Jump to content

Google chrome


uveta

Recommended Posts

Google said on Wednesday that it plans to alter contract terms that gave the search provider broad rights to use anything entered into its new Chrome browser.

"In order to keep things simple for our users, we try to use the same set of legal terms (our Universal Terms of Service) for many of our products," Google said in a statement provided to CNET News. "Sometimes, as in the case of Google Chrome, this means that the legal terms for a specific product may include terms that don't apply well to the use of that product. We are working quickly to remove language from Section 11 of the current Google Chrome terms of service."

As first noted by CNET News on Tuesday, Chrome's End User License agreement appeared to give Google a perpetual right to use anything one entered into the browser. Section 11 stated that although users retain copyright to their works, "by submitting, posting or displaying the content you give Google a perpetual, irrevocable, worldwide, royalty-free, and non-exclusive license to reproduce, adapt, modify, translate, publish, publicly perform, publicly display and distribute any Content which you submit, post or display on or through, the Services."

Google said the change, once it is made, will apply retroactively to anyone who has downloaded the browser.

Drugim recima izbacice problamaticne stavke iz ugovora. Narvno posto je ovaj brouser otvorenog koda bilo ko moze da skine kod i da licno proveri da li ima delova koji ga spijuniraju. http://code.google.com/chromium/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne drkaj se za dzabe, pejo :)

gOS is an easy-to-use, Ubuntu-based distribution designed for less technical computer users. Its main features are the use of Enlightenment as the default desktop and tight integration of various Google products and services into the product.

Stavio sam a konto Statorovog komentara kako google nikad nece izbaciti svoj OS :)

Link to comment
Share on other sites

I gde cesh bolji nachin da sve to zavaljash kroz novi trendi feget-frendli browser? LOL ITS OK ITS FAST AND STUFF XDDDDDD

Pa taj fazon :) Google je sav saren i veseo, al samo im dajte vremena, uskoro ce ih ljudi mrzeti vise nego MS :)

Opa, advanced programming :) To će onda biti prvi put da se hookovanje procesa koristi u široko korišćenom programu, do sad je bilo rezervisano za debagere i trenere za igre :)

Ne mora ni da bude hookvanje procesa, mogu samo da imaju zajednicki memory pool za stvari koje dele i da preko toga ide komunikacija. Ili preko windows messages (u Win) process signals (Linux) i slicno.

To hookovanje, DLL injection i slicno nikad nisam naucio, a deluje bas kao neka hakerska stvar :)

Ako Google ikada napravi svoj OS ja cu licno pojesti svaki hard disk na koji on bude ikada instaliran!

Nisi me uvredio. Samo hocu da ti kazem da pratim desavanja u ovoj oblasti dosta dugo i mogu da ti kazem da su sanse da se tako nesto desi nikakve. Sto je najgore Google ima vec 2 svoja operativna sistema. Jedan sa kojima pokrece svoje servere (Zestoko modifikovan linux, tako da ga ni majka ne bi poznal) i Android kao Linux distribucija za mobilni. Ali OS kao desktop OS na koji svi mislimo jednostavno nece se pojaviti. Iz dosta razloga.

To uopste nije tako neverovatno kako sada deluje. Recimo Eric Schmidt CEO Googla je pre nesto vise od 2 godine rekao da ne planiraju da prave browser. A vidite sad ...

Dalje, Google ima mnogo vise home-brew OSova, samo je vecina interna. Recimo postoje Goobuntu i ghardy koji su zestoko modifikovane verzije Ubuntua namenjene za developing workstations. Pre toga su imali neke bazirane na Redhatovima... Po meni je samo pitanje vremena kada ce da naprave nesto dosta bolje i onda ovo prethodno objave public, kao sto rade sa mnogim drugim stvarima.

U svakom slucaju ne verujem da mozemo da ocekujemo nesto revolucionarno, tipa potpuno novi OS, pre ce biti neki Linux.

ono sto je po meni vise verovatno je da naprave neku verziju online-OSa. Kao sto su bili oni pokusaji sa WebOS, YouOS i slicno. Vec imaju dosta online aplikacija, verujem da ce u buducnosti da se sve pomera ka integraciji istih u jedan veliki suite. I onda sve sto vam treba na kompjuteru je Chrome i internet konekcija :)

al za sve to je potrebno za pocetak da internet infrastruktura bude mnogo razvijenija, da propustna moc prosecnog home racunara bude dosta veca ...

just my 2 cents

Link to comment
Share on other sites

To uopste nije tako neverovatno kako sada deluje. Recimo Eric Schmidt CEO Googla je pre nesto vise od 2 godine rekao da ne planiraju da prave browser. A vidite sad ...

Jos od 2004-te se suskalo da google pravi svoj brouser.

