Jump to content

Krug 2


Krug 2  

188 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati u drugom krugu?

    • DS
      119
    • SRS
      46
    • Ne izlazim
      12
    • Darth Vader, Papa Smurf... (poništavam listić)
      11


Recommended Posts

  • Replies 997
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zasto lupas ovako?

to sto Tadic nece da posalje trupe na Kosovo znaci da je ono izgubljeno?

kakvo lupetanje.....

edit: samo da kazem da je poslednja stvar oko cega bih se svadjao politika,ali jednostavno nisam mogao da predjem preko ovakve izjave...

Excuse me, are you from the past? Pratiš li šta se događa ovih dana?

EU dole otvara neke kancelarije uveliko, objavljuju "pripreme za stvaranje novih institucija", šiptari šilje kitu i najavljuju proglašenje nezavisnosti u roku od par nedelja, Amerika pritiska članice EU da ne talasaju ako se to desi... i ti kažeš "oh, Kosovo nije izgubljeno"? Objasni mi kako. Poslaćemo Ivanu Žigon da nariče dok se šiptari ne smore i ne pobegnu?

Elem, ovo sam možda i pričao, ali najpovoljniji scenario za nas je uzeti ceo sever gde su Srbi većina, prisvojiti ga centralnoj Srbiji a oko ovoga dole ne svirati kurcu previše (kapiram i da već postoji neki tajni trejd oko toga, koji se ne širi u javnosti). Potom kad šiptari proglase nezavisnost, pritisnuti ih ekonomski maksimalno (pošto npr. hranu ionako uvoze iz Srbije bez carina i slično), pa kad prođe godina ili dve a oni ostanu ekonomska crna rupa na Balkanu, da ih dodatno deremo (nisam ekonomista al pretpostavljam da postoje razni načini eksploatacije ekonomski nerazvijenih suseda). Pa da se svaka srušena crkva debelo naplati.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

zasto lupas ovako?

to sto Tadic nece da posalje trupe na Kosovo znaci da je ono izgubljeno?

kakvo lupetanje.....

edit: samo da kazem da je poslednja stvar oko cega bih se svadjao politika,ali jednostavno nisam mogao da predjem preko ovakve izjave...

au Lesko batice, al si se nalupetao u par redova, Kosovo je otishlo odavno

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Fino, fino. Preko dva miliona siromasnih, smrdljivih i neobrazovanih... Mnogo fino po Srbiju. I nije fasizam sta je rekao neko pre, nego jednostavno logicko stanje stvari. Tadic ima skoro pola miliona manjihskih glasova kako god ga ti sabrao. Ne bunim se niti kazem ista, samo konstantujem.

DS nema skim da pravi koaliciju. Ako bi izbacio DSS iz vlade. Jedino sa SRSom. (realno, posto znam da nikome ovde do politicare ne seva paja za ideologiju i program, stvarno mi nije jasno zasto DS i SRS ne naprave vladu i otarase se ovih parazita i luzera) Ceda nema dovoljno poslanika.

Link to comment
Share on other sites

samo u srbiji nazalost, deca od 15-16 godina znaju "sve" o politici. iskreno, zadatak svakog do 25 godina je da uci, radi na svojoj budicnosti, a ne da se zamlacuje politikom i vredja pola naroda,starije ljude, neistomisljenike (ovde mislim o vredjanju i demokrata i radikala). pravo punoletnih je da glasaju, nista vise, daju glas onome koga postuju.

***

a42_006.jpg

***

Link to comment
Share on other sites

Nigeru ma šta kažeš?

Ti znaš za koga oni glasaju? Ček ček, vi ih pitate pa zaokružujete umesto njih?

A sa druge strane, i ljudi koji navodno smrde su ljudi. Mislim kakva je to diskriminacija. Zamisli ja kažem ti si glup i debeo, znači nisi čovek, ne bi trebao da glasaš..

