Jump to content

Sta sa gigabajtima ...


coll

Recommended Posts

Realno, dosao sam do faze da vise ne znam sta sa gigabajtima ... non stop se nesto skida, svi diskovi puni, dvd-jevi se prze i tu dolaizmo do problema - nemam vise gde i te medije da drzim.

U danasnje vreme je covek do slova zatrpan digital contentom, i ja licno na primer vise ne znam sta da radim ...

... spaljivanje filmova/serija/muzike na dvd je resenje, ali:

- za par mesec ne mora da znaci da ce data i dalje biti tamo

- traje puno vremena

- zauzima mesto

- bez nekog dobrog kataloga i labeling systema, pocinjete da zivite u sumi plastike koja sija.

Dosao sam do zakljucka da od danas okrecem novi list! Ono sto ogledam - brisem! Jebiga. Nemam vise vremena da se sa svim tim zajebavam ... jer ako uzmemo na primer samo jedan film koji hocu konkretno da sredim (cover, titlovi da se pregledaju+poprave, dobra kopija) traje u pm, a ako skinem 5 filmova, eto mi posla na pola dana... ili bar par sati :) Realno me isto vise zabole za masu koja me zove uz recenicu "eeee aj mi sutra sprzi ceo lost, nesto mi se gleda... one dvdijeve od proslog puta sam negde izgubio ili nekom dao, dacu ti prazne kad se vidimo posle". Up yours.

Elem, da ovo ne bi bio neki coll's emoboi post ... sta vi radite sa filmovima/serijama/muzikom koju svakodnevno skidate? Da li sve cuvate, i pokusavate da imate neki red u svemu tome? Da li sredjujete materijal koji skinete ili gledate u raw formatu? Jel imate haos u svemu tome? etc.

:)

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

Držim diskove u zvonima. Svaki disk labelujem (recimo "Igre 148"), na zvonu piše recimo "Igre 001-028" (da, skidam onaj donji providni "disk" i trpam kolko može da stane u zvono do kraja, maksimalno zauzeće prostora :) ), posle ubacim u Where Is It, i kad mi treba, lako nađem i znam u kom je zvonu. Zvona od preko 50 komada su nepraktična za često vađenje, 50 su ok, 25 još bolja ali u dva komada visinu idu nešto više od jednog od 50 pa u perspektivi može pre doći do manjka prostora.

Jedinih šest diskova koji su mi do sad crkli su sva tri dela proširenih Gospodara (što me podseti da proverim šta mi je sa Star Warsom, pošto su diskovi za njih istovremeno kupljeni). Ostalo još uvek radi ko sat, a razlog je jednostavan - držim ih na tamnom mestu, u prostoriji bez duvanskog dima i ne dam drugima da mi pipaju :D 99% diskova apsolutno nema nijednu ogrebotinu niti otisak prstiju s donje strane. Ono, mrtav sam ozbiljan što se tiče tog "arhivinga", tu nema zajebancije.

I da, skidaj HD filmove umesto običnih :)

Link to comment
Share on other sites

ja imam hard od 40gb vec 5 godina i da bi instalirao jednu igru moram da brisem sve ostalo

a kad skinem ponekad koji film mogu samo da ga odgledam i onda mora delete ili da ga narezem

mada tbh resenje lezi u parama i vremenu kao i svim ostalim problemima u zivotu :D

kupiti novi hard od 250gb i imati neki ubber flash sa ko zna koliko gb (ili koji god drugi objekat je danas popularan)

Link to comment
Share on other sites

Ja muziku trpam po Volume-mima :)

Imam npr. muzika 2008/2007/2006/2005/2004 itd. i u svakom od tih imam podele po zhanru i to je to :)

Jeste zajeban posao, ali ono shto ti kazhesh mora se :D

A shto se tiche filmova i serija, odgledam pa obrishem. Samo neki dobar film srezhem na DVD i to napishem markerom shta imam na njemu i to je to.

EDIT: Da sva muzika stoji na hardu :) Imam 2x80Gb i 1x500Gb sad :D

Edited by VoOdoO_MaN

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

Iam policu na koju trpam diskove po sekcijama (Serije / Anime / Igre)

Posto cesto staje vise serija na jedan DVD (nekoliko OVA koje imaju imena duga u pm) stavljam neke vrste "sifri" koje su desifrovane na jednom word dokumentu i tako od prilike iam neki uvid u iste

Cesto poredjam diskove po abecedi ali cim hocu na nadjem neku seriju koja mi se gleda , sve diskove ponovo razbacam i napravim konfuziju :(

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Prestao sam pre godinu dana da rezem serije. Filmove kako kad, obicno DVD-ove. Sada ne rezem ni to. Sta ima da se reze uz sve bolji net i razvijeniju komunu? Realno. Ako mi neko trazi nesto nije mi problem da skinem.

