Jump to content

Policijski radari...


Mare

Recommended Posts

Kako nas varaju nasi policajci

- podesavanje brzine na laserskom pistolju

Dugo sam razmisljao da li ovo da stavim na net ali posto sam za dve nedelje

dvaput vec ovo doziveo smatram da treba da podelim ove informacije sa svima.

Naime, nedavno sam imao bliski susret sa plavcem koji je tvrdio da me je

upucao laserom na 93 km/h, a ja isao u drugoj cca 65 km/h i znao sam da laze.

Sa 5 metara pokaze pistolj i gore zaista svetli 93... ja kazem to nije moja brzina

a on krene: jel' ti to tvrdis da ja lazem i sl...

Malo smo se navlacili i ja trazim da vidim brzinu a ono pistolj vec ugasen. Ja

pitam: i sta sad, a on kaze: cekajte da upalim zadnju izmerenu brzinu i pokaze

mi da vidim. Na ekranu pise 93 km/h, svetli lampica LIMIT i dole pise LIMIT ADJ.

Sve mi to izgleda krajnje sumnjivo, ali posto je bilo u gradu trazim ja manju

kaznu i kao, posto sam posten, spusta mi kaznu, a kako nisam imao para odem

do bankomata i usput nazovem prijatelja koji se razume u radare i on mi objasni

sta znaci ovo limit na pistolju...

Dakle kada vam policajac izmeri brzinu: pistolj mora ovako da izgleda....

radar1tb5.jpg

Znaci:

� gore brzina,

� dole udaljenost na kojoj vas je upucao, a na aparatu mora svetleti gornja

lampica, zelena pored opcije MEAS(URE)

Dosao ja nazad do policajca i pokazao mu da znam i ja da podesim da pise sta

god zelim pa je pocela prica da je on procenio od oka moju brzinu i podesio

pistolj jer nije stigao da me upuca i sl

Posle dve nedelje opet me upuca drugi policajac, kao, 71 km/h a ja isao 55 km/h

max...i pogledam pistolj, i ono isto namesteno, i kada sam mu rekao da znam

sta je uradio, naglo menja temu, i kaze da mogu da idem.

Hajde sada to bolje da pojasnimo:

Dakle ova druga opcija na pistolju, LIMIT, sluzi za to da npr. policajac nastima

limit na 65 km/h i onda dok nekoga gada pistoljem ukoliko je brzina iznad 65

km/h pistolj "pisti", a ako je ispod te brzine.- pistolj ne reaguje , dakle da zna

bez gledanja u ekran ko ide preko odredene brzine.

Na slici oznaceno sa brojem 1. lampica pored natpisa LIMIT svetli a ova gore

opcija MEAS onda ne svetli

radar2pp5.jpg

Pod brojem 2 je ekran na kome mora pisati udaljenost u metrima, a ako je u

limit modu onda pise limit adj. (limit adjusment)

Broj 3 oznacava plus i minus tastere sa kojima se podesava zeljena brzina u limit

modu

U slucaju da primetite da vam podvaljuju brzinu treba nazvati internu policijsku

kontrolu i prijaviti sve:

Evo, ovako NE SME da izgleda pistolj kada vas zaustave (LIMIT MODE):

radar3qc1.jpg

preuzeto sa VW-club foruma, kapiram da treba ovo rasiriti po netu...

edit: e da, murija je dobila nove radare, koji prave video snimak dok vozite i na njima moze da se vidi da li ste vezani, ili ne :S

Edited by SilentCat

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

odlican txt! juce sam bio zrtva! na ulazu u jedno seoce upuco me i zaustavio...

kaze lik "vozili ste 120kmh NA 175M OD NASELJENOG MESTA (znaci priblizavao sam se

naselju, a kroz svako naselje drzim uvek 60kmh) i ja reko ok, evo 3000din, koliko kosta

harach... nisam se setio da proverim pistolj, ali isao sam sigurno iznad 100kmh jer je

TO JEBENI OTVORENI PUT, RAVAN I PRAV, MEDJUNARODNA TRASA (ka Rumuniji preko Vrsca)

i koliko bi trebao da vozim, 80kmh?

