Jump to content

Sprem'te se, sprem'te, fegeeeeti!


Wulfgar

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jeste ovo na isohuntu je to. evo sad sam pikao chuku vremena pa da reknem.

znachi toliko me je flesheva ispucalo kad sam pokrenuo ovu igru da ne mogu da vam opishem. prvo karakter kijeshn pejdz mi je toliko poznat odnegde i evo ubijam se vetj 2h i ne mogu da se setim .. al znachi kao da su ga pokrali 100% od negde :)

igra za sada je ono klasika ultima fazon shto sam video, budish se nishta ne znash imash poruku i bla bla. znachi pljunuta ultimaV koliko se setjam. jbt koliko sam vremena izgubio na tim legendama :)

smara samo shto koliko sam video nigde nema da se ubrza kretanje lika i shto je malo nekako sve sitno pa morash da se izbechish. ali toliki fleshevi dok sam pikao da ne mogu da se setim nichega shto me je ovako vratilo u mladost :)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

da da skinuo sam, samo sad da importujem lika iz demoa :) btw igra je namerno pravljena totalno u ultima fazonu te se ne opirite fleshevima vesheg mozga sprzenog katodnom cevi iz 90ih :)

kretanje jest presporo, ja sam na kraju spravio nekakvog berserkera evo 3 lvl sam u demou

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

koji lol,nije loshe,jednostavno,slatko,budi stari sentish...sve u svemu dobro "osvezenje" posle gomile gabaritnih igara,ovo treba da bude primer za ove programere kojima je stalo do grafike i vizualizacije NIJE ZLATO SVE SHTO SIJA!!! [:D]

btw igram sa Magic User [:0]

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

posle josh malo pikanja:

- sporo kretanje smara mega, to moraju da isprave nekim patchem ili te igra smori

- nema negativnih konotacija koji armor nosish na to da ne mozhesh da kastujesh magice shto je pomalo glupo (mislim fireball, a lik u plejtu) nego je ogranichenje samo tezhina u 3 slota, rukama, oruzhijem i valjda ne mozhesh shild da nosish

- poshto sam pravio vishe likova da vidim kojeg vredi nastaviti skapirao sam da su magic orijentisani likovi mnogo vishe imba od mele. da ne pricham shto izgleda da postoje magije koje zamenjuju skillove kasnije (prichao mi ortak koji od kako je skinuo josh uvek igra i tipa 20lvl je)

- range skillovi su obavezni za mele lika, prosto lakshe je

- mogutjnost da otvarash stvari blunt forcom me je odushevilo (uvek sam voleo da zajebavam gmove na taj nachin) i random faktor da ti prsne oruzhije bez obzira na vrstu .. prajsless. pogotovo kad krenesh pesnajom pa nanosish sebi dmg [roflmao]

- pricha kako tako drzhi vodu za sada

verovatno tju da nastavim da pikam lika koji je mele orijentisan jel mi mag izgleda kao easy mode, josh sam se dobro istripovao sa rp pa mi je zhao da prekinem fantaziju :))

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

@MaudDib

Ja sam sa druge strane poceo kao magic lik i bas sam se ozracio na par mesta.Jednostavno ima previse neprijatelja po mapama na kojima i nema mnogo da se radi i sve mora da se ubije(zbog exploracije), sto dovodi do drugog problema a to je da magije trose mnogo mane i bukvalno moram da se odmaram svakih pola minuta.

Moram da se slozim da je range borba svakako laksi nacin za igranje od melea.

A sada malo saveta za one koji tek krecu:

Alhemija je super korisna u najmanju ruku za pravljenje mana i health potova a sve komponente mogu da se kupe kod one devojke sto prodaje magijske komponente u prvom gradu.Inace koliko sam video komponente se respawnuju svaki put kada dodjem nazad do grada.

Kartografija je ok skill ali ne isplati se stavljati vise od 5-7 poena tu.Inace u prvom gradu lik koji daje kvest za sextant uci kartografiju kada se taj kvest zavrsi.Kod njega moze da se digne skill do 5.

Toliko za sada.

