Jump to content

Indie Games


Recommended Posts

 

umobolna je igra, odusevio sam se.

 

izasao i teleglitch: die more edition. bas je die more, ne mogu da predjem dva nivoa a da ne knorim  [xx(]

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Izasao i onaj Hammerwatch, new age Gauntlet. Ima na stimu

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

+1000 za carevanje Papers, pleasea.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

auu kolko ovih indi igrica izadje u zadnjih nedelju dana pa ne mogu stignem sve popalim sunce ti :

guacamole, papers, marko of ninja s.edition, rogue legacy, skulls of shogun , space hulk, duck tales , fallen world, hammerwatch omfg !!!!

Edited by Frubi

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

Ја бих само да скренем пажњу на Touhou project - Круко га је већ помињао, али ја сам се тек од скоро упознао са дотичним феноменом, па реко да поделим радос:)

 

Елем, у питању је серија ''данмаку'' игрица, тј. скролујућа пуцачина, али са акцентом на зилионима пројектила које избегавате. Принцип је нееешто другачији од стандардних шутера тог типа, нпр. пројектили су спорији, има их (много) више, ваш хитбокс је мањи, краљице се обично дуже играју итд.

 

Ево вики странице

http://en.wikipedia.org/wiki/Touhou_Project

 

Ево и викија за сам пројекат

http://touhou.wikia.com/wiki/Touhou_Wiki

 

 

Шта је готивно код тохоа? Па, за почетак, серијал траје годинама и има већ фазон петнаестак игара. СВЕ ради један лик, значи, цртеж, музика, све (зато су концепти мало лол ал добро, шта да се ради:) ). Игре су доста високо на feels right скали, мени милина да играм, а капирам да је то можда и најбитнији аспект код овог жанра.

Међутим, оно што је најфасцинантније код тохоа је заправо његов фенбејс:) Гомила царева која прати игру, прави стрипове, илустрације и остале зајебанције... Чак је урађен и аниме ЛОЛ, мислим, царски јер је то фан мејд аниме који је скроз нормалан и може да прође ко неки комерцијални.

 

 

На piratebay има торената, скините неки компилацијски (гледајте да има новије наслове) и пикајте. Е сад, пошто је серијал прилично тежак, људи за уходавање препоручују imperishable night, mountain of faith или ten desires. Лично сам узео да дрвим ten desires пошто је новији, чини ми се и једноставнији (нема толико ликова за бирање), а и некако ми делује да је јачи у feels right категорији од осталих. Исто тако, људи саветују да се не игра на изи, већ да се крене од нормал. За који год наслов да се одлучите, гледајте да мало гуглате, пошто неке финесе нису толико интуитивне (шта који абилити ради нпр).

Куцате само touhou и наћи ће шта има.

 

 

 

 

За крај оно што је можда и најпознатије код овог пројекта, а то је фенбејс дрндање једне нумере из игре:)

 

Прво је ова песма постала хит, ово је нумера из деведес осме из четвртог дела у серијалу:

 

Онда је неки цар, продуцент шта ли, избацио ово, то је ремикс нумере, али са вокалним делом, који изводи нека јапанска поп риба

 

Затим је неки лик избацио (прилично ружан и лол) сториборд који би, по њему, био идеалан за песму

 

А онда је неки лик одрадио тај сториборд и избацио ово лол

 

Што је фазон постало мега гига популарно у ниши и имало не знам колико милиона вјуова и коментара на разним сајтовима и онда штоно кажу, остало је историја:)

Мени је царска ова верзија рецимо

 

 

 

 

 

 

Енивеј, ја сам прво наишао на ове околне трипове, па сам се преко тога заинтересовао за саме игре и оно, одушевио сам се:) У принципу ми је јасно зашто је цео трип око тохоа постао толики феномен и зашто његови фанови нису нормални:) Игре су просто толико некако царске са милион аспеката, не знам ни сам како да објасним:) Гејмплеј је до јаја, постоје нека ситна решењца која додају на трип, музика је прилично добра (лик што прави је ваљда прво хтео да се бави компоновањем музике за игре), али оно што сам ја некако највише приметио и што ми се намеће као највећи селинг поинт је неки генерални шмек. На пример, сетинг је прилично развијен, што је чудно за овакву игру. Дизајн је прилично оригиналан и допадљив. Мени су најјачи дијалози са краљицама, који су другачији у зависности од тога са којим ликом играте, толико су олскул ретардирани да сам се наглас смејао:)

 

Све у свему, жестока препорука од мене:) Ретко се замајавам са ''малим'' играма, али ово је изузетак. Баш има оно ''нешто'' што даје ту неку царску обланду што издваја царске игре од мање царских:)))

 

 

 

 

А да, пример гејмплеја (немојте се усрати, ово је неки зајебани левел тежине:) )

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ја ти кажем немој се усрат, ево прелазим фазон два нивоа без гињења, а стижем до петог (од шест) на нормал у овој тен дизајрз, а преглуп сам за жанр:)

 

Топло препоручам, шта те кошта да пробаш:)

 

 

(тај клип није из ове што је лакша:) )

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ја ти кажем немој се усрат, ево прелазим фазон два нивоа без гињења, а стижем до петог (од шест) на нормал у овој тен дизајрз, а преглуп сам за жанр:)

 

Топло препоручам, шта те кошта да пробаш:)

 

 

(тај клип није из ове што је лакша:) )

 

Nisi skontao vajb posta™ [:D]

 

/ragequit na foru toštoljudipričajutonijeistinakolikojeovovežbaozaštonekoimaovolikovremenauživotujebote

 

Ono je ko kad igrica na automatu hoće da ti pojede žeton "na finjaka" :D

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Али има ту пар трипова, нпр. ти флеши патерни су углавном ту да те збуне и заправо, ако се одупреш епилепсији, видећеш да ''математички'' није толико тешко (не причам за овај риплеј, него генерално) колико изгледа. И ту је и трип са малим хитбоксом, па онда са оним стримингом или како се већ зове (кад те гађају ''паметни'' ликови, тј. они што гађају конкретно тебе), ти се наместиш негде, чекаш и идеш повремено по милиметар на другу страну, а меци те ''прате'' и маше итд.