Imam samo problem sa muzikom. Nekako mi je glupo da je rezem, a glupo mi je da mi stoji na hdd-u, tako da stoji na hdd-u. U principu ono sta slusam bih voleo da imam na originalima, pa cu tako jednog dana valjda. Sa druge strane ono sta mi nije na hdd-u prakticno i ne slusam.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

kupi hard od tera za 150 evra i zaboravi na rezanje diskova :)

i ofkors, zapitaj se koliko si puta gledao narezan film. jos malo, i net ce i kod nas biti toliko brz, da ce ti trebati pola sata maks da skines film, taman dok se iseres, sidjes po kocu, i iskokas kokice ;)

Edited by Krukozord

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

kupi hard od tera za 150 evra i zaboravi na rezanje diskova :)

i ofkors, zapitaj se koliko si puta gledao narezan film. jos malo, i net ce i kod nas biti toliko brz, da ce ti trebati pola sata maks da skines film, taman dok se iseres, sidjes po kocu, i iskokas kokice ;)

Ja imam sad oko 3 TB mesta na svim internim i externim diskovima, u tome problem nevidim ... al zaboravi covek godinu dana i eto, sve puno, a onda nastaje pakao :)

Brisanje je zlato :p

Edited by Coll

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

filmove režem na dvd-ove, lejbelovani su brojevima kao i kod vudija, a spisak mi stoji u excel fajlu. imam 50-ak takvim dvd-ova i stoje u dva zvona za 25 diskova.

ranije sam čuvao i sve serije, al sada je to spalo na 5-6 onih koje ću sigurno gledati više puta (bsg, dexter, californication, weeds, top gear). ti dvd-ovi mi nisu nigde popisani, jedino na njima ispišem markerom naziv serije i broj sezone.

problem mi predstavlja što od skora imam dobar televizor pa sve više stvari skidam u 720p rezoluciji, a za to ne postoji efikasan način rezanja. na jedan dvd4 stanu tri epizode neke serije ili pola filma, tako da takve stvari uglavnom brišem po gledanju, ili ostavim na hardu da čekaju bluray rezač :)

kada mi neki random lik traži nešto, slažem da nemam, a kad mi traži neko blizak onda mu dam svoju kopiju (i uglavnom je ne dobijem nazad). ako nešto mrzim da radim, to je beskrajno prerezivanje diskova.

e, da, muzike imam oko 50 GB, i to ne ide sa harda nikuda :)

Link to comment
Share on other sites

ja trpam u torbice sve sto narezem, zauzimaju isto prostora kao ta mala zvona, odlicna stvar, sad jedini prob sto sam i ja prestao da rezem i naravno napunuio 1.3 TB :|

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

kada mi neki random lik traži nešto, slažem da nemam, a kad mi traži neko blizak onda mu dam svoju kopiju (i uglavnom je ne dobijem nazad). ako nešto mrzim da radim, to je beskrajno prerezivanje diskova.

ja kad sam pre uzimao stvari morao sam da donosim hdd, u koju ja kategoriju onda spadam? :))

shto se tiche organizacije, nemam je trenutno nazalost :(

imam nekih 5-6 zvona od po 25 diskova sa filmovima i serijama i nikako da se nakanim da to lepo obelezim i upishem u neki excel fajl...

Link to comment
Share on other sites

Zvona,DVD,klasifikacija po zvonima i labelovanje,pa onda sve to zabelezeno u whereitis(na vudijev savet ovaj program) su ftw realno.

I ja zivim zadnjih 6 godina sa 40 giga harda sluzi taman toliko koliko treba :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Rezao sam ranije, i sad mi sve to dzedzi u zvonima. Mislim da cu pobacati vecinu, ne treba mi. Muziku cuvam na hardu i pravim backup na drugi hard.

Fora je samo da dobro razmislis da li ces nesto ponovo gledati. Ako vidis da ti skuplja prasinu, baci slobodno.

Link to comment
Share on other sites

Elem, da ovo ne bi bio neki coll's emoboi post ... sta vi radite sa filmovima/serijama/muzikom koju svakodnevno skidate? Da li sve cuvate, i pokusavate da imate neki red u svemu tome? Da li sredjujete materijal koji skinete ili gledate u raw formatu? Jel imate haos u svemu tome? etc.