Straaašno

shta mislish, koliko je teshko sa mesta garija koji ti shprica prst videti dal je neko zaokruzhio ono gore ili ono po sredini?

omg 1337 haxori su provalili majin firewall na prvom krugu pa su tako svojim mocnim tajnim metodama analize videa sa jutjuba zakljuchili da nije za radikale glasala

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

gg tomo

dokazao si da si covekCHina...

btw ni tadic realno nije los,samo kad bi malo vise razmisljao svojom glavom i kad bi se resio onih lopova oko sebe(jelasic,djelic,dinkic...)

e da,ne znam kako sam zaboravio i obavezno da se resi onog chanka OBAVEZNO ,on ce raditi sve protiv srbije ...

morao sam da kvotujem sam sebe :/

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

cestitam pobedu borisu tadicu i svima onima koji su glasali za njega...

makar se po izjavama suprotnog tabora vidi da priznaju gorak ukus zbog vise od dva miliona ljudi kojima je pun qrac njihovog sranja i koji su spremni da glasaju za satanizovani srs...

kostunica je glasao... velja je glasao... tadic je pobedio u cacku... tako da naucno-fantasticna prica o neizlasku premijera na glasanje, sada zvuci smesno...

pobeda tadica od preko 5% se takodje pokazala kao preterani optimizam...

ali najsmesnija od svih teorija na ovom topicu je bila: "sta ako radikali kazu da su pobedili, a zapravo nisu"... kada shvatite da sloba milosevic nema nikakve veze sa tomislavom nikolicem (pocevsi od kradje glasova, pa nadalje), mozda nas kao i predsednik republike srbije (makar i posle izbora) priznate za gradjane istog reda...

samo jedna izjava me je veceras nasmejala do suza... i to je bilo jedino odstupanje od korektnog ponasanja, koje sam primetio... naime, sutanovac je u euforiji rekao da su tadica JEDINO podrzale manjine... da li to znaci da canak predstavlja hrvate, a dinkic jevreje???

dragi moj (ko zna cime ne) napuseni rapide... da ima sta da ti se poduva, verovatno ne bi visio na forumu dok ribe bleje kod tebe... najlakse je biti idiot... podseticu te na onu staru narodnu o pobedi i porazu...

desam

desi

deje

desmo

deste

desu

vic dana:

razgovaraju marija serifovic i boris tadic...

tadic: ne mogu da verujem da podrzavas nikolica...

serifovic: jbg on mi je dao pun dzak para

tadic: a kada te je sule oslobodio vosjke, to si zaboravila???

Link to comment
Share on other sites

samo u srbiji nazalost, deca od 15-16 godina znaju "sve" o politici. iskreno, zadatak svakog do 25 godina je da uci, radi na svojoj budicnosti, a ne da se zamlacuje politikom i vredja pola naroda,starije ljude, neistomisljenike (ovde mislim o vredjanju i demokrata i radikala). pravo punoletnih je da glasaju, nista vise, daju glas onome koga postuju.

bravo.

Link to comment
Share on other sites

i btw, pod "prljavi cigani ovo ono" se ne podrazumeva to da je neko ruzhan i siromashan pa nema prava glasa nego se misli na ochigledno siromashno i needukovano stanovnishtvo kojim se lako da manipulisati, daju se nagovoriti na to da su pogreshne stvari ispravne i uglavnom padaju na "dovoljno puta rechena lazh postaje istina" metod podilazhenja stanovnishtvu.

kad imash prosechnog lazhova, hoce li lakshe prevariti nekoga sa osnovnom shkolom i punom glavom survival problema ili lika koji je doktor nauka?

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Tadija kao precednik garantuje da neće biti ratovanja sledećih pet godina (u smislu da mi nećemo nikom pretiti silom; njegova pozicija je jelte istovremeno i pozicija komandanta vojske). Sa te strane mi je pao kamen sa srca, ali po pitanju "internih" poslova (socijala, privatizacija itd) nisam optimističan nimalo. Al šta ću, strah od rata mi je jači od straha od opšte besparice i bede. Mada ako su imalo pametni, sad će imati priliku da se raskantaju se sa Miškovićem i drugim (bivšim) finansijerima, inače će onih dva miliona da naraste na tri najmanje, i za to neće morati da čekaju pet godina...