Dalje, Google ima mnogo vise home-brew OSova, samo je vecina interna. Recimo postoje Goobuntu i ghardy koji su zestoko modifikovane verzije Ubuntua namenjene za developing workstations. Pre toga su imali neke bazirane na Redhatovima... Po meni je samo pitanje vremena kada ce da naprave nesto dosta bolje i onda ovo prethodno objave public, kao sto rade sa mnogim drugim stvarima.

U svakom slucaju ne verujem da mozemo da ocekujemo nesto revolucionarno, tipa potpuno novi OS, pre ce biti neki Linux.

ono sto je po meni vise verovatno je da naprave neku verziju online-OSa. Kao sto su bili oni pokusaji sa WebOS, YouOS i slicno. Vec imaju dosta online aplikacija, verujem da ce u buducnosti da se sve pomera ka integraciji istih u jedan veliki suite. I onda sve sto vam treba na kompjuteru je Chrome i internet konekcija :)

al za sve to je potrebno za pocetak da internet infrastruktura bude mnogo razvijenija, da propustna moc prosecnog home racunara bude dosta veca ...

just my 2 cents

Ja razlikujem linux distribuciju od totalno novog OS-a. Jer sta uzmem ja ubuntu i promenim mu wallpaper koji dobijes kada se instalira i sada je to moj OS.

Inace google je najveci partner Apple-a tako da ogromna vecina njih tamo koristi Mac OS X.

Link to comment
Share on other sites

Ja razlikujem linux distribuciju od totalno novog OS-a. Jer sta uzmem ja ubuntu i promenim mu wallpaper koji dobijes kada se instalira i sada je to moj OS.

Pa nije bas tako. Zasto popravljati nesto sto nije pokvareno. Linux je odlican sistem, sve sto treba je da se olaksa end-userima koji su profila moje keve da to sve lakse mogu da koriste. Google bi mogao da udje u tu pricu kao neko ko ce da redizajnira kompletan interfejs i standardizuje izgled aplikacija. Mozda naprave novi window manager, ali kompletno novi OS, tesko.

Inace google je najveci partner Apple-a tako da ogromna vecina njih tamo koristi Mac OS X.

To jeste tacno :) Ovde svi setaju MacBookove, ali mislim da je to cisto da imaju sta da pokazu kad sednu u Starbucks na kafu :) Te notebookove ja mislim ni ne koriste inace :) Na svojim desktop masinama svi developeri oko mene koriste Linux, a OS X tek po neki Project Manager i ljudi is sales & marketing divizije :)

Link to comment
Share on other sites

Pa nije bas tako. Zasto popravljati nesto sto nije pokvareno. Linux je odlican sistem, sve sto treba je da se olaksa end-userima koji su profila moje keve da to sve lakse mogu da koriste. Google bi mogao da udje u tu pricu kao neko ko ce da redizajnira kompletan interfejs i standardizuje izgled aplikacija. Mozda naprave novi window manager, ali kompletno novi OS, tesko.

Sada idemo malo u off ali ajde :) Linux na desktop polju je i dalje najgori od sve dece sto je priznao i osnivac ubuntua koji je rekao da ubuntu trebaju otprilike 2 godine da stigne po upotrebljivosti Mac OS X. I to da stigne danasnji OS X a to znaci da ce mu ovaj opet pobeci za 2 dine:) Onda x.org je projekat koji je ispocetka lose zamisljen, Linux ima najlosije renderovanje fontova od svih (ili bolje da kazem Linux-ov GUI [:p] ). Baratanje sa particijama je krajnje inferiorno u odnosu na ostale. Ali sve to su sitni problemi. Krupni problemi su nedostatak "velikog" sw za isti adobe, autodesk itd.. I ne postojanje standarda kao sto win ima *.exe. *.deb ili *.rpm nisu ni izbliza to. Ali kao sto sam rekao to su manje za desktop. Ako ga koristis kao server boli te dupe za ovo. [:D] Mozda ako bi se napisao kompletan GUI od nule kao sto je to apple uradio tako bi se resili ovi mali problemi resenje za ove velike probleme trenutno nema na vidiku, ili ih ja bar ne vidim [:p]

Link to comment
Share on other sites

"veliki" softver obicno dodje sam po sebi. Kada bi Linux trziste postalo "bitno" developeri bi sami protovali svoje aplikacije.

Mislim da je najveci nedostatak Linuxa nepostojanje standardizacije. Nemaju svoj source tree, svako dodaje i oduzima u svojim distribucijama kako mu prdne, postoji gazilion razlicitih window managera (KDE vs Gnome vs Ostali ...)

i da ne bude potpuno off:

medium28459352089c6737ckx8.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...