Jump to content

Opet krece povecanje ADSL-a !


stefanm

Recommended Posts

@G

Pa 1024 konekcija dobija dupli upload , tj sa 64k na 128 (pa iz toga i najvise profitiraju jelte :D ) , 1.5mb dobija manje povecanje (gledano na celokupni upload) dok 2mb dobija najmanje (cak oko cetvrtine/trecine samo)

ah, ti si obracao paznju na upload :) kome to josh treba pored rapidsharea :P

inache povecali su u shapcu, radi kao sat, telekom adsl... 2mbit, moram ugasiti onaj kucni adsl kad i na poslu imam ne treba mi apsolutno

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa za gaming mi je upload mnooooogo bitniji nego download :D

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

ah, ti si obracao paznju na upload :) kome to josh treba pored rapidsharea :P

BTW, cak i za http (rapidshare) zelis veci upload.

<geek talk>

velicina TCP ACK paketa je 52 bajta. Recimo da je upload ostao 192kbps, zbog nacina na koji ADSL protokol radi (ATM) to dodje efektivno na nekih 160kbps, znaci mozes da posaljes 394 ACK-a u sekundi. U Windowsu je delayed ACK = 2, dakle na svaka 2 paketa koja primis moras da posaljes jedan ACK, dakle mozes da primis najvise 788 paketa u sekundi. Ako uzmes da je prosecna velicina paketa recimo 64KB u 50% slucajeva (ima nekih statistika po netu) dodjes do racunice da je upload od 192kbps dovoljan za 2.2Mbps downloada.

Mozes da tweakujes parametre TCP stacka kernela da bi ovo ublazio, i kada downloadujes veliki fajl paketi ce biti veci pa ce ih biti manje u sekundi, ali poenta je sledeca:

</geek talk>

Kada asimetrija predje odredjenu granicu deo downlinka ti postane beskoristan (u generalnom, prosecnom radu) tj neupotrebljiv.

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

BTW, cak i za http (rapidshare) zelis veci upload.

<geek talk>

velicina TCP ACK paketa je 52 bajta. Recimo da je upload ostao 192kbps, zbog nacina na koji ADSL protokol radi (ATM) to dodje efektivno na nekih 160kbps, znaci mozes da posaljes 394 ACK-a u sekundi. U Windowsu je delayed ACK = 2, dakle na svaka 2 paketa koja primis moras da posaljes jedan ACK, dakle mozes da primis najvise 788 paketa u sekundi. Ako uzmes da je prosecna velicina paketa recimo 64KB u 50% slucajeva (ima nekih statistika po netu) dodjes do racunice da je upload od 192kbps dovoljan za 2.2Mbps downloada.

Mozes da tweakujes parametre TCP stacka kernela da bi ovo ublazio, i kada downloadujes veliki fajl paketi ce biti veci pa ce ih biti manje u sekundi, ali poenta je sledeca:

</geek talk>

Kada asimetrija predje odredjenu granicu deo downlinka ti postane beskoristan (u generalnom, prosecnom radu) tj neupotrebljiv.

nista te ne razumem, ali mi sa rapidsharea skida sada oko 230-40 KB na 2 Mbit, ne treba mi vishe ja zadovoljan :P vama nikako udovoljiti :D

ako treba za gaming, onda treba da insisitirate vi online gameri da vam uvedu posebnu tarifu sa povecanim uploadom, ali koliko kapiram tako nesto vec postoji

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

evo kazhe ortak u Vrscu isto mu poletelo na 4mb :)

a meni na gajbi u centru BGa NIJE! To je zato sto sam fin pa prednost nudim

vama mushterijama Telekoma, a ne mi radnici da se prvi ovajdimo.... [roflmao]

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

nista te ne razumem, ali mi sa rapidsharea skida sada oko 230-40 KB na 2 Mbit, ne treba mi vishe ja zadovoljan :P vama nikako udovoljiti :D

ako treba za gaming, onda treba da insisitirate vi online gameri da vam uvedu posebnu tarifu sa povecanim uploadom, ali koliko kapiram tako nesto vec postoji

pa da ali oni sa 4mb nece moci da koriste svih 4 jer je upload 256 :D ti sa 2mb mozes ali ovi sa 4 nece moci :D pa realno stvarno smara upload stekaju se uzasno wirles je zakon za te stvari lepo mozes da imas i 2mb uploada :D

a i G nasi ljudi ne mogu da seruju stvari na p2p programima stave 2-4-5 kb/s upload i to strasno smara kad trazis neke domace stvari :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

dorćol, telekom, povećano

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ladno povećali, a nisu me predhodno obavestili mailom, sramota. Da nisam video temu ne bik ni provalio [:D]

A i de ću više sa filmovima i kojekakvim džubretom...

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Realno, ja sam skontao da cu od prvog da spustim net, je stvarno ne znam shta da radim sa ova 4 mb za ove realno velike pare :/

Ono shto treba da se poveca jeste Ul, onda ce da prichamo.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

pa da ali oni sa 4mb nece moci da koriste svih 4 jer je upload 256 :D ti sa 2mb mozes ali ovi sa 4 nece moci :D pa realno stvarno smara upload stekaju se uzasno wirles je zakon za te stvari lepo mozes da imas i 2mb uploada :D

a i G nasi ljudi ne mogu da seruju stvari na p2p programima stave 2-4-5 kb/s upload i to strasno smara kad trazis neke domace stvari :D

p2p sakuje i onako :D rs i news i caozdravo...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...