Jump to content

Tenis


leisure

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ahahahaha kako je ta slika najbolja pa to je strashno =o)) mada naslov slike je josh bolji ;o)

nego overio sam onaj link sto je dule kachio...ono su bre 3-4 nolifera sa internim problemima na bbc sajtu koja se medjusobno prepucavaju uopste nema veze sa realnoshtju =o))

Link to comment
Share on other sites

ne, kao, znace veceras da li ce ga biti upshte, tj da li ce biti ovih dana, a pominje se opcija da ce biti neshto kasnije.

novak je josh uvek tamojel ima ovbaveze prema sponzorima i samom turniru,+josh shto kreceovaj kup pa treba sve to sastaviti.

ali eto kao do sutra ujutru ce se znati ima li ga ili ne.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Đokovići u akademiju ulažu 15 miliona evra

Porodica proslavljenog srpskog tenisera Novaka Đokovića odlučila je da u Kragujevcu napravi prvu tenisku akademiju u ovom delu Evrope i da u centar Šumadije uloži, kako procenjuju gradske vlasti, najmanje 15 miliona evra. Oni će, zajedno sa gradom, osnovati zajedničko privredno društvo, a lokaciju na kojoj će se graditi centar za stvaranje novih tenisera su Đokovići već izabrali.

Prema rečima glavnog gradskog stručnjaka za resurse Nebojše Vasiljevića, u četvrtak će Skupština grada verifikovati odluku da se u novi sportsko-rekreativni kompleks uloži lokacija u ekstra zoni od 2,5 hektara, koja bi prema sadašnjim tržišnim cenama vredela oko pet miliona evra.

- Mi ulažemo zemljište i potpuno ga uređujemo, sa svim priključcima. Za to će udeo grada u zajedničkoj firmi biti pet odsto. Ostali, većinski deo, pripada firmi „Femili sport“ d.o.o. Novak Đoković je pre mesec dana posetio Kragujevac, i mi smo mu ponudili raspoložive lokacije. Odabrao je onu kraj otvorenih gradskih bazena, koja se graniči i sa Velikim parkom i delom univerziteta - kaže Nebojša Vasiljević.

Kolika je dobit Kragujevca investiranjem porodice Đoković jasno je kada se zna da će on tu sagraditi četiri otvorena teniska igrališta, hotel, apartmane za smeštaj studenata koji pohađaju sportsku školu, kao i veliku zatvorenu tenisku dvoranu koja će biti napravljena tako da odgovara standardima za održavanje međunarodnih teniskih mečeva i turnira (ATP).

- Nismo mogli da ne prihvatimo predlog Novaka Đokovića, jer nam je čast da sportista tog ranga ovde sagradi najprestižniju tenisku školu. On će, kao pravi brend, promovisati Kragujevac širom sveta, i poslati poruku da smo mi grad u koji su dobrodošli svi investitori. Mi smo, kao što se vidi, ne samo centar regije južno od Beograda zbog sedišta univerziteta, Kliničkog centra i privrede, već i zbog sporta - kaže Vasiljević.

U Kragujevac su, na osnovu već sklopljenih ugovora, najveće kompanije u prošloj godini uložile 300 miliona evra. Grad je, samo od prodaje građevinskog zemljišta, zaradio 15 miliona evra.

Link to comment
Share on other sites

koliko sam gledao enshto sinoc, ova igra oko kragujevca je samo predstava da bi dobili to shto zele u beogradu.

u sushtini em zabole gde ce to da grade, verovatno je bolje za nashu zemlju da bude tamo.

Edited by Urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Đoković pravo iz MK u Moskvu?

Srpski teniser Novak Djoković, koji je prošle nedelje pobedio na Otvorenom prvenstvu Australije, u naredna dva dana neće doći u Beograd, saopštila je agencija "Femili sport" (Family Sport), koja je delom u vlasništvu porodice Djoković.

Još nije poznato da li će Djoković uopšte dolaziti u Beograd pre puta u Moskvu, prema nezvaničnim informacijama, Djoković bi mogao direktno iz Francuske ( prebivalište u Monte Karlu) mogao da otputuje u Moskvu gde će sledeće nedelje igrati za reprezentaciju Srbije u meču sa Rusijom u Svetskoj grupi Dejvis kupa.

Čim budu poznati planovi trećeg tenisera sveta, mediji će biti obavešteni o tome i o eventualnom javnom dočeku u Beogradu.

Link to comment
Share on other sites

Novi izazov za srpsku tenisku princezu je takmičenje Fed kupa u Budimpešti. To je ujedno i njena viza za Olimpijadu u Pekingu, takmičenje koje je podvukla debelim flomasterom na listi prioriteta u 2008. godini.

Pre odlaska za Mađarsku, u koju je otišla u pratnji selektora Dejana Vraneša, Ana je u razgovoru za „Blic“ poručila šta očekuje od turnira u Mađarskoj.