Uglavnom, SEREM SE na zakon, isti treba da kaze da je limit bar 120kmh na otvorenom putu,

kao u svuda u svetu...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

kako bre tri iljade? zar nije ono, ako ides 30 iznad, dozvola cao i te neke akcije? ajde ako neko zna, nek napise kako to sve ide. na srecu, nikad me nisu uslikali, stalno sam placao tablice/pojas za neke druge stvari.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

nisam siguran da bih smeo da se raspravljam s pandurom na licu mesta, zajebi..

Uglavnom, SEREM SE na zakon, isti treba da kaze da je limit bar 120kmh na otvorenom putu,

kao u svuda u svetu...

niger jebe crnkinje i vozi 120 na regionalnom putu po holandiji!

kako bre tri iljade? zar nije ono, ako ides 30 iznad, dozvola cao i te neke akcije?

u gradu 30, van grada 50 je ta granica posle koje ti pandur piše prijavu i ideš kod sudije. nije ni tu dozvola ćao, daju ti oduzimanje na tri meseca uslovno na godinu dana i napišu kaznu od oko 10 hiljada. bez dozvole ostaješ ako te ponovo uhvate u tih godinu dana, ili ako napraviš neko sranje.

Link to comment
Share on other sites

nisam siguran da bih smeo da se raspravljam s pandurom na licu mesta, zajebi..

pa ono, sa sobracajcima mozes opusteno, sa interventnom ne do ti bog, ali sa ovima mozes, oni su cak i u tom fazonu bleje. doduse, nisam se nikad svadjao sa njima jer nisam imao razloga, ali jesam pricao u stilu 'sto si me smorio' ili 'brate evo ti za tablice nemam za farove' ili 'pa gde da stanem kad nema nigde parking' i tome slicno. i svi maltene su bili u fazonu 'jebiga' ili 'a sta ja da ti radim' ili 'a znam jebiga ni ja nemam de kad idem svojim autom' i taj neki roots trip, a bilo je i par onih 'gospodine pisem vam prijavu, a vi pazite sledeci put' ili 'ne, ne moze na licu mesta' ili tako nesto. navikli su oni i na moljenje i na dranje i na agresivnost, jesi video nekad taksistu kako se ponasa sa saobracajcem kad ga ovaj zaustavi zbog neceg sto je zasro?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Vec sam zaboravio kako je sa nashim saobracajcima... Secam se da su me jednom bili zaustavili zato shto sam vozio 80 tamo gde je bilo dozvoljeno 40 i to sam tada hteo da mi daju izveshtaj poshto sam bio na raspalom "kecu" :)

A sa Rusima je sve prosto - zaustavi te i krece cenkanje [:D]

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

nisam siguran da bih smeo da se raspravljam s pandurom na licu mesta, zajebi..

treba da se raspravljas,ali ljubazno sve. tj,pitas lepo sta i kako,u suprotnom ce da te jebu kako stignu. ne svi,naravno,ali najvise mrzim kad mi dodju oni matori,prekaljeni panduri,a ti mlad vozac i onda krenu price kako ce da mi ode dozvola i ostalo. a sto se tice interventne,samo cutis i kad treba odgovaras kratko i jasno,nikako se ne treba praviti pametan,ne znam uostalom da se iko kurci interventnoj (kad ga zaustave) :)

btw,sto kaze dovla,nisam vidjao ovakve radare,a i ako ih ima,onda su retki. meni su pokazivali samo onaj gde je tvoja brzina,malo kockastiji...

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

izvini, konane, nisam te prepoznao u tom telu!

Zadnji put kad su me snimili ja sam isao da se sisam i vozio iza njih ~80 na sat. Oni su se okrenuli polukruzno a ja nastavio dalje. Kad sam se vracao, nisam znao da su tu, ali su me upucali.

