Jump to content

Prvi tradicionalni RURomobil sastanak!


Guest

Recommended Posts

Drugari, pao je dogovor da se nađemo u RUR redakciji sutra, 28. 6. u 19h, kako bismo porazgovarali o budućnosti RURomobil projekta. Na dnevnom redu nalazi se:

- dogovor oko redovnog održavanja i sitnih popravki

- dogovor oko "brendiranja" tj. sređivanja eksterijera i enterijera RURomobila

- grašak

Pozvani su svi donatori kao i bilo ko ko je zainteresovan za RURomobil. Ako možete, bilo bi lepo da dođete.

Za one koji ne znaju, redakcija se nalazi na Vračaru, u Vele Nigrinove 2, ispod Crvenog krsta. Evo mape.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

e, jebi ga, bili smo u kafani, promašio si nas za pet minuta. još mi je palo na pamet da ostavimo poruku na vratima, ali sam posle zaboravio. nadam se da nisi putovao s drugog kraja grada :(

Link to comment
Share on other sites

iskucacu kako sam napisao, pa kome neki deo nije jasan nek priupita, suvise je kasno da se sad cimam

1)napred ide natpis ruromobil

2)napred NE ide zupcanik na grill

3)ford natpis sa haube se uklanja

4)bez brendinga sa strane kola

5)pozadi se sve skida (ford / taunus L) i ide sajt klanrur (zupcanik) rs . u koj tacno formi/dimenziji TBA

6)na volanu metalni ili 3D sticker rur zupcanika.. zupcanik u sivoj, pozadina u crnoj

7)nenad metalni ispis (poz za laleta)

8)registracija je u septembru, ne znam sto sam napisao al neka

9)rurmobil podforum ... ako ne treba dragancetu vise od 3 klika ... or not

10)crne presvlake sedista sa narandzastim straftama po strani.. ili slicna varijacija toga

11)na naslonima klanrur.rs

12)za 2 strafte mat boja ,pozicija kao sad.. nekom sivom ili slicnom tamnijom ispisati nickove i prosarano sa rur zupcanicima. da sa 5-10 metara deluje kao 2 linije, izbliza se vidi da ima nesto tu. tacno kako/sta/gde TBA

13)dodatak ovom gore. eventualno na haubi isecen zupcanik kroz koji prolaze linije. da se proveri prvo u photoshopu

14)ovlascenja za kola moze da uzme ko hoce o svom trosku. ko nece/ne zeli ne mora, na svoju odgovornost

15)paknovi pozadi treba da se zamene da bi rucna radila kako treba

16)prvobitna suma uplacena za rurmobil vazi do sledeceg maja? nakon toga da se vidi ko je jos zainteresovan i da doticni podele prosecne godisnje troskove oko kola.. odokativno ~400e + nepredvidjeni kvarovi

17)sta je sa sedistem/sinama ce se proveriti kad bude isao za presvlake

18)pedala gasa treba da se skine i ostavi fabricka ili stavi uza

19)pojas treba da se popravi/uzme polovan koji radi

20)zonsko parkiranje ce biti sredjeno da moze da se parkira ispred/u blizini redakcije

21)autu treba dubinsko pranje. dovla ce ga voziti kod svog coveka, ako ne bude mogao, imam ja u komsiluku

22)skala za gorivo treba da se popravi. ja cu videti u toku nedelje da odvezem auto do mog majstora kad bude slobodan da ga pogleda sa svih strana sta moze da uradi/pomogne

23)za auto ce se uzeti neki mp3 sa AUX ulazom , zvucnici za zadnja vrata i subwoofer

24)na putu nazad ka redakciji smo skapirali da bi trebao i desni retrovizor da se namontira nekako.. ili samo desni od novijeg modela ako su isti, ili oba da se zamene sa nekog novijeg koji ima oba

hvala drugarima na ismevanju mog notesa :P

auto je trenutno kod ivana, ja cu ga uzeti u sredu/cetvrtak da probam da zavrsim kod majstora sta mogu ili bar dobijem informaciju sta je moguce srediti od toga

