Jump to content

W40K: Dawn o War 2


Bahamut

Recommended Posts

  • Replies 250
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mada ako se ispostavi da heroji imaju prelomnu tacku u igranju, to ce biti sranjce opasno

Jednom kad ubace heroje, tja trupu koja ima drugacije osobine nego ostali, tja moze da se dodatno budzi preko predmeta...tu je kraj..

Cisto sumnjam da ce moci u fightu ravnopravnih protivnika da dobije armija bez, protiv armije sa herojem i to je to.

Squad leader, kao fakticki upgradnja samog squada je jedno, ali heroj koji ide okolo i vrslja sa specijalnim mocima ...BLAH, jebo ih sve warcraft 3.

I ovde gore nema pomena oko COHa, u prethodne 3 recenice, tako da me zaobidjite sa ubacivanjem necega sto nisam rekao. CoH mi je super, ali ga ne igram jer je smorno sto su male mape za moje standarde. Vise volim ogromne borbe na ogromnom prostoru gde mnoge stvari dolaze do izrazaja, a ne samo kad ces da povuces neku trupu pre no li zagine i da li su protiv Spoka upotrebio lizarda.

Link to comment
Share on other sites

Onda, bru, dow 2 def. nije za tebe . Mape su male sa malim brojem jedinica.

Sto se tice heroja, njih mora da bude po samom lore-u, pobogu to je WH40k, bilo ih je u prvom delu, ima ih sad i uvek ce ih biti.

Ako se sretnu 2 identicne armije, logicno je da ce imati prednost ona koja jos ima i heroja, al to sto ce imati prednost ne znaci - insta win, nego samo to - prednost.

ajde ne

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro tebi je nedostatak gradnje negatian poen, mnogima je pozitivan. Igra jednostavno odstupa od onoga sto vecina ljudi smatra RTS-om...

Izvor sa Wikipedije :

In an RTS, as in other wargames, the participants position and maneuver units and structures under their control to secure areas of the map and/or destroy their opponents' assets. In a typical RTS it is possible to create additional units and structures during the course of a game. This is generally limited by a requirement to expend accumulated resources. These resources are in turn garnered by controlling special points on the map and/or possessing certain types of units and structures devoted to this purpose. More specifically, the typical game of the RTS genre features resource gathering, base building, in-game technological development and indirect control of units.[4][5]

Barem dva a i treci ( in-game technological development koji je mnogo pojednostavljen ) od cetiri osnovna elementa RTS zanra su zamenjena mnogim RPG elementima. Ono sto mnogo ljudi mesa sa strategijom a sto svakako nije odlika strateske igre jeste "COH" nacin borbe. Taj nacin borbe nema veze sa tradicionalnim nacinom izvodjenja borbe u RTS igrama i nije nikakav tehnoloski korak napred vec RPG logika primenjena u RTS zanru igara.

Iz tog razloga ova igra bi trebala da se svrsta u najmanju ruku u zanr RPG RTS hibrida ( gde RPG predstavlja novo opste prihvaceno shvatanje role playa koje se ogleda u herojima sa lvlovanje a ne u tradicionalni "pravi" roleplay).

Igra odstupa od celog RTS koncepta daleko vise od recimo WarCraft trojke. Povrh toga sto imas heroje , kojima kupujes iteme i koji dobijaju xp i lvl i koji su veoma mocni postoji upkeep koji se u war3 pokazao jako losim sistemom koji gura igraca da pravi sto manje drugih jedinica i fokusira se na vec overpowered heroje. Ovde je to jos gore iz razloga sto i same jedinice da se lvluju. Dakle obicne jedinice su kao mini heroji koji mogu da dobijaju lvl al ne mogu da kupuju iteme. Dakle igra se svela na microvanje veoma malog broja jedinica i staranja o njima da postanu veci lvl sto je samo po sebi stvara velik imbalance jer je tehnicki nemoguce da kada jednom krenes da gubis izvuches se iz toga. Koliko sam ja video LvL 2 guardian squad je 25% jaci od lvl1 guardian squada ( ispravite me ako gresim ).

Mape veoma male i na mapi bilo gde ( bez obzira da li ima ili nema fog of war ) mozes da vidis koje lokacije posteduje protivnik , izvidjanje je svedeno na minimum. Takodje i heroja biras pre nego sto pocne partija sto je opet jako lose.

Ja sam Warhammer univerzum uvek dozivljavao kao masovnu koljachinu gde heroji predvode velike vojske na velikim bojnim poljima zato mi je dow kec bio vrlo dobra igra. Imao si mocne heroje al tek kada ih na high tierima za veliku kolicinu resursa upgreadujes.

