Jump to content

Sprem'te se, sprem'te, fegeeeeti!


Wulfgar

Recommended Posts

E ljudi posto se meni izbagovao main kvest moram da pitam par stvari:

Kako se ulazi u shadowmurk mage tower?

Kako se aktivira onaj portal u kuci na mapi sa border townom i zasto ne rade 2 od 3 portala na mapi sa giantima?

Edit:E nasao sam ulaz i aktivirao sam portal ne mora niko da odgovara :D

Edited by lakosta
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aj da se prijavim.

Izgleda da niko nije pravio Hilera, a ja to uvek radim, te sam napravio i sada.

St-11

Dex-10

EN-14

Sp-10

In-15

WI-20

PE-15

Conc-15

Skillz:

Alchemy

Cartography

Dodge

Meditation

Mercantile

Unarmed combat

Slobodno mozete da pljunete po buildu posto sam totalni nub. Imam utisak da sam se zeznuo u nekoliko stvari. Prvo, ne verujem da je trebalo da nabijem toliki Int, s obzirom da je Wis glavna za Hilera. Al to manje vise, nego hteo sam da budem unarmed, fazon monka, sto je dovelo do toga da nisam uzeo nista od okolopa ili oruzja, sto je dovelo do toga da imam neke penaltije, a da nemam pojma kakvog to realno ima uticaja. Takodje, ne znam kako se koristi alhemija, ali kapiram da cu provaliti ili procitati u uputstvu. Jos sam prvi lvl, tek nesto vise od 300xpa sam skupio.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

pa stavi light armor opusteno jer nemas nikakav penalty za nosenje oklopa prilikom bacanja magije vec samo koliko tesko drzis u rukama (rukavice i opremu) sto direktno zavisi od tvog ST... i da dodge ona budzi :) bice ti vise nego potreban.... nije bitno sto ti je build neuobicajn, sto se mene tice u rpgu i jeste fazon da igras najneobicnije moguce kombinacije ako ti to igra dopusta... dakle trchi u gacama i hiluj se ako ti je to zabavno :P

alchemy recepte dobijas tako sto procitas knjizice koje susreces tu i tamo, mada imas gore navedeno vise nego dodovljno recepata za sam pocetak.... u jednom od gradova mozes budziti alchemy za kintu.... a imas i amulet koji daje bonus na njega.... takodje PAZI na disease! koje dobijash najchesce pretrazivanjem mrtvih, quick save is your best friend.... leka za bas na samom pocetku . u stvari ima ali sam ga ja zajebao :)) tu je onaj priest u prvom gradicu kojem se iz nekih razloga nije svidelo sto sam mu maznuo onaj potion a da ga nisam nista pre toga pitao a nisam hteo da ucitavam poziciju :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

mene uvek smori kad lik kojeg sam izvozao u svojoj glavi dok sam ga kreirao se ispostavi da nije dobar kasnije zbog toga shto ima savrsheniji bild :[ al nekako ima to i svoje drazhi.

koliko sam provalio do sada najbolje je na pochetku budziti samo oruzhije(unarmed), armor (bolje hevi, al nije toliko bitno), dodge i spelove do 10-15. sve ostalo nije bitno toliko ili ima da se budzhi preko opreme ili trejnera. mozhda kasnije uzeti i zbudzhiti neki od skilova kad istrazhish sve trejnere i knjige.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Extra je igrati sa luck 10 u fo to sam probao jednom i bilo je kul kada sam dobio snajpera ranije sam uvek isao sa luck 2 :)

Inace g da si pricao sa tim svestenikom pre nego sto si maznuo pot on bi ti dao kvest da uzmes i odneses pot nekom liku u salt coast.

Zavrsio sam juce eschalon i mogu da dam konacan sud o igri:

Pros:Lepa grafika(setili smo se starih dobrih vremena), fantasticna medieval muzika,dobar i jednostavan interfejs mada nisam bas zadovoljan nacinom pravljenja quick spellova.Solidna main prica.

Cons:Sporo kretanje, side questovi su blago receno katastrofa svi su tipa idi tamo i ubi to i donesi mi nesto trece apsolutno nemastovito,sporo kretanje sa obzirom na velicine mapa,gomila ogromnih mapa na kojima se ne desava nista posebno(ovo me je podsetilo na bg1 i one glupe velike mape koje moras da istrazis da vidis da nema nesto bitno da bi konacno dosao do neke mape gde ima nesto da se radi).Igra je suvise combat orijentisana non stop se ide i ubija nesto sto i nije neki veliki izazov. Lose uradjen balans nekih skilova(ko ima elemental ne mora uopste da radi lock pick recimo em sto ima lockmelt skill koji otvara brave, em sto moze da ubije i brave i vrata sa fireboltom).

Da sumiram iako sam u pocetku bio vrlo impresioniran igrom na kraju sam uvideo neke vece mane a tu bih posebno izdvojio kvestove(koji su i srz svakog rpg-a).Main story je solidan ali su side kvestovi katastrofa nemastoviti i nema nikakvih grananja whatsoever i alternativnih nacina resavanja(uporediti sa fo2 koji je imao cak 12(!!!) nacina da se nabavi gorivo za tanker u sanfranu).

Konacna ocena 7/10 nije lose ali moglo je i bolje, aposolutno pozdravljam pokusaj sa obzirom da je samo 1 lik radio igru.

Link to comment
Share on other sites

Konacna ocena 7/10 nije lose ali moglo je i bolje, aposolutno pozdravljam pokusaj sa obzirom da je samo 1 lik radio igru.

slazem se u svemu ! ali ovo gore kvotovano odvaja ovu igru i od baldura i od fo-a i svih slichnih igara... da je lik pucao na tako nesto zavrsio bi igru za 10 godina jer je development tog kalibra preveliki zalogaj za jednog coveka... tako da ako igru uporedjujes sa ostalim igrama koje je radio samo jedan covek, a zaista mislim da je nelogicno porediti je sa bilo cim drugim , cista je desetka :) ja sam zapravo ocekivao mnogo manje pa mozda zbog toga mi je kul ...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Je l' moze neko da mi kaze kako da nabudzim manu, odnosno, kako da regulisem problem konstantnog nedostatka mane?

Ovako ako si magic user inteligencija odredjuje koliko +mane dobijas na lvlupu, a ako si healer onda je to wisdom.

E sada skill koji se zove meditation daje na mana regen(i izgleda da je bugovan i ne treba stavljati vise od 10 tu), a stat koji daje na mana regen je percepcija.Wtf?! To sam i ja mislio ovo je prvi put da vidim da percepcija daje na mana regen zato sam i ja kuburio sa tim.

Znaci sa 10 meditation i 31 perception trebalo bi da imas maksimalnih 1mana/3turna regen.

Link to comment
Share on other sites

Ufff ... dva nacina, na mapi gde ti je quick travel marker za "Grimmhold West" na toj istoj mapi ti je i onaj kovceg sa Mithirl macem, e imas u donjem desnom uglu prolaz ka toj mapi, sva je u magli. Ili ako si vec bio na toj mapi gde je zir imas i quick travel marker za "Tangletree Ossuary" e zir se nalazi gornji desni deo mape, crveno drvo.

BTW igra je duza od Crysisa :))))

Edited by Seth Fix

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Moze i sa magijama. Za sada sam naisao samo na poison magiju da nabacis, u Blakwateru kod onog batice sto valja napitke, kucica kod onog spomenika.

Hvala Seth! Bio sam na toj mapi, imam taj Ossuary teleport.

Inace je mnogo uber cool kad se ima lepa kartografija (meni je +4)

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...