Jump to content

vesti


Guest

Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

prednji deo megana mi je ok.

Gaming Is Not A Crime!!!

Hey Bon Jovi ko si ti

Hey Bon Jovi druze moj,

Ti si Bon Jovi iz Amerike ,

Ja sam Bon Jovi sa Cvetkove pijace,

Tebe voli omladina mlade zene,

Mene voli omladina mlade zene,

Ti si nekad bio faca, faca,

A onda sam dosao JA!

Nisi Bon Jovi izgubiJo,

Nisi Bon Jovi izgubiJo,

Nisi Bon Jovi izgubiJo!!!

Link to comment
Share on other sites

novi megane,farovi lice na novu lagunu.

car_photo_220546_7.jpg

Gaming Is Not A Crime!!!

Hey Bon Jovi ko si ti

Hey Bon Jovi druze moj,

Ti si Bon Jovi iz Amerike ,

Ja sam Bon Jovi sa Cvetkove pijace,

Tebe voli omladina mlade zene,

Mene voli omladina mlade zene,

Ti si nekad bio faca, faca,

A onda sam dosao JA!

Nisi Bon Jovi izgubiJo,

Nisi Bon Jovi izgubiJo,

Nisi Bon Jovi izgubiJo!!!

Link to comment
Share on other sites

pa okejiji je od aktuelnog sigurno:) mislim meni barem, lepsi mi je onaj prosli triput od sadasnjeg

ja sam se bukvalno smejao prvi put kad sam video sadašnji megane. al u međuvremenu sam se nekako navikao na njega, pa bih čak bio spreman za onaj sportski model da kažem i da je lep.

Link to comment
Share on other sites

poslednji model megana sport izgleda zlo :D

Gaming Is Not A Crime!!!

Hey Bon Jovi ko si ti

Hey Bon Jovi druze moj,

Ti si Bon Jovi iz Amerike ,

Ja sam Bon Jovi sa Cvetkove pijace,

Tebe voli omladina mlade zene,

Mene voli omladina mlade zene,

Ti si nekad bio faca, faca,

A onda sam dosao JA!

Nisi Bon Jovi izgubiJo,

Nisi Bon Jovi izgubiJo,

Nisi Bon Jovi izgubiJo!!!

Link to comment
Share on other sites

dobro, da su stavili nazad znak mazde i nazvali je recimo mazda 1 skroz bi se uklopio dizajn sa aktuelnim mazdinim modelima. Naravno ovo se odnosi na zadnji deo samo.

Inace, s obzirom da ne volim te jako male automobile ok je, u svakom slucaju mnogo lepsi od predhodnog modela.

Link to comment
Share on other sites

dobro, da su stavili nazad znak mazde i nazvali je recimo mazda 1 skroz bi se uklopio dizajn sa aktuelnim mazdinim modelima. Naravno ovo se odnosi na zadnji deo samo.

Meni pozadi lici na Corsu, jbmliga...

stari ka je bio neobičan i šašav, a ovo je totalno generičko.

Pa i ovaj je skroz shashav, al smo se mi kao javnost razmazili.

Uzmi VW Fox for instance. To je bas onako da se kaze genericki.

Al nije ni bitno, meni se novi Ka nimalo ne svidja - robusna karoserija u 3,5 m.. bljafuj.

btw, ovo ce uskoro da se pravi:

slr-speed-1.jpg

A i ovo takodje (Bugatti Veyron Grand Sport Roadster!)

big_BugattiVeyron16.4GrandSportRoadster.jpg

big_BugattiVeyron16.4GrandSportRoadster_01.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Da vam izbrisu pamcenje i da vam daju da rasporedite hronoloski Golfove od 1998. do danas (IV, V, VI), kapiram da bi retko ko pogodio pravi redosled. Ali je isti taj Golf jedan od najpozeljnijih automobila i na "belom" i na "crnom" trzistu, dok "petica" u svojoj poslednjoj godini na trzistu belezi rast od skoro 20% i drzi prvo mesto najprodavanijih automobila u Evropi. Ova natprirodna pojava je u svetu poznata kao Golf-efekat.