Kao sto sam napomenuo grafika je odlicna.. Wrathlordovi izgledaju veoma lepo.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Izvor sa Wikipedije :

In an RTS, as in other wargames, the participants position and maneuver units and structures under their control to secure areas of the map and/or destroy their opponents' assets. In a typical RTS it is possible to create additional units and structures during the course of a game. This is generally limited by a requirement to expend accumulated resources. These resources are in turn garnered by controlling special points on the map and/or possessing certain types of units and structures devoted to this purpose. More specifically, the typical game of the RTS genre features resource gathering, base building, in-game technological development and indirect control of units.[4][5]

Barem dva a i treci ( in-game technological development koji je mnogo pojednostavljen ) od cetiri osnovna elementa RTS zanra su zamenjena mnogim RPG elementima. Ono sto mnogo ljudi mesa sa strategijom a sto svakako nije odlika strateske igre jeste "COH" nacin borbe. Taj nacin borbe nema veze sa tradicionalnim nacinom izvodjenja borbe u RTS igrama i nije nikakav tehnoloski korak napred vec RPG logika primenjena u RTS zanru igara.

Iz tog razloga ova igra bi trebala da se svrsta u najmanju ruku u zanr RPG RTS hibrida ( gde RPG predstavlja novo opste prihvaceno shvatanje role playa koje se ogleda u herojima sa lvlovanje a ne u tradicionalni "pravi" roleplay).

Igra odstupa od celog RTS koncepta daleko vise od recimo WarCraft trojke. Povrh toga sto imas heroje , kojima kupujes iteme i koji dobijaju xp i lvl i koji su veoma mocni postoji upkeep koji se u war3 pokazao jako losim sistemom koji gura igraca da pravi sto manje drugih jedinica i fokusira se na vec overpowered heroje. Ovde je to jos gore iz razloga sto i same jedinice da se lvluju. Dakle obicne jedinice su kao mini heroji koji mogu da dobijaju lvl al ne mogu da kupuju iteme. Dakle igra se svela na microvanje veoma malog broja jedinica i staranja o njima da postanu veci lvl sto je samo po sebi stvara velik imbalance jer je tehnicki nemoguce da kada jednom krenes da gubis izvuches se iz toga. Koliko sam ja video LvL 2 guardian squad je 25% jaci od lvl1 guardian squada ( ispravite me ako gresim ).

Mape veoma male i na mapi bilo gde ( bez obzira da li ima ili nema fog of war ) mozes da vidis koje lokacije posteduje protivnik , izvidjanje je svedeno na minimum. Takodje i heroja biras pre nego sto pocne partija sto je opet jako lose.

Ja sam Warhammer univerzum uvek dozivljavao kao masovnu koljachinu gde heroji predvode velike vojske na velikim bojnim poljima zato mi je dow kec bio vrlo dobra igra. Imao si mocne heroje al tek kada ih na high tierima za veliku kolicinu resursa upgreadujes.

Kao sto sam napomenuo grafika je odlicna.. Wrathlordovi izgledaju veoma lepo.

Igra jednostavno nije klasicni RTS nego je RTT, upkeep postoji oduvek u relicovim strategijama i uopste ne forsira igrace da prave manje jedinica, jer i kad imas maximalan cap imas ih malo, a ako ne pravis jedinice - gubis.

Sto se tice levelovanja samih jedinica, takodje nisi u pravu, prvo uopste nisu tolike razlike izmedju nivoa , drugo level 1 hvy bolter squad ce da supresuje i tipa level 5 pesadiju bilo koje vrste.

A sto se tice obrta, desavalo mi se i desava se x puta da me protivnik spusti do 50 vp-a a da on i dalje ima 500 i da na kraju ja pobedim, tako da je to potpuno netacno.

To kako si ti "oduvek dozivaljavao" 40k univerzum nema veze sa samom igrom, dow 2 se trudi da ostane verodostojniji tabletop verziji gde su standardne bitke od po 1500 poena , sto ce reci - ne mnogo jedinica.

