Jump to content

Cloverfield


AlexG

Recommended Posts

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

SRBO OCESH DA KAZHESH DA LOST NEMA SMISLA A A AAA!!!!1111triessedam!

znalo se da film nije o ljudima koji skenjavaju monstruma vec o obichnim likovima i njihovom bezhanju kroz grad u takvim situacijama, glavna stvar preko koje se mora pretji prilikom gledanja je motivacija ljudi kojima je zhivot neposredno ugrozhen da snimaju to handycamom ali sve ostalo je na mestu i od "relevantnih" kritichara film dobija pozitivne (ne imba ali pozitivne) ocene...

Ne, ja se nadam da ce Lost da se zavrshi tako da ce manje-vishe sve biti objashnjeno. A film o chudovishtu koje rushi New York i koje se ne vidi tokom celog filma + jebeni shaky handcam snimak me bash i ne interesuju. Da ne pricham da je nerealno snimiti film holivudskog kvaliteta na handycam pa da je i najbolji 1080p hard drive model...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Po onome sto citam mnogo ljudi se zali da nije mogal da odgleda film do kraja jer shaky efekat na bioskopskom platnu je katastrofalan :)

Ne trazim ja detaljne slike monstruma, nego cisto da vidim nasta to lici ... jer cela poenta monster movie je u "charizmi" i privlacnosti cudovista, po tome cu da odlucim da li cu da gledam ili ne ... :)

Edited by Coll

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

bio do delta cityja i nazad...meni od gajbe peshaka u jednom smeru 40 min, lepo da se prosheta chovek

ster cinemas...ima dobrih ima loshih stvari...no recimo to ovako nisu bolji ni od shumadije, kamoli od rode (posadisno osvetljenje retardirano postavljenih stepenica pichi plavu boju na platno, pa su i boja i kontrast loshi, sedishta su odlichna, zvuk isto...

film...meni se generalno svidja, ima ogromnih propusta u logici... ali opet funkcionishe vrlo dobro...svakako valja pogledati

velike chestitke dizajneru monstruma...nije onaj kit sa slike =o)) interesuje me dal' ce ikada izatji neki backtory, eventualno sequel, jer ovaj film ne nudi ikakva objashnjenja...samo dinamiku i atipichno snimanje i osnovni koncept

najveci problemi su motivacija likova da nastavljaju da snimaju i pored svega sto se dogadja...malo atipichna rekacija glavnog lika na neke stvari...

ps

mislim da je jj nashao ultimativni nachin za zastitu od piratizovanja filmova...film je RUZHAN, na shaky handicam nachin, ne zhelim da zamisljam kakav je cam pirat ovog filma... ;o)))

pps

i da, kao sto smo i mislili, nakon sto sam odgledao film i video chudoviste opet nemam ideju sta je bole mislio...no nemaveze, za 6 sati istiche 23. januar pa ce da kazhe odgovor i onda mozhemo da ga prozivamo ;o)))

Link to comment
Share on other sites

zachudjujuce humanoidno, a opet i ne ;oP

u hellgate:londonu postoji specijalna klasa zombija koji se vuku ka tebi na rukama i telo im se vuche za njima - lichi jako na to...e pa izgleda tako, ko dzhiunovski ljigavi zomvi koji se vuche na prednjim eksremitetima, ima reptiloidan rep i ima josh par nekih eksptremiteta izmedju ruku i nogu...a faca je na pola puta izmedju Rancora (jabbino chudoviste iz SW:RotJ) i petjinskog trola iz Lotr: Fotr-a ;o))...zastrashujuce je zaista, nema zaista nijednu "redeeming and cudly" karakteristiku vec je potpuno odvratno i gadno

takodje, sa sebe ispusta "vashke" u stilu godzile...a te vashke su nesto sto bi nastalo kada bi oni hellhoundovi iz hellboya silovali dzhinovsku severnoatlantsku krabu ;o) znachi 6-8 duguljastih nogu, velichine dobermana, mrshavo, sa izduzhenom glavom i uskim i dugim cheljustima...previshe odvratno i opasno za lakotju sa kojom ih reshavaju protagonisti u filmu ekshuali...

Link to comment
Share on other sites

Agraaaaahhh ... sranje. Mislim, cudoviste je verovatno dojajno uradjeno ali for long term, je sranje ... kolko sam ja shvatio j.j.a je hteo da napravi nesto to ce u americkoj kulturi da parira godizilli prema tome, ovo je njesra. Jedino ako ne planira da sad razveze pricu i u sledecim filmovima (serijama?) da vidimo o cemu ee tu radi, i sta je to zapravo :) Ako ostane na ovom no-identity cudovistu, zaboravice se brzo.

Moja teroija je da to cudoviste je ona riba (Noriko Yoshida) koja je trazila najbolji ukus na svetu za svoj drinkl i koja je nesta u dubokom moru (www.slusho.jp) ... neke mutacije ovo ono i eto. Realno, ako je humanoidno, moze da je poteklo od coveka :)

Edited by Kole
spoileri koldore, spojleri

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

sumnjam da je ona...imash onu 6 part mangu sto je izasla u japanu koja pokazuje povezanost izmedju onog nekog zlostavljanog klinca i monstruma...sad moguce da je mali psychic pa da je link zbog toga...no pre tipujem da je targuato kriv za nesto/da oni zlostavljaju neki oblik zhivota zbog tog tajnog sastojka i onda da je toj stvari dodijalo pa zato pochinje...takodje noriko-in sin, ganu yoshida je predsednik targuatoa i on bi trebalo da je u njujorku za vreme napada....

sve u svemu raspleshtje se neka pricha sigurno, ima materijala i osnove bez problema...takodje ugriz onih "vashki od metar ipo" je otrovan tj ljudi manje vishe eksplodiraju 1h nakon ugriza ;o) sad dal nesto izlazi iz choveka alien-style ili ne nije recheno no mogu imba horor da urade samo na osnovu toga...

ono chega mislimda netje biti su figurice/igrachke za malu decu jer ova stvar je ogavna...

Link to comment
Share on other sites

Uhh nadjoh nesto, jedna skica i slikica iz filma, me happy now :) Sad jos samo da vidim kad ce retardirani cesi da prikazuju (ako budu prikazivali) i eto :) Mada mnogo me vise zanima prica iza (ili ispred?) ... videcemo.

http://i256.photobucket.com/albums/hh190/W..._Bmonster_2.jpg skica (po onome sto pise kole, tako nekako valjda)

http://i44.photobucket.com/albums/f37/CKni...ieldmonster.gif gif sa platna .... LOL kakve to bre crvene usi ima :D

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

otprilike je to, mada ima josh "izdanaka" izmedju ruku i nogu...nisu full ekstremiteti za kretanje ali ih kontrolishe ko ruke...

to na glavi nisu ushi nego neke membrane koje se nadimaju...mislim stvarno je gadan ;o))

za bracu chehe - ako u srbiji ide od danas limited i od 14 februara full onda mislim da ce i u cr da krene u tom periodu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...