Sestica nema nijedan detalj koji donosi nesto novo - napred se napusta koncept monoblok-prednje maske i vraca se na ideje sa cetvrte generacije; silueta/bok automobila je kopija aktuelne petice, sa niskom linijom "struka" sto je van svakih trenutnih trendova; zadnji deo je nekim cudom ideja sa Touareg-a, koncepta zacetog 2001. godine; komandna tabla je modifikovano resenje sa Eos-a/Scirocco-a, koje je pak poteklo od aktuelne Skode Octavie... I uprkos tome sto modernizacije nema, prodavace se ko tri alve.

Sto se motorizacije tice, prekosutra nas ocekuju zvanicne informacije, ali se pretpostavlja da ce za pocetak da igraju na "sigurno" sa: 1.4 (80KS), 1.6 (102KS), 1.4 turbo (122KS i 140KS), sto su sve benzinci, a dizelaši 2.0 TDI sa 110 i 140KS. Ono sto ce ovde biti zanimljivo jeste da se od (verovatno) sredine sledece godine javlja potpuno nova generacija baznih benzinaca, i to 1,2 zapremine sa 4 cilindra i turbinom (85 i 100 KS). Dakle, od sledece godine krece era turbo-motora, trebalo je ljudima skoro 30 godina da shvate kako je turbo najbolji pronalazak u auto-industriji ikada. Svi ce motori u Golfovoj gami do kraja sledece godine dobiti turbo-punjace, i benzinci i (naravno) dizelasi, cime ce sam Golf, kao jedan model u moru svih ostalih, uticati na znacajno smanjenje procenata dizelasa u ukupnoj prodaji vozila. Do kraja 2009. godine, VW Golf VI bi trebao da ima rekordnu ponudu agregata, nekih 20ak razlicitih. Onome gore se pridruzuje i nova generacija 1,6 TDI dizela sa piezzo ubrizgivanjem, ali sa 90 i 105 KS, sto ce ciniti baznu ponudu zajedno sa 1,2 TSI benzincima. Tu bi trebao cak i da uleti 1,2 TDI sa tri cilindra i 75 KS, sa prosecnom potrosnjom od oko 4 litra na 100 km (ne preko 5 u gradu!). Dalje, vrh dizel-ponude ce ciniti DPF TDI sa dva litra, poznat iz Octavie RS, Audija A3/4 itd. sa 170 KS. Spekulise se i o bi-turbo varijanti istog sa ~204 KS. Uglavnom, bili su veliki planovi o vecem Golfu koji bi mogao da primi V6 TDI po haubu, ali VW se odluzio da ne ulaze previse u dizel-buducnost. Umesto toga, pare odoshe u razvoj fantasticnog 2,0 TSI benzinca, koji ce cak zameniti motor iz postojece R-sportske generacije modela. Novi VW Golf R ce sasvim sigurno imati 2,0 TSI sa nekih 280 KS! Tokom 2009. ce doci i GTI sa 240 KS (Seat Leon Cupra), a u osnovnoj ponudi ce ovaj TSI imati ravno 200 KS. Da pokazu koliko ce benzinci biti nadmocniji od dizela, VW ce predstaviti i novi 1,6 TSI sa 160 KS, koji ce se nalaziti negde u sredini ponude, trosice benzina koliko i atmosferski 1,6 uz znacajno bolje performanse, cak bolje od dizelasa ekvivalentne snage (manja ukupna masa, bolji raspored iste), a sa sve manjom baznom cenom (izmedju 20 i 21.000 evra). Ja izbrojah 17 razlicitih motora za novi Golf do 2010. godine. :)

GOLF!!!111

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

meni 308 do jaja i generalno, a kamoli u odnosu na golf:)

inace, ja nisam merodavan, meni je svaki golf preruzan bio, u svoje vreme ili van njega, nebitno. ono sto mi je fascinantno kod sestice je zadnji deo, brate, oni farovi su ko sa pretprosle kordobe otprilike ili tako nesto:) trojka je imala modernije. napred je kao zajebaniji od petice, to jeste.

sto se tice ka, slazem se sa ivanom, brate, ka je meni bio jako simpatican auto, ovo mi lici na nekog polu-jarisa polu-106, u prevodu, dosadno:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...