Jump to content

pričajte


Recommended Posts

Prvo zamalo da se onesvestim od gledanja, a onda sam video l'italiana.

Ili je to ipak jesus?

Kruko :

1. Odes u banku u kojoj primas platu i trazis izvod o licnim primanjima (iliti plati) za zadnjih 6 meseci.

2. Odes u poresku i trazis uverenje o izmirenim porezima (salter dole uverenja)

3. ako si sve platio daju ti potvrdu kroz par dana, mpraces da se prosetas kroz par soba (117, sto i krac, 4 sobe ima valjda)

4. Potvrda i izvestaj iz banke i to je to.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kad smo vec kod robijanja, jel zna neko kako se pise potvrda o licnim primanjima za vizu? posto sam sam sebi poslodavac, jelte. koja je forma, itd...

Cudi me da ti ne trazhe izvod iz banke ili tako nesto, gde se najbolje vide licna primanja. Ali ako nema toga, onda ovako nekako:

Za:

Ambasada te i te zemlje

Ulica i broj

Grad

POTVRDA

Ovim dokumentom se potvrdjuje da zaposleni Govnotron Zechevic JMBG, broj pasosa, poseduje platu u iznosu od 12,302 dinara bruto/neto, a da je u firmi Zechevic i Sin zaposlen na neodredjeno vreme na poziciji slagacha kutija sa tonerima od 01.01.2006. godine.

Ova potvrda se izdaje za potrebe izdavanja vize i ne mozhe se koristiti u druge svrhe.

U Beogradu

26.3.2008. godine

Zechevic stariji,

Zechevic & Son

pecat & potpis.

Sve to na vasem zvanicnom memorandumu firme.

Eto :)

Kruko :

1. Odes u banku u kojoj primas platu i trazis izvod o licnim primanjima (iliti plati) za zadnjih 6 meseci.

2. Odes u poresku i trazis uverenje o izmirenim porezima (salter dole uverenja)

3. ako si sve platio daju ti potvrdu kroz par dana, mpraces da se prosetas kroz par soba (117, sto i krac, 4 sobe ima valjda)

4. Potvrda i izvestaj iz banke i to je to.

cek, cek, cek, cek, cek ... ja sam razumeo da se cela firma ne vodi na Kruka vec na caleta, a da on misli da je "sam sebi gazda" tj. da ce sam sebi pisati taj dokument. Ako se firma vodi na tebe Kru, odnosno ti si "preduzetnik", onda je sve ovo sto kazhe igor.

Link to comment
Share on other sites

kad smo vec kod robijanja, jel zna neko kako se pise potvrda o licnim primanjima za vizu? posto sam sam sebi poslodavac, jelte. koja je forma, itd...

oćeš da ti forwardujem sve te kurce već prevedene na engleski?

Ma jok, traze izvod iz banke, ne jebu vise to na memou firme.

meni su tražili i to i iz banke za tekući i iz banke za štednju i iz PIO o plaćenim porezima i još 14 drugih papira (ukupno 18).

Link to comment
Share on other sites

sam svoj gazda, podrazumeva da je kru vlasnik firme.

A ako je kruko sr. vlasnik, i ako je kru jr. stalno zaposlen, dovoljan mu je izvod iz banke

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

zaposlen sam, a radim sve sam sebi, samo nisam odgovorno lice, to sam mislio ;) dakle, zvanican status mi je stalno zaposlen.

inace, ovo treba za jebenu vizu, i u vezi sa tim, par pitanja:

* zdravstveno osiguranje i osiguranje u slučaju nesreće koje ispunjava sledeće kriterijume: Iznos koji pokriva najmanje 30.000,- €, važeše za sve države članice Šengenskog sporazuma (samo za Austriju nije dovoljno), period važnosti osiguranja mora odgovarati periodu važnosti vize, sedište osiguravajućeg društva mora biti u nekoj državi EU

gde se to uplacuje, i u kojoj protivvrednosti?

* sva dokumenta na srpskom jeziku treba da budu prevedena na nemački jezik i otkucana pisaćom mašinom ili odštampana na kompjuteru!

da li predajem dokumenta I na srpskom I na nemackom jeziku, ili samo nemackom, overena od strane sudskog tumaca?

