Jump to content

NEZAVISNO KOSOVO


Guest

Recommended Posts

shto se mi vishe trudimo da proshirimo slobode to nam je sve gore, shta je tu glupost. jedino shto moze da bude je da kod nas zaista manjine nemaju nikakva veca prava nego srbi tipa u madjarskoj, shto cu onda uzeti kao svoju greshku, al ne bih rekoam poshto smo se zbog shiptara bash onako trudili. nije ovo madjarska, albanija, ovo ej srbija.

Pa pazi nisi u pravu. Neznam, koliko puta moram da ponovim, ali manjine u Vojvodini su skroz kul da zive u Srbiji.(naravno, velika vecina ljudi) U Vrscu gde ima samo circa 40-45hiljada ljudi, zivi oko 30 naroda(i to bez chamuga koji su doshli da pikaju basket [:D] ) Ja to shvatam kao veliko bogatsvo i sluzi na ponos srpskom narodu.

Meni su bezveze bilo kakvi komentari tog tipa. Ovi narodi su ziveli u Austrougarskoj, shto znachi da su civilizovaniji, ti ljudi nemaju po 12-oro dece.... MOJNE da poistovecujesh madjare(i ostale) sa shiptarima.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ne posistovecujem niti mislim nishta loshe o madjarima, niti mislim da ih treba proterati, ejr ce sigurno neko i to zkljuchiti an osnovu onoga shto sam napisao.

Edited by Urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

@Shekk zvani Nemanja

Ala si namazan, boldovao si pogresan deo:

Suverenost potiče od građana koji je vrše referendumom, narodnom inicijativom i preko svojih slobodno izabranih predstavnika.

Nije ovo Zan Zak matori, nego Moneskje sa sveprisutnim Makijavelijem.

Pošteno, boldovao sam ukrivo. Treba samo građana jer je poenta posta bila da se ovde potura pojam nacije kao nosioca suvereniteta a to je zapravo laž jer ovo nije srpska nacionalna država tj može sutra predsednik da bude Albanac, a vlada sastavljena isključivo od sadašnjih manjina suverenitet države ne bi bio narušen samom tom činjenicom. I u krajnjem, interes srpskog naroda koji živi u državi Srbiji realizuje se samo i isključivo kroz volju građana.

@'Shekk zvani Nemanja' - što smo zvanični :P

@"Nacionalni interes"

Nečiji komentar na rezultate predsedničkih izbora "Srbi su ipak hteli Tomu" je najbolji indikator zablude u koju je srpski narod doveden NAJPRE od strane svojih "slobodno izabranih predstavnika" koji manipulišu srpskim narodom da radi protiv sebe. "Nacionalni interes" koju su definisali "istaknuti srpski" se ne sprovodi zato što je neodređen, konfuzan i dnevno-politički. Tu dolazi spin master KDV. Oni ne sprovode ono što su obećali srpskom narodu zato što zli nesrpski građani pomažu srpskim građanima ispranog mozga da kroz volju svih građana sabotiraju njihov idealni plan. Dakle, treba "slobodno izabranim predstavnicima" bez rezerve, u potpunosti, "narodnom voljom", dati odrešene ruke da "nacionalni interes" sprovode mimo volje zlonamernih građana koji slučajno predstavljaju većinu. I samo se i uvek o tome radi. Još malo vlasti plox. Samo mi dajte da ne razmišljam o reizboru i čuda ću napraviti.

Od pada komunizma, prelaz u Slobizam je bio relativno seamless, promenjen je samo model oligarhije, onda su se stvari malo zamutile od 5. oktobra na ovamo, vlast je naprasno postala smenjiva pa su se centri moći vratili u službe i tokove novca... "Veće staraca" na čelu sa KDV-om sistematski radi da se vlast oduzme iz ruku građana i vrati u partijske odbore i kadrovske komisije, i zamislite, uspeva im.

Poenta ovog polusvesnog rantovanja sa moje strane je: "Srpsko nacionalno pitanje" je mehanizam kojim se sistematski ruši demokratija u Srbiji umesto da se ono rešava. A ko je ruši? Pa sigurno ne oni koji imaju podršku većine građana. Ti se samo kurvaju jer im primamljivo zvuči mesto u nekom budućem, najpre "kriznom" a potom "do daljnjeg" uređenju Srbije...

Eto zašto se ježim na pomen "nacionalnog interesa".

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

shto se mi vishe trudimo da proshirimo slobode to nam je sve gore, shta je tu glupost. jedino shto moze da bude je da kod nas zaista manjine nemaju nikakva veca prava nego srbi tipa u madjarskoj, shto cu onda uzeti kao svoju greshku, al ne bih rekoam poshto smo se zbog shiptara bash onako trudili. nije ovo madjarska, albanija, ovo ej srbija.

nemoj se ljutiti, al stvarno ne volim kad neko ko ne poznaje vojvodinu (pretpostavljam da ne poznajes), njenu istoriju i etnicku strukturu govori o pravima manjina u vojvodini. pa vojvodina jeste to sto jeste i jedan od nasih simbola jeste zajednicki zivot svih ljudi u jednakim pravima, puno jezika na ulici, kultura, obicaja i svega drugog. kulture koje na ovim prostorima zajednicki i mirno postoje vec vekovima

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

kako ja zivim u Vojvodini a nista od toga nisam primetio...

Nit kulture mesovite, nit zajednicki zivot, nista... Isti nacin zivota kao i oni iz Kragujevca. Mozda kod vas tamo gore, ovde to nije slucaj..