Inače, ma koliko se nervirao čitajući Darijanove rezone "ma de će Toma da nam naudi", i ja sam sa 19-20 godina bio u fazonu "Srbija se saginjati neće, svima ćemo im jebati mater!1"... al za koju godinu će kapiram shvatiti da sve što ti u životu treba jeste koliko-toliko stabilna država i pare za hranu... inače ako si slabijih živaca, ne gine ti konopac oko grede u podrumu ili makar šaka bensedina dnevno...

(ok, smorio sam i sebe sa pričom o ratovima, al šta ću... beda se nekako preživi, rat teško)

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

samo u srbiji nazalost, deca od 15-16 godina znaju "sve" o politici. iskreno, zadatak svakog do 25 godina je da uci, radi na svojoj budicnosti, a ne da se zamlacuje politikom i vredja pola naroda,starije ljude, neistomisljenike (ovde mislim o vredjanju i demokrata i radikala). pravo punoletnih je da glasaju, nista vise, daju glas onome koga postuju.

Naprotiv, deco, ne budite apolitični, ionako vas je sve manje, budite nadrkani i drski, terajte ih u pičku materinu, mladi ste, oprostiće vam se, da bi ste do 25e izgradili svoje mišljenje psujte ove gerontokrate na svakom koraku, ne dajte im da vas vrbuju ili uspavljuju, kad vam ukazu gde gresite na cistom ste dobitku, jer drugacije necete nauciti...

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Shto se tiche velikog broja glasova radikalima...samo da kazem da je kod mene na izbornom mestu, bio radikal baja sa sve tamicem koji je razvozio penzionere kuca-glasacko mesto-kuca. Kapiram da je to skoro svuda bilo tako. :))

c/p

NN i BBC: Pobedio demokratski kandidat

Američka televizijska mreža Si-En-En i britanski Bi-Bi-Si javili su večeras u udarnim vestima da je demokratski kandidat na predsedničkim izborima Boris Tadić, prema preliminarnim rezultatima,pobedio nacionalistu Tomislava Nikolića.

Analitičari na ovim televizijama jednoglasno su ocenili da su izbori imali referendumski duh i da je na njima glavno pitanje bilo kojim će putem krenuti Srbija - nastaviti integracije u Evropsku uniju, ili se okrenuti Rusiji.

Si-En-En je ocenio da, ukoliko se potvrde rezultati, Tadić će nastaviti sa reformama i približavanjem EU.

"Tadić je jedan od najvećih pristalica srpskih integracija u EU, dok je Nikolić bio za prekid evropskih integracija", navodi Bi-Bi-Si.

Bi-Bi-Si je ocenio da pitanje Kosova "praktično da nije bilo tema na izborima, jer oba kandidata imaju istovetan stav" prema tom problemu.

Nemački mediji o pobedi Tadića

Aktuelni predsednik Srbije Boris Tadić je, prema nezvaničkim rezultatima, pobedio na izborima u Srbiji, javila je večeras nemačka agencija DPA.

Za vodeće nemačke elektronske medije, drugi krug predsedničkih izbora u Srbiji bili su prva vest.

Većina medija prenosi CeSID-ovu prognozu, uz svoje tumačenje da je "nacionalista Tomislav Nikolić dobio manje glasova od demokrate Tadića".

Magazin "Špigel-Onlajn" naveo je večeras da Srbi danas nisu birali samo novog predsednika, već da su glasali o budućem kursu zemlje, pri čemu "Tadić zastupa proevropsku, a Nikolić prorusku politiku".

Agencije javljaju o pobedi Tadića

Svetske agencije javile su večeras da je na predsedničkim izborima u Srbiji pobedio Boris Tadić i da je kandidat SRS-a Tomislav Nikolić priznao izborni poraz.

U kratkim izveštajima, agencije su najpre izvestile o prvim procenama Centra za izbore i demokratiju, a potom i Republičke izborne komisije.

Rojters, Asošijeted pres i Frans pres javljaju i da je Tadić proglasio pobedu, a da je Nikolić priznao poraz.

U ocenama, agencije su podsetile da se ovi izbori smatraju referendumom da li će Srbija dalje raditi sa Zapadom, uoči gubitka pokrajine Kosovo.

Rojters podseća da je Tadić rekao da članstvo u EU mora da ostane prioritet, bez obzira šta će se dogoditi, dok se Nikolić zalaže za okretanje Rusiji, umesto Zapadu.

