Jump to content

vesti


Guest

Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Za 6 dana ce zvanicno biti prikazana nova generacija BMW-ove serije 7. Za sada imamo samo teaser-pic, koji nam pokazuje da ce se dizajn tog automobila u velikoj meri oslanjati na BMW CS koncept od pre par godina:

bmw7.jpg

bmw_cs_concept_official_video_images.jpg

-----------

Volkswagen Scirocco R - takodje teaser slika malog Scirocco-a u nabudzenom izdanju. Spekulise se dal ce pod haubom biti aktuelni 3,2 V6 sa 250 KS, novi 3,0 V6 TFSI sa 290 KS ili (najverovatnije, zbog dimenzija) 2,0 TFSI sa barem 265KS.

scirocco1.jpg

-----------

Koncept buduce Mazde 3

mazda3_1.jpg

mazda3_2.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

E za ovo mi je stigao juče press release. Gledah one slike enterijera, ne izgleda loše uopšte. Kao Sandero naravno, i ima onih par nekih finih linija. I dalje je to Dačija, ali je lepo što i na njoj rade u pravcu poboljšanja vizuelnog dojma :)

Link to comment
Share on other sites

dačija od 105 ks ZOMFG!!!

I turbinom bratori!

Zapravo, koliko god se mi shalili, to je za dlaku slabiji motor ciji isti blok ide u novu Lagunu, koja je pak duplo tezha od Logana. Ako bi neko bio dovoljno lud da stavi krace ogibljenje, vece felne + sire gume i reprogramira chip na nekih 120-130 KS, za tih ulozenih soma do soma i po evra moze da ima Daciju koja ce moci da se igra sa GTI-jevima. :)

edit: Evo kako to izgleda za Renault Clio u istoj 1,5 dCI verziji:

Brand RENAULT

Model CLIO

Motor 1.5 DCI - 105CV

Year 2006 (approximative information, depending on the buying's country and buying's year of the car)

Cylinders 4

Displacement 1461

Technical data Original (DigitalTuning )

Power [HP] 105 / 4000 min-1 (130 / 4100 min-1 )

Torque [Nm] 240 / 2000 min-1 (288 / 1900 min-1 )

Speed [Km/h] 190 (200)

Acceleration 0-100 Km/h 11.1 (10.1 )

Use of fuel [l/100 Km] 4.6 (4.4 )

Increase of the power of 24 [HP]

Increase of the torque 48 [Nm]

Fuel reduction of 0.2 [l/100 km]

Price 499 [€] 860 [CHF]

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Osim prednjih svetala i cinjenice da su i jedan i drugi sedan, ne vidim neku veliku slicnost sa Civic-om Sedan?

Reche vlasnik KIA automobila aka great defender of KIA :))

Mis'im, ja gledam slike, i hocu da napishem "vidi sta se dobije kad KIA prodje pored hondine fabrike", to napishu i dva dodatna coveka ispod pa ja necu da ne bi ispalo bezveze, a da trojci odma' padne napamet Honda malo je prevelika slucajnost :))

Link to comment
Share on other sites

zanimljiva mi je ta pojava da ljudi krenu da brane auto koji poseduju u skoro svakoj raspravi, svima preporučuju da kupe taj isti ili sličan, itd itd. ok, dovla tu baš i nije neki ekstrem, on čovek zna o čemu priča većinu vremena :), al setio sam se onog sashav-a sa sezama (znaće laki), on je pre nekoliko godina govorio da je ford sijera najbolji auto na svetu :))

Link to comment
Share on other sites

Nova BMW Sedmica

new7d.jpg

new7c.jpg

napredak u odnosu na trenutnu, ali covek se nekako razocara u proizvodjacha kada se sa necheg veoma hrabrog i jedinstvenog, iako nekima nedopadljivog izgleda, vrati na donekle "vanila" izgled

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Ruzan mi je ovaj porshe, audi mi se dopada :) Prednji far dosta lici na far novog lancera.

Taj novi lancer je zapravo preuzet dizajn sa galanta iz 98-me inace meni najboljeg modela koji je mitsubishi izbacio (ne racunajuci evo-e) i generalno moj omiljeni ulichni auto.

1091441426IM00005e7wwwwww.jpg

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ne znam da li je neko vec postavio ali novi Citroen C5 mnogo mocno izgleda...

2008-citroen-c5-11.jpg

2008-citroen-c5-13.jpg

2008-citroen-c5-16.jpg

2008-citroen-c5-17.jpg

Edited by raazek

Gaming Is Not A Crime!!!

Hey Bon Jovi ko si ti

Hey Bon Jovi druze moj,

Ti si Bon Jovi iz Amerike ,

Ja sam Bon Jovi sa Cvetkove pijace,

Tebe voli omladina mlade zene,

Mene voli omladina mlade zene,

Ti si nekad bio faca, faca,

A onda sam dosao JA!

Nisi Bon Jovi izgubiJo,

Nisi Bon Jovi izgubiJo,

Nisi Bon Jovi izgubiJo!!!

Link to comment
Share on other sites

Reche vlasnik KIA automobila aka great defender of KIA :))

Mis'im, ja gledam slike, i hocu da napishem "vidi sta se dobije kad KIA prodje pored hondine fabrike", to napishu i dva dodatna coveka ispod pa ja necu da ne bi ispalo bezveze, a da trojci odma' padne napamet Honda malo je prevelika slucajnost :))

Jao bre, mnogo me nerviras znas? :)

Ne branim ja onu Kiu, cak mi se nimalo ne svidja jer je americkog stila a ja to ne volim, nego samo kazem kako mi generalno ne lici na tu Hondu:

car_civic_hybrid_008_2006_m.jpg

A to da li Kiu branim generalno ili ne - ja sam imao odredjeni budzet kada sam kupovao auto i odabrao sam Kiu jer mi je u tom segmentu najbolja. Glupo je da posle kazem kako ima nesto bolje, ne? Iako je ova dole nova BMW sedmica ochajna, opet je bolja od moje ili bilo koje Kie, jel. :)

Nova BMW Sedmica

new7d.jpg

new7c.jpg

napredak u odnosu na trenutnu, ali covek se nekako razocara u proizvodjacha kada se sa necheg veoma hrabrog i jedinstvenog, iako nekima nedopadljivog izgleda, vrati na donekle "vanila" izgled

Ochajna je. :/

Ocekivao sam neku revoluciju...

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...