Jebe se meni za Vojvodinu iskreno, sto se mene tice Pancevo je u nekoj fazi spajanja sa Beogradom i sto se pre to desi to bolje za nas(u svakom pogledu). I to nije moje misljenje nego misljenje svih koje poznajem i koji pricaju o ovoj temi.

Sto se tice Kosova, zao mi je jako i nadam se da ga necemo priznati nikada. Ne treba ratovati i bezveze gubiti glavu nego pokusasti diplomatijom da ga povratimo, ako ne sad, neka bude za 10,15, 20 godina.

I najvise mi je zao onog decka sto je poginuo u ambasadi americkoj, ceo dan sam danas ubijen zbog toga nekako

posebno sto se prica da je navodno prvo otrovan pa pusten da izgori. Uzas

indeed

Link to comment
Share on other sites

da imam resenje kandidovao bih se za predsednika. na stranu sve sto se dogodilo, propaganda je uspela da nas podeli na suvise delova, toliko da cak kada su i najvece nepravde prema nasem narodu u pitanju mi ne mozemo biti jedinstveni.

tru :(

bottom line mojih prica je da nam je uvek neko drugi kriv, nikad mi sami. amerika, propaganda, tito, ovaj onaj. i dokle god je tako, mi cemo biti u kurcu.

jebem mu mater kako to da smo bas mi uvek u sranju, nikad neko drugi. sad cekam odgovor iz treceg oka o nebeskom narodu, amerikancima ljubomornim na nasu istoriju i zaveri sveta protiv srba

i jesu krivi amerika i eu. i kako objashnjavash shta je Sarma rekao>

... jebenim nemcima je 1954. bilo mnogo manje prebacivanja, nego nama danas...

nemoj se ljutiti, al stvarno ne volim kad neko ko ne poznaje vojvodinu (pretpostavljam da ne poznajes), njenu istoriju i etnicku strukturu govori o pravima manjina u vojvodini. pa vojvodina jeste to sto jeste i jedan od nasih simbola jeste zajednicki zivot svih ljudi u jednakim pravima, puno jezika na ulici, kultura, obicaja i svega drugog. kulture koje na ovim prostorima zajednicki i mirno postoje vec vekovima

uskoro nece biti toga 'nashi'

i, da, Dvini, i ostali: A shta ako mi zaista ne da ne zelimo da isporuchimo Mladica i Karadzica? shta ako su jednostavno na drugom kraju sveta, ili mrtvi na dnu nekog jezera?? SHTA AKO ZAISTA NE MOZEMO DA IH ISPORUCHIMO, A? Ili mislite da to ne moze biti moguce? Ja lichno smatram da bi ove vlasti to odavno uradile da mogu.

sad dal je to ispravno, dal su krivi i slichno je sasvim nebitno za ovo moje pitanje, i, kao shto je Seth Fix Pekar pomenuo vec dva puta> kako su nashli Sadama chuvenog a ovu dvojicu ne?

Dakija moram da pohvalim, na ovom topicu me je prijatno iznenadio.

Al jebeno ne mogu da verujem koliko neki ljudi retardirani mogu da budu, neke stvari mi nikad nece biti jasne al mozda i bolje tako.

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Dakija moram da pohvalim, na ovom topicu me je prijatno iznenadio.

Al jebeno ne mogu da verujem koliko neki ljudi retardirani mogu da budu, neke stvari mi nikad nece biti jasne al mozda i bolje tako.

Dovoljno je da se neko izjasni kao radikal/dssovac i da te prijatno iznenadi? How mindconsuming.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ja lichno smatram da bi ove vlasti to odavno uradile da mogu.

kostunica prvi, sa sve amfilohijem radovicem kao podrskom. kazem za mladica, karadzica stite ameri

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

...

i, da, Dvini, i ostali: A shta ako mi zaista ne da ne zelimo da isporuchimo Mladica i Karadzica? shta ako su jednostavno na drugom kraju sveta, ili mrtvi na dnu nekog jezera?? SHTA AKO ZAISTA NE MOZEMO DA IH ISPORUCHIMO, A? Ili mislite da to ne moze biti moguce? ...

Florens Artman je dala otkaz na svoju funkciju, glavni razlog bio je kako je sama rekla (ne citiram) "prljave političke igre koje se vode protiv Srbije". Između ostalog rekla je i da se Karadžić i Mladić više ne nalaze na području bivše SFRJ. Ako ima ikoga ovde

ko ne zna ko je Florens Artman = ona je bila desna ruka Karli Del Ponte i portparol Haškog tribunala.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

da ga ameri stite, zasto onako drkaju celu njegovu familiju do petog kolena?

zato sto su lajing sanz of bicz . te price kako ga stite ameri se vrte na svakoj strani jos od milosevica, a potvrdu su dobile i u onom razgovoru karle del ponte sa nekim bosancem, sto je bilo prenoseno i na hrtu i kod nas. karla je bas, ja mislim, i dala primere, kada je javljeno SFOR-u i drugim policijama da krenu da ga hapse jer su znali gde je (jos devedesetih) pa su ameri u nekoliko prilika blokirali hapsenje. ovo je vrlo laicki receno kao sto se vidi :) ali kontekst je da ga stite ameri

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

najbolji su mi ljudi koji postuju ovde.. neki od njih...

struktura posta:

- uvodno proseravanje

- licni stav - proseravanje

- obavezna konstatacija da su "neki ljudi retardirani i da neke stvari nece biti nikad jasne i da nekim ljudima ne vredi objasnjavati"

- po neka dobra rec na neciji racun da se ne bi sve vrtelo oko hejta

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...