Link to comment
Share on other sites

prvo nikad nisam naneo 15+ dmg (jedino 2x kad me krit usro), a kao magic to ti je kao dobar dan na manjim lvlima. mislim ne kapiram ovo sa odmaranjem pa ti mozhda morash za manu da se odmarash, a ja moram za hp da se odmaram posle svake borbe tako da je isti qrac shto se toga tiche, al ti ipak efikasnije ubijash.

saveti za one koji kretju da igraju jeste da ne razbacuju se sa poenima ni za skillove ni za attribute nego da ih koncentrishu u par stvari kojima rade posao shto se tiche killovanja.

bow koliko sam snimio do sada je extra (samo je sjebano notju) samo je problem shto nema mnogo strela da se kupe, a brzo se troshe.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

ja sa mojim melee likom na 4 lvl sam pravio 20 demage kako kad... poceo sam kao na foru da bude brz sa light armorom al se smorih koliko je to zajebano pa sam preshao na osrednju brzinu i polako kuckam heavy a. a usput sam ubacio i heal i cats grace

magije mozesh da bacash sa shtitom, ostavish alternate weapon slot prazan i kad hocesh da bacish magiju samo switchujesh oruzje... nikad nisam voleo te gej likova sa lukom i strelom da vodim, jedino u diajblu 1 sam vodio ribicu :P

magic user ne bi trebao da se oslanja samo na magiju i slicno... tako bar savetuje developer... e da igru je radio JEDAN lik pa je normalno da ima kojekakav neizbalansiran momenat u igri :)

pricha skup svih mogucih klishe-a ikada... ali nekako nije smor :)

e da u pecinama zamkovima i slichnom okruzenju gde imash mogucnost otvaranja zatvaranja vrata sa lever-om moguce je to iskoristiti kada se neprijatelj navuche ispod njih :) i pap 450 damagea

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hm nalateo sam na jedan opaki bag nestala su mi 3 najjaca spella iz booka odnosno ne vide se vise.

To i ne bi bio neki problem da 1 od tih spelova nije portal koji je ubedljivo najbolji spell koji sam do sada dobio mozes da postavis beacon i da se teleportujes na njega :D

Anyway imam i jos jedan problem dobio sam kvest da idem do vele da nadjem odredjenog lika. E sada vec sam bio u veli pre nego sto sam dobio taj kvesti i ocistio sam sve i kada sam ulazio u onu sobu na severo-zapadu grada pisalo mi je nesto tipa "bla bla neko je jos ziv ti i visi na zidu" ali nisam video nikoga. I sada kada sam se vratio i dalje nema nikoga u gradu i ne mogu da pronadjem doticnu osobu iz kvesta. Ajde dajte neke tipove ako je neko presao to.

Edit:Nasao sam resenje za problem nestajanje spelova a to je 1.01 patch :)

Nazalost izgubio sam oko 2,5k golda na spelove koje cu morati opet da kupim :(

Edit2: Nasao sam odgovor i na svoje drugo pitanje http://www.basiliskgames.com/forums/viewtopic.php?t=494

Znaci ko igra obavezno nek ide prvo u blackwater pre nego sto krene da radi Velu inace moze nastupiti zabod glavnog kvesta!

Edited by lakosta
Link to comment
Share on other sites

shto se tiche mane i spellova...imash na pochetku(PROCHITAJ LENJI CHOVECHE DESKRIPCIJU [:D] ) da izaberesh neke osobine karaktera koje ti daju neke odredjene sposobnosti tipa "BRZE LECHENJE I PUNJENJE MANE" tako da za sada"knock knock" sve je ok.

a sada brzo odoh da se siglam

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

atch version 1.01: (FINAL)

FIXED: Pressing "T" while holding a shield crashes game.

FIXED: Skill point exploit in Character Editor.

FIXED: Typos...I won't list them all, but any posted in the support thread or emailed to me are fixed immediately.

FIXED: Pressing "J" while the inventory window is open no longer causes text to overflow from the Quest Journal.

FIXED: Map barrier errors...I won't list them all, but any posted in the support thread or emailed to me are fixed immediately.

FIXED: Several skill description inconsistencies.

FIXED: No longer lose items left in mixer when pressing Esc.

