Jump to content

Besplatne akcije


Recommended Posts

е сад питање, да ли продавати акције?

мени је рекао неки маторац да никако неће цена скочити толико да бих ја могао да осетим неку велику разлику ако их заштекам, инфлација и та срања...

нека појасни неко!

 

Pazi, akcije ce rasti onoliko kako bude poslovala firma cije akcije imas. Uzmimo na primer 5 akcija NIS-a koje imas. Ta firma fala Bogu super posluje poslednjih 4 godine otkad imas te akcije i njihova nominalna vrednost je skocila sa 500 dinara na 815 dinara koliko je danas. Da ne ulazimo sad u indekse rasta cena na malo, uzmimo za primer samo evra. Kada si ti dobio te akcije kurs je bio oko 90, tako da je tebi tih 5 akcija vredelo oko 27 evra. Danas je kurs 114 pa ti tih istih 5 akcija vredi 35 evra. Dakle u dinarima ti je nominalna vrednost akcija skocila za 63%, dok je u evrima skocila za oko 30%. Kapiras sta je problem? :) A pritom ovo je najproduktivniji period razvoja NIS-a, presli su iz gubitka u dobitak i najbolje guraju, tako mogu da se razvijaju jos tipa 5 godina, posle ce da stagniraju. Dakle cena tih akcija NIS-a moze u narednih 5 godina da se poveca u maksimumu maksimuma na tipa 1200-1300 dinara, a ne znamo koliko ce tad biti kurs evra, ali ti je inflacija otprilike 10% godisnje pa racunaj da dinar svake godine vredi toliko manje. Sustina je da ces za 5 godina biti manje vise na istom ako se ne desi nesto dramaticno, sto moze biti i na gore i na bolje. Tako da ne ocekuj da ces se nesto obogatiti od toga :)

 

 

 

Brate ja sam isto digao pre neke akcije i evo sad na sajtu opet imam neke akcije kad upishem JMBG. Jesam ja to vec prodao tj. oni kasne sa updejtom ili imam neke nove akcije?

 

Jesi li ih digao u smislu digao pare ili si dao nalog da se prodaju? Tipa ako si digao pare tu ima onaj deo koji je stigao u kesu, nesto oko 1.800 dinara. Ako si dao nalog da se prodaju ne mora da znaci da su jos prodate, u smislu mozda niko nece da ih kupi pa su ti zato jos tamo na stanju... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Jesi li ih digao u smislu digao pare ili si dao nalog da se prodaju? Tipa ako si digao pare tu ima onaj deo koji je stigao u kesu, nesto oko 1.800 dinara. Ako si dao nalog da se prodaju ne mora da znaci da su jos prodate, u smislu mozda niko nece da ih kupi pa su ti zato jos tamo na stanju... 

 

Digao sam pare, tako da mi je verovatno ostalo samo ovo od Telekoma. I shta je ovo od akcionarskog fonda, ja mislim da to nisam digao.

 

Postali ste nosilac prava na:

  • novčanu naknadu u iznosu od 1.700,00 dinara koja Vam je uplaćena 6. januara 2010. godine, na račun koji ste prijavili prilikom podnošenja prijave na šalterima PTT*,
  • 5 akcija "Naftne industrije Srbije" AD, nominalne vrednosti po 500,00 dinara
  • 1 akciju "Aerodrom Nikola Tesla", nominalne vrednosti 600,00 dinara
  • 7 akcija "Akcionarskog fonda", nominalne vrednosti po 550,00 dinara
  • 31 akciju "Telekom Srbije" AD
  •  
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...