- Po imenima pripadamo samom svetskom vrhu, tako da nam nije bitno s kim igramo, bez obzira na to što će se tamo naći dobre igračice kao što su Agneš Savaj, Karolina Voznijački i Pati Šnider. Posebno, čini mi se, treba obratiti pažnju na podlogu na kojoj sam igrala egzibicioni meč krajem prošle godine i za koju mogu reći da je izuzetno brza - kaže Ana.

Srbija po prvi put igra u najjačem sastavu i normalno je da su i očekivanja maksimalna.

- Mislim da ove godine imamo šanse da se konačno nađemo u Svetskoj grupi. Činjenica je da, recimo, u dublu nismo uigrane, ali Jelena i ja smo igrale u prošlosti dubl i to sa dosta uspeha. Profesionalci smo i očekujemo da nam neće biti veliki problem da se priviknemo jedna na drugu. S druge strane, verujem da ćemo sve rešiti u singlu kako ne bismo došli u situaciju da se vadimo u igri parova.

Neverovatno je sa kakvim optimizmom zrači srpska šampionka. Iako joj nije bilo lako posle poraza od Marije Šarapove u finalu Australijen opena, Ivanovićeva kaže da je sve to već potisnula u zaborav i da se okreće novim izazovima. Hiljadama kilometara daleko od kuće, često je, kaže, mislila na Beograd. I posebno je bila srećna zbog trijumfa Novaka Đokovića.

- Najviše mi je u Australiji nedostajala porodica, odnosno tata i brat. Novak je imao tu sreću da mu podršku pruži kompletna porodica tokom celog turnira, što je zaista divno. Nažalost, nisam bila u mogućnosti, upravo zbog Fed kupa, da prisustvujem njegovom meču sa Congom, ali sam mu pre početka finala poslala poruku - srećno! Čim sam sletela u Singapur, stric mi je javio da je pobedio i moram priznati da sam bila oduševljena. Nismo se još čuli jer znam koliko je zauzet i koliko je poruka i poziva primio poslednjih dana. Ispričaćemo se čim nam se ukaže prilika, sigurna sam - kaže srpska teniserka.

Jelena iznenada na pregledima u Beogradu

Posle više od dva dana nagađanja gde se nalazi i da li će pre turnira Fed kupa u Budimpešti uopšte doći u Beograd, Jelena Janković je juče sve iznenadila kada se pojavila na Aerodromu „Nikola Tesla“. Četvrta teniserka sveta i polufinalistkinja Australijen opena stigla je u 14.24 letom iz Ciriha.

Na izlazu iz VIP salona beogradskog aerodroma dočekalo ju je nekoliko novinara i fotoreportera, ali srpska teniserka, zaklanjajući lice od bliceva fotoaparata, nije bila raspoložena za razgovor sa pripadnicima sedme sile. U pratnji majke Snežane, Jelena je ušla u auto koji je vozio njen brat Marko.

Umesto Jelene, novinarima se nakratko pri ulasku u automobil obratila Snežana Janković.

- Molim vas za razumevanje, žurimo na pregled. Posle toga idemo za Budimpeštu. Ne brinite, Jelena će igrati - kratko je izjavila majka srpske teniserke.

Kako „Blic“ saznaje, Jelena se momentalno uputila na pregled,

a potom je u večernjim časovima trebalo da se priključi ostatku ekipe u hotelu „Novotel“ u Budimpešti.

Link to comment
Share on other sites

AHA, evo dočeka!

Noletov doček u subotu u 14h

Pobednik Otvorenog prvenstva Australije Novak Đoković dolazi u Beograd u subotu, drugog februara. Svečani doček najboljeg srpskog tenisera biće organizovan na terasi ispred Graske skupštine i počeće u 14 časova.

Sat pre toga u svečanoj Sali Skupštine grada biće održana konferencija za novinare trećeg reketa planete.

Đoković je u nedelju osvojio Australian Open, što je prvi gren slem turnir u istoriji koji je neki srpski teniser osvojio u pojedinačnoj konkurenciji.

Cisto da kazhemo da je u svetlu ovog dogadjaja u senci ostao Zimonja koji je odrzhao svoju skromno posecenu konferenciju pre neki dan u kojoj je najavio da ce pokusati da osvoji titulu u muskom dublu jer mu je to davnasnja zelja.

A kada pricamo o mecu protiv poljakinja, u prvom je Ana bila uspeshna:

Ana Ivanović lako protiv Radvanske

Teniska reprezentacija Srbije povela je protiv Poljske u duelu D grupe Evroafričke zone Federejšn kupa. Ana Ivanović savladala je Uršulu Radvansku u dva seta – 6:3, 6:1. U drugom meču Jelena Janković sastaje se sa prvim reketom Poljske Agnješkom Radvanskom.

Poljakinje su u sredu poražene od Rumunije 3:0.

Ivanovićeva nije imala mnogo problema protiv 215. teniserke sveta. Mlađa sestra Radvanska (u decembru napunila 17 godina) nije predstavljala ravnopravnu rivalku.

Srbija u petak igra sa Rumunijom u odlučujućem meču grupe D.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...