I heroji jesu jaki al su u zavisnosti od war geara uvek opremljeni za samo jednu vrstu situacija tj da budu caounter ili pesadiji ili vozilima ili neka 3 specijalnost a sve moze da counteruje...

ajde ne

Link to comment
Share on other sites

by Sony player:

Brue manje kaki, vise igraj igrice :)

Si provalio da sto manje igras to vise kenjas? ;)

by FO3 player:

haha, univerzalna istina :D

by PC player:

Prosvetlite me, o mocne igracine strategija, i pokazite neki kvalitet u novim igrama za PC, da drze vise od par dana, a da je za ljude koji igraju preko 25 god igrice a od toga 20 god strategije, ja sam izgubio nadu i zivce ;) :)

ps. a? a? al sam se sad kurcio sa godinama i "iskustvom" :))

ps2. ne, ozbiljno, probavam sve redom, al nista me ne drzi duze od par dana/sati/min ...jbga :(

Link to comment
Share on other sites

Igram igre 20+ godina i na kraju ispadne da sam Sony player jer sam igrao 2 njihova MMO-a? lol :)))

? Cek jel ti rece da si kupio jebeni Sony PS 3 ili ne? :)

Mozda je vreme da krenes da igras druge zanrove, ne? :) naravno, dok ne izbace idealnu strategiju ^_^

probao, ne vredi.

Jbga, pre se igrali i Untouchables i Lotus i Wonderboy, mnogo pre Johny Rebbela ili North and Southa i slicnih. Vec odavno sam se fokusirao na FPS (manje), Strategije i RPG :) Mada, predjoh pre par god onaj NFS Underground 2.

Odigrao sam prvu partiju pre nekih 15-ak min...i.....Your graphic and audio setting are too high and are lagging the game...

Toliko od mene... :)

previse zahtevna ili imas neki krs?

Link to comment
Share on other sites

15 godina proveo za PC-em, a PS3 imam mesec i kusur dana, i vec sam sony player, odlicno :)

No, PS3 je zabava itekakva :) a glavni razlog kupovine je FFXIII+MGS4, naravno tu su i LBP, Killzone2, Valkyria itd, da ne sirim pricu bezveze, tebi to ne znaci nista :P

A pravo igranje sledi kad izadje SC2, do tada mora nesto zabavno da se igra, a PC igre su sve losije i manje zabavne...

Edited by Rejz
Link to comment
Share on other sites

ne kapiram sto se toliko ljudi buni oko heroja, oni su sastavni deo wh i wh40k lore-a i isto tako mozes da im unapredjujes oruzja koja nose

to sto nema gradjevina stavlja akcenat na sam fight, ja sam najvise mrzeo da se cimam oko gradjevina i da ih unapredjujem pa da unapredjujem oruzje/oklop/spec.sposobnosti jedinicama :P

sad cu lepo napraviti jedinice, trcati po mapi sa njima i klati se :D (ali cu naravno razmisljati gde da stavljam h.bolter :] )

Odigrao sam prvu partiju pre nekih 15-ak min...i.....Your graphic and audio setting are too high and are lagging the game...

Toliko od mene... :)

i meni se desavalo, ali se pojavi samo na pocetku, a koliko sam primetio tokom igre sve je ok i ne laguje

problem se mozda javlja prilikom keshiranja mape i jedinica

@off

mislim da se meni ove godine puni radni staz od 20g igranja x), secam se da sam '89 igrao neke igre na amigi(nekoj) a onda i na nekoj prvoj verziji "terminatora" :)) , '90 sam imao svoj 286 i igrao princa, LHX (neki helitj koga sam vise puta probao naci), Centuriona, Star Control idr =)

mrf...

 

SigCustom.png

Link to comment
Share on other sites

Igrao sam 6,7 partija i svidja mi se.Inace annihilation mod je sranje i bolji je victory points mod .Nekako je dinamcniji i tako to.Da i jeste klanje kako ljudi kazu ali isto tako je i cuvanje jedinica prioritet jer recimo tactical squad od marinaca kosta 500 requa a to im dodje kao neka basic jedinica tako da ces da se povlacis i bezis kad god zagusti .Nema nijedan covek da rikne za dzabe [:D]

Link to comment
Share on other sites

15 godina proveo za PC-em, a PS3 imam mesec i kusur dana, i vec sam sony player, odlicno :)

No, PS3 je zabava itekakva :) a glavni razlog kupovine je FFXIII+MGS4, naravno tu su i LBP, Killzone2, Valkyria itd, da ne sirim pricu bezveze, tebi to ne znaci nista :P

A pravo igranje sledi kad izadje SC2, do tada mora nesto zabavno da se igra, a PC igre su sve losije i manje zabavne...

Another one bites the dust :(

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A pravo igranje sledi kad izadje SC2, do tada mora nesto zabavno da se igra, a PC igre su sve losije i manje zabavne...

Pravo da ti kazhem, nekako mi se nada vraca u PC da budem iskren. Imam i ja PS3, ali je PC zablistao sa igrama tipa AudioSurf, World of Goo i svakako Crayon Physics, a tu su i neke "naprednije" tipa King's Bounty.

No da ne skrecem sa teme, ja mislim da ce Dawn of War II biti strava!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...