Svadjao sam se sa njima i rekao da su oni isto tako tuda vozili, a oni kao, prijavi nas. A ja reko LOL, ali cu da vas slikam sto ste parkirali na zelenu povrsinu.

I jos malo rasprave i nisam dobio kaznu za brzinu ni za pojas, vec samo sto nisam imao vozacku kod sebe. Ali i ta je zguzvana u supu, hohoho.

Link to comment
Share on other sites

ne znam uostalom da se iko kurci interventnoj (kad ga zaustave) :)

Svadjao sam se sa njima i rekao da su oni isto tako tuda vozili, a oni kao, prijavi nas. A ja reko LOL, ali cu da vas slikam sto ste parkirali na zelenu povrsinu.

I jos malo rasprave i nisam dobio kaznu za brzinu ni za pojas, vec samo sto nisam imao vozacku kod sebe.

Link to comment
Share on other sites

interventnoj se ne kurciti nikako, ali interventnoj i nema razloga, zato sto ti oni ne pisu nikakve kazne saobracajne, sto puta me je zaustavljala interventna sto mi ne radi svetlo i svih sto puta su me istresli iz gaca za neke droze i bilo je kao 'a to svetlo da popravis'. saobracajci su se odma lepili za svetlo pa sam se dogovarao za tablice ili pojas. intervendzije bi morali da zovu saobracajce da ovi pisu kaznu sto se realno ne isplati ni meni ni njima ni saobracajcima, tako da sa interventnom samo budes da gospodine i to je to, inace ce da te pretresaju pola sata.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Kod vas u BG je strozije :))

Kod nas nema interventne na ulicama, a sa saobracajcima lako.

Bez jednog fara sam skoro uvek vozio na fijatu, i nikad nisam platio, uvek je "Jao, danas mi pregorelo!"

Jednom mi se cak desilo da sam vozio mesec dana sa jednim farom i pregori drugi i zaustave me i kao "Niste upalili kratka svetla" (a meni svetlela samo pozicija). I on kao "mogu li da vidim da li rade", ja reko nema problema i upalim mu duga i on kao kk. Nije mogao iz blizine da proceni :)))

Link to comment
Share on other sites

ovde malo oce da te rebnu po dzepu, pa ne pustaju, ako ti je danas pregorelo, a ti plati prljave tablice ili pojas wink wink.

ovde ima interventne i ponekad su bas nadrkani, moguce da sam tad odgovarao nekom opisu ili tako nesto. znam da su me jednom 45 minuta pretresali i kola i mene naopacke i da su bili u nekom do jaja scary fazonu. inace su u rutinskom tripu, ali ipak sluzbeno nadrkani.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

jbg u sha malo malo pa jure nekog glavonju dilera te interventna zaustavlja bg table i pomera im dupeta :D go go power rangers!! ;)

nego mene ubedjuje drugar cija je keva sudija da se svi stari radari na sudu lako obaraju ako dodje dotle... samo ovi novi sto snimaju iz kola su 100 posto pouzdani ako pitate policiju...

ja te kazne nista ne potpisujem ako je u pitanju stari radar, ako mogu uzmem dokumenta i ne uzmem zapisnik, ili ako mi prvo gurnu zapisnik kroz prozor pa onda dokumenta, onaj njihov papiric elegantno frknem kroz prozor dok policajac stoji i lepo se odvezem.... evo proslo skoro dve godine nisu mi stigle dve kazne koje su trebale a jedna je 38 preko ogranicenja, sto ce reci 3 meseca uslovno

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

realno, bg table zaustavljaju svuda i uvek. nikad neću zaboraviti kad je zrenjanin dobio svoj prvi kružni tok a ja baš nekako u to vreme bio tamo na nedelju dana. panduri su stalno stajali kod tog kružnog toka i naplaćivali kazne lokalcima (nisu navikli ljudi jbg). recimo da sam od 12 prolaženja pored njih zaustavljen osam puta :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...