Jump to content

pričajte


Recommended Posts

wat?

Ma svako malo se pojavljuju ti testovi po firmama, kao, šta u slučaju požara, pa onda zaštita na radu, pa ovo pa ono, i onda svako dobije prazan test i jedan rešen pa samo zaokruži po tom rešenom i onda se potpiše i kao to je to. Kapiram da je to standardna praksa još iz doba komunizma :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jel to ono sto vec imash reshen "test" i onda samo izdelish ljudima da oni svi to popune i potpishu se a pride im dash i "kljuch" ? :))

ne nije to :)

mada ima jedan slichan deo kada dash radnicima da napishu sta oni misle kakvi su problemi i rizici na poslu :)

ovde dolaze ljudi sa instituta za zastitu koji ti rade pregled i ispitivanje opreme za rad kao i uslove radne okoline (mikroklima, osvetljenje, buka, otrovi i slichno :)) a to je sve potrebno za procenu rizika na radu, a to opet rade neki drugi ljudi koji ti naravno opet uzmu pare ;) fora je da kad dodje inspekcija i ne gleda nsita od toga (jer bi morala da lista i cita i proverava oko 400 strana dokumentacije) vec za sta god da se uhvati samo ce da ti napise odredjenu primedbu ti onda kao to reshish i posle tri dana im odnesesh saopstenje da si reshio problem (koji naravno nije ni postojao nego eto inspecija mora nesto da napise da se vidi da radi) ... naravno placa se i odrzavanje koje je na godishnjem nivou oko hiljadu evra.... e drzavo drzavo...

mada kul jer i onako to sve treba da spremim za iso ... smao sto amg imam milion poslica pored svega toga...

kako mlate mapre oni koji su se dokopali sertifikata, seva im paja

odo u neki restoran da calabrcnem neku chorbu... i pivo :)

Ma svako malo se pojavljuju ti testovi po firmama, kao, šta u slučaju požara, pa onda zaštita na radu, pa ovo pa ono, i onda svako dobije prazan test i jedan rešen pa samo zaokruži po tom rešenom i onda se potpiše i kao to je to. Kapiram da je to standardna praksa još iz doba komunizma :)

ne ne, to je ovo novo... tako se testiraju radnici i za pozar i za zastitu na radu... samo momenat je takav da NIKO u drzavi ne zna tachno i precizno da ti kaze sta ti sve treba za procenu rizika pa se radi svasta i niko nije siguran da je to to...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

vratio se od doktora...

moram da ponovim snimanje za mesec dana.

a sto se tice samog problema, u pitanju je neka pregrada izmedju leve i desne pretkomore srca, koja je u mladim danima kod svih otvor, ali vremenom sraste (so they told me). E izgleda da kod mene nije sraslo :P

ako se za mesec dana pokaze da je tako, postoji sansa da ce da me seckaju...

i tako...

in the other news, boli me kurac za cuku, za sat vremena palim za bg da se vidim sa zenom, sutra nam pola godine \o/

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

@ch1zra

У току ембрионалног периода почиње развој срца. Најпре постоји једна заједничка преткомора срца, која се касније настанком септума дели на десну и леву. Септум се ствара у облику две паралелне плоче које расту са горње стране (крова заједничке преткоморе) према комори (база). Те плоче се зову септум примум и септум секундум. У тику даљег развоја се ове две структуре сједињију у један септум. Септум секундум поседује један отвор-остиум секундум (лат: ostium secundum) који ће касније прекрити (попунити) септум примум, међутим то прекривање није потпуно тако да постоји отвор који се зове овални отвор (лат:foramen ovale). Кроз овални отвор крв у току ембрионалног и феталног периода пролази из десне коморе у десну преткомору, овај процес је сасвим физиолошки (погледати Фетални крвоток). У току рођења или убрзо после њега се овални отвор затвара. Уколико до затвараља не дође пар недеља након рођења настаје урођена мана срца преткоморски дефект септума (тип секундум).

wiki

Edited by LaDy BiRd

٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶.٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶star3.pngladysw9.gif

Link to comment
Share on other sites

@LadyBird

dojaja, thanx za info :)

medjutim, ja sam vrsta osobe koja se ne nervira uopste oko svega ovog, bar dok se ne dokaze da stvarno postoji problem.

a i onda cu se verovatno vise nervirati zato sto se svi oko mene nerviraju :)

ali u svakom slucaju hvala :)

@ thread

odo da jedem, pa da zapalim za bg \o/

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

sto je full kada padnes ispit... jebeno sam pao svaki ispit kad je padala kisa... ccc

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

Jes vala bash je smesno u odnosu na ono sto se kod nas pusta.

sad im je mesec ramazana ovde i svako veche se penje neki pendrek na minaret urla po 2 sata u sred noci ne mozh da sidje odozgo... a kako se proshetam gradom na svakom cosku peva neka zhena a ko da plache, odushevljenje je palo kad sam chuo ovo ;)

al najgori smor je sto nema mesa ovde, ne mogu ko chovek da jedem, a i jutub im je banovan :<

inache u alanji sam :p

Link to comment
Share on other sites

olololol upravo sam saznao da sam juce trebao da idem na upis ocene \o/

brb goin 2 teh past

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

leisure

nemoj da prilazis prodavnicama gde se prodaju machete samo plz

a na tebe bi kao mogao da naletim negde na ulici? ;)

ne brini...izduvam se u Nordmaru jedno pola sata hehe :)

ni plasticni penisi

samo o ovome razmisljash daki :(

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...