Link to comment
Share on other sites

Ja dao 50 kolko znam

jesi, ali ale je dao 10 a ne 5.

nista specijalno novo nismo zakljucili na sastanku, al nema veze bilo nam je lepo :D

ja sam jos uvek za neku varijantu ispisa klanrur.rs na vratima, makar i minijaturnog.

i nisam pomenuo na sastanku - signalizacija kola je trenutno ocajna, imam coveka koji nam moze ubaciti LED pozadi i LED migavce napred. Nek stoji i to negde na listi :D

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

pa jeste to standard ali napred nema zgodnog mesta za zupčanik, a ovo "ruromobil" napred izgleda prelepo :)

ruromobilpredlog2.jpg

elem, da dam komentare na zapisnik, oprostite što nema quote-ova:

4)bez brendinga sa strane kola

ovo nije konačna odluka. vidim da se dovli ne sviđa da ne bude ništa sa strane, možda su još neki u tom fazonu. mislim da smo se složili da za početak uradimo:

- natpise od klirita/metala

- brending po štraftama

- volan i presvlake

pa da onda vidimo da li je to malo ili dovoljno

5)pozadi se sve skida (ford / taunus L) i ide sajt klanrur (zupcanik) rs . u koj tacno formi/dimenziji TBA

to klanrur()rs je samo jedan od predloga, može da ide i "klanrur.rs", RURomobil ili šta već. ne znam kako URL izgleda kada se ispiše onim fontom, moguće da će biti glupo

6)na volanu metalni ili 3D sticker rur zupcanika.. zupcanik u sivoj, pozadina u crnoj

pogledao sam volan, može lagano da se odlepi ford logo, ali ta zupčanik-nalepnica mora da bude malo ozbiljnija, prvo da na njoj ne bi nastalo ovalno udubljenje u obliku ford znaka, a drugo zbog toga što je taj krug na volanu teksturisan, pa mora nekim dobrim lepkom da se zalepi da bi držalo.

9)rurmobil podforum ... ako ne treba dragancetu vise od 3 klika ... or not

mislim da smo posle zaključili da bi u tom podforumu bilo ukupno tri topika

10)crne presvlake sedista sa narandzastim straftama po strani.. ili slicna varijacija toga

eventualno crne presvlake sa narandžastim šavovima

12)za 2 strafte mat boja ,pozicija kao sad.. nekom sivom ili slicnom tamnijom ispisati nickove i prosarano sa rur zupcanicima. da sa 5-10 metara deluje kao 2 linije, izbliza se vidi da ima nesto tu. tacno kako/sta/gde TBA

drugi predlog (koji meni ovako sada deluje gotivnije) su samo nickovi ispisani nekim gotivnim fontom, onako dijagonalno preko štrafti. čista tipografija. :)

16)prvobitna suma uplacena za rurmobil vazi do sledeceg maja? nakon toga da se vidi ko je jos zainteresovan i da doticni podele prosecne godisnje troskove oko kola.. odokativno ~400e + nepredvidjeni kvarovi

to je neka radna verzija dogovora o troškovima registracije i redovnog održavanja. otprilike je razmišljanje da su se svi koji su dali bilo kakve pare za nabavku kvalifikovali da voze ruromobil neko vreme, ali pošto je konstantan trošak prisutan, glupo je da njega snosi ukupno sedmoro ljudi. možda da produžimo taj rok do sledeće registracije, septembar 2013?

18)pedala gasa treba da se skine i ostavi fabricka ili stavi uza

19)pojas treba da se popravi/uzme polovan koji radi

ima na ledinama (poz) par ford otpada, mislio sam u toku sledeće nedelje da svratim i raspitam se oko ovih gluposti, kao i za merač nivoa goriva, mada to znamo da je malo skuplje da se zameni, čak i polovnim (tipa 50e). za merač će i džanki da vidi kod svog majstora.

23)za auto ce se uzeti neki mp3 sa AUX ulazom , zvucnici za zadnja vrata i subwoofer

kakav crni subwoofer :D uzimaju se četiri elipse, par u zadnja vrata i par na policu, pošto u prednja vrata ne mogu da stanu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...