Jump to content

Google chrome


uveta

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ovo bre koristi neki spyware prilikom instalacije, sam je poceo da se instalira na srpskom, niko me nista nije pitao.

Od mene prvi minus.

Kada si otisao na google sajt on je video da koristis srpski i prebacio te je na srpsku verziju imas gore desno da biras jezik ako ti se ne svidja. Jeee su ljudi apranoje :)

Link to comment
Share on other sites

Kad se ovoliko busaju sa tim "jedan tab jedan proces", da li to znači da su dosadašnji browseri sve tabove radili u istom (glavnom) threadu :( ?

u pitanju su procesi a ne threadovi. Ovde ce svaka web stranica imati svoj memorijski prostor

isto ce da vazi i za addonove => kad pukne flash/JavaVM nece dumre ceo browser

Link to comment
Share on other sites

Erm, svaki program može da detektuje regionalna podešavanja, nema šta da te pita...

Erm, ko mu je dozvolio da bilo shta detektuje, tj. zabada nos tamo gde mu mesto nije, a sve pod geslom "da korisniku bude lakshe"? Tipichno gugelovsko gestapo njushkanje...

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Erm, ko mu je dozvolio da bilo shta detektuje, tj. zabada nos tamo gde mu mesto nije, a sve pod geslom "da korisniku bude lakshe"? Tipichno gugelovsko gestapo njushkanje...

Kada odes na bilo koji sajt on skuplja gomilu podata o tobe. Koji brouser koristis koju jezik odakle dolazis koja rezolucija koja verzija flash-a itd. Dakl to rade svi sajtovi.

Link to comment
Share on other sites

Kada odes na bilo koji sajt on skuplja gomilu podata o tobe. Koji brouser koristis koju jezik odakle dolazis koja rezolucija koja verzija flash-a itd. Dakl to rade svi sajtovi.

Ne, to ne rade svi sajtovi, a za one koji rade -> noscript + peerguardian + proxysel = gtfo

Google mora da umbre.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

ali niste ni svesni sta google sve prati o korisniku :)

tipa ima cookie koji prati koje ste sve reklame dobili preko AdSense, AdWords i DoubleClick servisa, i onda na osnovu toga zakljucuje o vasem profilu i onda dobijate personalizovane reklame :)

pa onda stvari kao sto je http://www.google.com/history

itd :)

edit:

@wulf

nemoj tako, ostacu onda bez posla :D

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

ali niste ni svesni sta google sve prati o korisniku :)

I gde cesh bolji nachin da sve to zavaljash kroz novi trendi feget-frendli browser? LOL ITS OK ITS FAST AND STUFF XDDDDDD

edit:

@wulf

nemoj tako, ostacu onda bez posla :D

Ostacesh ti bez mnogo chega kad se digne proletarijat! :angryfist:

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Erm, ko mu je dozvolio da bilo shta detektuje, tj. zabada nos tamo gde mu mesto nije, a sve pod geslom "da korisniku bude lakshe"? Tipichno gugelovsko gestapo njushkanje...

Nije to nikakvo zabadanje nosa, ta mogućnost (konkretno funkcija GetLocaleInfo iz winapija) postoji još od Windowsa 95, dostupna je svakom Windows programu i uvedena je s razlogom. Kad kažeš da je to "špijuniranje", to je isto ko kad bi za neki program koji očita sistemsko vreme rekao da te "špijunira". Drugo, to nije u rangu špijuniranja sajtova koji ti gledaju IP adresu i kukije, ti regionalni seting možeš da promeniš u kontrol panelu i upišeš da živiš na Havajima. Podaci se odatle čitaju, ne sa interneta.

u pitanju su procesi a ne threadovi. Ovde ce svaka web stranica imati svoj memorijski prostor

isto ce da vazi i za addonove => kad pukne flash/JavaVM nece dumre ceo browser

Opa, advanced programming :) To će onda biti prvi put da se hookovanje procesa koristi u široko korišćenom programu, do sad je bilo rezervisano za debagere i trenere za igre :)

Link to comment
Share on other sites

Developer > Tast Manager >"Stats for nerds".. zato volim Google. Nisu zombiji. Velika firma koja ima smisao za humor.

Btw. kod mene za svaki tab pokrenece novi proces, ne thread. Jel to normalno?

/edit nvm. Tako radi. Teshko da ce ikad da koristi manje memorije nego Firefox (kad se otvore vishe tabova).

Edited by db00m

1337 , c00l ,etc. :)

P|-|3r th3 cute ones !

ftb_08.gif

Link to comment
Share on other sites

Nije to nikakvo zabadanje nosa, ta mogućnost (konkretno funkcija GetLocaleInfo iz winapija) postoji još od Windowsa 95, dostupna je svakom Windows programu i uvedena je s razlogom. Kad kažeš da je to "špijuniranje", to je isto ko kad bi za neki program koji očita sistemsko vreme rekao da te "špijunira".

Ukoliko mu to sistemsko vreme nije neophodno za funkcionisanje (a verovatno da nije), onda da - shpijunira me.

Drugo, to nije u rangu špijuniranja sajtova koji ti gledaju IP adresu i kukije, ti regionalni seting možeš da promeniš u kontrol panelu i upišeš da živiš na Havajima. Podaci se odatle čitaju, ne sa interneta.

Ne zelim da moram da upisujem da zivim na Havajima, zelim da moja podeshavanja ostanu moja, a ne da ih ochitavaju kojekakvi programi, pogotovo ne oni koji imaju bilo kakve veze sa jebenim gugelom i pritom imaju pristup intarwebsima.

Also, ura nigger!

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko mu to sistemsko vreme nije neophodno za funkcionisanje (a verovatno da nije), onda da - shpijunira me.

Ne zelim da moram da upisujem da zivim na Havajima, zelim da moja podeshavanja ostanu moja, a ne da ih ochitavaju kojekakvi programi, pogotovo ne oni koji imaju bilo kakve veze sa jebenim gugelom i pritom imaju pristup intarwebsima.

ajde ne seri vishe, keve ti :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...