od najboljih negativaca eva, gledas kako se poigrava sa zrtvama... otpr kao neki profesori na usmenom ispitu =)

To je to sada moram da odgledam a hteo sam da ostavim za veceras :PP

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Upravo odgledah Inglorius Bastards. Lol... Najobicnija americka izdrkotina. Tarantino se bas osramotio. I Bred Pit sa tim laznim akcentom hahahaha! Jedino sto su ameri sa takvim akcentom radili tokom rata je tukli svoje zene i pili viski. Cus specijalna jedinica behind enemy lines! Jedan je Rambo moj Tarantino ;)

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Upravo odgledah Inglorius Bastards. Lol... Najobicnija americka izdrkotina. Tarantino se bas osramotio. I Bred Pit sa tim laznim akcentom hahahaha! Jedino sto su ameri sa takvim akcentom radili tokom rata je tukli svoje zene i pili viski. Cus specijalna jedinica behind enemy lines! Jedan je Rambo moj Tarantino ;)

čekaj, pričamo o filmu u kojem ameri otvaraju nemcima lobanje bejzbolkom i urezuju im kukaste krstove nožem u čelo sve dok ne roknu hitlera, i tebi tu najviše smeta što seljoberi sa južnjačkim naglaskom sigurno nisu išli u specijalce?
Link to comment
Share on other sites

gledao hangover. simpa, ali ne razumem cemu TOLIKO odusevljenje vecine ljudi tim filmom. verovatno bi mi se mnogo svideo da sam bio napushen, ili neshto. ovako - ok je.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

čekaj, pričamo o filmu u kojem ameri otvaraju nemcima lobanje bejzbolkom i urezuju im kukaste krstove nožem u čelo sve dok ne roknu hitlera, i tebi tu najviše smeta što seljoberi sa južnjačkim naglaskom sigurno nisu išli u specijalce?

Pa mrzelo me sve da spomenem. Ceo film je cool story bro.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Gledah i ja Inglorious Basterds. Odlican. Prvi chapter mi je najvise ostao u secanju, gluma je fenomenalna. Christoph Waltz je zasluzio oskara. I Bred Pitt koji tokom celog filma ima ovaj smajli :3

I naravno, savrsen soundtrack.

Jel neko izvalio Tarantina na 2-3 milisekunde u onom filmu? Ja jesam, and i lol'd.
Edited by OU JEA!

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Midnight Meat Train

midnight-meat-postsm_1.jpg

Cimer mi danas dao umesto Dead Snow-a, kaze evo ti Barker, dobar je!

Hmm, iako nisam ljubitelj ovakvih filmova i ne mogu puno reci pametnih stvari o ovakvim filmovima, ovaj je bas krvav nekako..

Znaci krv,nozevi,voz,Vini Dzons,cista pobeda!I puno mesa, naravno.

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

Two Lovers - nikad, ali NIKAD nemojte da pustite picke da biraju film za bioskop...

heh :) bog te ne voli :)

prosli put kad sam isao u bioskop ortakinja smara sa nekim doooosadnim filmom, i ja kao ajde dobro, posle 10 minuta sjebe se projektor pa smo zavrsili gledajuci transformerse! win :D ona se smorila naravno ali meni je bilo sjajno :D

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...