FIXED: Magick Journal should display all spells properly.

FIXED: Space bar exploit.

FIXED: Inventory tooltip focus problem.

FIXED: Creatures on edge of screen occasionally not responding to attacks.

FIXED: Camping on beach no longer hangs system.

FIXED: Bashing object while container window is open no longer crashes game.

ADDED: Keystroke 'x' opens Inventory, Equip Window, and Stats window all at once. Oh yeah, this is nice!

BALANCE: Made a small change to allow the maximum recovery rate for MP to be 1/3 rounds, rather than 1/4 rounds.

BALANCE: Increased arrow quantities for merchants.

BALANCE: Balanced empty-handed bashing/Fire Dart bashing/Lock Melt to be a bit more even.

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

e da za basic alchemy sledeci recepti su

Healing Elix: Willow sap + sulfur

Mana Potion: Mandrake Root + acid

Cat's Eye Potion: Willow Sap + Bromine

Keen Sight: Ambergris + acid

za budzenje opreme, alchemy mora biti 5 ili vise

Weapon damage : Ectoplasm + Serpent Venom

Weapon AP damage: Ectoplasm + Mercury

Armor: Ectoplasm + Spider Silk

to je po ovim knjizicama sto sam nasao do sada

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

znachi ovo sporo kretanje nisu ispravili ni u patchu i pored toga shto me nervira ne mogu da prestanem da igram :) kapiram igratju sa ovim likom dok ne predjem.

g! na koju foru na 4lvl 20+dmg brate mislim da mi je lik sada na 7lvl i dalje sam way of. josh sam se klasika zajebao uzeo sword kao prajm, a zaboravio staru uzansu blunt kewa :)

shto se alchemije tiche evo josh malo recepta (ovo su lvl5):

leatherskin: willow sap + serpent venom

mana fortify: mandrake root + bromine

stone skin: jelly fungus + serpent venom

potion of greater protection: ectoplasm + sulfur

invisibility: ectoplasm + charcoal

samo ja nigde ectoplasm nisam nashao. hejst potion je imba i to treba da zabrane, ako si na otvorenom mozhesh da kajtujesh sa lukom + hejstom beskonachno.

btw smorio sam se kad sam video da postoji i spell: melt lock

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

pa to je bio critical ali se pojavljivao dovoljno cesto da sam bio zadovoljan :) a kapiram da ti se crtical shanse povecavaju sa vecim to hit ratiom (sto uradish sa bless spellom cini mi se) a opet to hit se povecava sa dex-ijem i sa koncetraciom, a meni je sve to u pocetku bilo preko 15 :) sada sa 7 lvl to je negde oko 35-40 sa onim mithril machem koji pravi damage 5 (mada ne kapiram uopste zasto je on skuplji od steel longsworda koji je isto tako jak a laksi je od mithrila lol, 4.5 naspram 5, mislio sam da mithril treba da je ono kapo perce) a i sword skill mi je na 10 + rukavice sa +2, e da dodge je kul opcija jer kada te omashi protivnik dobijesh vece shanse za pogodak a samim tim i critical

ja sam cini mi se pokupio bio jednom ectopasm ali sam je prodao jer nisam imao pojma cemu sluzi

ne znam da li ce ispravljati brzinu hoda ali bi bilo kul da ooguci on/off fazon

e da videh i ja melt lock, jel i on kao i lockpick ima odredjene shanse da uspe ili instant otvara ?

realno malo je bzvze da sve sto non magic lik moze moze i magic bez budzenja skillova ... malo preterano... ali kapiram da je igra pravljena da se uz glavnom igra sa likovima koji koriste i obe varijante :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sto sam napravio karaktera jebe kevu, znaci :

St-18

Dex-16

EN-16

Sp-17

In-7

WI-12

PE-13

Conc-16

ima da kolje za medalju :)hahha. Sad moze da se igra, jedino se plasim da nisam usrao sa kartografijom kao skillom :( . Valjda nisam ... uzo sam jos i pick lock i sword i heavy armor :) .

Nisam se zajebao, kartografija jebe kevu !:)) Iscrtava se mapa konacno :)hahhaha.

Edited by Frubi

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...