Jump to content

LCD TV ?


exile

Recommended Posts

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pise

32" HD Ready LCD TV (tj moze da pusta HD materijal 720p)

gledas samo koja je rezolucija , i nije bitno sta oni kazu (a marketinskih trikova imas na tone kao sto je famozni gray to gray odziv na monitorima koji se precutkuje i slicne gluposti)

edit

sada sam video da na linku se nalaze 2 modela

5010 koji je HD Ready o kom govoris

dok je flash za 5000 seriju koja najverovatnije nije u tom cenovnom rangu

Edited by santamaycry

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

uzmi 32 R i nemoj da se glupiraš :)

OLOLO PUĆKO [:D]

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

hocu da kazem da se neko zajebao u specifikacijama , ili mesto gde si video televizor , ili ovaj sajt , posto je 5000 full hd (tj 1920x1080) dok je 5010 hd ready (720p)

Tako da proveri jos jednom

LG je trenutno u nekom rangu sa Samsungom , mada je trend nasih ljudi da uzimaju Samsung zbog cega ga i ima najvise u ponudi

Sharp je assrape posto je full pravljen u Japanu za razliku od ostalih kineza

zbog cega je i skuplji za razliku od drugih (ima jos jedna marka nisam siguran koja da se pravi full u japanu i sve su preporuke za oba proizvodjacha)

Samsungovi novi televizori su ocajnog kvaliteta (ovi koji se salju kod nas) u australiji je pre 2 godine izbio strasan incident gde su isporucili bogaoca defektnih televizora i izgubili dobar deo udela na trzistu

(+ kada sam popravljao daljinski za tv u beogradu, u servisu sam video da oko 80% televizora na popravci su bili Samsungovi ...)

Budi pazljiv sa njima posto imaju problema sa panelima (mislio sam da samo monitori imaju taj problem ali zapravo i neki njihovi TV imaju isti proble)

Naravno ne zelim da blatim Samsung (daleko od toga , posto sam oduvek njihove monitore imao) jednostavno kvalitet proizvoda kod nas nije sunce , a uvoznici poverenje koje je samsung stekao kod nas poprilicno zloupotrebljavaju,uvozeci cesto krsh robu

Edited by santamaycry

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Koji je najlepsi LCD sada do 32" incha? Preferiram 26" recimo.

Nisu mi bitne performanse, godinama gledam u LG iz '96, nemam ni daljinski, sve je bolje od toga...

Ocu da je lep, kacim ga na zid i verovatno shtemujem kablove u isti, da se ne vide... sexy. :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

da, nadji R81 u beloj varijanti npr

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ma dovla stavi tv u Ceed , nabaci spinere i gg no re :D

@Exile

zaboravih na ovaj topic :S

anyway kontrast sto je veci slika je kvalitetnija

magicna formula za LCD i slicne je THE BIGGER NUMBERS THE BETTER (osim odziva koji treba da bude sto manji :D )

sumnjam da bi primetio razliku izmedju 30000 i 50000 kontrasta , vecina tih svari sluzi samo da bude eyecatch

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Kapiram da treba veci kontrast i da je bolja slika, samo me cudi sto je toliko veliki kontrast kod lg-a naspram nekog samsunga (30.000 LG, a prosek od 8000 kod Samsunga).

Nasao sam jedan vrlo fin lcd u medjuvremenu:

SAMSUNG LE-37R81

Iste karakteristike ko onaj Perin, samo je 37'', i svi koji ga imaju kazu da je omg. A cena je sasvim bajna i sjajna.

Link to comment
Share on other sites

Pa to i jeste R81 samo veci :D

Svi ga zivi preporucuju , ali cisto kao upozorenje Samsung kod nas (kao i vecina proizvoda) nije kao u svetu tako da se nemoj cuditi ako nesto krene naopako oko TV-a (losa slika , istripovan kontrast , mrljave boje bilo sta) pa makar to bio i samsung (a on je najpopularniji pa je naveci abuse poverenja potrosacha)

Ako mozes da ga uzmes uzmi i uzivaj , dobices garanciju tako da te boli **** stagod da se desi :D

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

R81 od 37'' ne postoji NIGDE u Beogradu ni u nekoj blizini, tako da sam digo ruke od njega.

Samsung LE-32A431 je pao na kraju, navatao sam na ultra velikom popustu, i prezadovoljan sam.

A te priche C panel ovo Zhnj panel ono, to mogu svi da nabiju sebi u dupe. Kupujte televizore koji vam se svidjaju, manite se savetovanja, svako ce da vam kaze drugachije zato sto su svi pametni.

A ovaj je bio ultra jeftin, tako da sam za veoma male pare dobio sasvim odgovarajuci lcd tv, i ustedeo sebi gomilu para :)

Link to comment
Share on other sites

coka 1 pućko 0

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Evo ukratko .

Kod LCDTV imaš 2 vrste:

720p koji imaju 1366x768 rezoluciju

i

1080p koji imaju 1920x1080 rezoluciju

720p takođe puštaju i 1080i, što znači da puštaju 1920x1080 materila, ali interlace, da te ne budnim sad šta je to

720p se zovu hd ready

1080p se zovu full hd

1080p ima tek u većim dijagonalama i nisu ni malo jeftini

720p je sasvim dovoljan zato što skoro sve igrice, satelitski kanali i dobar deo filmova dolazi baš u 1280x720, dakle 720p

HD Ima i HDMI interfejs, na koji možeš da priključiš PS3, XBOX, ili PC preko dvi2hdmi adaptera, satelitski risiver ili tako nešto.

Kada se komp nakači, izgleda do jaja, bez preterivanja, obzirom da LCD TV imaju jako kvalitetne panele. Pošto su to PVA paneli, praktično 1% Pc monitora po kvalitetu može da parira.

LCD TV imaju hardverskih Pixel mapping koji pegla greške i analogni signal izgleda jednako čisto kao digitalni.

Dakle LCD TV imaju PVA panele koji imaju vrhunski ugao gledanja i odlične boje. Meni je LCD TV bio povezan na PC i ranije sam ga koristio za windows, a kasnije za media centar, ono filmovi i tako to i stvarno izgleda do jaja.

E da, LCD je za igranje uvek bolji od Plazme, jer plazma ima malu rezoluciju.

itd :)

elem,nisam procitao ni jedan post.samo topic i lupio reply ; )))

Link to comment
Share on other sites

"E da, LCD je za igranje uvek bolji od Plazme, jer plazma ima malu rezoluciju. "

Pa posteje i plazme u istoj rezoluciji ili mi se chini? Jedini problem je shto mora biti malo vece dijagonale. A i LCD je ogranichen velichinom panela dok plazma ide do 75". A i mnogi kazu da je plazma mnogo bolja za gledanje tv signala. A i treutno najbolji televizori na svetu su Pioneer plazme.

bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...