* garantno pismo od pozivaoca u originalu overeno kod notara ili suda sa brojem telefona suda/notara

on je to tamo u muriji predao, sta li je vec radio, da li treba da mi posalje original? isto pitanje vazi i za sledece 3 stavke:

* dokaz o aktuelnim ličnim primanjima pozivaoca (npr. platni obračun od poslednja 3 meseca)

* kopija pasoša (odn. dokaza o državljanstvu) pozivaoca, ukoliko je pozivaoc strani državljanin i kopija austrijske boravišne vize

* kopija ugovora od stana pozivaoca sa dokazom o komunalnim troškovima odn. kopijom kupoprodajnog ugovora/ izvoda iz zemljišnih knjiga (braaaaaate)

* potvrda o zaposlenju od strane poslodavca uključujući potvrde o ličnim primanjima i potvrde o godišnjem odmoru

ovo sam odradio na memorandumu, ne znam da li je ispravna forma, i treba li broj pasosa, pelena, i kurca:

Re{enje o kori{}enju godi{njeg odmora za 2008. godinu

Zaposlenom Ze~evi} Uro{u, koji obavlja poslove komercijalnog tehni~ara, utvr|uje se pravo na godi{nji odmor za 2008. godinu, u trajanju od 15 radnih dana.

Prema planu kori{}enja godi{njih odmora, zaposleni }e koristiti godi{nji odmor u vremenu od 25.04.2008. god. do 10.05.2008. god., s tim da se na posao javi 12.05.2008. godine.

strashno, osecam se kao cigan. ustvari, kao srbin :P

sto se tice tuple, ne primam je na racun :|

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

gz chizro!

vrno se iz grada, proveo manje od 4h po shalterima = success!

lol - na shalteru do mene u zavodu za zdravstvenu zastitu se potukla 3 tipa (2ca krenula da smiruju jednog sto se svadjao sa nekom zhenom oko mesta u redu) posle dosla murija...bar mi nije bilo dosadno =o))

Link to comment
Share on other sites

sto se tice tuple, ne primam je na racun :|

hmmm, ja kad sam trazio iskljucivo su trazili izvod iz banke (za Irsku)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

gde se to uplacuje, i u kojoj protivvrednosti?

Mozes u Dunav Osiguranju ili Delta Generali npr. Dunav je jeftiniji, mada ne znam na koji je iznos premija, kad trazhe minimum 30,000 evra. Cena je izmedju 5 i 10 evra za recimo 7 do 10 dana puta.

da li predajem dokumenta I na srpskom I na nemackom jeziku, ili samo nemackom, overena od strane sudskog tumaca?

najbolje da za ovo zoves ambasadu, jer ja kad sam predavao u Svajcarskoj, trazili su prevod za ponesto, ali nije morao biti overen sudskim putem vec je dovoljno bilo da samo prevedes. Jer sudski tumach nije jeftin, mislim da je 10 evrica strana.

on je to tamo u muriji predao, sta li je vec radio, da li treba da mi posalje original? isto pitanje vazi i za sledece 3 stavke:

Moras imati originalno pozivno pismo. Za ove druge tri stavke, jel si ti siguran da ti sve ovo treba? Da ti ne popunjavash vizu za "kriminalno gonjene ljude koji su ubili jednako ili vishe od petoro ljudi?" posto, ne secam se da ni Svajcarci ovoliko smaraju.

Za odmor ti je ok, mada opet, ne znam sto to trazhe.

sto se tice tuple, ne primam je na racun :|

omg, pa kako primash? mis'im, moras primati makar minimalac, ako si vec prijavljen.

Link to comment
Share on other sites

a jel predajesh mozda i teglice sa telesnim technostima, chisto da vide da nisi mozda Tifusar? :) boze, pa kao da smo pogani

@topik - zaglavio sinoc do 5 radeci, malopre se probudio, sad moram do sbb-a da uplatim net i da usput pogledam neke patike

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

@Kruko

Za osiguranje idi u Delta Generali, to imas blizu bilo koje ambasade, to se odradi za 5 min, samo treba da das kesh.

EDIT

Ala sam okasnio, ja otvorio stranicu i zaboravio. To za pokrivanje 30000 evra nema veze, nemoj to da te uzbudjuje, samo se opusti i idi u jedno od ova dva sto je Laki rekao i to je to. Na primer, ja sam platio 100 evra za osiguranje na godinu dana, ali koje vazi ukupno 3 meseca u tih godinu dana.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

osiguranje možeš da uplatiš u džoli travelu u YBC, to ti je blizu posla, a verovatno ima neko uplatno mesto i u piramidi. prevodi ne moraju biti overeni, a predaješ ih zakačene za original.

Link to comment
Share on other sites

sad sa razgovora, nisam navikao na ove gradske guzve ali moracu, zato sto sam dobio posaooooooooo jeeeeeee :D od prvog pocinjem zvanicno, ovih par dana idem cisto da uletim u fazon posla, cekam neke rodjake, pa onda malo da izadjem

e jebi ga :(

Al ajde gz :)

Dani radosnog blejanja i pranja kola su zdravo cao :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...