:)

Muziku sam skapirala da ne vredi da narezujem jer me smara da vadim i stavljam 100 diskova za lapo sata. Da ne bi pravila guzvu uvela sam to da skinem od nekog benda celu diskografiju, prebacim na mp3 koji par puta preslusham i onda sa kompa obrishem one pesme koje mi se ne svidjaju.

Narezujem samo one filmove koje znam da cu da gledam vishe puta, i drzim sve u drvenim ili kutijama za cipele, diskove naravno u kutijama isto i shtampam omote, za to sam stvarno frik

imam oko 400-500 filmova, 80 anima i 70 crtanih filmova

Ortacima stalno pozajmljujem, (ne rezem diskove samo da bi ih ja gledala) al zapishem shta je kod koga i ako mi jednom neko ne vrati ne dobija opet

oO

 

Link to comment
Share on other sites

kad se sad nisam šlogirao nikad neću. pa zar se tako odnosi prema autorima umetničkih dela [:D]

režiseri bi prestali da snimaju filmove glumci da glume muzičari da pevaju

iako kad bolje razmislim najdraže bi im bilo kad bi nas internet bandu sve pohapsili [:D] [:D]

serije pakujem u DVD kutije od 6kom sa kolor omotom DVD i 720p takodje (secnem ih na 2 dela izbacim glupe jezike ili sekundarni audio) divx- po 6kom na stapove ili torbice (to je ionako previuw dok se ne pojavi dvd/720p)

zašto?

pa volim sto kad uđem u sobu sa filmovima i serijama mogu da odmah odaberem šta me u tom momentu interesuje da gledam jer sve je složeno i vidljivo jedino za NFL MotoGP i glupe divx-e moram prvo da pitam Where Is It

koliko to košta khm

za prazne DVD 20tak E mesečno

kutije sam kupio kad su počele prve sezone a kad i koju i po kojoj ceni ....ove sezone sam puko za True Blood, Raising the Bar, The Mentalist, Sons of Anarchy

kolor omote plaćam u pivu po isporuci jer isporuku vrši kompletna ekipa iz štamparije računam da bi mi jeftinije bilo da kupim color laser ili da štampam negde drugde al jbg šta ću kad volim da pijem u društvu [8D]

popularne serije i nove filmove držim na hdd jer uvek ima mušterija za rezanje (orginale ne dajem nikom)

da nebude zabune TV negledam uopšte (ako nekog interesuje razlog spoiler)

da nebude zabune TV negledam uopšte jer uvek mislim da sam naleteo na Skrivenu Kameru kad vidim ko su VIP ličnosti kao gosti po TV

filmove i serije koje nas TV emituje sam gledao pre par godina ili gledam 5 sezonu dok su oni počeli tek prvu

čak sam jednom pokušao da gledam neki film na Pinku skoro al kad su počeli sa reklamama ja nadjem na newsu taj film popijem kaficu kad ono stigo film a na Pinku stigao tek do 60%

jedino što sam gledao na EuroSportu MotoGP i NFL na SportKlubu

al kako su uveli srpske "prevodioce" prestao jer nemogu da slušam kako dva zadihana nesretnika pokušavaju da ("simultano" al sa značenjem prilagodjivo našem podneblju) prevedu stalne zahebancije Rajdera i Mudija koje ionako pola engleza nerazume

onim debilima što komentarišu NFL je važnije da dokažu kako su oni pravi internet gugleri i da su našli veoma važan podatak kako je tetka od trenera dobila mecu u 13godini i da ce to odlučiti današnji meč

uopšte nije važno da se komentariše šta koja promena igrača donosi i koliko je to važno za odbranu/napad fuj-bljak

Link to comment
Share on other sites

Na hardu držim aktuelne serije od te sezone, i onda ih posle sve srežem na DVD-jeve i spakujem u pregradu za serije :) Jedina serija koja je izuzeta iz tog pravila je 24, jer je svako malo neko hoce, pa mi se ne isplati da je sklanjam sa harda :)

Igre sa druge strane držim na hardu jer ih opet neko hoće, i to praktično samo najveće hitove, ostalo opet na DVD pa u pregradu za igre. Ne stavljam omote niti ništa slično.

A opet, problem bekapovanja je zbog toga što DVD ne može veličinom da parira hardovima i onda imamo frku, koje nije bilo kad je hard bio 1,2GB a CD 650MB :) Jedino sad kad tipa BluRay siđe u narod, to bi moglo malo da reši situaciju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...