 

Мени је све ово екстра занимљиво, јер нисам играо жанр раније, пошто сам углавном био усран у старту, па нисам ни инсталирао:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa teže ćeš da odradiš pathfinding, lupam, sa mravom kroz bačenu šaku pirinča nego sa mačkom kroz 4 lubenice iako ti 4 lubenice zahvataju 98% centralnog vidnog polja at all times samo su vremenski smaknute jer ne možeš da se koncentrišeš na sav pirinač odjednom nego panično gledaš samo neku najbližu okolinu da bi ostao živ i mnogo teže ćeš da skontaš obrazac kretanja izvan tog "attention spotlighta", u suštini gameplay je dizajniran za trial and error sa 0/1 ishodom, što je onda neki action puzzle, s'tim što u puzzle-u kad nešto naučiš naučio si nećeš sledeći put zajebati stvar jer ga nisi rešio 317 puta nego imaš ma koliko beskorisno neko inkrementalno znanje iz prethodnog pokušaja - imaš i ovde ali je skopčano sa motorikom a motorika se ne da "naučio sam" tripu nego se grinda i prolongira vreme prelaska i bla bla bla mator sam i lenj da učim nove stvari daj mi konzervu voćne salate a ne kilo svežeg voća [:)]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Бре што си тврдоглав, ја ти кажем да није тако, ја овде после пет играња више стижем него рецимо у аеро фајтерсима које сам играо хиљаду пута:) А ако је неко глуп за фокус, моторику итд. у овим игрицама, то сам ја:)

 

Поента је да пиринач стоји, а лубенице иду триста на сат:) Исто тако, ти шириш то видно поље постепено, фора је да играш шах са тим пиринчем, не да панично идеш лево десно на свом екрану од милиметар.

 

Ал добро, овде није трип да ''пређеш'', мислим јесте, али то је лол, прећеш за пола сата.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ахах:)

 

ал сад озбиљно, ја сам се изненадио колко заправо није трајал енд ерор фазон, ако сам играо пет пута, сваки пут ми је био дупло бољи од прошлог само зато што сам ''еволуирао''. Зашто сам досадан толико - зато што сам био ти пре него што сам пробао:) Другим речима, увек сам бежао од ових игрица толико да нећу да кликнем на фазон скриншот кад неко ривјуира јер оно, толико ме не занима, јер ми све делује ко неки френетични мамбо џамбо. А није!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Najgori ste vi reformisani hejteri! Jel ideš na Game Haters Anonymous sastanke gde prepričavate iskustva sa prethodno ishejtovanim igrama ? [:D]

 

"Danas je tačno 3 meseca kako nisam ishejtovao nijednu igru a da je nisam probao" [:D]

 

"Ako nekada osetite da morate da ishejtujete neku igru a baš nećete da je igrate, imate Dragon Age 2, to se ne računa u varanje"

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

"Ako nekada osetite da morate da ishejtujete neku igru a baš nećete da je igrate, imate Dragon Age 2, to se ne računa u varanje"

 

ахахахаха:)

 

Па нисам ја био хејтер, ја сам само погрешно перципирао на шта личи гејмплеј таквих игара (тј. не, правилно сам перципирао НА ШТА ЛИЧИ, али погрешно закључио какав је) и онда одбацио као неко искуство које представља компилацију ствари које ме не интересују:)

И добро, онда је природно да идем около и вичем ''људи, тадић је говно, ево и ја сам гласао за њега раније ал верујте ми, јоооој, па како сад да вам кажем да сам и ја исто тако, а да ме не дисмисујете, јоооој, па знам, и ја бих сам себе дисмисово да дођем себи из будућности ааааа'' :)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Jebo me pas i kad sam te poslušao!

 

Ceo dan igram, skačem iz dela u deo...  Interesantno mi je da sam ušao sa stavom "ovo mogu samo ludi japanci, mašine, blatruć, da bih na kraju prešao i drugi stage na lunatic bez da izgubim život! (Perfect cherry blossom)

 

Teška navlaka.

Link to comment
Share on other sites

ахаха није то титула, то је седми наставак тохоа:)

 

Атомик:

ето видиш да може, само изгледа да не може пре него што заправо заиграш:) То је оно што проповедам!

Пошто сам ја глуп, ја највише што сам стигао је пети стејџ на нормал и четврти на хард, лунатик нисам ни пипао (има шест нивоа). Причам о ten desires, пошто то пикам. Мислим да то у PCB нема, али овде је сјајан трип што можеш да практисујеш босове и трипове.

Ако већ ниси, обавезно гуглај трипове и механике, пошто је екстра корисно (никад се не бих сетио пола ствари сам).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...