Agencija AP prenela je preliminarne procene CeSID-a da je na prozapadni predsednik Srbije Boris Tadić odneo tesnu pobedu nad svojim protivkandatom, ultranacionalistom Tomislavom Nikolićem.

Agencije su ranije ukazivale na veoma tesnu trku prozapadnog predsednika Borisa Tadića i ultranacionaliste Tomislava Nikolića.

AP je, u ranijim ocenama, istakla mogućnost povratka na vlast saveznika preminulog autokrate Slobodana Miloševića, ekstremnog nacionaliste Nikolića.

Pobednik nedeljnih izbora, navela je AP, može da odluči da li će ova centralna balkanska država nastaviti na putu prozapadnih reformi i tešnjih veza s EU, ili će ponovo politički i ekonomski izolovati poput u vreme Miloševića.

Svetske agencije su podsetile da se oba kandidata protive nezavisnosti Kosova, ali i ukazale da Nikolić želi da Srbiju okrene prema Rusiji, kako bi kaznio Zapad zbog podrške albanskoj većini na Kosovu, dok Tadić traži od Srba da zaborave na ponos i nastave evropskim putem bez obzira šta će se dogoditi.

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

Da se raskantaju sa Miskovicem? Pa dobro.

NEMA FAKIN SANSE

Fakin Ljubisa Buha Cume je dobio oprost grehova. A svaki siroti novinar koji se seti da sada spomene MK, ili likove iz Krmivo Produkta i Agroziva (sve veliki prijatelji svetog velikomucenika i najdemokratskije proevropske plavo zute stranke) samo jednog dana zaboravi da dise i da ima puls...

DSS je politicki gotov, oticice da prave drustvo Vuku. NS mozda moze da prezivi ako na parlamentarnim izborima udje u predizbornu koaliciju sa SRS, DS treba da ih ispusi i otera u 3LPM, a ne da moli sve prisutne za koaliciranje. Tesko da ce radikali nesto mnogo patiti zbog toga sto nisu pobedili. 2+ mil je 2+ mil. Ako vlada padne odma po nezavisnosti kosova, izbori ce biti naleto ili whatever, dotle ce vec ono malo jada biti proterano ili pobijeno sa severnog KiM, tako da radikali na parlamentarnim izborima u narednih 6 meseci mogu da racunaju na 1.5+ mil glasova.

Link to comment
Share on other sites

i btw, pod "prljavi cigani ovo ono" se ne podrazumeva to da je neko ruzhan i siromashan pa nema prava glasa nego se misli na ochigledno siromashno i needukovano stanovnishtvo kojim se lako da manipulisati, daju se nagovoriti na to da su pogreshne stvari ispravne i uglavnom padaju na "dovoljno puta rechena lazh postaje istina" metod podilazhenja stanovnishtvu.

kad imash prosechnog lazhova, hoce li lakshe prevariti nekoga sa osnovnom shkolom i punom glavom survival problema ili lika koji je doktor nauka?

Aha. Znači ovako.

Radikali su vodili kampanju a demokrate nisu? Pošto je tom masom tako lako upravljati njima su uspeli da upravljaju radikali a demokrate nisu? Čekaj, zašto to misliš? Zaista misliš da su radikali imali, kud i kamo bolju kampanju od demokrata? Što DS nije izmanipulisao to siromašno i needukovano stanovništvo..?

A evo ti mali podatak koji možeš da povežeš sa bakama i dekama. Tj. ne ti već svi koji tvrde da za SRS glasaju samo dede.

Mladih, tj. osoba između 18 i 30 u Srbiji ima oko 1.200.000 (podatak sa TV-a, DS valjda).

Tadić je imao preko 2 miliona glasova. Mladih neka je izašlo 50% i nek je 75% glasalo za Tadića.

Znači od ukupnog broja ljudi koji su glasali za njega 20% bi bilo mladih po ovom proračunu.. Verujem i da je približno tačan, tj. nešto manji..

Ko onda čini njegovo biračko telo.. Hah, ne razlikuje se puno od Tominog veruj mi.

I ne, momak koji šprica prst nije mogao da vidi za koga glasaš ako si stao iza onog "zidića".

Edited by qwertyuiop
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...